• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מערכת האורדרנט מראה מחיר רכישת קרן שונה (גבוה יותר) ביחס למחיר שבו נקנתה לפני חודש

• פותח הנושא RGEL
  • פורסם בתאריך

RGEL

משתמש סולידי
דירוג
7
לפני חודש ביצעתי רכישה של קרן (בש"ח) במערכת האורדרנט של מיטב דש.
את המחיר, הכמות והשווי הסופי (מחיר*כמות) תיעדתי באקסל ההשקעות שלי, בנוסף פתחתי תיק מעקב בגלובס מיד לאחר הרכישה על מנת לעקוב אחרי התשואות.
עד לפני כמה ימים התשואות בשתי המערכות היו זהות, כצפוי.
היום נכנסתי למערכת אחרי שראיתי שהתשואות של התיק בגלובס לא שוות לתשואות של התיק באורדרנט (כמובן, נמוכות יותר), כשהסתכלתי על מחיר הקרן באורדרנט אני רואה שהרכישה מוצגת במחיר שונה וגבוה יותר, מה שמקטין לי את הרווח וללא הצדקה כי מחיר הרכישה היה נמוך יותר ממה שמוצג.
שלחתי מייל לשירות לקוחות שלהם, עדיין לא קיבלתי מענה.
מה ניתן לעשות? מעבר לאקסל אין לי תיעוד נוסף אבל בוודאות מדובר בטעות שפוגעת בי.

שלחתי מייל לשירות לקוחות שלהם, עדיין לא קיבלתי מענה.
צלצל לחדר מסחר/שירות לקוחות.
בנוסף, תכנס ללשונית "תנועות" ותבדוק בכמה חייבו אותך על הרכישה.

כאשר קונים קרן אחרי שעות המסחר (לדוגמה, רוב הקרנות המחקות) אין שליטה על מחיר הקנייה.
נשמע לי שקנית ביותר מאשר המחיר שהתכוונת בזמן הקנייה.

כאשר קונים קרן אחרי שעות המסחר (לדוגמה, רוב הקרנות המחקות) אין שליטה על מחיר הקנייה.
נשמע לי שקנית ביותר מאשר המחיר שהתכוונת בזמן הקנייה.
זה לא מה שכתבתי, מחיר הקנייה היה נמוך מהמחיר שהמערכת מראה היום, יש לזה תיעוד במערכת

צלצל לחדר מסחר/שירות לקוחות.
בנוסף, תכנס ללשונית "תנועות" ותבדוק בכמה חייבו אותך על הרכישה.
תודה רבה! השירות כבר לא היה פעיל לצערי אבל בדקתי את התנועות ואימתתי את השער שאכן היה נמוך יותר ביום הרכישה כמו שתיעדתי אצלי, בנוסף העמלות לא תואמות את תכנית ה-IRA.
אבדוק מולם אחרי החג.
ושוב תודה על הטיפים, ממש עזרת לי!

בדקתי את התנועות ואימתתי את השער שאכן היה נמוך יותר ביום הרכישה כמו שתיעדתי אצל
לא רק את השער, גם את מחיר קניה.

נערך לאחרונה ב:
אני רואה שהרכישה מוצגת במחיר שונה וגבוה יותר, מה שמקטין לי את הרווח וללא הצדקה כי מחיר הרכישה היה נמוך יותר ממה שמוצג.
זה רק מקטין את הרווח על הנייר, לא?
זה לא שהורידו לך עוד כסף מהמזומן שיש לך שם.

כלומר בעצם זה מקטין לך את חבות המס ובא לטובתך בסופו של דבר :)

תיתן קצת פרטים, איזה קרן (נאמנות? סל? אג"ח? מניות? מניות חו"ל? בשקלים? בדולרים?) , איזה סוג פקודה, באיזה תאריך, באיזה שעה, איזה מחיר ראית, איזה מחיר קיבלת...קשה לעזור כשאתה לא נותן שום מידע

האמת שהכי חשוב זה מספר קרן, תאריך קניה ומחיר

בקניה באורדרנט של קרנות נאמנות (לא קרנות סל במסחר הרציף) שער הקרן לא ידוע עד לסוף יום המסחר ולכן אורדרנט "מבצעת" את הקניה בקירוב לפי השער הקודם של הקרן שזה מה שפות"ש כנראה תיעד, ואז ביום המסחר הבא (או יותר מאוחר במקרה של קרן חו"ל) אורדרנט מוסיפה עוד שתי תנועות תיקון.
הראשונה ביטול הפעולה, מכירה לפי השער הקודם והשניה קניה לפי השער האמיתי כך שבסך הכל רואים שלוש תנועות לכל פעולה בקרנות נאמנות.
כפי שיוסי כתב את כל זה אפשר לראות בלשונית התנועות.

טוב,אז אחרי חפירה על המערכת הבנתי שעמלות הקנייה למעשה משוקללות במחיר המנייה, מה שמראה עלות ממוצעת גבוהה יותר מהמחיר האמיתי שבו נרכשו המניות.
זה גם מה שגורם לרווח לרדת ולהפסדים לעלות...
השאלה היא אם ביום שארצה למכור את המניות המכירה תהיה לפי המחיר האמיתי שבו נרכשו (מופיע בתנועות) או המחיר הממוצע לפיו רואים את הרווח/הפסד במערכת.

טוב,אז אחרי חפירה על המערכת הבנתי שעמלות הקנייה למעשה משוקללות במחיר המנייה, מה שמראה עלות ממוצעת גבוהה יותר מהמחיר האמיתי שבו נרכשו המניות.
זה גם מה שגורם לרווח לרדת ולהפסדים לעלות...
השאלה היא אם ביום שארצה למכור את המניות המכירה תהיה לפי המחיר האמיתי שבו נרכשו (מופיע בתנועות) או המחיר הממוצע לפיו רואים את הרווח/הפסד במערכת.
מס רווחי הון הוא על הרווח, בניכוי עמלות. כך שהמערכת מציגה לך דווקא את המידע הנכון. אם היא הייתה מתחשבת במחיר הקנייה האמיתי ללא עמלות, היית משלם יותר מדי מס.

מס רווחי הון הוא על הרווח, בניכוי עמלות. כך שהמערכת מציגה לך דווקא את המידע הנכון. אם היא הייתה מתחשבת במחיר הקנייה האמיתי ללא עמלות, היית משלם יותר מדי מס.
הבנתי עכשו, אוקיי, תודה רבה!

המכירה תיהיה בכל מקרה לפי במחיר המכירה ולא קשורה בשום צורה למחיר הקניה.

חישוב הרווח הוא כמו שהסבירו - סה״כ מה ששילמת פחות סה״כ מה שקיבלת.
כלומר העלות שלך מחושבת כמחיר קניה פלוס עמלת קניה והתמורה שלך מחושבת כמחיר מכירה פחות עמלת קניה.
מתמטית זה זהה ל: תקבולים במכירה פחות מחיר קניה פחות עמלת מכירה פחות עמלת קניה.

המכירה תיהיה בכל מקרה לפי במחיר המכירה ולא קשורה בשום צורה למחיר הקניה.

חישוב הרווח הוא כמו שהסבירו - סה״כ מה ששילמת פחות סה״כ מה שקיבלת.
כלומר העלות שלך מחושבת כמחיר קניה פלוס עמלת קניה והתמורה שלך מחושבת כמחיר מכירה פחות עמלת קניה.
מתמטית זה זהה ל: תקבולים במכירה פחות מחיר קניה פחות עמלת מכירה פחות עמלת קניה.
תודה רבה על ההסבר!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד מערכת מסחר שאיננה ספארק במיטב דש שוק ההון 4
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
י אי-תאימות רווחי הון אל טופס 106 ואל מערכת Alfie מיסים 7
cypriano de rore ייעוץ והתאמת מערכת לייעול אירגוני אוף טופיק 1
Couch Potato מערכת מים אפורים אוף טופיק 3
R האם יש מערכת התראות על מניה ספציפית שקניתי שוק ההון 6
N מערכת ספארק מחייבת במס בגלל הפרשי שער? מיסים 17
ב מערכת סולארית קטנה ניידת יש דבר כזה ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
N מערכת סולארית ביתית כהשקעה השקעות אלטרנטיביות 1
ה מערכת בינה מלאכותית שסורקת את המסלקה הפנסיונית שלי ונותנת המלצות אובייקטיביות כתחליף לייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E מערכת פניות הציבור באתר האינטרנט של רשות המסים (מפ"ל) לא עובדת מיסים 2
ה מחפש מערכת להתראות בזמן אמת שוק ההון 5
D ייעוץ פרישה לעובדי מערכת החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מכופף הבננות שאלת פעור על מערכת ספארק ומינימום קנייה פוסטים מאיכות נמוכה 4
R מערכת ספארק פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מערכת פתוחה וסגורה שוק ההון 0
DiverGirl בקשה להמלצה - מערכת מסחר באופציות שוק ההון 7
ג עזרה - מערכת גרפים היסטורית שוק ההון 3
T מערכת מסחר אוטומטית - עזרה ממתכנתים שוק ההון 0
AbuNafha מערכת גרפים מומלצת שוק ההון 4
L אומרים שפעילות גופנית (ספורט) מחזקת את מערכת החיסון - איך? אוף טופיק 54
מ 2020 - מישהו הצליח להגיש תאום מס דרך מערכת הפניות? צרכנות פיננסית 0
ס מה דעתכם על התקנת מערכת סולארית כהשקעה - גרים במושב חקלאי שוק ההון 17
E שאלה לגבי מערכת מסחר ספארק בIBI.. שוק ההון 6
C איך לקנות דרך אקסלנס- מערכת מסחר בארץ או בחול? שוק ההון 28
Oziris מערכת SPARK - שאלות שוק ההון 4
L האופציה הזולה ביותר להעברת כספים בחו"ל דרך מערכת SWIFT ? צרכנות פיננסית 0
סתןלי ת'כסף מערכת מסחר שתחליף את אורדרנט שוק ההון 68
Y מערכת TRADE ONE צרכנות פיננסית 40
Leo מערכת View Trade ו VTI שוק ההון 2
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
S אפליקציית IBKR מראה מחירי מניות בהשהייה של 15 דקות אוף טופיק 7
A המלצת סדרה - מראה שחורה אוף טופיק 1

נושאים דומים

Back
למעלה