• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מערכות מידע עכשיו במכללה או באוקטובר הבא באוניברסיטה?

• פותח הנושא noam7
  • פורסם בתאריך

noam7

משתמש רשום
דירוג
16
שלום, אני בן 23, חייל משוחרר.

אני מתעניין מאוד במערכות מידע ובתחומים שקשורים לניתוח נתונים, אני מוצא את הקשר הזה גם בהנדסת תעשייה וניהול, תמיד היה לי ראש יצירתי ומקום להבין תהליכים ומגמות ולזהות אותם ולהצביע עליהם, גם בצבא הייתי בתפקיד שעסק בזה הרבה. אני גם אוהב סטטיסטיקה. מה גם שבתעשייה וניהול יש בחלק ממוסדות הלימודים התמחות בביג דאטה. בבית ספר לא השקעתי במתמטיקה והרמה הייתה נמוכה מה שגרם לי לשנוא את המקצוע ועשיתי 3 יחידות רק בשביל לסמן וי. בבגרויות סיימתי עם ממוצע של 93.

אני מתלבט אם ללמוד באוניברסיטה הפתוחה ומקסימום להמשיך באפיק מעבר לאוניברסיטה אחרת בשנה השנייה, אני יודע שהלימודים שם הם ברמה גבוהה, ואין לי רקע מתמטי טוב בכלל, השאלה אם באוניברסיטה הפתוחה יש פתרון לאנשים שמגיע עם רקע חלש במתמטיקה לפני שהם נכנסים ללמוד חדוא. אני יודע שהלימודים הם תובעניים מאוד.

האופציה השנייה היא להתחיל ללמוד מערכות מידע BSC כבר עכשיו באקדמית רמת גן שהיא מכללה פרטית, אני לא יודע הרבה על המקום. אשמח מאוד לשמוע אם מישהו יודע על זה. מה שכן זה מאפשר לי לעבוד במקביל ואולי לצבור ניסיון בתחום.

האפשרות השלישית היא לדחות את הלימודים לאוקטובר, לעשות פסיכומטרי ולשפר מתמטיקה ואנגלית ל-5 + מקצוע נוסף (מפחד שלא אספיק את כל הדברים האלו עד אוקטובר) וללמוד באוניברסיטת חיפה שיש לה את מערכות מידע בשלל התמחויות ושילובים.

השאלה אם באוניברסיטה הפתוחה יש פתרון לאנשים שמגיע עם רקע חלש במתמטיקה לפני שהם נכנסים ללמוד חדוא
כן. כל הפרטים באתר האו"פ.
האופציה השנייה היא להתחיל ללמוד מערכות מידע BSC כבר עכשיו באקדמית רמת גן שהיא מכללה פרטית, אני לא יודע הרבה על המקום. אשמח מאוד לשמוע אם מישהו יודע על זה. מה שכן זה מאפשר לי לעבוד במקביל ואולי לצבור ניסיון בתחום.

האפשרות השלישית היא לדחות את הלימודים לאוקטובר, לעשות פסיכומטרי ולשפר מתמטיקה ואנגלית ל-5 + מקצוע נוסף (מפחד שלא אספיק את כל הדברים האלו עד אוקטובר) וללמוד באוניברסיטת חיפה שיש לה את מערכות מידע בשלל התמחויות ושילובים.
לדעתי, אם כבר תואר, אז במקום הכי טוב שמקבל אותך אליו. שנה דחיה זה לא מחיר גבוה בעיני, אלא אם אתה מאד לחוץ כלכלית.
שים לב שבאפיק מעבר מהאו"פ אתה אפילו לא מאבד שנה, כי הקורסים נשמרים לך אם עמדת בתנאי אפיק המעבר.

בבגרויות סיימתי עם ממוצע של 93.

עם בונוסים?

אני מתלבט אם ללמוד באוניברסיטה הפתוחה ומקסימום להמשיך באפיק מעבר לאוניברסיטה אחרת בשנה השנייה, אני יודע שהלימודים שם הם ברמה גבוהה, ואין לי רקע מתמטי טוב בכלל, השאלה אם באוניברסיטה הפתוחה יש פתרון לאנשים שמגיע עם רקע חלש במתמטיקה לפני שהם נכנסים ללמוד חדוא. אני יודע שהלימודים הם תובעניים מאוד.

הבעיה עם הפתוחה היא שאתה יכול למצוא את עצמך עובר את הקורסים, אבל לא בציון מספיק בשביל לעבור לאוניברסיטה באמצעות אפיק מעבר. כתוצאה מכך יכול להיות שסתם תפסיד שנה או שתיאלץ להמשיך את הלימודים בפתוחה. אני לא מכיר את התחום שלך בשביל לדעת כיצד מעסיקים מסתכלים על בוגרי מערכות מידע באוניברסיטה הפתוחה. בקיצור זה משהו שאתה חייב לבדוק לעומק.

אם אתה מסוגל לשלם למכללה פרטית למה דווקא מכללת רמת גן? ישנן מכללות פרטיות הרבה יותר איכותיות כגון המכללה למינהל בראשון או IDC הרצליה.

פסיכומטרי תספיק לעשות לפחות פעמיים, אבל לבגרויות נשאר לך בקושי 4/5 חודשים עד מועד קיץ. בעייתי.

כמה אתה צריך בפסיכומטרי בשביל להתקבל עם ממוצע הבגרויות הנוכחי? מתמטיקה ואנגלית 5 יח' אלה דרישות חובה של החוג? מה לגבי אפשרות לעשות מכינה באוניברסיטת חיפה?

אפיק מעבר זאת אופציה נהדרת אבל ממש לא פשוט להוציא 85+ ב6 קורסי חובה\בסיס לא פשוטים, בטח למי שלא ממש יודע ללמוד.
מצד שני, תואר בפתוחה לא דורש תנאי קבלה, רק משמעת עצמית והשקעה.

השוק היום צמא לעובדים וכנראה שתמצא את עצמך גם עם מערכות מידע אבל אם כבר, עדיף מדמ"ח או כל ווריאציה אחרת של החוג.

תודה רבה לכולם על המענה. אני שמח שמצאתי פורום שאפשר לקבל בו תשובה מאנשים עם ניסיון וזה ניכר מאוד מתשובותיכם.

כן. כל הפרטים באתר האו"פ.

לדעתי, אם כבר תואר, אז במקום הכי טוב שמקבל אותך אליו. שנה דחיה זה לא מחיר גבוה בעיני, אלא אם אתה מאד לחוץ כלכלית.
שים לב שבאפיק מעבר מהאו"פ אתה אפילו לא מאבד שנה, כי הקורסים נשמרים לך אם עמדת בתנאי אפיק המעבר.

תודה רבה.
בנוגע לאו"פ - השיקול הוא אם אני מסוגל לעמוד בתנאים הגבוהים שהם דורשים. כאמור ציון 85 כדי להתקבל זה גבוה מאוד, בפרט כשאין לי את הרקע המתמטי. אם התנאי לכך שאעמוד בדרישות זה שבמשך שנה "לא אראה אור יום" אז זה לא המסלול בשבילי, אני מוכן ללמוד ולהשקיע ואם צריך גם לקבל שיעורים פרטיים ולהוציא כסף מעבר אבל אני יודע שיש גם גבול לכמה אני מסוגל ואני לא רוצה לקחת סיכון שלא אוכל להמשיך לאפיק מעבר ואז יצא שבזבזתי שנה שיכולתי במקומה לשפר בגרויות ופסיכומטרי או להתחיל לימודים במכללה (אגב קרוב אליי יש את אורט בראודה שהיא נחשבת ברמה גבוהה למכללה). זה מאוד קשה לקבל לזה תשובה כי זה מאוד אינדיבידואלי מאדם לאדם. אני יודע שיש אנשים שלתארים מסוימים בשנים הראשונות המשפט "לא רואים אור יום" תקף אליהם.
בכל מקרה קבעתי שיחת ייעוץ עם יועץ לימודים מהאו"פ מחר, אשמע מה יש לו לומר ואתייעץ עם עוד אנשים.

אפיק מעבר זאת אופציה נהדרת אבל ממש לא פשוט להוציא 85+ ב6 קורסי חובה\בסיס לא פשוטים, בטח למי שלא ממש יודע ללמוד.
מצד שני, תואר בפתוחה לא דורש תנאי קבלה, רק משמעת עצמית והשקעה.

השוק היום צמא לעובדים וכנראה שתמצא את עצמך גם עם מערכות מידע אבל אם כבר, עדיף מדמ"ח או כל ווריאציה אחרת של החוג.

תודה רבה. מדובר על 8 קורסי חובה אז עוד יותר ):
אני לא מתחבר למדמ"ח, אולי לחלק מהדברים כן. בצבא הייתי במחקר וגם המשכתי בתפקידיי לעוד תפקידים נוספים שכללו ניתוח נתונים, אילו הייתי יכול להמשיך ממחקר ולהתפרנס מזה בכבוד הייתי עושה את זה, אבל זה לא המצב כי השכר לעומת האזרחות נמוך מאוד. הכי קרוב לזה זה התחום של ניתוח שאותו ניתן למצוא במערכות מידע \ מדעי הנתונים. אני אוהב לנתח, להתעסק במידע, להוציא ממנו תובנות כמה שאפשר ואני רוצה ללמוד את כל השיטות שיש בשביל לזה, וגם אולי לעסוק בפיתוח של מיצוי מידע וכו'.
עם בונוסים?

הבעיה עם הפתוחה היא שאתה יכול למצוא את עצמך עובר את הקורסים, אבל לא בציון מספיק בשביל לעבור לאוניברסיטה באמצעות אפיק מעבר. כתוצאה מכך יכול להיות שסתם תפסיד שנה או שתיאלץ להמשיך את הלימודים בפתוחה. אני לא מכיר את התחום שלך בשביל לדעת כיצד מעסיקים מסתכלים על בוגרי מערכות מידע באוניברסיטה הפתוחה. בקיצור זה משהו שאתה חייב לבדוק לעומק.

אם אתה מסוגל לשלם למכללה פרטית למה דווקא מכללת רמת גן? ישנן מכללות פרטיות הרבה יותר איכותיות כגון המכללה למינהל בראשון או IDC הרצליה.

פסיכומטרי תספיק לעשות לפחות פעמיים, אבל לבגרויות נשאר לך בקושי 4/5 חודשים עד מועד קיץ. בעייתי.

כמה אתה צריך בפסיכומטרי בשביל להתקבל עם ממוצע הבגרויות הנוכחי? מתמטיקה ואנגלית 5 יח' אלה דרישות חובה של החוג? מה לגבי אפשרות לעשות מכינה באוניברסיטת חיפה?

בדיוק. ומכאן מגיע החשש הגדול. שבסוף אני אשאר "קירח" משני הכיוונים כי גם לא אצליח באפיק מעבר וגם לא שיפרתי בגרויות. העניין הוא שאם אני משפר בגרויות ופסיכומטרי אז לכל היותר לא אצליח להתקבל לאוניברסיטה נחשבת, אבל למכללה ברמה גבוהה יחסית כן, למשל אורט בראודה שמי גר בצפון מכיר והיא ידועה ברמה גבוהה ודרישות לא מתפשרות מהסטודנטים שלומדים שם. כך גם מכון לב בירושלים שאולי אפילו רמה גבוהה יותר.

בנוגע למכללה למנהל, תודה רבה על זה, העלית לי אפשרות נוספת למקום לימודים, אין להם סמסטר אביב ואני עדיין צריך לשפר את הבגרות כדי להתקבל למדעי הנתונים שם (הם דורשים 5 יחידות בציון 85). בנוגע לIDC אין מערכות מידע \ מדעי הנתונים לבד - יש מדמח וזה פחות מה שאני מחפש.

יש לי ממוצע 93 עם בונוסים, יש קורס מעולה באזור בו אני גר ל-5 יחידות במתמטיקה שמתחיל כבר באמצע החודש, מבחינת השיפור לאנגלית אני פחות דואג. בפסיכומטרי אני צריך סביב ה-130 ברכיב הכמותי (תלוי בממוצע שאשיג אבל הכמותי זה הקריטי יותר מהכל), התכנון הוא לגשת ל5 יחידות במועד קיץ ולאחר מכן להתחיל ללמוד למועד יולי של הפסיכומטרי שאני כבר נמצא עם רקע מתמטי חזק. אגב המילולי שלי חזק. בנוגע למכינה, יועצת הלימודים מאוניברסיטת חיפה אמרה שזה התעקשה שזה בזבוז זמן עבורי ושאשפר אנגלית ומתמטיקה ובכל מקרה מכינה לא מכסה על פסיכומטרי.

ואני לא רוצה לקחת סיכון שלא אוכל להמשיך לאפיק מעבר ואז יצא שבזבזתי שנה שיכולתי במקומה לשפר בגרויות ופסיכומטרי או להתחיל לימודים במכללה (אגב קרוב אליי יש את אורט בראודה שהיא נחשבת ברמה גבוהה למכללה)
למה שתבזבז שנה? אם תעבור את המבחנים תוכל להמשיך לתואר באו"פ שהיא מוסד לא פחות טוב מרוב (כל?) המכללות.
בנוסף, הקורסים יוכרו לך בכל מוסד אקדמי אחר לצורך פטור, כך שגם אם יקח לך זמן להתקבל, הקורסים לא הולכים לאיבוד.

לא בטוח.

בתחום שלי בתקופת ההצפה הגדולה בוגרי אוניברסיטה פתוחה היו באותו מעמד כמו בוגרי מכללה עלומת שם ולא נכנסו להתמחות במשרדים הגדולים. הבודדים שכן נכנסו נאלצו לרוב להתפשר על התמחויות הרבה פחות נחשבות. מצד שני בוגרי IDC הרצליה והמכללה למינהל בראשון התקבלו להתמחות בגדולים.

לא בטוח.

בתחום שלי בתקופת ההצפה הגדולה בוגרי אוניברסיטה פתוחה היו באותו מעמד כמו בוגרי מכללה עלומת שם ולא נכנסו להתמחות במשרדים הגדולים. הבודדים שכן נכנסו נאלצו לרוב להתפשר על התמחויות הרבה פחות נחשבות. מצד שני בוגרי IDC הרצליה והמכללה למינהל בראשון התקבלו להתמחות בגדולים.
מניח שזה תלוי בתחום.
בתחום מדמ"ח, הפתוחה נחשבת טובה יותר מכל המכללות ווגם יותר מבר אילן\אריאל.

למה דווקא אוניברסיטת חיפה? זו האוניברסיטה הכי פחות נחשבת בארץ. כל אוניברסיטה אחרת עדיפה, גם הפתוחה. וכולן עדיפות על מכללות.
בגרות 5 יחידות במתמטיקה זה בדיחה לעומת חדוא, אם אתה מסוגל ללמוד חדוא באיזשהו מוסד אז אתה גם מסוגל להשלים בגרויות בשנה.
לפתוחה יש קורס "מתמטיקה קדם אקדמית" וגם לטכניון יש משהו מקביל, שמהווים בסיס טוב לפני לימודי חדוא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע התפתחות אישית 5
הפרופסור חשבונאות עם מערכות מידע או משפטים ? התפתחות אישית 3
B מהנדס מערכות מידע התפתחות אישית 8
ב מדעי המחשב באונ' באריאל, או מערכות מידע באונ' חיפה התפתחות אישית 35
O יש כבר מערכות מעקב תקציב מבוססות בנקאות פתוחה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
yossidiv סביבת עבודה, שכר ותנאים בנובה מערכות מדידה אוף טופיק 3
A קניית ACWI דרך מערכות המסחר של אקסלנס שוק ההון 46
T הלוואה לצורך הקמת מערכות סולאריות צרכנות פיננסית 1
L שתי שאלות קצרות על מערכות מסחר וקרנות נאמנות מחקות בארצות הברית. שוק ההון 4
R פיזור הכסף בין מוסדות פיננסיים שונים עם מערכות שונות בהקשר של אבטחה שוק ההון 6
N מערכות מסחר םIbi שוק ההון 4
ר פתיחת תיק והשוואת מערכות מסחר שוק ההון 8
ח מערכות סליקת אשראי וניהול תשלומים צרכנות פיננסית 6
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
קורא הדוק מסחר עצמאי - השוואה של מערכות מסחר/שירות לקוחות בבתי השקעות השונים צרכנות פיננסית 4
נ עליה במחירי הביטוח לרכבים ישנים ללא מערכות בטיחות מתקדמות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
U מקורות מידע מיסים 12
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
AsherV פרטיות ואבטחת מידע אוף טופיק 3
A מידע רישום בטאבו נדל"ן 9
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
C האם מידע על רווח והפסד לא נכלל בטופס 1042-S? מיסים 3
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
341Omer מידע חסר בדוחות הכספיים של Bank Of America ?! שוק ההון 5
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
ח מידע על אחוזי השווקים שוק ההון 1
J אבטחת מידע ומיסוי ריאלי צמוד מדד לצרכן שוק ההון 3
G שליפת מידע עבור קרן השתלמות תשואה שנתית - דרך api או קובץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
N מנהל עסקים כלכלה עם התמחות במערכות מידע התפתחות אישית 18
Y מידע פיננסי שוק ההון שוק ההון 8
A יש למישהו מידע על מדדים שונים שוק ההון 3
ט יש מידע על דמי הניהול הממוצעים (פנסיה, ביטוח מנהלים) שמשלמים הישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
הסולידית הערה כללית על פרסום מידע אישי ופיננסי באינטרנט יומני מסע אישיים 0
א מידע על החזר מס שהתקבל מיסים 9
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
P מידע על ishares floating rate bond etf שוק ההון 4
GoldenFace מקורות מידע על נדלן נדל"ן 3
F מיצוי מידע מהלינקדין אוף טופיק 1
וינסנט מידע רגיש במכתבים עם טפסי מס מארה"ב שנשלחים בדואר אוף טופיק 2
DiverGirl מקורות מידע על תעשיות/ענפים שוק ההון 6
L שאלה על מידע פנים שוק ההון 24
ה קניית נדלן בחול מקורות מידע נדל"ן 3
E מידע על מיסוי בישראל וארץ המקור ממכירת דירה בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 1
א מידע על מניה שוק ההון 5