• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר ממיטב דש לIB - מידע סותר בין הפורום למה שאמרו לי במיטב

עידו60

משתמש רשום
דירוג
1
היי חברים,

בהמשך לניסיון מעבר ממיטב דש לIB, בעקבות מעבר לאוסטרליה, שעבורו המליצו לי להסתכל על התגובה הזו,
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/הפקדה-לib.7902/page-12#post-224918
התקשרתי למיטב דש ותשאלתי אותם לגבי הדברים, אך המידע שקיבלתי שונה מאוד מהמידע מאותה התגובה.
לפי יבגני,
  1. מיטב לא מרשים לנייד ני"ע לIB
  2. עלות מסוימת, גבוהה יחסית, אולי לפי הסכם
  3. הניוד לא מהווה אירוע מס (ההערה הזו לא נאמרה ע"י יבגני אבל אני מניח שהיא הבסיס לדיון, אחרת מה ההבדל בין הניוד לבין פשוט מכירה של הניירות וקנייתם שוב בIB?)
ואולם מהשיחה עם מיטב:
  1. ניתן לנייד ני"ע לIB
  2. העלות היא כמו עלות של מכירת ני"ע, אבל הכי חשוב
  3. יש אירוע מס ותשלום 25% מס רווח הון.
נקודה (3) בלבד הופכת את כל האירוע לבלתי רצוי.
יכול להיות שחלק מהדברים השתנו בשנתיים שעברו אבל קשה לי להאמין שדבר כל כך מהותי כמו האם מהווה או לא מהווה אירוע מס, השתנה, לכן הסיפור נשמע לי מאוד מוזר.
מה דעתכם על ההבדל? ועל איך כדאי לפעול?
תודה.

לי זה נקרא כאילו בשיחה הסבירו לך בעצם שלא ניתן לנייד ני"ע.
אם אתה משלם עמלת מכירה ובנוסף מס רווח הון כנראה שאתה מוכר.
למכור את הני"ע ולמשוך מזומן ניתן בכל מקרה.

השם על 2 החשבונות זהה?
אותה ת.ז.?
לא אמור להיות ארוע מס.

הבנתי אתכם. אנסה להתקשר שוב. או שיש דרך יותר טובה להשיג מישהו ש"מבין עניין"?

בדרך כלל שאני מתקשר לגוף ישראלי אני מתחיל את השיחה במילים " מנהל, אני רוצה מנהל"

שים לב שכתושב אוסטרליה תהיה חייב לעבוד עם IB אוסטרליה. IB US לא נותנים לאוסטרלים לפתוח חשבון אצלם יותר. אם תפתח ב-IB US כתושב ישראל ואז תרצה להעביר את התושבות שלך לאוסטרליה, IB יסגרו לך את החשבון ב-US וימסרו אותך ואת הניירות שלך לאוסטרלים. זה די מעיק ומגביל (למשל לא תוכל להפקיד כסף לחשבון IB שלך דרך כל חשבונות IB US בעולם, כולל הישראלי).

שים לב שכתושב אוסטרליה תהיה חייב לעבוד עם IB אוסטרליה. IB US לא נותנים לאוסטרלים לפתוח חשבון אצלם יותר. אם תפתח ב-IB US כתושב ישראל ואז תרצה להעביר את התושבות שלך לאוסטרליה, IB יסגרו לך את החשבון ב-US וימסרו אותך ואת הניירות שלך לאוסטרלים. זה די מעיק ומגביל (למשל לא תוכל להפקיד כסף לחשבון IB שלך דרך כל חשבונות IB US בעולם, כולל הישראלי).
מעניין, ולא שמעתי על זה קודם. ב3 שנים הראשונות אני לא אזרח אוסטרליה (ויזה 482). אם פתחתי חשבון כישראלי, תהיה בעיה להפקיד דולר אוסטרלי אבל להמשיך להתנהל כאילו אני ישראלי?

להבנתי, על סמך ניסיון שלי ושל אחרים פה בפורום, מיטב לא יאשרו לך להעביר ני"ע ל-IB. גם אם תגיע למביני עניין שלהם.
תצטרך תחנת ביניים.
מקווה בשבילך שאני טועה.

מיטב לא יאשרו לך להעביר ני"ע ל-IB. גם אם תגיע למביני עניין שלהם.
זה בדיוק מה שהם יגידו לו (שהם לא יסכימו) , ולא תשובות שגויות של נציגים "גנריים" (מבלי להעליב) שאומרים ההיפך

זה סבבה אם זה מה שיגידו לי, ואז אבקש להעביר דרך בנק.

ב3 שנים הראשונות אני לא אזרח אוסטרליה (ויזה 482). אם פתחתי חשבון כישראלי, תהיה בעיה להפקיד דולר אוסטרלי אבל להמשיך להתנהל כאילו אני ישראלי?
לא משנה איפה אתה אזרח, משנה רק איפה אתה תושב (אלא אם אתה אזרח אריתריאה או ארה"ב).

אם אתה תושב אוסטרליה (ותכלס - אם אתה עובד, גר, ומשלם מיסים באוסטרליה, אתה תושב אוסטרליה מייט) מבחינת IB אתה חייב להיות ב-IB אוסטרליה. אם אתה מעוניין לשקר ל-IB לגבי התושבות שלך אולי תצליח, אולי לא. אולי זה ידפוק אותך קשות, אולי לא. באמת שאין לי דרך לדעת. סביר שהריסק-ריוורד לא ישתלם (גם אם תצליח).

לא משנה איפה אתה אזרח, משנה רק איפה אתה תושב (אלא אם אתה אזרח אריתריאה או ארה"ב).

אם אתה תושב אוסטרליה (ותכלס - אם אתה עובד, גר, ומשלם מיסים באוסטרליה, אתה תושב אוסטרליה מייט) מבחינת IB אתה חייב להיות ב-IB אוסטרליה. אם אתה מעוניין לשקר ל-IB לגבי התושבות שלך אולי תצליח, אולי לא. אולי זה ידפוק אותך קשות, אולי לא. באמת שאין לי דרך לדעת. סביר שהריסק-ריוורד לא ישתלם (גם אם תצליח).
הבנתי. אם כך תוכל להרחיב על איך בדיוק זה מעיק עליי? אם IB אוסטרליה זה אותו דבר כמו IB US ואוכל להפקיד לשם, לא אצטרך להפקיד גם ל IB US באותו זמן.

לא מחייב , ותלוי באיזה תחום. לפעמים מי שעושה את העבודה בפועל בקיא ומקצועי יותר.
מי שעושה את העבודה בפועל אכן לרוב מקצועי יותר. הבעיה שהנציג בטלפון הוא לרוב לא זה שעושה את העבודה בפועל.

תוכל להרחיב על איך בדיוק זה מעיק עליי?
למיטב הבנתי, זה חוסם אותך מלהוציא ולהכניס כל מטבע שהוא לא דולר אוסטרלי.

נניח שקיבלת סכום כסף בישראל\ארה"ב\אירופה\הונג-קונג\... (מהשקעה מוצלחת, משכירות, ממכירת דירה\רכב, מירושה, מהחזרי מס, יו ניים איט) ואתה רוצה להשקיע אותו. אם היית ב-IB US היית פשוט מעביר את השקלים\דולרים\יורו\... לחשבון הישראלי\אמריקאי\אירופאי\הונג-קונגי\... של IB ואם צריך ממיר אותם ל-USD בשער הרציף ומשקיע. אבל מכיוון ש-IB אוסטרליה הם גוף נפרד, לא תהיה לך את האפשרות. תהיה חייב להעביר ולהמיר את השקלים ל-AUD מחוץ ל-IB, דרך בנק או פתרון המרה\העברה אחר, וזה אומר הרבה עמלות בדרך, חלקן באחוזים וחלקן פיקסד, ורק אז כשה-AUD סופסוף ב-IB תמיר אותו ל-USD (אלא אם אתה מתכנן להשקיע הכל בשוק האוסטרלי).

אותה בעיה קיימת גם בכיוון ההפוך כמובן, כשאתה רוצה למשוך כסף שלא ב-AUD. למשל, אם יש לך עדיין התחייבויות בישראל שאתה חייב לשלם בהעברה בנקאית (תשלום הלוואה, עזרה לסבתא, יו ניים איט). תהיה חייב לעשות העברה+המרה שבה תפסיד חלק נכבד מהערך. עם IB-US היית מפסיד רק $2.

להבנתי, בשנה הראשונה הוא ממילא תושב ישראל ולכן אני לא רואה פה בעיה.
כמובן שכדאי לברר מה בדיוק עליך לשלם בתור תושב אוסטרליה מבחינת מסים. לא ממש מבין מה יכול להיות פה סיכון פרט לכך שאולי לא יהיה ניכוי במקור שהוא כנראה יוכל לשלם ישירות לרשויות המס באוסטרליה.
בקיצור:
1. בשנת המעבר הוט עדיין תושב ישראל.
2. במידה והוא מוודא שהוא משלם מיסים כחוק, לא רואה איזה סיכון קיים בכלל להמשיך להשאר על הנייר בIB כישראלי.

במידה והוא מוודא שהוא משלם מיסים כחוק, לא רואה איזה סיכון קיים בכלל להמשיך להשאר על הנייר בIB כישראלי.
נגיד שלא אכפת לך לשקר ל-IB. לשקר ל-IRS דרך IB אתה מוכן?
כשאתה מתקשר עם IB אתה ממלא טופס W8-BEN שכולל את תושבות המס שלך.

הנה כמה מילים מהטופס:
‎Under penalties of perjury, I declare that I have examined the information on this form and to the best of my knowledge and belief it is true, correct, and complete. I further certify under penalties of perjury...‎​

ובהמשך:
‎I agree that I will submit a new form within 30 days if any certification made on this form becomes incorrect.‎​

בוא נראה איזה הפתעות מחכות לנו תחת penalty of perjury:
A person convicted of perjury under federal law may face up to five years in prison and fines
ונגיד שלא אכפת לך ושאתה מוכן לשקר גם ל-IRS, סתם כי בא לך להשאר ב-IB US. אתה מוכן גם להפסיד כסף על זה בדרך קבע?

בטופס W8-BEN טוענים לאמנת כפל מס (DTA) אם קיימת עם ארץ התושבות, שלפיה האמריקאים ינכו במקור (withholding tax). אמנות מס מכילות הרבה מאוד פרטים, אבל מה שמעניין במקרה הזה הוא דיבידנדים. אמנת המס עם ישראל נותנת ניכוי במקור של 25%. אמנת המס עם אוסטרליה נותנת ניכוי במקור של 15%. בא לך להשאיר 10% אקסטרה אצל האמריקאים כי אתה מעדיף את IB US?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 20
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעבר למיטב מ-IBI צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה