• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר מהנדסה אזרחית להיי טק

YoelGz

משתמש רשום
דירוג
0
אני בשנה השלישית שלי להנדסה אזרחית בטכניון ומתכנן להמשיך ולסיים את התואר. כרגע, אני בוחן אופציות נוספות. ככל שאני מתקרב לסוף התואר אני מרגיש שברצוני להתעסק בפתרון בעיות הדורשות יותר לוגיקה ואינטלקט. הייתי שמח לשמוע על מעבר מהנדסה אזרחית להיי טק בשני דרכים. אחד, לא מהכיוון הטכני, משרות שקשורות לאופרציה ובהמשך לניהול, האם זה אפשרי? והאם החוסר בידע הטכני ילווה אותי לאורך הקרירה. 2, מהכיוון הטכני, ואז מה שמעניין האם בוטקאמפ בשילוב עם תואר בהנדסה הוא מספיק על מנת להשתלב?
או שנדרש יותר?
בכל מקרה אשמח לשמוע המלצות בכלל איך הייתם מציעים לעשות את המעבר.

נערך לאחרונה ב:
למה הפורום הזה נהיה פורום הסבה להייטק?
לא רואה איך תואר בהנדסת בניין יעזור לך בהייטק, אל תשכח שתואר לכל היותר מביא אותך לראיון ראשוני אבל אם אתה לא יודע שום דבר פרקטי במחשבים מעבר אז השורה הזאת בקו"ח לא מעניינת אף אחד אם אין בזה שימוש. למה אתה לא נותן צ'אנס לתואר הנוכחי שלך? הייטק זה לא לשבת במשרד ולפתור חידות ותשבצים, הייטק זה מילה גדולה למאות סוגי תפקידים שונים, מה בדיוק אתה מצפה שיקרה שיספק את הצד הלוגי בך? למה הגעת למצב שאתה משלים תואר שאתה לא מעוניין בו? מאיפה אתה כל כך בטוח שזה לא יקרה לך עם הייטק? ולא הבנתי למה אתה חושב שתואר בהנדסת בניין קשור לניהול
בקיצור יש פה כמה שאלות, בעיקר למה הגעת למצב הנוכחי ומה אתה יכול ללמוד מזה, ומה אתה מחפש באמת? מה המטרות שלך? למה אתה חושב שתמצא את מבוקשך בהייטק ועל מה אתה בכלל חושב כשאתה אומר הייטק? זה קצת כמו להגיד אני אזרוק את התואר הנוכחי שלי בשביל עיצוב. עיצוב של מה? עיצוב אתרים? עיצוב שמלות? עיצוב פנים?

הסולידית הוא פורום ההייטק הכי טוב בארץ מבחינת איכות הפוסטים וגם בגלל שהוא אנונימי.

פורום ההייטק האנונימי האחר שנותר פעיל הוא הפורום בתפוז.

לכן באופן טבעי רבות מהשאלות נוגעות להסבה להייטק. אבל יש גם דיונים אחרים על משכורות, סיטואציות בעבודה, תןביס וכו'.

לא רואה איך תואר בהנדסת בניין יעזור לך בהייטק, אל תשכח שתואר לכל היותר מביא אותך לראיון ראשוני אבל אם אתה לא יודע שום דבר פרקטי במחשבים מעבר אז השורה הזאת בקו"ח לא מעניינת אף אחד אם אין בזה שימוש. למה אתה לא נותן צ'אנס לתואר הנוכחי שלך? הייטק זה לא לשבת במשרד ולפתור חידות ותשבצים, הייטק זה מילה גדולה למאות סוגי תפקידים שונים, מה בדיוק אתה מצפה שיקרה שיספק את הצד הלוגי בך? למה הגעת למצב שאתה משלים תואר שאתה לא מעוניין בו? מאיפה אתה כל כך בטוח שזה לא יקרה לך עם הייטק? ולא הבנתי למה אתה חושב שתואר בהנדסת בניין קשור לניהול
בקיצור יש פה כמה שאלות, בעיקר למה הגעת למצב הנוכחי ומה אתה יכול ללמוד מזה, ומה אתה מחפש באמת? מה המטרות שלך? למה אתה חושב שתמצא את מבוקשך בהייטק ועל מה אתה בכלל חושב כשאתה אומר הייטק? זה קצת כמו להגיד אני אזרוק את התואר הנוכחי שלי בשביל עיצוב. עיצוב של מה? עיצוב אתרים? עיצוב שמלות? עיצוב פנים?[/
.

כל תואר בהנדסה יכול לעזור במשרה בהיי טק, מצד האופי הלימודי, ובמיוחד שמדובר בטכניון.
איזה משרה אני מחפש בתחום? זו אחת השאלות שהפנתי אל הפורום.
איך אני יודע שזה מה שאני רוצה ומדוע לא לפני כן? לפעמים יש דברים שנחשפים אליהם תוך כדי תנועה אני לא רואה פסול בזה. והאמת היא שכשהתחלתי את הלימודים חשבתי שלעבוד בעבודה משרדית זה פחות בשבילי, אבל במהלך התואר אחד הקורסים האהובים עלי היה שפת c. בנוסף, לפני התואר לא היו לי אמצעי הערכה מספקים, ולא ידעתי למה אני מסוגל.

אני מבין כי לומר אני רוצה לעבוד בהיי טק לא נשמע טוב, אבל בפועל התכוונתי להדגיש את הניגוד לעולם הבניה שהוא לאו טק. אשמח להבין יותר לעומק את המשמעות של מעבר כזה.

נערך לאחרונה ב:
תודה, יש לך המלצות בנוגע לכיוונים אפשריים בתעשייה?
יש הרבה תחומים. אני מכיר מהנדס אווירונאוטיקה שעובד כ-fullstack developer.
אני מניח שאתה יכול לשלוח הודעה פרטית לאנשים בשרשור שקישרתי, שחלקם עשו את ההסבה המדוברת.

אני עובד שנים רבות בהייטק ולא מבין מדוע הנך חושב שהנדסה אזרחית אינה הייטק. הייטק בעברית זו טכנולוגיה עילית,
או קידמה טכנולוגית והינו קשור לכל תחום של הקיום עלי אדמות. לעניות דעתי הייטק משתלב היטב עם הנדסה אזרחית.
איני מבין מדוע מנהדס אזרחי צריך לעבוד בתור מתכנת פרופר כאשר יש לו הכשרה בתחום שיכול להביא הרבה מאוד ערך,
ובמיוחד כאשר דור שלם לא מסוגל לרכוש כאן דירה צנועה. מההה בהנדסה אזרחית כבר לא ניתן לחדש?..

@xaimb , ברוך הבא לפורום.​

אני חושב שאתה פשוט כמעט כמו כל הסטודנטים שנתקלתי בהם מהטכניון
לא מוכן לעולם האמיתי.
מהנדס אזרחי יכול לעסוק במגוון גדול של תחומים
עבודת שטח(ביצוע)
עבודת תכנון
או שילוב של השניים.
יש מחסור גדול במהנדסים אזרחיים
יש פרוייקטי תשתית עצומים בישראל
שהם לא בניה למגורים.
גם השכר אינו רע בכלל.
ואם יש לך משיכה לתכנות תכתוב קוד לייעול העבודה.
תוכנה לסיוע בחישובי חוזק או כל דבר אחר שתצטרך במהלך העבודה.
מה שחשוב זה שתקום בבוקר בכייף לעבודה
לא התואר ולא להגיד אני עובד בהייטק...

בהנדסה אזרחית יש הרבה יותר הנדסה מאשר ב-99% מההייטק.

אני אענה תשובה קצת יותר מפורטת כי אני מבין מהיכן אתה מגיע, ואם התגובה שלי תעזור לך להגיע להחלטה אז לפחות עזרתי למישהו.
כל מה שנאמר מעלי מאוד נכון(ברובו). בהנדסה אזרחית אכן יש הרבה הנדסה "אמיתית" וזהו מקצוע מספק מאוד. איני יודע כמה מחברי הפורום מכירים תחום זה, אך על אף סיפוקו זהו תחום קשה מאוד. העבודה בהנדסה אזרחית היא עבודה עם אחריות רבה ועבודה בשעות לא שעות בתפקידים מסוימים, יש הרבה בעיות בכל השרשרת של הביצוע ויש הרבה טיפשים ורמאים בתחום. המשכורת היא לא גבוהה כמו בפיתוח בהחלט ואם אתה מהנדס בינוני יכול להיות שלעולם לא תרוויח יותר מבוגר טרי בתואר ראשון במדעי המחשב מאחת האוניברסיטאות. בסופו של דבר אם יהיה ביקוש גבוה למהנדסי בניין כוחות השוק יעשו את שלהם אני בטוח. עד אז אתה צריך באמת לאהוב את התחום הזה אם אתה רוצה להיות בו לאורך זמן ולהצליח בו.
עכשיו לעניין שבו אנו עוסקים: אתה צריך להבין האם אתה רוצה לבצע את שינוי הכיוון הזה. כלומר הייתי מציע לך לנסות לקחת קורסים בתכנות להרחבת ידיעותיך, בין אם זה בcoursera/udemy או קורס בטכניון עצמו.אני אישית לא הייתי נכנס לתחום מבלי ידע בו. חקור את התחום, אם אתה מצליח לראות את עצמך מתפתח בו אז הייתי מציע לך לשקול צעדים יותר רציניים כמו בוטקאמפ או תואר נוסף. החשיבה שקיבלת מהתואר בטכניון היא הנכס האמיתי שבידך.

אתה ממש לא היחיד באותה סיטואציה. ואכן מה שאמרו פה מקודם זה אומר הכל: אכן יש משכורות יפות ביחס למקצועות אחרים במשק, אבל סביבת העבודה, התרבות הארגונית והמוני השקרנים והרמאים בתחום מורידים את הרוח מהמפרשים.
ולגבי מה שאמרו פה מקודם - המחסור הוא פיקטיבי, בפועל רוב החברות גם לוקחות הנדסאים לתפקידי מהנדסים (כל עוד אין תנאי סף לזכייה במכרז) והם מורידים את רמות השכר לתהום.
שלא לדבר על להיות בתכנון - התעריפים שהמדינה משלמת עבור עבודה נמוך מאוד וזה מקשה על בעלי המשרדים לשרוד (בדומה לאדריכלים).
אכן יש כמה נישות טובות אבל אתה צריך להמתין על הגדר בעיקר.
אני כבר התחלתי בתהליך ההסבה המקצועית. מוזמן להתייעץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 15
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעבר למיטב מ-IBI צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה