• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר מהבנק לבית השקעות

Django

משתמש סולידי
דירוג
8
אהלן,

אני משקיע כבר מספר שנים במניות (VT ונהנים) דרך הבנק. התחלתי מהבנק כי הרגיש לי יותר פשוט מאשר בית השקעות (ולו כי לא צריך לבחור בנק, הרי יש לי כבר את הבנק שלי) וכי הציעו לי דמי ניהול שנראו יחסית אטרקטיביים, כחלק מתכנית של הבנק להייטקיסטים.
לאחרונה אני מרגיש בשל לעשות, או לשקול לעשות, את הצעד הבא, ולהתחיל להשקיע דרך בית השקעות. אבל רב הנסתר על הגלוי, ופה אשמח לעזרתכם.

מה בעצם התהליך המומלץ? להתחיל לפנות לבתי ההשקעות הגדולים, לקבוע פגישה, ולראות איזה דמי ניהול הם מציעים לי בפגישה?
מי הם בתי ההשקעות ששווה לפנות אליהם?
ושאלה חצי קשורה - רואה מדי פעם את המונח IRA נזרק פה בפורום. האם הוא קשור לזה? אם כן, מה משמעותו?

תודה רבה וחג שמח!

מה בעצם התהליך המומלץ? להתחיל לפנות לבתי ההשקעות הגדולים, לקבוע פגישה, ולראות איזה דמי ניהול הם מציעים לי בפגישה?
אל תקבע פגישה אם אף אחד. לא נעים לי לומר, כנראה שהם לא ממש יבזבזו אנרגיה על להיפגש איתך.
אלא אם אתה ממש כבד...
מה סדר גודל התיק שלך?
מיליון? 5 מיליון?

יש בסך הכל משהו כמו 5 בתי השקעות בארץ (אולי אפילו הגזמתי).
תשאיר פניה באתר, תראה מה מציעים, תתמקח אולי קצת, וזהו.

וכאמור -
חפש בפורום

אכן לא משקיע כבד... מאות אלפים בודדים.

לגבי חיפוש בפורום - כמובן. התלבטתי אם לציין זאת, בחרתי שלא, ולפי התגובות בבירור טעיתי. :) ניסיתי לחפש בפורום דיונים קודמים באותה רוח, וכשלתי במציאה שלהם. כנראה לא כי הם לא קיימים אלא כי יכולות החיפוש שלי מוגבלות. יחד עם זאת, הרגשתי שהשאלה שלי מספיק ממוקדמת ובתקווה מספיק פשוטה, כדי שאוכל לפתוח אותה ולא להלאות מדי את חברי הפורום שיעזרו לי. מתנצל אם זה עורר תחושות לא נעימות, זו בוודאי אינה כוונתי.

אז לא פגישה אלא פניה באתר, אין בעיה. מי הם אותם 5 בתי השקעות שכדאי לפנות אליהם? מניח שיש בתי השקעות רבים יותר בארץ, ואני באמת בור גדול בנושא.

ומה לגבי IRA? זה קשור לנושא? זו בקשה ספציפית שצריך לבקש? זה רלוונטי גם להשקעה בבנק?

• אהבתי
Reactions: d4c
תודה, מעריך את חוסר הנכונות לעזור (:
מגיע שם לפוסט מ2013 ולמספר דיונים או שאלות בפורום שלא זהים לשלי.
תסתכל בקישור השני בעמוד

ira זה לא קשור לנושא

זה מדובר על פנסיה או קרן השתלמות שתמיד זה מנוהל ויש אופציה לעשות בira שזה אומר לנהל אישית

לפני הכל: למה אתה רוצה לעבור לבית השקעות?

לאחרונה אני מרגיש בשל לעשות, או לשקול לעשות, את הצעד הבא, ולהתחיל להשקיע דרך בית השקעות
זו לא סיבה מוגדרת היטב

מעריך את חוסר הנכונות לעזור
שאלת שאלה בסיסית שנחרשה בפורום, מה ציפית?
Ira זה מונח שאפשר לחפש גם בגוגל, הבדלים בין בתי השקעות בארץ, בעולם ובנק עם כל וריאציה אפשרית בינהם זה לדעתי בטופ 5 של השאלות בפורום, יש מצב גם לפני גידור מטח :)

@yossik אולי לכבוד יום העצמאות צריך לעשות מצעד השאלות החמות לשנת 2021-22 :p

לפני הכל: למה אתה רוצה לעבור לבית השקעות?

זו לא סיבה מוגדרת היטב
אני לא בהכרח אעבור, כמובן. אבדוק מה דמי הניהול שהם מציעים ואם הם נמוכים מדמי הניהול שמשלם בבנק - אעבור.
כשרק התחלתי להשקיע הרגיש יותר קל נפשית להשקיע דרך הבנק, אז התחלתי מזה. מרגיש עכשיו מספיק מוכן נפשית להשקיע דרך מי שייתן לי את דמי הניהול הטובים ביותר.
שאלת שאלה בסיסית שנחרשה בפורום, מה ציפית?
Ira זה מונח שאפשר לחפש גם בגוגל, הבדלים בין בתי השקעות בארץ, בעולם ובנק עם כל וריאציה אפשרית בינהם זה לדעתי בטופ 5 של השאלות בפורום, יש מצב גם לפני גידור מטח :)

@yossik אולי לכבוד יום העצמאות צריך לעשות מצעד השאלות החמות לשנת 2021-22 :p
ציפיתי לתשובה אם זו שאלה שהתשובה עליה כל כך ידועה בפורום, או לכל הפחות לינק לדיון ספציפי עם התשובה. במקום זה קיבלתי לצערי רק תגובות ציניות בהתחלה. אני מבין שאולי שאלתי שאלה שהיא חרושה, אבל באמת שניסיתי לברר בעצמי לפני ששאלתי, ולכן להגיד לי "תחפש בגוגל/בפורום" זה בעיקר מאוד מתסכל. גם עכשיו ברגע זה אני עדיין לא מרגיש שקיבלתי תשובה לאילו בתי השקעות לפנות =/ רק אמירות על כמה אני מטומטם שאני לא מצליח למצוא את התשובה בעצמי..

וכי הציעו לי דמי ניהול שנראו יחסית אטרקטיביים, כחלק מתכנית של הבנק להייטקיסטים.
זה מעורפל, תפרט בבקשה מה עלות ק/מ, האם יש 'דמי משמורת', מה עלות ניהול תיק?
קשה לענות לשאלתך כי אין נתונים.

להתקשר ולדבר עם אנשי מכירות.
ההפרשים בדמי הניהול לשנה הם בערך המחיר של בקבוק יין (ללא אנינים) לחג.

מי הם בתי ההשקעות ששווה לפנות אליהם?
עניין של טעם אישי ומזל.
אני מאד מרוצה בפסגות והניסיון שלי עם מיטב, במספר מישורים,רע מאד.
בתכלס אחרי פתיחת החשבון הממשק איתם אפסי.

ושאלה חצי קשורה - רואה מדי פעם את המונח IRA נזרק פה בפורום. האם הוא קשור לזה? אם כן, מה משמעותו?
לא קשור.
ניהול אישי של קופ"ג או קה"ש.

זה מעורפל, תפרט בבקשה מה עלות ק/מ, האם יש 'דמי משמורת', מה עלות ניהול תיק?
קשה לענות לשאלתך כי אין נתונים.
לא בטוח שמבין את כל המונחים שהזכרת, אבל:
- כל רבעון אני מחויב בדמי ניהול פקדון ני"ע רבעוני של 0.05%.
- בעת הפקדה מחויב בעמלה בני"ע ואנגרד טוט וורלד של 0.25% ובעמלת חליפין כנגד ח-ן מט"י של 6.8 דולר ובעמלת סוכן של 7.5 דולר.

לא בטוח שמבין את כל המונחים שהזכרת, אבל:
- כל רבעון אני מחויב בדמי ניהול פקדון ני"ע רבעוני של 0.05%.
- בעת הפקדה מחויב בעמלה בני"ע ואנגרד טוט וורלד של 0.25% ובעמלת חליפין כנגד ח-ן מט"י של 6.8 דולר ובעמלת סוכן של 7.5 דולר.
אז על כל 100 אש"ח אתה משלם בשנה 200 ש"ח. נשמע לי כמו זמן טוב לעבור לבית השקעה בהתחשב בזה שיש לך מאות אלפי ש"ח.
אני באייביאיי. משלם 15 ש"ח בחודש (180 ש"ח בשנה) שמתקזזים עם עמלות. בבלוג של שלומי ארדן אפשר למצוא הצעה עם עמלות קנייה/מכירה מוזלות. אין לי תלונות על אייביאיי - מצד שני, אני מבצע פעולת קנייה אחת כל חודש אז אין לי דרישות גבוהות במיוחד.
בהצלחה!

אז כמה זוזים שילמת ברבעון האחרון ומה גודל התיק?
תיק של 400 אלף, ובהתאמה התשלום הרבעוני הוא 200 ש"ח.
משלם 15 ש"ח בחודש (180 ש"ח בשנה) שמתקזזים עם עמלות.

מתקזזים עם עמלות קנייה כאילו? או שזה רק לגבי עמלות ניהול תיק (ואז מה לגבי עמלות קנייה)?
גם אני מתכנן לבצע מספר פעולות מצומצם - הרעיון בגדול הוא קנייה פעם ב3 חודשים (זה מה שאני עושה כעת).

מתקזזים עם עמלות קנייה כאילו? או שזה רק לגבי עמלות ניהול תיק (ואז מה לגבי עמלות קנייה)?
גם אני מתכנן לבצע מספר פעולות מצומצם - הרעיון בגדול הוא קנייה פעם ב3 חודשים (זה מה שאני עושה כעת).
ה-15 ש"ח החודשיים מתקזזים עם עמלות קנייה.
פרט לעמלות קנייה/מכירה וה-15 ש"ח החודשיים אין תשלום נוסף לבית ההשקעות.
משתלם לקנות פעם בחודש לדעתי במודל הזה

ה-15 ש"ח החודשיים מתקזזים עם עמלות קנייה.
פרט לעמלות קנייה/מכירה וה-15 ש"ח החודשיים אין תשלום נוסף לבית ההשקעות.
משתלם לקנות פעם בחודש לדעתי במודל הזה
מתנצל, לא בטוח שהבנתי - בעצם, אתה משלם עמלות קנייה, ואם העמלות לא הגיעו ל-15 ש"ח בחודש, אז משלם את ההשלמה ל-15 ש"ח בחודש?
ומהן עמלות הקנייה שיש לך שם? אני תיארתי שלושה סוגי עמלות (0.25%, 6.8 דולר, 7.5 דולר) - זה גם המצב אצלך?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G מעבר מהבנק למסחר עצמאי (במיטב דש טרייד) צרכנות פיננסית 4
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 15
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 33
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעבר למיטב מ-IBI צרכנות פיננסית 7
Y כספים שהופקדו לקרן השתלמות מעבר לתקרה המזכה בפטור ממס שוק ההון 28
נ מעבר בין קרנות השתלמות (sp500) ו״אזהרה״ של סוכנת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
V מעבר לבנק טפחות צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

Back
למעלה