• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר ל-IRA ופתיחת תיק השקעות נוסף

פיונה

משתמש סולידי
דירוג
7
בוקר טוב,

אני חושבת להעביר את קרן ההשתלמות שלי ל-IRA במיטב דש (אין לי את הסכום הדרוש על מנת להצטרף לקבוצת הרכישה, לצערי) - אני שכירה ומדי חודש מופקד לשם כסף.

אם אני רוצה להשקיע את הכסף ב-VT, הדבר כרוך בהמרה למטח. הנציג ממיטב אמר לי שאי אפשר לתת הוראת קבע להמרת כסף וקניית יחידות ושאצטרך מדי חודש ליצור איתם קשר. האם כך זה צריך לעבוד?

כמו כן, יש לי תיק השקעות ב-IBI ואני חושבת על קניית מניות זרות ספציפיות. הבנתי שעדיף לעשות זאת דרך ברוקר זר. האם זה רעיון טוב לפתוח תיק נוסף רק לסחר בניע זרים בנוסף לתיק הקיים שלי (ב-IBI עמלת ההמרה היא מרווח המרה בלבד של 0.7% מהשער בסכום של עד 15 אלף דולר)?

תודה מראש!

אמר לי שאי אפשר לתת הוראת קבע להמרת כסף וקניית יחידות ושאצטרך מדי חודש ליצור איתם קשר. האם כך זה צריך לעבוד?
לחלק השני של המשפט, לא
לחלק הראשון של המשפט, כנראה שכן
תבדקי אפשרות לקנייה אוטומאטית של קרן ישראלית לתקופת הצטברות של רבעון\חצי שנה
ואז גם העלויות שלך יצומצו משמעותית, בגלל עמלה המינימום גם של ההמרה וגם של הרכישה של הקרן
האם זה רעיון טוב לפתוח תיק נוסף
ישנם יגידו שמבחינה כלכלית זה חסכון עצום והם לא טועים
ישנם יגידו שיתכן ותהיה חבות בהגשת דוח וזה כאב ראש רציני - לא אתווכח, אני אישית משתמש ברו"ח בכללי
תקראי שירשורים בנושא כדי לראות מה התחושה שלך
אחד הגדולים והמקיפים

אני חושבת להעביר את קרן ההשתלמות שלי ל-IRA במיטב דש (אין לי את הסכום הדרוש על מנת להצטרף לקבוצת הרכישה, לצערי)
את בטוחה שדרישת הסף של מיטב דש נמוכה מהדרישה בקבוצה?
עד כמה שאני זוכר, אצל שניהם המינימום הוא 100k.
אם אני רוצה להשקיע את הכסף ב-VT, הדבר כרוך בהמרה למטח. הנציג ממיטב אמר לי שאי אפשר לתת הוראת קבע להמרת כסף וקניית יחידות ושאצטרך מדי חודש ליצור איתם קשר. האם כך זה צריך לעבוד?
עד כמה שאני מכיר, ככה זה עובד בד"כ. גם בתיק ההשקעות הממוסה שלי אני נכנס כל חודש למערכת כדי לבצע המרות/קניות.
אגב, לא בטוח שלקנות כל חודש זאת אסטרטגיה אופטימלית (בעיקר בגלל עמלות מינימום). יש אקסל ש @liranviper כתב (ואני קצת תרמתי) שיכול לחשב נק' אופטימום לקניה.
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/ira-כל-כמה-זמן-להחליף-אירית-בישראלית.7166/

האם זה רעיון טוב לפתוח תיק נוסף רק לסחר בניע זרים בנוסף לתיק הקיים שלי
החלטה שלך. מצד אחד מוסיף סירבול מצד שני יכול לחסוך כסף
ב-IBI עמלת ההמרה היא מרווח המרה בלבד של 0.7% מהשער בסכום של עד 15 אלף דולר
0.7% זה המון. בIB העמלה 0.002%, עם מינימום של 2$

את בטוחה שדרישת הסף של מיטב דש נמוכה מהדרישה בקבוצה?
עד כמה שאני זוכר, אצל שניהם המינימום הוא 100k.
המינימום במיטב דש הוא 50,000

תבדקי אפשרות לקנייה אוטומאטית של קרן ישראלית לתקופת הצטברות של רבעון\חצי שנה
בתיק ההשקעות שלי יש קרנות ישראליות - מניות עולמי ושווקים מתעוררים. רציתי לנצל את הפלטפורמה של קרן ההשתלמות כדי להשקיע בנייר ערך זר שמכסה את ארהב, גם כדי לגוון וגם כדי שיהיה זול יותר ולא סינתטי...

עכשיו אני רואה שעמלת המרת מטח בהצעה ששלחו לי עומדת על 0.10%!

נערך לאחרונה ב:
עכשיו אני רואה שעמלת המרת מטח בהצעה ששלחו לי עומדת על 0.10%! זה די סוגר לי את הפינה של קניית נייר ערך זר דרך ה-IRA....
0.1% זה ממש זול במונחים של בתי השקעות ישראלים!
אפילו בקבוצת הרכישה התנאים פחות טובים

מה דעתכם על האפשרות הזו - את הסכום שכבר צברתי אשקיע ב-VT ואת מה שיכנס מעתה ואילך אפקיד בקרן ישראלית של מדד עולמי? ככה יהיו לי שני ניירות בקרן ולא אצטרך להתעסק עם המרת מטח בכל פעם....

מה דעתכם על האפשרות הזו - את הסכום שכבר צברתי אשקיע ב-VT ואת מה שיכנס מעתה ואילך אפקיד בקרן ישראלית של מדד עולמי? ככה יהיו לי שני ניירות בקרן ולא אצטרך להתעסק עם המרת מטח בכל פעם....
קראת את הדיון שקישרתי אליו?
הוא מדבר על אסטרטגיה דומה - קניה של נייר ישראלי והמרה שלו פעם בשנה לנייר זר

לגבי ההתעסקות - אני לא חושב שיש הבדל בהתעסקות בין קניה של נייר לבין קניה+המרה.
אם כבר מתקשרים אליהם (או נכנסים למערכת) תוספת הזמן הדרושה להמרת מט"ח היא שולית

קראת את הדיון שקישרתי אליו?
הוא מדבר על אסטרטגיה דומה - קניה של נייר ישראלי והמרה שלו פעם בשנה לנייר זר

לגבי ההתעסקות - אני לא חושב שיש הבדל בהתעסקות בין קניה של נייר לבין קניה+המרה.
אם כבר מתקשרים אליהם (או נכנסים למערכת) תוספת הזמן הדרושה להמרת מט"ח היא שולית

טרם הספיקותי - אעשה זאת במשך היום.

מה לגבי מרווח שער קניה מהשער הרציף?

בתנאים זה לא מצויין. מה שמופיע זה זה: "עמלת המרה של ני"ע מבורסות זרות לארץ ולהפך 15 +$עמלת מסלקה/ADR
עמלת המרת מט"ח %10.0"

ועוד משהו - דמי הניהול שהציעו לי הם 0.5 על סכום של 50,000, הנציג אמר שעל סכום כזה אי אפשר לרדת... יש לדעתכם מקום להוזלה?

מה שמופיע זה זה: "עמלת המרה של ני"ע מבורסות זרות לארץ ולהפך 15 +$עמלת מסלקה/ADR
עמלת המרת מט"ח %10.0"
אני לא בטוח שהעמלה הזאת מתייחסת להמרת מט"ח "רגילה" ולא למשהו אחר (שאני לא לגמרי מבין מהו).
דמי הניהול שהציעו לי הם 0.5
בדמי ניהול כאלה אני (באופן אישי, לא ממליץ) הייתי חושב על המסלול המחקה ב-IBI למשל.

פשטות.
אם כבר דמי הניהול + הוצאות ב-IRA דומים (וייתכן ואפילו גבוהים מעט), לא רואה טעם להתעסק עם קנייה חודשית.
כמובן שצריך להשלים חשיפה מעבר לסנופי (בתיק הממוסה).

אז החלטתי בסוף ללכת על הסנופי ב-ibi ולהשאיר את ה-ira למועד מאוחר יותר כשאוכל להתמקח על דמי הניהול. בדיוק היום שלחתי את הבקשה להעברת הקרן ועכשיו אני קוראת על הירידה החדה בשווקים... עלי לבקש להמתין עם ההעברה, נכון?

עלי לבקש להמתין עם ההעברה, נכון?
לכי תדעי.
העברה לוקחת כ-20 ימים, אי אפשר לדעת מתי מוציאים אותך מהמסלול הנוכחי בזמן הזה, מתי הדיוק הכסף עובר ומתי את חוזרת להיות חשופה.

לטווח ארוך, זה לא באמת משנה.
אם יש לך בעיה עם התנודתיות שהייתה היום, זה אומר שאת צריכה לחשב מחדש את סיבולת הסיכון שלך ואת התיק הנגזר מכך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
כ מינוף קה"ש לפני מעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E מעבר קרן השתלמות ל IRA? שוק ההון 1
ITS כדאיות מעבר מקרן אמריקאית (מחלקת) לקרן אירית (צוברת) בחשבון פטור IRA שוק ההון 34
G מעבר לקרן השתלמות IRA שאלות בסיסיות שוק ההון 1
K לקראת מעבר ל-IRA - שאלות שוק ההון 13
מרק סרפדים מעבר מלא ל-IRA שוק ההון 33
א מעבר ל IRA בקרן השתלמות - תיק של 60K צרכנות פיננסית 14
סתןלי ת'כסף מעבר כיפי ל IRA צרכנות פיננסית 0
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 17
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה