1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מעבר לקרן השתלמות IRA שאלות בסיסיות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Gigo07, ‏19/6/19.

1. Gigo07

Gigo07 משתמש רשום

שלום לכולם,
    שוקל בחיוב להעביר קה"ש במסלול בו דמי הניהול ממש גבוהים 0.8% (לא מסכימים להוריד), למסלול IRA בו דמי הניהול רק 0.25% זה הבדל משמעותי.
    שאלה1 : איך אני בעצם מנהל קניה/מכירה של נייירות ? האם בדומה לחשבון שלי בבנק ? יש מערכת מסחר ? כך שאני תלוי בעצמי וקונה מוכר מתי שאני רוצה ?
    בגדול אני רק אקנה מדד או 2 (אולי 3) וזהו.
    שאלה 2 : כיום בחשבון שלי בבנק, אני משלם א.דמי קנייה ב.דמי מכירה ג.מס רווח הון, מה אשלם בIRA מתוך ה3 ? וכיצד אדע מה גובה דמי הקנייה נניח ?
    שאלה 3 : הכסף בקרן הוא בשקלים כמובן, האם כל פעם (כל חודש או רבעון) אקנה SPY מה תהיה ההמרה ל$ ? כמה תעלה ? אולי עדיף קרן מחקה SPY בשקלים במקום ישירות ב$ בארה"ב ?
    שאלה 4 (אחרונה) , יש מדריך אינטרנטי פשוט לניהול IRA - בגוגל נתקלתי רק בהסברים ממש חלקיים ..

תודה לעונים !!

2. דור דורים

דור דורים משתמש בכיר

כן, זה ממש חשבון בנק עם כמה הגדרות שונות.
    יש גופים שנותנים לך לבחור דרך איזה בנק/ברוקר ינוהל החשבון שלך.

באופן שוטף, רק את השניים הראשונים.
    מס רווחי הון תשלם רק במקרה שהיו לך הפקדות מעל התקרה, ורק בפדיון של קרן ההשתלמות (בלי להסתכל מה קרה בין לבין).

חלק מהמו"מ שאתה מנהל עם בית ההשקעות אליו אתה מעביר את החשבון.
    בנוסף כדאי לשים לב גם לדמי הניהול (ציינת 0.25%), ועמלות המרת מט"ח (אם אתה מתכוון להמיר מט"ח).

ראה כנ"ל. תלוי בהצעה שנתן לך הגוף שאתה מעביר אליו את הכספים. בחשבון IRA לא רק דמי הניהול חשובים.

בחיפושים כאן בפורום תמצא (הרבה יותר מ) את כל המידע שאתה צריך. אם ממש לא תמצא משהו - שאל.

ככלל, האנשים כאן בפורום נוטים להעדיף קרנות איריות צוברות על פני אמריקאיות בחשבון IRA. קרן מקבילה לSPY באירלנד יכולה להיות למשל CSPX. (לא ממליץ. לא מכיר את צרכיך.)
    יש כאן כאלו שקונים רק ישראליות, בגלל העמלות הגבוהות, יש כאלו שקונים פעם בכמה חודשים קרן אירית (כדי לא לשלם כל חודש), יש כאלו שקונים קרן ישראלית כל חודש, ומידי כמה זמן מוכרים אותה, וקונים אירית. ראה דיון על זה כאן.

בהצלחה

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
קרן השתלמות הדומה לקרן פנסיה ברירת מחדל פינת המשקיעים ‏15/7/19
פיצול הפקדה לקרן השתלמות מעל תקרת הטבת המס פינת המשקיעים ‏11/7/19
מישהו קיבל פיצוי על עיכוב הפקדות לקרן השתלמות IRA פינת המשקיעים ‏23/6/19
הפקדה לקרן השתלמות אחרי 6 שנים פינת המשקיעים ‏21/5/19
המלצות לקרן השתלמות פינת המשקיעים ‏10/5/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.