• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר בין עבודות - מה חשוב לדעת?

unrealx

משתמש בכיר
דירוג
595
עובד בהייטק, כ- 3 שנים במקומות העבודה ועובר למקום חדש,
מה כדאי לדעת?
דיברתי עם יועץ פנסיוני והוא אמר לי שאפשר למשוך חלק מקופת הפיצויים שפתור ממס שווה ערך ל 12,000 * מספר השנים שעבדתי
זה כסף פתור ממס, ונשמע לי כמו אחלה דיל, אני מעדיף להשקיע את הכסף בעצמי / להשתמש בכסף לפני גיל הפרישה, עד גיל הפרישה יהיה לי מספיק כסף בפנסיה בנוסף ותיק השקעות מכובד.
יש סיבות למה לא למשוך? האם נהוג למשוך?

האם יש דברים אחרים שצריך לשים לב אליהם כשעוברים עבודה?

האם יפתחו לי קופות חדשות של קרן השתלמות + פנסיה + פנסיה מקיפה? האם אפשר לאחד את הכל?

יש סיבות למה לא למשוך? האם נהוג למשוך?
למי שלא מושך, יש יותר פטור ממס על הקיצבה בפרישה. (אני לא בטוח איזה פטור "שווה" יותר).

האם יפתחו לי קופות חדשות של קרן השתלמות + פנסיה + פנסיה מקיפה? האם אפשר לאחד את הכל?
יפתחו מסלולים אחרים באותו חשבון, או חשבונות שונים באותו מנהל קרן (אני חושב שבפנסיה מסלולים שונים ובהשתלמות חשבונות שונים).
לוודא שנמשך רצף האכשרה בין המעסיקים אם המעסיק החדש מעביר לקרן פנסיה אחרת.

קרנות פנסיה - יפתחו לך קרן חדשה, אתה יכול לבקש מהסוכן להעביר את הכספים מהקרן הנוכחית לחדשה.
בקרן ההשתלמות תוודא שמתחילים ותק על הקרן החדשה.

לוודא שנמשך רצף האכשרה בין המעסיקים אם המעסיק החדש מעביר לקרן פנסיה אחרת.
ואת זה איך עושים?
קרנות פנסיה - יפתחו לך קרן חדשה, אתה יכול לבקש מהסוכן להעביר את הכספים מהקרן הנוכחית לחדשה.
נשמע טוב!
בקרן ההשתלמות תוודא שמתחילים ותק על הקרן החדשה.
מה הכוונה? החדשה תפתח לי אחרי 6 שנים מהעבודה החדשה או שאני מתחיל מהותק של הישנה?

מה הכוונה? החדשה תפתח לי אחרי 6 שנים מהעבודה החדשה או שאני מתחיל מהותק של הישנה?
אם יש לך קרן השתלמות א' שלא משכת ממנה, ואתה פותח קרן השתלמות ב' (כל מעסיק זה בהכרח קרן נוספת), החלת ותק אומר שקרן השתלמות ב' תהפוך לנזילה ביחד עם קרן השתלמות א'. כלומר 6 שנים מיום פתיחתה של קרן א'.
כמובן שיש לזכור שקרן השתלמות היא לא ממוסה על רווחי ההון שלה עד תקרת הפקדה חודשית, אז ההמלצה במקרים רבים היא להימנע מלמשוך את הכסף משם.

אם יש לך ביטוח בריאות קבוצתי במקום עבודה הישן או החדש, ויש לך בעיות בריאות, יש חלון זמן (בערך 30 יום) בכניסה וביציאה להכנס לפוליסה או להמיר את הפוליסה לביטוח רגיל ללא הצהרת בריאות.

לגבי משיכת הפיצויים, אם אתה לא יודע טוב מאוד מה אתה עושה ובדקת את נוסחת השילוב, ברוב המקרים אם אתה מושך פיצויים ומפקיד אותם מחדש בשוק ההון ולא נוגע בהם עד הפרישה, אתה תפסיד הרבה כסף.

תבדוק מעבר למסלול מחקה מדד פאסיבי בקרן הפנסיה ובקרן ההשתלמות.

אחרי שאתה מקבל 106 לשנה הזו יש לך כמה שנים לבקש החזר מס. אם היה שינוי בשכר מגיע לך החזר מס.

אם יש לך ביטוח בריאות קבוצתי במקום עבודה הישן או החדש, ויש לך בעיות בריאות, יש חלון זמן (בערך 30 יום) בכניסה וביציאה להכנס לפוליסה או להמיר את הפוליסה לביטוח רגיל ללא הצהרת בריאות.
האמת שיש לי אבל לא הבנתי כ"כ את החלק הזה, מה הוא נותן?

תבדוק מעבר למסלול מחקה מדד פאסיבי בקרן הפנסיה ובקרן ההשתלמות.
כאילו דה D:
לגבי משיכת הפיצויים, אם אתה לא יודע טוב מאוד מה אתה עושה ובדקת את נוסחת השילוב, ברוב המקרים אם אתה מושך פיצויים ומפקיד אותם מחדש בשוק ההון ולא נוגע בהם עד הפרישה, אתה תפסיד הרבה כסף.
וואלה? כמה? יש סכום מסוים שהייתי דווקא מוכן לשלם כדי לקבל את הכסף עכשיו, בשביל להשקיע ורכישת דירה בעתיד, בפנסיה אני בטוח שיהיו לי הוצאות נמוכות יותר ולא אצטרך כ"כ הרבה כסף (בנוסף לתיק השקעות!!)

האמת שיש לי אבל לא הבנתי כ"כ את החלק הזה, מה הוא נותן?
מה נותן מה? ביטוח בריאות? לפני חודש פורסם על זה פוסט בסולידית, תקרא.
לגבי הצהרת בריאות, אם יש לך בעיות בריאות אז הם יוחרגו אם תבצע חיתום מחדש.

וואלה? כמה? יש סכום מסוים שהייתי דווקא מוכן לשלם כדי לקבל את הכסף עכשיו, בשביל להשקיע ורכישת דירה בעתיד, בפנסיה אני בטוח שיהיו לי הוצאות נמוכות יותר ולא אצטרך כ"כ הרבה כסף (בנוסף לתיק השקעות!!)
למעט במקרים מיוחדים, על כל שקל שאתה מושך עכשיו פטור ממס, אתה תשלם מס על 1.35 ש"ח בפרישה.

למעט במקרים מיוחדים, על כל שקל שאתה מושך עכשיו פטור ממס, אתה תשלם מס על 1.35 ש"ח בפרישה.
אינטואיטיבית אתה צודק.
דובר על זה לפני מספר שנים והמסקנה הייתה שונה
בדיון בן 5 עמודים כאן יש הסבר די ממצה
כמו כן משיכת פיצויי פיטורים והפקדתם בקופת גמל להשקעה (בפרט ההודעות של david)

נערך לאחרונה ב:
יש חלון זמן (בערך 30 יום) בכניסה וביציאה להכנס לפוליסה או להמיר את הפוליסה לביטוח רגיל ללא הצהרת בריאות.
זה תלוי בפוליסה, בדרך כלל מדובר על 60 ימים.
אני בודק את האפשרות ההפוכה של ביטול ביטוח פרטי והצטרפות לביטוח קבוצתי מטעם המעסיק.
מלבד סעיף ההמשכיות יש עוד משהו לשים אליו לב? האפשרות של כניסה ללא חיתום והמשך ביטוח פרטי ללא חיתום נשמעת קוסמת בייחוד שעכשיו יש לי החרגות.

אינטואיטיבית אתה צודק.
דובר על זה לפני מספר שנים והמסקנה הייתה שונה
בדיון בן 5 עמודים כאן יש הסבר די ממצה
כמו כן משיכת פיצויי פיטורים והפקדתם בקופת גמל להשקעה (בפרט ההודעות של david)
היי, תודה. עברתי על הודעות ועדיין קשה להבין, יש הרבה מושגים שאני לא מכיר.
-הנתונים הם שנשארו לי מעל 32 שנים לפנסיה הרשמית, שאיני יודע אם אעובד עד הגיל הרשמי, ויהיה לי תיק השעקעות מכובד בנוסף לפנסיה.
מדובר גם על כ- 40K פתורים ממס (שנים*12 לפי מה שהיועץ אמר)
-את הכסף הזה אני לאו דווקא הולך להשקיע בתיק השקעות, יתכן שיהיה חלק מההון לדירה, אולי צירוף לתיק השקעות במועד מאוחר יותר
- אני לא תלוי בכסף הזה ולא באמת צריך אותו, אני רק חושב שיהיה נחמד לקבל סכום כזה עכשיו פתור ממס מאשר בעוד מעל 30 שנה, בגלל שעוד 30 שנה תהיה לי כבר דירה, תיק השקעות מכובד, ופחות התחייבויות
אני בודק את האפשרות ההפוכה של ביטול ביטוח פרטי והצטרפות לביטוח קבוצתי מטעם המעסיק.
מלבד סעיף ההמשכיות יש עוד משהו לשים אליו לב? האפשרות של כניסה ללא חיתום והמשך ביטוח פרטי ללא חיתום נשמעת קוסמת בייחוד שעכשיו יש לי החרגות.
בבקשה אל תחטוף לי את השרשור, תודה

כן, אל תבטל את הפרטי לפני סיום תקופת האכשרה של הקולקטיבי החדש.
גם ללא תקופת אכשרה אין כיסוי למקרה הנובע ממצב רפואי קיים למשך חצי שנה/שנה תלוי בגיל.
ובכל מקרה אין כיסוי למקרה ביטוח שאירע לפני סוף תקופת האכשרה. שים לב שמקרה ביטוח בדרך כלל מוגדר צורך רפואי, נניח אם הומלץ לך לעבור ניתוח או לקחת תרופה יקרה, מקרה הביטוח קרה בזמן ההמלצה גם אם עוד לא ביצעת את הניתוח או התרופה.

בנוסף, בדרך כלל בקולקטיבים הכיסוי פחות טוב מפרטי. תבדוק במיוחד את סעיף תרופות מותאמות אישית.

היי, תודה. עברתי על הודעות ועדיין קשה להבין, יש הרבה מושגים שאני לא מכיר.
-הנתונים הם שנשארו לי מעל 32 שנים לפנסיה הרשמית, שאיני יודע אם אעובד עד הגיל הרשמי, ויהיה לי תיק השעקעות מכובד בנוסף לפנסיה.
מדובר גם על כ- 40K פתורים ממס (שנים*12 לפי מה שהיועץ אמר)
-את הכסף הזה אני לאו דווקא הולך להשקיע בתיק השקעות, יתכן שיהיה חלק מההון לדירה, אולי צירוף לתיק השקעות במועד מאוחר יותר
- אני לא תלוי בכסף הזה ולא באמת צריך אותו, אני רק חושב שיהיה נחמד לקבל סכום כזה עכשיו פתור ממס מאשר בעוד מעל 30 שנה, בגלל שעוד 30 שנה תהיה לי כבר דירה, תיק השקעות מכובד, ופחות התחייבויות
קשה מאוד לענות וגם חסר אחראיות,
ההמלצה המקצועית היא להשאיר ולא למשוך,
הטענה העולה מהשרשורים שקישרתי היא שמבחינה מיסויית, ככל שמועד הפרישה לפנסיה רחוק יותר, תיתכן כדאיות להתחשבן על הפיצויים עכשיו, ולספוג את הקנס העתידי של 1.35 כדי להפוך אותם לקצבה מוכרת שתהיה פטורה ממס לחלוטין.

ולספוג את הקנס העתידי של 1.35 כדי להפוך אותם לקצבה מוכרת שתהיה פטורה ממס לחלוטין.
לא הבנתי מדוע הקנס העתידי הוא 1.35, אם אני מושך את הכסף הפטור ממס עכשיו אני בסך הכל מוותר על פתור ממס רווחי הון של 25% עבור הסכום הזה. אני מפספס משהו?

המדינה מעודדת אנשים לשמור כסף לפנסיה, ולכן קונסת אותך על משיכה לפני הפנסיה.
היועץ לא אמר לי שום דבר על קנס, בסך הכל שמגיע לי 12K על כל שנת עבודה מקופת הפיצויים, אתה רוצה להגיד לי שאני אקבל (בהנחה שעבדתי 4 שנים) 48K * 0.65 אם אני מתכנן למשוך?
הייתי בטוח שאין שום קנס במקרה של משיכת פיצויים במעבר בין עבודות

אם אתה מתכנן לקרוא על הנושא, תקרא גם על רצף קצבה אוטומטי וחרטה מרצף קצבה

לא הבנתי מדוע הקנס העתידי הוא 1.35, אם אני מושך את הכסף הפטור ממס עכשיו אני בסך הכל מוותר על פתור ממס רווחי הון של 25% עבור הסכום הזה. אני מפספס משהו?
עקרונית הכסף הזה חייב במס שולי *עכשיו*
לכל אזרח יש סכום פטור (בערך מיליון שקל החל מ 2025) עבור קצבת פנסיה פטורה ממס,
ניתן לנצל את הפטור הזה גם בשביל למשוך כספי פיצויים בפטור (בכפןף לתקרה של 12K עבור כל שנת עבודה) אלא שהמדינה רוצה לעודד אותך להשאיר את הכסף לפנסיה במקום למשוך אותו עכשיו,לכן נקבע שכל שקל פטור שנוצל לפני הפרישה יפחית 1.35 מהסכום הפטור, זה בעצם הקנס.
כספי פיצויים שנמשכו 32 שנות עבודה לפני הפנסיה לא יפגעו בפטור בכלל ! אבל מדובר על שנות עבודה בפועל.
היועץ לא אמר לי שום דבר על קנס, בסך הכל שמגיע לי 12K על כל שנת עבודה מקופת הפיצויים, אתה רוצה להגיד לי שאני אקבל (בהנחה שעבדתי 4 שנים) 48K * 0.65 אם אני מתכנן למשוך?
אין שום קנס עכשיו, בכוונה רשמתי ״קנס עתידי״ כפי שהסברתי בתחילת הודעה זו.

עקרונית הכסף הזה חייב במס שולי *עכשיו*
לכל אזרח יש סכום פטור (בערך מיליון שקל החל מ 2025) עבור קצבת פנסיה פטורה ממס,
ניתן לנצל את הפטור הזה גם בשביל למשוך כספי פיצויים בפטור (בכפןף לתקרה של 12K עבור כל שנת עבודה) אלא שהמדינה רוצה לעודד אותך להשאיר את הכסף לפנסיה במקום למשוך אותו עכשיו,לכן נקבע שכל שקל פטור שנוצל לפני הפרישה יפחית 1.35 מהסכום הפטור, זה בעצם הקנס.
כספי פיצויים שנמשכו 32 שנות עבודה לפני הפנסיה לא יפגעו בפטור בכלל ! אבל מדובר על שנות עבודה בפועל.

אין שום קנס עכשיו, בכוונה רשמתי ״קנס עתידי״ כפי שהסברתי בתחילת הודעה זו.
תודה רבה על ההסבר. הרבה יותר מובן - מעריך מאוד.
אם אני אסכם, במידה ואני אהמר שיהיה לי כוח לעבוד עוד 32 שנים, שווה לי למשוך כי הקנס לא ישפיע עליי.
במידה ואני רוצה ללכת על בטוח למקרה שאעבוד גם פחות מ 32 שנים, לא כדאי לי למשוך את הסכום הפטור הזה.
לכן ההמלצה הרווחת היא לא להמר ולא למשוך את הכסף.

בגדול כן,
שים לב שצריך עבודה בפועל, לפי הבנתי מספיק חודש אחד בכל שנה, אבל לא מספיק כח לעבוד אלא אתה צריך גם למצוא מישהו שיסכים להעסיק אותך...
בכל מקרה הפגיעה בפטור היא לא סוף העולם, אתה יכול להחליט במודע וזה בסדר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yancuk מעבר בין עבודות התפתחות אישית 6
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 15
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעבר למיטב מ-IBI צרכנות פיננסית 7
Y כספים שהופקדו לקרן השתלמות מעבר לתקרה המזכה בפטור ממס שוק ההון 28
נ מעבר בין קרנות השתלמות (sp500) ו״אזהרה״ של סוכנת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
V מעבר לבנק טפחות צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

Back
למעלה