• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר בין מקומות עבודה

מה הזמן המינמלי שלא הייתם מוכנים מתחתיו לעבור חברה?

• שנה

הצבעות: 13 36.1%
  • שנה וחצי

הצבעות: 5 13.9%
  • שנתיים

הצבעות: 5 13.9%
  • 8 חודשים

הצבעות: 0 0.0%
  • 6 חודשים

הצבעות: 1 2.8%
  • לעזוב מתי שמתחשק.

הצבעות: 12 33.3%

• סך הכל מצביעים
    36

lazyprogrammer

משתמש רגיל
דירוג
288
יצא לי לדבר עם חברים שאמרו שלדעתם אם הציעו להם תנאים יותר טובים הם היו עוברים מקום עבודה גם אחרי חצי שנה.

עניים אותי לשמוע מה הדעה היום בפורום ובכלל?

מה הזמן המינמלי בחברה שהייתם מחכים בין מעבר מקומות עבודה ? בהנחה שאין נסיבות ממש גרועות לעזוב.

בנוסף, מה הזמן האופטימלי שבו הייתם עוברים מקום עבודה ואיך הייתם עוזבים מקום עבודה בלי לפגוע בקשרים שלכם(המלצות, המנהל שלכם, החברים לצוות)

עד כמה הייתם מוכנים לוותר על שכר תמורה לתנאים נוחים(שעות גמישות למשל)?

תראה יצא לי לעזוב אחרי שנה/שנה וחצי
האמת שמקום אחד היה כזה גרוע, שאם לא הייתי צריך לדאוג לצאצאים, הייתי עוזב אחרי חודש.
וכן, בראיונות שואלים לגבי למה יש עזיבות כל כך מהירות.
צריך להסביר ולהראות שיש מקומות גם ארוכים יותר.

תראה יצא לי לעזוב אחרי שנה/שנה וחצי
האמת שמקום אחד היה כזה גרוע, שאם לא הייתי צריך לדאוג לצאצאים, הייתי עוזב אחרי חודש.
וכן, בראיונות שואלים לגבי למה יש עזיבות כל כך מהירות.
צריך להסביר ולהראות שיש מקומות גם ארוכים יותר.
דווקא ממה שאני יודע לעזוב אחרי החודש נחשב לגיטימי. לא הייתה התאמה, וזה בסדר. לעזוב אחרי חצי שנה זה כבר יותר מחשיד..

אם אתה ממש בטוח שמקום העבודה החדש יציב ומאוד מתאים לך מקצועית אז אפשר לעבור בכל רגע.

אבל אם יש סיכון מסויים אז עדיף לחכות שנה במקום הנוכחי כי לא תרצה שיהיו לך שתי מקומות עבודה עוקבים של פחות משנה.
לכל מי שאומר שבמקרה הגרוע ניתן לעזוב מייד - לדעתי זה לא תמיד נכון. לפעמים מגלים את החרא רק אחרי 4-5 חודשים, כשנכנסים לעומק הדברים.

אם אתה ממש בטוח שמקום העבודה החדש יציב ומאוד מתאים לך מקצועית אז אפשר לעבור בכל רגע.

אבל אם יש סיכון מסויים אז עדיף לחכות שנה במקום הנוכחי כי לא תרצה שיהיו לך שתי מקומות עבודה עוקבים של פחות משנה.
לכל מי שאומר שבמקרה הגרוע ניתן לעזוב מייד - לדעתי זה לא תמיד נכון. לפעמים מגלים את החרא רק אחרי 4-5 חודשים, כשנכנסים לעומק הדברים.
אני לא חושב לעזוב, די טוב לי במקום העבודה הנוכחי שלי. אני מנסה לקבל ballpark לגבי מה שמגדירים מינימום בכל מקרה.

אני לא חושב לעזוב, די טוב לי במקום העבודה הנוכחי שלי. אני מנסה לקבל ballpark לגבי מה שמגדירים מינימום בכל מקרה.
תוצאות הסקר משקפות טוב את הדעה הרווחת. שנה אחת מספיקה אבל לדעתי גם רצוי שיהיה מקום שהיית בו יותר זמן כי אם יש לך יותר מדי קפיצות אחרי שנה אז זה גם מפעיל נורות אדומות ל-hr.

בקיצור, פעם בעשור שב איזה שנתיים-שלוש במקום טוב כלשהו. תעשה קצת rest and vest ואז תמשיך הלאה.

פעם בעשור שב איזה שנתיים-שלוש במקום
הקצנת. השאלה הייתה על החריג ולא על הכלל.
7 שנים לעבור מקום עבודה כל שנתיים או פחות זה קצת מחשיד. ללא הכללה לכל המקרים - יכול להעיד על מישהו שמשתעמם מהר/מהכל, או מישהו שעושה רושם טוב בראיון ואח"כ לא מדלוור (אבל ברמה כזו שמצדיקה לתת לו 12 חודשים של ניסיונות חוזרים)

הקצנת. השאלה הייתה על החריג ולא על הכלל.
7 שנים לעבור מקום עבודה כל שנתיים או פחות זה קצת מחשיד. ללא הכללה לכל המקרים - יכול להעיד על מישהו שמשתעמם מהר/מהכל, או מישהו שעושה רושם טוב בראיון ואח"כ לא מדלוור (אבל ברמה כזו שמצדיקה לתת לו 12 חודשים של ניסיונות חוזרים)
תוצאות הסקר משקפות טוב את הדעה הרווחת. שנה אחת מספיקה אבל לדעתי גם רצוי שיהיה מקום שהיית בו יותר זמן כי אם יש לך יותר מדי קפיצות אחרי שנה אז זה גם מפעיל נורות אדומות ל-hr.

בקיצור, פעם בעשור שב איזה שנתיים-שלוש במקום טוב כלשהו. תעשה קצת rest and vest ואז תמשיך הלאה.
את האמת לא יודע אם אני רואה את עצמי מצליח להשאר באותו תפקיד מעל שנתיים. אני בדרך כלל מגיע לסטארטאפים ששם התחלופה לרוב היא מאוד מהירה, או לחילופין הרבה פעמים העבודה של תכנות משעממת אותי והמטרה שלי היא להגיע להיות מנהל ולא מתכנת בכיר.

@lazyprogrammer השרשור הוא על תפקיד או חברה?

אם העבודה של תכנות משעממת אותך והשאיפה שלך ניהול - למה מלכתחילה אתה לא מתראיין לתפקיד ניהולי?

@lazyprogrammer השרשור הוא על תפקיד או חברה?

אם העבודה של תכנות משעממת אותך והשאיפה שלך ניהול - למה מלכתחילה אתה לא מתראיין לתפקיד ניהולי?
היא לא באמת משעממת אותי, אבל אני נמצא בתחום אחד בתכנות והייתי רוצה לעבור יותר לאלגוריתמיקה או backend ואפילו אולי data science או DL . העניין הוא שהמטרה הסופית שלי היא לנהל, גם כי יחסית אתה חסום במידת ההשפעה שלך בתור IC, לרוב גם חסום בשכר, ואני פשוט הרבה יותר חושב שזה יתאים לי(זה או PM), למה אני לא הולך ישר לPM או ניהול? אין לי מספיק ניסיון בשביל לנהל ויש לי אפס ניסיון בPM , ועוד לא הגעתי למצב שאני מחשיב את עצמי senior לחלוטין.

אולי בסטארטאפים יש חסם לשכר ולהשפעה של IC. בקורפורייטים זה לא קיים וכבר פורסמו בפורום סיפורים של אנשים שבתור IC בגאמפא מקבלים אפילו 70-100 אלף ב-TC.

אם המטרה היא לנהל, למה לא לנסות להתקדם לראש צוות בחברה הנוכחית כדי לצבור את הניסיון ההתחלתי?
בשרשור הזה אתה מדבר על מעבר בין עבודות אבל כדי להתקדם לניהול או לשנות תפקיד קל יותר לעשות את זה מתוך החברה הנוכחית שלך.

אולי בסטארטאפים יש חסם לשכר ולהשפעה של IC. בקורפורייטים זה לא קיים וכבר פורסמו בפורום סיפורים של אנשים שבתור IC בגאמפא מקבלים אפילו 70-100 אלף ב-TC.

אם המטרה היא לנהל, למה לא לנסות להתקדם לראש צוות בחברה הנוכחית כדי לצבור את הניסיון ההתחלתי?
בשרשור הזה אתה מדבר על מעבר בין עבודות אבל כדי להתקדם לניהול או לשנות תפקיד קל יותר לעשות את זה מתוך החברה הנוכחית שלך.
אני כרגע לא במצב שאני יכול לנהל, בסט המגבלות שלי(ניסיון נמוך, משרה חלקית, אין תקנים לזה בעבודה שלי ואני העובד הכי צעיר בחברה(גם מבחינת ניסיון אבל גם פער גילאים של מעל ל10 שנים)). לגבי TC , זה בהחלט מוגבל 100 אלף ביחס למה שמשתכר מנהל פיתוח בסטארטאפ(באירוע של אקזיט) או אפילו מנהל פיתוח בחברה גדולה שהונפקה לא מזמן. ובטח ובטח שאם מסתכלים על הגאמפא אז אני בטוח שמנהל בכיר שם מקבל הרבה יותר מ100 TC(כנראה פי 10-20).
גם מנכ״ל של סטארט-אפ צפוי להרוויח באירוע של אקזיט פי כמה ממה שIC ירוויח בחייך.(אלא אם באמת מדברים על מישהו שהוא ברמה הכי הכי גבוהה וגם אז תקרת השכר שלו היא כנראה סביב המיליון דולר בשנה).

אני יודע שזה נשמע מזלזל במיליון דולר לשנה, אבל אני לא חושב שאני איש מקצוע שאגיע להיות הטופ 1% של הIC, וגם מה שאני רוצה להרוויח אם אני מסכן את חיי המשפחה שלי והרבה מהזמן שלי זה לשלב שיש לי impact הרבה יותר גדול והרבה יותר upside.

ללכת ולנסות להיות הTOP של האחוזון העליון מרגיש לי כמו קרב אבוד מראש במיוחד שאני לא רואה את עצמי כרגע עושה תואר שני ואני רואה את עצמי מתוסכל אם בתור IC, אני מרגיש שאני עושה קצת יותר ממישהו שמרוויח 1/3 ממני וגם לא מרוויח כמו המנהלים שלי, שבעיניי השקעתי הרבה יותר מהם(שעות, מאמץ)

מעבר לזה אני פשוט מתחבר יותר לאנשים מלמחשב עצמו

נערך לאחרונה ב:
אני כרגע לא במצב שאני יכול לנהל, בסט המגבלות שלי(ניסיון נמוך, משרה חלקית, אין תקנים לזה בעבודה שלי ואני העובד הכי צעיר בחברה(גם מבחינת ניסיון אבל גם פער גילאים של מעל ל10 שנים)). לגבי TC , זה בהחלט מוגבל 100 אלף ביחס למה שמשתכר מנהל פיתוח בסטארטאפ(באירוע של אקזיט) או אפילו מנהל פיתוח בחברה גדולה שהונפקה לא מזמן. ובטח ובטח שאם מסתכלים על הגאמפא אז אני בטוח שמנהל בכיר שם מקבל הרבה יותר מ100 TC(כנראה פי 10-20).
גם מנכ״ל של סטארט-אפ צפוי להרוויח באירוע של אקזיט פי כמה ממה שIC ירוויח בחייך.(אלא אם באמת מדברים על מישהו שהוא ברמה הכי הכי גבוהה וגם אז תקרת השכר שלו היא כנראה סביב המיליון דולר בשנה).

אני יודע שזה נשמע מזלזל במיליון דולר לשנה, אבל אני לא חושב שאני איש מקצוע שאגיע להיות הטופ 1% של הIC, וגם מה שאני רוצה להרוויח אם אני מסכן את חיי המשפחה שלי והרבה מהזמן שלי זה לשלב שיש לי impact הרבה יותר גדול והרבה יותר upside.

ללכת ולנסות להיות הTOP של האחוזון העליון מרגיש לי כמו קרב אבוד מראש במיוחד שאני לא רואה את עצמי כרגע עושה תואר שני ואני רואה את עצמי מתוסכל אם בתור IC, אני מרגיש שאני עושה קצת יותר ממישהו שמרוויח 1/3 ממני וגם לא מרוויח כמו המנהלים שלי, שבעיניי השקעתי הרבה יותר מהם(שעות, מאמץ)

מעבר לזה אני פשוט מתחבר יותר לאנשים מלמחשב עצמו
בן אדם שמרוויח 100 אלף שקל בחודש לא מרוויח ככה בגלל הכישורים הטכניים שלו.
מהנדסים בכירים הם בעיקר עובדים עם אנשים וברמות הגבוהות גם יש להם סמכויות וכפופים (ומגבלות SEC, צרות של עשירים.)

אתה חושב שזה מספיק פעם בעשור לעשות שנתיים שלוש? אני בהחלט מזהה מגמה של אנשים שעוזבים מקום עבודה בממוצע פעם ב18 חודשים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י דמי ביטוח לאומי ומס הכנסה - לאחר מעבר בין מקומות עבודה צרכנות פיננסית 6
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 18
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה