מעבר בין מקומות עבודה

מה הזמן המינמלי שלא הייתם מוכנים מתחתיו לעבור חברה?

• שנה

הצבעות: 13 36.1%
  • שנה וחצי

הצבעות: 5 13.9%
  • שנתיים

הצבעות: 5 13.9%
  • 8 חודשים

הצבעות: 0 0.0%
  • 6 חודשים

הצבעות: 1 2.8%
  • לעזוב מתי שמתחשק.

הצבעות: 12 33.3%

• סך הכל מצביעים
    36

lazyprogrammer

משתמש ותיק
דירוג
219
יצא לי לדבר עם חברים שאמרו שלדעתם אם הציעו להם תנאים יותר טובים הם היו עוברים מקום עבודה גם אחרי חצי שנה.

עניים אותי לשמוע מה הדעה היום בפורום ובכלל?

מה הזמן המינמלי בחברה שהייתם מחכים בין מעבר מקומות עבודה ? בהנחה שאין נסיבות ממש גרועות לעזוב.

בנוסף, מה הזמן האופטימלי שבו הייתם עוברים מקום עבודה ואיך הייתם עוזבים מקום עבודה בלי לפגוע בקשרים שלכם(המלצות, המנהל שלכם, החברים לצוות)

עד כמה הייתם מוכנים לוותר על שכר תמורה לתנאים נוחים(שעות גמישות למשל)?

c881

משתמש בכיר
דירוג
10,509
תראה יצא לי לעזוב אחרי שנה/שנה וחצי
האמת שמקום אחד היה כזה גרוע, שאם לא הייתי צריך לדאוג לצאצאים, הייתי עוזב אחרי חודש.
וכן, בראיונות שואלים לגבי למה יש עזיבות כל כך מהירות.
צריך להסביר ולהראות שיש מקומות גם ארוכים יותר.

lazyprogrammer

משתמש ותיק
דירוג
219
תראה יצא לי לעזוב אחרי שנה/שנה וחצי
האמת שמקום אחד היה כזה גרוע, שאם לא הייתי צריך לדאוג לצאצאים, הייתי עוזב אחרי חודש.
וכן, בראיונות שואלים לגבי למה יש עזיבות כל כך מהירות.
צריך להסביר ולהראות שיש מקומות גם ארוכים יותר.
דווקא ממה שאני יודע לעזוב אחרי החודש נחשב לגיטימי. לא הייתה התאמה, וזה בסדר. לעזוב אחרי חצי שנה זה כבר יותר מחשיד..

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,387
אם אתה ממש בטוח שמקום העבודה החדש יציב ומאוד מתאים לך מקצועית אז אפשר לעבור בכל רגע.

אבל אם יש סיכון מסויים אז עדיף לחכות שנה במקום הנוכחי כי לא תרצה שיהיו לך שתי מקומות עבודה עוקבים של פחות משנה.
לכל מי שאומר שבמקרה הגרוע ניתן לעזוב מייד - לדעתי זה לא תמיד נכון. לפעמים מגלים את החרא רק אחרי 4-5 חודשים, כשנכנסים לעומק הדברים.

lazyprogrammer

משתמש ותיק
דירוג
219
אם אתה ממש בטוח שמקום העבודה החדש יציב ומאוד מתאים לך מקצועית אז אפשר לעבור בכל רגע.

אבל אם יש סיכון מסויים אז עדיף לחכות שנה במקום הנוכחי כי לא תרצה שיהיו לך שתי מקומות עבודה עוקבים של פחות משנה.
לכל מי שאומר שבמקרה הגרוע ניתן לעזוב מייד - לדעתי זה לא תמיד נכון. לפעמים מגלים את החרא רק אחרי 4-5 חודשים, כשנכנסים לעומק הדברים.
אני לא חושב לעזוב, די טוב לי במקום העבודה הנוכחי שלי. אני מנסה לקבל ballpark לגבי מה שמגדירים מינימום בכל מקרה.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,387
אני לא חושב לעזוב, די טוב לי במקום העבודה הנוכחי שלי. אני מנסה לקבל ballpark לגבי מה שמגדירים מינימום בכל מקרה.
תוצאות הסקר משקפות טוב את הדעה הרווחת. שנה אחת מספיקה אבל לדעתי גם רצוי שיהיה מקום שהיית בו יותר זמן כי אם יש לך יותר מדי קפיצות אחרי שנה אז זה גם מפעיל נורות אדומות ל-hr.

בקיצור, פעם בעשור שב איזה שנתיים-שלוש במקום טוב כלשהו. תעשה קצת rest and vest ואז תמשיך הלאה.

unsullied

משתמש ותיק
דירוג
432
פעם בעשור שב איזה שנתיים-שלוש במקום
הקצנת. השאלה הייתה על החריג ולא על הכלל.
7 שנים לעבור מקום עבודה כל שנתיים או פחות זה קצת מחשיד. ללא הכללה לכל המקרים - יכול להעיד על מישהו שמשתעמם מהר/מהכל, או מישהו שעושה רושם טוב בראיון ואח"כ לא מדלוור (אבל ברמה כזו שמצדיקה לתת לו 12 חודשים של ניסיונות חוזרים)

lazyprogrammer

משתמש ותיק
דירוג
219
הקצנת. השאלה הייתה על החריג ולא על הכלל.
7 שנים לעבור מקום עבודה כל שנתיים או פחות זה קצת מחשיד. ללא הכללה לכל המקרים - יכול להעיד על מישהו שמשתעמם מהר/מהכל, או מישהו שעושה רושם טוב בראיון ואח"כ לא מדלוור (אבל ברמה כזו שמצדיקה לתת לו 12 חודשים של ניסיונות חוזרים)
תוצאות הסקר משקפות טוב את הדעה הרווחת. שנה אחת מספיקה אבל לדעתי גם רצוי שיהיה מקום שהיית בו יותר זמן כי אם יש לך יותר מדי קפיצות אחרי שנה אז זה גם מפעיל נורות אדומות ל-hr.

בקיצור, פעם בעשור שב איזה שנתיים-שלוש במקום טוב כלשהו. תעשה קצת rest and vest ואז תמשיך הלאה.
את האמת לא יודע אם אני רואה את עצמי מצליח להשאר באותו תפקיד מעל שנתיים. אני בדרך כלל מגיע לסטארטאפים ששם התחלופה לרוב היא מאוד מהירה, או לחילופין הרבה פעמים העבודה של תכנות משעממת אותי והמטרה שלי היא להגיע להיות מנהל ולא מתכנת בכיר.

unsullied

משתמש ותיק
דירוג
432
@lazyprogrammer השרשור הוא על תפקיד או חברה?

אם העבודה של תכנות משעממת אותך והשאיפה שלך ניהול - למה מלכתחילה אתה לא מתראיין לתפקיד ניהולי?

lazyprogrammer

משתמש ותיק
דירוג
219
@lazyprogrammer השרשור הוא על תפקיד או חברה?

אם העבודה של תכנות משעממת אותך והשאיפה שלך ניהול - למה מלכתחילה אתה לא מתראיין לתפקיד ניהולי?
היא לא באמת משעממת אותי, אבל אני נמצא בתחום אחד בתכנות והייתי רוצה לעבור יותר לאלגוריתמיקה או backend ואפילו אולי data science או DL . העניין הוא שהמטרה הסופית שלי היא לנהל, גם כי יחסית אתה חסום במידת ההשפעה שלך בתור IC, לרוב גם חסום בשכר, ואני פשוט הרבה יותר חושב שזה יתאים לי(זה או PM), למה אני לא הולך ישר לPM או ניהול? אין לי מספיק ניסיון בשביל לנהל ויש לי אפס ניסיון בPM , ועוד לא הגעתי למצב שאני מחשיב את עצמי senior לחלוטין.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,387
אולי בסטארטאפים יש חסם לשכר ולהשפעה של IC. בקורפורייטים זה לא קיים וכבר פורסמו בפורום סיפורים של אנשים שבתור IC בגאמפא מקבלים אפילו 70-100 אלף ב-TC.

אם המטרה היא לנהל, למה לא לנסות להתקדם לראש צוות בחברה הנוכחית כדי לצבור את הניסיון ההתחלתי?
בשרשור הזה אתה מדבר על מעבר בין עבודות אבל כדי להתקדם לניהול או לשנות תפקיד קל יותר לעשות את זה מתוך החברה הנוכחית שלך.

lazyprogrammer

משתמש ותיק
דירוג
219
אולי בסטארטאפים יש חסם לשכר ולהשפעה של IC. בקורפורייטים זה לא קיים וכבר פורסמו בפורום סיפורים של אנשים שבתור IC בגאמפא מקבלים אפילו 70-100 אלף ב-TC.

אם המטרה היא לנהל, למה לא לנסות להתקדם לראש צוות בחברה הנוכחית כדי לצבור את הניסיון ההתחלתי?
בשרשור הזה אתה מדבר על מעבר בין עבודות אבל כדי להתקדם לניהול או לשנות תפקיד קל יותר לעשות את זה מתוך החברה הנוכחית שלך.
אני כרגע לא במצב שאני יכול לנהל, בסט המגבלות שלי(ניסיון נמוך, משרה חלקית, אין תקנים לזה בעבודה שלי ואני העובד הכי צעיר בחברה(גם מבחינת ניסיון אבל גם פער גילאים של מעל ל10 שנים)). לגבי TC , זה בהחלט מוגבל 100 אלף ביחס למה שמשתכר מנהל פיתוח בסטארטאפ(באירוע של אקזיט) או אפילו מנהל פיתוח בחברה גדולה שהונפקה לא מזמן. ובטח ובטח שאם מסתכלים על הגאמפא אז אני בטוח שמנהל בכיר שם מקבל הרבה יותר מ100 TC(כנראה פי 10-20).
גם מנכ״ל של סטארט-אפ צפוי להרוויח באירוע של אקזיט פי כמה ממה שIC ירוויח בחייך.(אלא אם באמת מדברים על מישהו שהוא ברמה הכי הכי גבוהה וגם אז תקרת השכר שלו היא כנראה סביב המיליון דולר בשנה).

אני יודע שזה נשמע מזלזל במיליון דולר לשנה, אבל אני לא חושב שאני איש מקצוע שאגיע להיות הטופ 1% של הIC, וגם מה שאני רוצה להרוויח אם אני מסכן את חיי המשפחה שלי והרבה מהזמן שלי זה לשלב שיש לי impact הרבה יותר גדול והרבה יותר upside.

ללכת ולנסות להיות הTOP של האחוזון העליון מרגיש לי כמו קרב אבוד מראש במיוחד שאני לא רואה את עצמי כרגע עושה תואר שני ואני רואה את עצמי מתוסכל אם בתור IC, אני מרגיש שאני עושה קצת יותר ממישהו שמרוויח 1/3 ממני וגם לא מרוויח כמו המנהלים שלי, שבעיניי השקעתי הרבה יותר מהם(שעות, מאמץ)

מעבר לזה אני פשוט מתחבר יותר לאנשים מלמחשב עצמו

נערך לאחרונה ב:

fongeme

משתמש ותיק
דירוג
228
אני כרגע לא במצב שאני יכול לנהל, בסט המגבלות שלי(ניסיון נמוך, משרה חלקית, אין תקנים לזה בעבודה שלי ואני העובד הכי צעיר בחברה(גם מבחינת ניסיון אבל גם פער גילאים של מעל ל10 שנים)). לגבי TC , זה בהחלט מוגבל 100 אלף ביחס למה שמשתכר מנהל פיתוח בסטארטאפ(באירוע של אקזיט) או אפילו מנהל פיתוח בחברה גדולה שהונפקה לא מזמן. ובטח ובטח שאם מסתכלים על הגאמפא אז אני בטוח שמנהל בכיר שם מקבל הרבה יותר מ100 TC(כנראה פי 10-20).
גם מנכ״ל של סטארט-אפ צפוי להרוויח באירוע של אקזיט פי כמה ממה שIC ירוויח בחייך.(אלא אם באמת מדברים על מישהו שהוא ברמה הכי הכי גבוהה וגם אז תקרת השכר שלו היא כנראה סביב המיליון דולר בשנה).

אני יודע שזה נשמע מזלזל במיליון דולר לשנה, אבל אני לא חושב שאני איש מקצוע שאגיע להיות הטופ 1% של הIC, וגם מה שאני רוצה להרוויח אם אני מסכן את חיי המשפחה שלי והרבה מהזמן שלי זה לשלב שיש לי impact הרבה יותר גדול והרבה יותר upside.

ללכת ולנסות להיות הTOP של האחוזון העליון מרגיש לי כמו קרב אבוד מראש במיוחד שאני לא רואה את עצמי כרגע עושה תואר שני ואני רואה את עצמי מתוסכל אם בתור IC, אני מרגיש שאני עושה קצת יותר ממישהו שמרוויח 1/3 ממני וגם לא מרוויח כמו המנהלים שלי, שבעיניי השקעתי הרבה יותר מהם(שעות, מאמץ)

מעבר לזה אני פשוט מתחבר יותר לאנשים מלמחשב עצמו
בן אדם שמרוויח 100 אלף שקל בחודש לא מרוויח ככה בגלל הכישורים הטכניים שלו.
מהנדסים בכירים הם בעיקר עובדים עם אנשים וברמות הגבוהות גם יש להם סמכויות וכפופים (ומגבלות SEC, צרות של עשירים.)

lazyprogrammer

משתמש ותיק
דירוג
219

אתה חושב שזה מספיק פעם בעשור לעשות שנתיים שלוש? אני בהחלט מזהה מגמה של אנשים שעוזבים מקום עבודה בממוצע פעם ב18 חודשים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י דמי ביטוח לאומי ומס הכנסה - לאחר מעבר בין מקומות עבודה צרכנות פיננסית 6
P מעבר לספק חשמל פרטי צרכנות פיננסית 55
T מהפוסט של הסולידית על מיסוי: ״הפקידו באופן עצמאי לחיסכון פנסיוני מעבר לשיעורים החייבים בחוק״ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y מיסוי על פיקדון צמוד מדד ללא שום תוספת ריבית מעבר שוק ההון 1
ש מעבר בין בתי השקעות בשל דמי ניהול שוק ההון 5
י מעבר בנק בשביל "כסף חדש" שוק ההון 0
S מעבר מקופת גמל להשקעה למסחר עצמאי שוק ההון 2
ג שיטת המיסוי מעבר לתקרה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
G טופס 867 - מעבר בין בנק לברוקר מיסים 5
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
S מעבר מבית השקעות בארץ לשוויץ שוק ההון 7
P מעבר חשבון מאינטראקטיב ישראל לאינטראקטיב העולמי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 14
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ש השפעת מעבר בנק על דירוג האשראי צרכנות פיננסית 0
א מימוש הפסדים לשם מעבר לקרן מחקה אירית שוק ההון 12
ג מעבר מאג"ח ממשלתי לפקדון שקלי שוק ההון 3
M מעבר קרן השתלמות כתושב חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ע קיזוז הפסדים לאחר מעבר מהבנק למיטב ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
Shnizelia שאלות לגבי מעבר מ-PC ל-MAC אחרי 30 שנה עם PC אוף טופיק 56
E מעבר עבודה ללקוח אוף טופיק 4
מ מעבר מקופת גמל להשקעה באופן עצמי שוק ההון 5
ש נדלן מעבר לים - לרנקה קפריסין נדל"ן 6
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 3
e4e5nf3nc6 אסטרטגית מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 13
א מעבר לתיק דיבידנדים עם השנים שוק ההון 31
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
צ מעבר מניהול למדמח התפתחות אישית 15
deussex עיתוי מעבר ל IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 9
yancuk מעבר בין עבודות התפתחות אישית 6
מ מעבר עבודה - קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
E מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
D מעבר מהבנק לבית השקעות שוק ההון 22
כ מינוף קה"ש לפני מעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה מעבר לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
tomchoook מעבר לארה״ב לשנה והעברת כסף מהחשבון בארץ צרכנות פיננסית 15
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה מעבר בנק בזמן הליך סגירת הלוואה צרכנות פיננסית 1
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
S מעבר בנק לאחר כניסת רפורמת הניוד המהיר לתוקף צרכנות פיננסית 0
ד מעבר בין ברוקר ישראלי לאמריקאי שוק ההון 5
נ מעבר לעולם סולידי? יומני מסע אישיים 2
tomchoook מעבר לארה״ב לשנה צרכנות פיננסית 1
V דוחות לאחר מעבר מIB ישראל לIB העולמית ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
E האם להתעקש על הפרשת קרן השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V מעבר לIB ממתווך ו-Margin Loan ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
V מעבר לIB ממתווך וMargin Loan שוק ההון 24
D מעבר מIB לבנק לאומי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8