• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מס שבח

zetlaw

משתמש רשום
דירוג
4
יצא הגורל, ויש ביידי כמה נכסים, אני מעוניין למקסם רווח ולשלם מס שבח המינימלי שמתיר לי לפי החוק. אשמח לקבל המלצה האם התוכנית שלי אפשרית.
לפי הבנתי מגרש לא נחשב נכס, ולכן ניתן למכור דירה יחידה אם בבעלותי מגרש.

דירת המגורים שלי נקנתה ב 2014 ולטובת הפוסט הזה נקרא לה "הדירה"
מגרש למגורים נקנה ב 2018 ושומלו מיסים והיטלים בחוק. כרגע עומד על המגרש בית בשלב גמר, לא נכנסו דיירים ואין טופס 4. "מגרש 1"
מגרש למגורים נקנה ב 2021 שולמו מיסים והיטלים בחוק. כרגע מחכה להיתר בניה. "מגרש 2"
מגרש למגורים ירכש מרמי בעוד שחודשיים וישולמו מיסים כחוק. "מגרש 3"
הכוונה שלי היא למכור עכשיו את "הדירה" כדירה יחידה, אחרי כמה חודשים להכניס שוכרים ל "מגרש 1" במשך שנה וחצי, ואז למכור את "מגרש 1" כדירה יחידה.

העו"ד שעושה לי את עסקת המכירה של הדירה, טוענת כי יש בעייתיות עם זה, היא טוענת שאני חייב לעשות הליך של "שיחלוף דירה" וגם הוא בעייתי כי עברו מעל שנתיים מרכישת ה "מגרש1" לעומת מכירת "הדירה".

לגבי המגרשים האחרים עוד לא החלטתי מה לעשות איתם.

אשמח לתשובה, תודה.

העו"ד שעושה לי את עסקת המכירה של הדירה, טוענת כי יש בעייתיות עם זה
בעסקאות מסובכות כדאי להקשיב לבעלי מקצוע, ואם אתה לא סומך על עורכת הדין תמצא עורך דין אחר שכן מכיר את הנושא.
עדיף לשלם לשלושה עורכי דין מומחים בתחום מאשר להקשיב לעצה של אלמונים באינטרנט, שיכולה לעלות לך בהפסד כספי רב.

לדעתי התוכנית שלך תעבוד, אבל איני עו"ד ועדיף שתייעץ ותקבל אישור מאחד כזה.
אם אינך מרוצה מהתשובה שקיבלת אני ממליץ שתפנה לעוד אחד לקבל חוות דעת נוספת.

יצא הגורל, ויש ביידי כמה נכסים, אני מעוניין למקסם רווח ולשלם מס שבח המינימלי שמתיר לי לפי החוק. אשמח לקבל המלצה האם התוכנית שלי אפשרית.
לפי הבנתי מגרש לא נחשב נכס, ולכן ניתן למכור דירה יחידה אם בבעלותי מגרש.

דירת המגורים שלי נקנתה ב 2014 ולטובת הפוסט הזה נקרא לה "הדירה"
מגרש למגורים נקנה ב 2018 ושומלו מיסים והיטלים בחוק. כרגע עומד על המגרש בית בשלב גמר, לא נכנסו דיירים ואין טופס 4. "מגרש 1"
מגרש למגורים נקנה ב 2021 שולמו מיסים והיטלים בחוק. כרגע מחכה להיתר בניה. "מגרש 2"
מגרש למגורים ירכש מרמי בעוד שחודשיים וישולמו מיסים כחוק. "מגרש 3"
הכוונה שלי היא למכור עכשיו את "הדירה" כדירה יחידה, אחרי כמה חודשים להכניס שוכרים ל "מגרש 1" במשך שנה וחצי, ואז למכור את "מגרש 1" כדירה יחידה.

העו"ד שעושה לי את עסקת המכירה של הדירה, טוענת כי יש בעייתיות עם זה, היא טוענת שאני חייב לעשות הליך של "שיחלוף דירה" וגם הוא בעייתי כי עברו מעל שנתיים מרכישת ה "מגרש1" לעומת מכירת "הדירה".

אשמח לתשובה, תודה.
במקרה דומה אני יודע שהיה פטור ממס
אבל אני אומר זאת לא כהמלצה לפעולה, אלא כהמלצה למעבר לעו''ד אחר/נוסף

אני לא איש מקצוע, אבל להבנתי הקריטריון מתי המגרש הופך לדירה הוא לא לפי טופס 4 ולא קשור להאם גרים בו בפועל, אלא האם הוא "ראוי למגורים" שלזה יש כמה קריטריונים כמו האם יש מטבח וכו'. אם המגרש כבר הפך לדירה לפי הקריטריונים אז אתה בבעיה.

אני בתהליך די דומה, לי על פניו אין בעיה
קיבלתי את כל הפתור ממס שבח על הדירה שמכרתי

והבית החדש עדין בבניה

המגרש נקנה 3 שנים לפני המכירה של הדירה

אבל זה מקרה מאוד נקודתי ולא ממליץ להשליח מזה ואני לא בעל מקצוע

היא טוענת שאני חייב לעשות הליך של "שיחלוף דירה"
אני חושב שגם זה לא יחייב אותך במיסים
כי גם אם נניח תקבל היום טופס 4 ותמכור את הדירה בתוך שנה עדין אמורים להחזיר לך את המס שבח

יכול להמליץ לך לפנות לדורית גבאי - לדעתי בין המומחים הגדולים בארץ לענינים האלה
היה לי מקרה דומה שעו"ד ותיק ומאוד מנוסה מהתחום אבל לי שאופציה מסוימת כזאת לא אפשרית, אבל הפנה אותי לייעוץ אצלה, היא אמרה שאפשרי ואיך לעשות את זה נכון
חזרתי לעורך דין והוא עשה כדבריה וזה הצליח

בדרכ בסכומים כאלה גדולים שווה להשקיע פגישת ייעוץ של שעה (בדרכ סביב 1000-1500 שקל)

במקרה דומה אני יודע שהיה פטור ממס
אבל אני אומר זאת לא כהמלצה לפעולה, אלא כהמלצה למעבר לעו''ד אחר/נוסף
זאת אומרת בגדול לא הלכת על שיחלוף דירה, אלא פשוט דיווח למס הכנסה שאתה בעל דירה יחיד ?
אני לא איש מקצוע, אבל להבנתי הקריטריון מתי המגרש הופך לדירה הוא לא לפי טופס 4 ולא קשור להאם גרים בו בפועל, אלא האם הוא "ראוי למגורים" שלזה יש כמה קריטריונים כמו האם יש מטבח וכו'. אם המגרש כבר הפך לדירה לפי הקריטריונים אז אתה בבעיה.
אני אבדוק את העניין תודה.

זאת אומרת בגדול לא הלכת על שיחלוף דירה, אלא פשוט דיווח למס הכנסה שאתה בעל דירה יחיד ?
לא אני, חבר שהתייעץ איתי.
וכן, הוא דיווח על היותו בעל דירה יחיד.

אני בתהליך די דומה, לי על פניו אין בעיה
קיבלתי את כל הפתור ממס שבח על הדירה שמכרתי

והבית החדש עדין בבניה

המגרש נקנה 3 שנים לפני המכירה של הדירה

אבל זה מקרה מאוד נקודתי ולא ממליץ להשליח מזה ואני לא בעל מקצוע

אני חושב שגם זה לא יחייב אותך במיסים
כי גם אם נניח תקבל היום טופס 4 ותמכור את הדירה בתוך שנה עדין אמורים להחזיר לך את המס שבח

יכול להמליץ לך לפנות לדורית גבאי - לדעתי בין המומחים הגדולים בארץ לענינים האלה
היה לי מקרה דומה שעו"ד ותיק ומאוד מנוסה מהתחום אבל לי שאופציה מסוימת כזאת לא אפשרית, אבל הפנה אותי לייעוץ אצלה, היא אמרה שאפשרי ואיך לעשות את זה נכון
חזרתי לעורך דין והוא עשה כדבריה וזה הצליח

בדרכ בסכומים כאלה גדולים שווה להשקיע פגישת ייעוץ של שעה (בדרכ סביב 1000-1500 שקל)
השאלה האם מס הכנסה מתייחסים לזה בצורה זהה, אם בסה"כ יש בידך 2 נכסים או 4 במקרה שלי.

השאלה האם מס הכנסה מתייחסים לזה בצורה זהה, אם בסה"כ יש בידך 2 נכסים או 4 במקרה שלי.
יש לך הרבה נכסים אולי אבל רק דירת מגורים יחידה כרגע
אם אתה רוצה למכור במסלול פתור ממס שבח על דירת מגורים את זה יבדקו
אם אתה רוצה למכור את המגרש ללא דירה זה סיפור אחר ובמסלול אחר

גם בקנית מגרש זה משתנה הרי ושילמת מס רכישה של 6 אחוז על הכל (ויחזירו לך 1 אחוז שתסיים לבנות) ולא מס רכישה על דירת מגורים

כמובן שאם לאחד המגרשים יש מבנה יש זה סיפור אחר לגמרי

בכל מקרה - תשובות מוחלטות לא תקבל פה - וכדאי להתייעץ עם גורמי מקצוע
ותחזור לעדכן (-:

מיסוי מקרקעין לא סופרים נכסים, הם סופרים דירות למגורים, דירה נחשבת דירה אחרי קבלת טופס 4 במקרה שלך.
אני עשיתי משהו דומה ואף מורכב יותר וזה עבר חלק.

כשתקבל היתר בנייה ותוך שנתיים מהרכישה, לא כשתסיים לבנות
בנוסף גם קיבלתי החזר על תשלום מס רכישה כאשר הפיתוח לא הושלם, במקרה שלי היה פיתוח 45 אחוז ולכן קיבלתי סכום כסף משמעותי חזרה.

• אהבתי
Reactions: A42
בנוסף גם קיבלתי החזר על תשלום מס רכישה כאשר הפיתוח לא הושלם, במקרה שלי היה פיתוח 45 אחוז ולכן קיבלתי סכום כסף משמעותי חזרה.
מס רכישה על מגרש הוא בהתאם לאחוז הפיתוח בזמן רכישת המגרש. אתה אומר ששילמת מחיר מלא ורק בהמשך קיבלת החזר?

היית יכול לשלם פחות מראש. נתת הלוואה למדינה בלי ריבית :)
למה בלי ? קיבלתי ריבית 4 אחוז חזרה.
הגשתי את זה שנתיים אחרי הרכישה.
והאמת אתה צודק, עדיף לא לשלם את זה, אבל לא הכרתי את החוק.

אני אבדוק את העניין תודה.
אשמח להבין מה גילית בסופו של דבר. האם במצב כזה ניתן למכור את הדירה בפטור ממס שבח? עד מתי? עד שיש טופס 4 לאחד המגרשי? או אפילו 12/18/24 חודשים אחרי טופס 4?

אשמח לתשובה, תודה.
שלום,
בהתאם לעמדתך, בבעלותך דירה אחת למגורים.
במקרה ועמדה זו תתקבל על ידי מיסוי מקרקעין, תוכל להנות מפטור דירה יחידה.
חשיפת המס נובעת מהעובדה כי בנוי על מגרש 1 בית בשלב גמר.
בעת בחינת השומה שתוגש, יבחנו מהם הנכסים הנוספים שיש בבעלותך (בניגוד לנאמר למעלה ומניסיון רב, מיסוי מקרקעין דורש הבהרות לכל גוש חלקה אשר רשום על שמך).
ככל הנראה תצטרך לנהל דיונים מול רשויות המס, לטעון ולהוכיח כי בבעלותך דירת מגורים אחת על מנת להנות מהפטור וכי הבית שבנוי על מגרש 1 אינו עומד בהגדרת דירת מגורים כהגדרתו בחוק מיסוי מקרקעין.
ממליץ לגשת לייעוץ מסודר על מנת לבחון את הנתונים, לגדר את חשיפת המס ולנהל דיונים מול מיסוי מקרקעין ככל וידרשו.
ג.נ - עו''ד למיסוי מקרקעין.

שלום,
בהתאם לעמדתך, בבעלותך דירה אחת למגורים.
במקרה ועמדה זו תתקבל על ידי מיסוי מקרקעין, תוכל להנות מפטור דירה יחידה.
חשיפת המס נובעת מהעובדה כי בנוי על מגרש 1 בית בשלב גמר.
בעת בחינת השומה שתוגש, יבחנו מהם הנכסים הנוספים שיש בבעלותך (בניגוד לנאמר למעלה ומניסיון רב, מיסוי מקרקעין דורש הבהרות לכל גוש חלקה אשר רשום על שמך).
ככל הנראה תצטרך לנהל דיונים מול רשויות המס, לטעון ולהוכיח כי בבעלותך דירת מגורים אחת על מנת להנות מהפטור וכי הבית שבנוי על מגרש 1 אינו עומד בהגדרת דירת מגורים כהגדרתו בחוק מיסוי מקרקעין.
ממליץ לגשת לייעוץ מסודר על מנת לבחון את הנתונים, לגדר את חשיפת המס ולנהל דיונים מול מיסוי מקרקעין ככל וידרשו.
ג.נ - עו''ד למיסוי מקרקעין.
תודה על התגובה המלומדת!
שאלת המשך:
במידה ועמדתו לא מתקבלת, ומיסוי מקרקעין מתעקשים שהבית על מגרש 1 הוא בשלב גמר כל כך מתקדם שהוא כבר נחשב כדירת מגורים לכל דבר, האם ייתכן שעדיין ניתן יהיה לקבל פטור על מכירת הדירה בתוך פרק זמן מסויים, בדומה למשפר דיור שיכול להחזיק את הדירה החדשה והישנה במקביל עד שנתיים(?) ועדיין להנות מפטור ממס שבח? אם כן, ממתי מתחילים לספור את תקופת החפיפה המותרת?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
ptom אופטימיזציית מס שבח נדל"ן 10
A אזרח אמריקאי - מס שבח במכירת דירת יחיד בארץ נדל"ן 10
M מס שבח - שלוש דירות ירושה נדל"ן 13
O תשלום מס שבח נדל"ן 1
T שאלה על מס שבח נדל"ן 9
ב החזר מס שבח עצמאית נדל"ן 8
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
S מס שבח על פרוייקט בנה ביתך נדל"ן 5
ל פריסת מס שבח בירושה מיסים 21
H שאלת מס שבח, מס רכישה ומה שביניהם בסיטואציה מסויימת נדל"ן 3
Michel יצירת הפסד מכוון בשוק ההון לצורך קיזוז מס שבח שוק ההון 25
Michel חישוב פחת לצורך מס שבח על מכירת דירה שניה נדל"ן 31
S הלוואה ללא ריבית מהמשפחה לרכישת דירה וענייני מס שבח - האם יש בעיה משפטית ? צרכנות פיננסית 14
P אינטראקציה בין מס שבח למס שולי? מיסים 8
R מס שבח על מכירת דירה חדשה נדל"ן 1
R מס שבח על בית בבניה עצמית מיסים 6
F מס יסף על מס שבח - מה נהוג לעשות? נדל"ן 3
eeyore בסיס מס שבח לדירה ישנה נדל"ן 21
ב שאלה לגבי סעיפי "הרווח הריאלי" בטופס 1399 - עסקת מס שבח. מיסים 1
ח מס שבח מכירה של כמה דירות מיסים 0
ל השגה /ערעור על מס שבח נדל"ן 16
M מס שבח לפני 12 שנים נדל"ן 0
ח דירה חדשה - מס רכישה ומס שבח נדל"ן 11
S מס שבח על דירה מירושה נדל"ן 4
M איך מחשבים "עלות רכישה" לצורך מס שבח לבית שנבנה ב "בנה ביתך" לפני 35 שנה? נדל"ן 9
H שאלה בנושא מס שבח על דירה שניה נדל"ן 2
סול מס שבח על דירות מירושה נדל"ן 10
I תכנון מס שבח נדל"ן 6
ש האם בעל דירה אחת לא משלם מס שבח במכירתה? ? נדל"ן 3
G מס שבח - האם יש לי סיכוי להבין את החוק? נדל"ן 24
P האם מכירה עם מס שבח משפיעה על מס הכנסה? נדל"ן 7
ל מס שבח בדירה ראשונה נדל"ן 6
ל מס' שבח נדל"ן 6
c881 מס ירושה? לא.... מס שבח! שוק ההון 16
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה