• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מס שבח - האם יש לי סיכוי להבין את החוק?

gumbi

משתמש סולידי
דירוג
22
האם קיים ניסוח ברור של חוק מס השבח שאדם בלי ידע משפטי יכול להבין? לא מצאתי כלום באינטרנט.
בעיקרון הבנתי ש18 חודשים אחרי טופס 4 אני יכול למכור דירה מקבלן ולהיות פטור. נניח שמכרתי, ויום אחרי זה קניתי עוד אחת. הכלל הזה בדיוק עדיין תקף? ולזו שאחריה?
זה בערך מה שהייתי רוצה לברר.

תודה.

בעיקרון הבנתי ש18 חודשים אחרי טופס 4 אני יכול למכור דירה מקבלן ולהיות פטור. נניח שמכרתי, ויום אחרי זה קניתי עוד אחת. הכלל הזה בדיוק עדיין תקף? ולזו שאחריה?
כן וכן, עד גבול הטעם הטוב.
שים לב: תקף לגבי דירה יחידה בלבד.

האם קיים ניסוח ברור של חוק מס השבח שאדם בלי ידע משפטי יכול להבין? לא מצאתי כלום באינטרנט.
זה בערך מה שהייתי רוצה לברר.

תודה.
קודם כל לינק שמסביר בשפה פשוטה את הנושא.
אם אתה קונה דירה היום, בזמן שיש ברשותך דירה יחידה במשך 18 חודשים לפחות - לא תצטרך לשלם מס שבח עבור הדירה הקודמת אם תמכור אותה תוך 18 חודשים מקניית הדירה החדשה.
התיקון הזה לחוק נועד לטובת משפרי דיור ש"נתקעו" כשהחוק עבר ב-2014. אם תעשה זאת שוב ושוב, יתכן שהרשויות יתחילו להתייחס אליך כעסק נדל"ניסטי. בהנחה שאינך רוצה להיחשב כעסק, קח את זה בחשבון ולך להתייעץ עם... (לא יודעת עם מי. עו"ד מתמחה בנדל"ן? מתמחה בתיכנון מיסים? רו"ח?)

ז׳
אם אתה קונה דירה היום, בזמן שיש ברשותך דירה יחידה במשך 18 חודשים לפחות - לא תצטרך לשלם מס שבח עבור הדירה הקודמת אם תמכור אותה תוך 18 חודשים מקניית
שאלה תיאורטית: אדם שקיבל במתנה קרקע עם דירה לפני עשור ודיווח לרשויות כדין על העסקה ושילם עליה ,אבל לא הייתה העברת זכויות מול המינהל מנותן המתנה למקבלה. האם הוא נחשב כמי שמחזיק בקרקע ובדירה את פרק הזמן הנדרש כדי להיות פטור ממס שבח במידה והוא מוכר את הקרקע הזו וקונה בית פרטי אחר? או שהעברת הזכויות מול המנהל הוא מה שקובע לעניין זה?

שאלה נוספת פחות תיאורטית: יש גוף רשמי של המדינה שניתן לגשת אליו ולקבל ממנו תשובה ברורה לגבי מיסוי נדלן בתרחיש ספציפי?

אתה קונה דירה היום, בזמן שיש ברשותך דירה יחידה במשך 18 חודשים לפחות - לא תצטרך לשלם מס שבח עבור הדירה הקודמת אם תמכור אותה תוך 18 חודשים מקניית הדירה
מה החוק לגבי מס רכישה של הדירה השנייה בסיטואציה הזו?

שאלה תיאורטית: אדם שקיבל במתנה קרקע עם דירה לפני עשור ודיווח לרשויות כדין על העסקה ושילם עליה ,אבל לא הייתה העברת זכויות מול המינהל מנותן המתנה למקבלה.
תברר מול רמ"י ותציג את ההוכחה לתשלום על העיסקה.
יש גוף רשמי של המדינה שניתן לגשת אליו ולקבל ממנו תשובה ברורה לגבי מיסוי נדלן בתרחיש ספציפי?
הגוף הרשמי זה רשות המיסים. האם הוא יוכל לתת לך מראש חישוב ספציפי? לא יודעת וזה קצת "מסוכן" לברר מפי האתון כי איך תתמקח איתו אחר-כך? מעבר לזה, אני חושבת שעוד לא נולדו 2 עסקאות בארץ שקיבלו את אותה שומת מס. החיפוף הישראלי הידוע לא פוסח על פקידי הרשות.
לשאלתך האחרונה:
מס רכישה גלובס

אכן בסטה, עוד לא נפל האסימון.
אני חי בעולם שבו הכל ברור. יש עסקאות יש חוקים ואני צריך לציית להם ולכן נראה לי הגיוני שגוף רשמי יוכל לענות לי בצורה ברורה.
איזה מקום יש למיקוח בתהליך הזה?

אני חי בעולם שבו הכל ברור. יש עסקאות יש חוקים ואני צריך לציית להם ולכן נראה לי הגיוני שגוף רשמי יוכל לענות לי בצורה ברורה.
הוא יכול אבל הוא לא, הם לא יועצים שלך, אתה רוצה יעוץ לך לעו"ד.
איזה מקום יש למיקוח בתהליך הזה?
יש מקום לתכנון מס, פרשנות ושיקול דעת.

יש את רשות המיסים הם מוסמכים לתת כל מידע לתושב, כל עיסקה היא שונה, ולכל עסקה יש התחשבנות, בדרך כלל עו"ד המומחה בעיסוקי הנדל"ן יכול מאוד לעזור.החוקים גם משתנים מדי פעם לכן צריכים להתעדכן לעיתים קרובות.

בדיוק השבוע קיבלתי טלפון מבחור שמתפרנס מהחזרי מס שבח שטען שרבות מהשומות הדומות לשלי הן בעלות טעות טכנית וכי יש סיכוי לא רע שביכולתו להחזיר כספים. מדובר על עסקה עם מס שבח של 500,000 שקלים שעברו עליה עורך דין המתמחה במיסוי ורואה חשבון (וגם אני בעצמי). מעניין יהיה לראות אם אכן יצליח לקבל משהו. אם כן, אז אפשר לקחת את מה הנוסח המבולבל של החוק ולזרוק אותו לפח.

יש עוד מיסים במכירה חוץ משבח ,והיטל השבחה, ובקנייה עוד משהו מעבר למס רכישה?
האם יש מצב של פטור מהיטל השבחה?

יש עוד מיסים במכירה חוץ משבח ,והיטל השבחה,
תיתכן חבות בהיטל פיתוח.
ובקנייה עוד משהו מעבר למס רכישה?
לא.
בעיקרון לא אבל יש חריגים:
https://www.nadlancenter.co.il/article/398

יש עוד מיסים במכירה חוץ משבח ,והיטל השבחה, ובקנייה עוד משהו מעבר למס רכישה?
היטל השבחה לא משלמים אם אין השבחה בנכס, פטורים חייבים לבדוק דרך עו"ד שמתמחה בנושא.

היטל השבחה לא משלמים אם אין השבחה בנכס,
זאת אומרת שאם ההשבחה היא פוטנציאלית בלבד ללא מימוש בפועל אין חובת היטל השבחה גם אם הנכס מן הסתם התייקר בגלל ההיתר העקרוני של העירייה?

זאת אומרת שאם ההשבחה היא פוטנציאלית בלבד ללא מימוש בפועל
משלמים, מועד התשלום הוא במימוש, מימוש מוגדר כמו הוצאת היתר בנייה או מכירה.
חבות התשלום היא באישור סופי של התב"ע או ההקלה.

אורי. לא בכל דירה או נכס יש השבחה, אם קיימת השבחה אז כן צריך לשלם בזמן המכירה או בזמן ביצוע העבודה.
בדירה שמכרתי עקב ירושה בדקנו בערייה ולא היה שום השבחה (קיבלתי אישור שהייה חייב לצורך החוזה).

אורי. לא בכל דירה או נכס יש השבחה, אם קיימת השבחה אז כן צריך לשלם בזמן המכירה או בזמן ביצוע העבודה.
בדירה שמכרתי עקב ירושה בדקנו בערייה ולא היה שום השבחה (קיבלתי אישור שהייה חייב לצורך החוזה).
אני מניח שלזה התכוונת.

צודק אבל לא טענתי אחרת, חבות בהיטל השבחה יש רק אם יש תוכנית משביחה, תוכנית משביחה = תב"ע שאושרה שבאמת משביחה את הנכס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
ptom אופטימיזציית מס שבח נדל"ן 10
A אזרח אמריקאי - מס שבח במכירת דירת יחיד בארץ נדל"ן 10
M מס שבח - שלוש דירות ירושה נדל"ן 13
O תשלום מס שבח נדל"ן 1
T שאלה על מס שבח נדל"ן 9
ב החזר מס שבח עצמאית נדל"ן 8
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
S מס שבח על פרוייקט בנה ביתך נדל"ן 5
ל פריסת מס שבח בירושה מיסים 21
H שאלת מס שבח, מס רכישה ומה שביניהם בסיטואציה מסויימת נדל"ן 3
Michel יצירת הפסד מכוון בשוק ההון לצורך קיזוז מס שבח שוק ההון 25
Michel חישוב פחת לצורך מס שבח על מכירת דירה שניה נדל"ן 31
S הלוואה ללא ריבית מהמשפחה לרכישת דירה וענייני מס שבח - האם יש בעיה משפטית ? צרכנות פיננסית 14
P אינטראקציה בין מס שבח למס שולי? מיסים 8
R מס שבח על מכירת דירה חדשה נדל"ן 1
R מס שבח על בית בבניה עצמית מיסים 6
Z מס שבח נדל"ן 23
F מס יסף על מס שבח - מה נהוג לעשות? נדל"ן 3
eeyore בסיס מס שבח לדירה ישנה נדל"ן 21
ב שאלה לגבי סעיפי "הרווח הריאלי" בטופס 1399 - עסקת מס שבח. מיסים 1
ח מס שבח מכירה של כמה דירות מיסים 0
ל השגה /ערעור על מס שבח נדל"ן 16
M מס שבח לפני 12 שנים נדל"ן 0
ח דירה חדשה - מס רכישה ומס שבח נדל"ן 11
S מס שבח על דירה מירושה נדל"ן 4
M איך מחשבים "עלות רכישה" לצורך מס שבח לבית שנבנה ב "בנה ביתך" לפני 35 שנה? נדל"ן 9
H שאלה בנושא מס שבח על דירה שניה נדל"ן 2
סול מס שבח על דירות מירושה נדל"ן 10
I תכנון מס שבח נדל"ן 6
ש האם בעל דירה אחת לא משלם מס שבח במכירתה? ? נדל"ן 3
P האם מכירה עם מס שבח משפיעה על מס הכנסה? נדל"ן 7
ל מס שבח בדירה ראשונה נדל"ן 6
ל מס' שבח נדל"ן 6
c881 מס ירושה? לא.... מס שבח! שוק ההון 16
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה