• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מס הכנסה ידרוש את חלקו בכספי תביעה?

Res Cogitans

משתמש רגיל
דירוג
581
שלום לכולם. לא מצאתי מקורות מספיק אמינים באינטרנט.
האם מישהו יודע מה דין המס במקרה בו אדם תובע את מעסיקו על משכורת שלא שולמה, כספי פנסיה שלא שולמו, ביטוח לאומי מחזיר סכום גבוה הרבה ממה שנתבע בעקבות פסק דין?
המס שאני שואל עליו הוא כמובן על הכספים שהתקבלו מעבר למה שנתבע (נניח כי השופטת פסקה סכום גדול בהרבה).

משכורת שלא שולמה
תמוסה כאילו השכר היה אמור להיות משולם באותה שנת המס, כולל כל השעות הנוספות, חופשות וכל מה ששווה ערך לכסף
כספי פנסיה שלא שולמו
יועברו לקרן הפנסיה עם קנסות פיגורים על אבדן הזמן, יחושבו מהשכר שעל פיו נפסק הדין
ביטוח לאומי מחזיר סכום גבוה הרבה ממה שנתבע בעקבות פסק דין?
ביטוח לאומי לוקח את הכסף שלו מכל השכר שנפסק, במידה והתכוונת שהעסק פשט רגל והביטוח לאומי לאומי הוא המשלם, ישנה תיקרה שמעליה לא ישולם ועד לאותו סכום ישולמו דמי ביטוח לפי השכר שנפסק
לגבי מס הכנסה, אתה תמוסה כאילו זאת היתה הכנסה באותה השנה
כל זאת מנסיוני בצד התובע על מעסיק שלי שפשט רגל, שילמתי הרבה מיסים

תמוסה כאילו השכר היה אמור להיות משולם באותה שנת המס, כולל כל השעות הנוספות, חופשות וכל מה ששווה ערך לכסף

יועברו לקרן הפנסיה עם קנסות פיגורים על אבדן הזמן, יחושבו מהשכר שעל פיו נפסק הדין

ביטוח לאומי לוקח את הכסף שלו מכל השכר שנפסק, במידה והתכוונת שהעסק פשט רגל והביטוח לאומי לאומי הוא המשלם, ישנה תיקרה שמעליה לא ישולם ועד לאותו סכום ישולמו דמי ביטוח לפי השכר שנפסק
לגבי מס הכנסה, אתה תמוסה כאילו זאת היתה הכנסה באותה השנה
כל זאת מנסיוני בצד התובע על מעסיק שלי שפשט רגל, שילמתי הרבה מיסים
תודה על התשובה הבהירה :)

תודה על התשובה הבהירה
רק תיקח את התשובה בצורה קלילה כי
א. אני אדם אנונימי באינטרנט
ב. זה היה לפני 8 שנים, אם משהו השתנה אני לא מעודכן, ידוע לי רק שהמקסימום שביטוח לאומי מחזיר על פשיטת רגל גדל משמעותית

רק תיקח את התשובה בצורה קלילה כי
א. אני אדם אנונימי באינטרנט
ב. זה היה לפני 8 שנים, אם משהו השתנה אני לא מעודכן, ידוע לי רק שהמקסימום שביטוח לאומי מחזיר על פשיטת רגל גדל משמעותית
רציתי לדעת אם באופן כללי כספי התביעה- בעיקר מה שמקבלים מעבר למה שנתבע - חייבים במס. סך הכל נראה היה לי מלכתחילה שכן, רציתי לשמוע מנסיונם של אנשים.

רציתי לדעת אם באופן כללי כספי התביעה- בעיקר מה שמקבלים מעבר למה שנתבע - חייבים במס. סך הכל נראה היה לי מלכתחילה שכן, רציתי לשמוע מנסיונם של אנשים.
השאלה שלך לא כל כך ברורה.
בעקרון, בדיון משפטי גדר המחלוקת הוא מה שנתבע והשופט לא פוסק יותר ממה שמבקשים ממנו (ויש חריגים).
שאלת המיסוי לא קשורה לשאלה כמה נתבע, אלא לשאלה "בגין מה" ההחזר / תשלום / פיצוי וכו'.

במקרה ראיתי ספציפית שעל פיציי הלנת שכר יש פטור מסויים ממס הכנסה.
מתוך חוברת "דע זכויותך 2016" של מס הכנסה, עמוד 69:
פטור לגבי סכום שקיבל עובד כפיצוי הלנת שכר על-פי חוק הגנת
השכר, עד לסכום השווה להפרשי הצמדה וריבית (שנה הצמדה בתוספת
ריבית של 4% לשנה) אולם, אם באחד מ-24 החודשים שקדמו לקבלת
הפיצוי עלתה משכורתו של העובד על סך של 8,160 ₪ בשנת מס
2016 בסך 8,040 ש"ח, בשנת 2015, 8,160 ₪ בשנת 2014, 7,920 ₪
בשנת 2013, אותו חלק מהפיצוי המתייחס למס הכנסה שבשכר המולן
ישולם כמס הכנסה.

קשה לי להבין מה זה אומר בפועל, אבל אתם מוזמנים לנסות...

השאלה שלך לא כל כך ברורה.
בעקרון, בדיון משפטי גדר המחלוקת הוא מה שנתבע והשופט לא פוסק יותר ממה שמבקשים ממנו (ויש חריגים).
שאלת המיסוי לא קשורה לשאלה כמה נתבע, אלא לשאלה "בגין מה" ההחזר / תשלום / פיצוי וכו'.
דווקא במקרה שלנו השופטת פסקה הרבה יותר ממה שהעורך דין תבע. וזה כי היא הניחה שביטוח לאומי יחזיר לנו 70 אחוז ממה שתבענו. אלא שמסתמן שביטוח לאומי עומד להחזיר לנו סכום גדול יותר (כך לפי העורך דין).

דווקא במקרה שלנו השופטת פסקה הרבה יותר ממה שהעורך דין תבע. וזה כי היא הניחה שביטוח לאומי יחזיר לנו 70 אחוז ממה שתבענו. אלא שמסתמן שביטוח לאומי עומד להחזיר לנו סכום גדול יותר (כך לפי העורך דין).
כתבתי שיש חריגים, אבל אם מה שמעניין אותך זה המס ולא ידע כללי, אתה מתמקד בטפל. השאלה כמה תבעת לעומת כמה שקיבלת לא רלוונטית לצרכי מס.

כתבתי שיש חריגים, אבל אם מה שמעניין אותך זה המס ולא ידע כללי, אתה מתמקד בטפל. השאלה כמה תבעת לעומת כמה שקיבלת לא רלוונטית לצרכי מס.
אתה אומר שכל סכום שאקבל ימוסה בין כה וכה, לכן אין טעם לתהות על החלק ה"עודף".

איחולי.

קשה לי להבין מה זה אומר בפועל, אבל אתם מוזמנים לנסות...
אם תקבל פיצוי על הלנת שכר,הפיצוי יהיה פטור עד 4% ריבית לשנה+הצמדה .
(אבל אם באחד מ24 החודשים הרווחת בערך 8K -תהיה חייב במס)

שאלה קשורה - מה קורה אם מעסיק שילם ביתר ואחר כך דורש את הכסף חזרה, בשנת מס אחרת? למשל: מענק שמותנה בהשארות במקום העבודה אך צריך להחזיר אותו אם עוזבים לאחר פחות מX שנים. המס כבר שולם כשהמענק התקבל, האם במצב כזה גם החזר המענק יחושב על ידי קיזוז מס משנת המס המקורית?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
yossik מס הכנסה על זיכוי בעמלות מסחר מיסים 3
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
W האם מעסיק יכול לנכות מס הכנסה שנתי ולא חדשי? מיסים 4
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
כ פריסת הכנסה מקריפטו? (לצורך הפחתת מס) מיסים 1
כ פריסת הכנסה מקריפטו? (לצורך הפחתת מס) מיסים 2
B מה הסיווג הנכון עבור דווח ותשלום מס הכנסה על הכנסות משכר דירה העוברות את תקרת הפטור? מיסים 0
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
S אי הפרשת מס הכנסה על ידי המעסיק מיסים 4
מ הוכחת מרכז חיים ביישוב מזכה - מס הכנסה מיסים 17
S דיווח מס הכנסה חצי שנתי מרווחי הון שוק ההון 4
G דו״ח מס הכנסה ו-RSU מיסים 1
B תשלום מס הכנסה על הפרשות לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C דיווח מס על הכנסה מחו״ל שוק ההון 6
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
Y מס הכנסה - רפורמה עוסק זעיר מיסים 31
deussex החזר מס - החזר דמי ביטוח vs החזר מס הכנסה מיסים 2
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
J קוד 206 בטופס החזר מס הכנסה מיסים 8
B סירוב מס הכנסה למשיכת פיצויים פטורים מ 2019 מיסים 4
Z האם תוכנה של מס הכנסה מנפיקה אישור כשמשדרים תיקון לדו״ח? מיסים 6
Z השלמת מסמכים בדו"ח שנתי. יועץ מס המייצג שלי הגיש את הדו"ח אך לא הגיש נכון חלק המסמכים (1322), קיבלנו הודעה על כך ממס הכנסה. מיסים 5
c881 מס הכנסה פנו אלי לגבי שנת 2017 מיסים 27
י מדרגות מס הכנסה 2023 פוסטים מאיכות נמוכה 17
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
A איך מחושב מס הכנסה על השקעה בניירות ערך זרים? שוק ההון 11
A חשוב מס הכנסה על מדדי מניות בחו"ל שוק ההון 1
ב למי מדווחים קודם IRS או מס הכנסה? מיסים 2
adamshalev אפשר לקבל אונליין אישור ניכוי מס במקור לפיצויים\תגמולים במקום ללכת למס הכנסה? מיסים 6
M דרישה לתשלום מקדמות מס הכנסה מיסים 2
A מס על הכנסה מריבית בחו"ל. מיסים 11
ל הטבות מס לגימלאים\בעלי הכנסה נמוכה\בעלי מוגבלות מיסים 1
N שאלה| יש איזו דרך להימנע מתשלום מס הכנסה במידה וההכנסות מגיעות מחו"ל (ארה"ב) מיסים 2
ב האם זה כלכלי למשוך שומת מס ולא לשלם למס הכנסה אחרי שהם קבעו כמה כסף הם דורשים ממך? מיסים 10
D מס הכנסה מאמצע שנה מיסים 7
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
J תיאום מס הכנסה עם IB או ברוקר זר מיסים 3
M החזר מס הכנסה בריבית 4% מיסים 8
N חישוב ניכוי מס הכנסה מיסים 14
XpH הגשת דוח מס הכנסה במסחר ב IB מיסים 2
פסיוני מס רווח הון בנדלן מול הכנסה פירותית מיסים 4
deussex חובת דיווח מס הכנסה על חשבון מדדי בבית השקעות ישראלי שוק ההון 38
D חישובי סכום שהותר בסעיפי הניכויים והזיכויים בשומת מס הכנסה 2020 מיסים 0
D מס הכנסה לא מחזיר כסף עם תירוץ בירוקרטי מיסים 17

נושאים דומים

Back