• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסתבר שאני מגעילה

Panic

משתמש רגיל
דירוג
84
האחיות שלי הלכו היום לסרט בקולנוע.
הכרטיסי אשראי שלהן כבר לא ממש עוברים, המסגרת אשראי מנוצלת עד תום, אבל זה לא הגיוני לוותר על בילוי בסרט, אז הולכים.
לא היה להן מספיק כסף בשביל פופקורן ושתייה, הצעתי (בצחוק!) שיכינו בבית פופקורן וייקחו איתן. ואז נאמר לי שאני ממש מגעילה שזה מה שאני אומרת במקום לתת להן כסף (120 שח) בשביל זה (כי זה ברור שלי אין בעיות כאלה).

כשאני הולכת לקולנוע בעצמי - אני קונה במבה, דוריטוס ושתייה בסופרמרקט. מזמן אני כבר לא קונה אוכל ושתייה בקולנוע עצמו. אני חוסכת מעצמי וצריכה לשלם על אחרים??

לצורך העניין אם הייתי במצב שהכרטיס אשראי שלי לא עובר ושניצלתי את כל המסגרת בחשבון ואין לי אפשרות למשוך עוד כסף, אז בטוח שלא הייתי בוחרת ללכת לקולנוע. ואז עוד להוציא סכומים הזויים על פופקורן ושתייה?

אנחנו מביאים פופקורן, במבה\ביסלי ובקבוק מים מהבית.
פופקורן נמכר במאפיה לידנו בשקית ענקית ב-10 שקלים אז קונים שם.

המצב שתיארת הוא אבסורדי ממש, אבל כמו שהסולידית תיארה בפוסט הזה, קצרי תקשורת שכאלו הם לא קלים לגישור. בעיניהם, את מגעילה, בעינך הן הזויות.
http://www.hasolidit.com/קצר-בתקשורת

במילה אחת: שיז*****.. מי הם שיקראו לך מגעילה כי את לא נותנת להם כסף?!?!
העולם התעקם על עצמו והיוצרות התהפכו, גר זאב עם כבש ואנשים שיכולים לאכול בחינם מקללים אחרים שלא נותנים להם כסף לאוכל.
בחיי איזה עולם עקום

הן גרות בבית ההורים? עוזרות בניקיון, כביסה, הכנת אוכל? רוב הסיכויים שלא. התגובה שלהן אלייך לא קשורה לצרכניזם, סתם אגואיזם של אנשים צעירים שעוד לא הבינו שהאחריות על עצמם היא רק שלהם ולא של אף אחד אחר. את בטח לא צריכה להתרגש מזה. זה לא קשור אלייך, רק מראה כמה הן ילדותיות. מקוה בשבילן שכשהמציאות תדפוק בדלת ותראה להן מה קורה לאנשים שחיים על אשראי, זה יקרה מוקדם ולא מאוחר.

ברוכה הבאה למועדון
כל פעם אבל כל! פעם שאנחנו יוצאים מהתקן המקובל חברתית (במקרה זה- להיות בלי כסף) אנו נענשים מיידית בעונשים חברתיים קשים.

זה מה שמבדיל בין אנשים בעלי ערך, שיודעים מה נכון ומה לא נכון לבין סמרטוטים/ צאן לטבח.

אגב, ה"מגעילות" שלך היתה אחרת (וכאן באמת כשלת): ששמת להן מראה מול הפנים שיראו את מצבן העלוב. אנשים מעדיפים לחיות בהכחשה מאשר לראות את המציאות הלא נעימה. גם כשהיא מקישה בדלת, יבואו התירוצים וההסברים. רק לא להתמודד עם האמת העירומה.

גם אם צופה זה או אחר יכנס לאולם הקולנוע בלי קופסת קרטון ענקית מלאה בגרעיני תירס יבשים שחוממו עם המון מלח ושמן זול, אני די בטוח שההקרנה תתקיים כמתוכנן.

בגלל שהן בכל זאת אחיות שלך מציעה לך לדבר איתן שזו הדרך שאת בוחרת ואת לא מוכנה לשמוע דברים כאלה יותר, ולא לסחוב את העוגמת נפש.
אנשים מניפולטיבים לא צריך לרצות אלא להעמיד במקום.

אנשים מניפולטיבים לא צריך לרצות אלא להעמיד במקום.
זה לא קל כשמדובר במשפחה, זה תהליך הסברתי במינון קטן לאורך זמן עד שהם מבינים שיש שוני מהותי בפילוסופויות ודרך חיים - מנסיון אישי.
אם זה היה 'חבר' הייתי מנפנף בלי למצמץ...

זה לא קל כשמדובר במשפחה, זה תהליך הסברתי במינון קטן לאורך זמן עד שהם מבינים שיש שוני מהותי בפילוסופויות ודרך חיים - מנסיון אישי.
אם זה היה 'חבר' הייתי מנפנף בלי למצמץ...

הסברה במינונים קטנים עד שיבינו לגמרי את תפישת העולם, אבל בעיניי על התנהגות פוגענית צריך לשים גבולות מיידים במקום לשאת ולצבור את "האשמה" שאנשים מניפולטיבים מנסים שתרגיש, וזה גם מנסיון אישי עם אחותי.
מה שנחמד באחיות/אחים זה שאפשר לריב ולשנוא רצח אבל אמור להיות רצון חזק להשלים.

דעתי הצנועה, כן ? יצא לך (כנראה שלא בכוונה) להתמודד עם התפיסה הכלכלית שלך מול התפיסה הכלכלית שלהן ברגע הכי לא נכון שאפשר. בסיטואציה שהייתן בה נועדה ל"לבילוי" והנאה ולא להטחת תפיסה כלכלית אחד בשני. במילים אחרות זה לא הזמן להתעסק בתפיסות כלכליות כאלה. אין לי דוגמא או מטאפורה טובה לזה אבל תחשבי שרופא צריך לתת תרופה למרשם לחולה בזמן קריטי ובאותו הרגע הוא בוחר לספר את משנתו לגבי התנגדותו למתן תרופות.

כדי להתמודד טוב יותר עם שינויים כאלו אל מול אנשים שאיתם את מתמודדת מבחינה כלכלית עליך להגיע מוכנה לסיטואציות הללו ואת זה ניתן לעשות דיי בקלות:

- לא לבוא עם כרטיס אשראי
- לבוא עם סכום כסף קבוע ומוגדר מראש (להחביא קצת בצד למקרה חירום)
- והכי חשוב - להגדיר את זה מראש לפני היציאה - "אני ביטלתי\לא-לוקחת-יותר את הכ.א שלי", "אני לוקחת איתי מזומן בכמות מוגבלת", "אני עושה את זה כדי לחסוך ולא לבזבז יותר מדי אז הבאתי בדיוק לסרט וקצת אוכל".

השאלה מה את רוצה להיות.. קל להיות צודק, קשה להיות חכם וצודק.

נשמע כמו הזדמנות טובה לדבר איתן על התנהלות פיננסית נכונה. שיבינו שאת לא רוצה לתת 120 ש"ח, לא מתוך קמצנות. אולי יילמדו כך להמשך.

דעתי הצנועה, כן ? יצא לך (כנראה שלא בכוונה) להתמודד עם התפיסה הכלכלית שלך מול התפיסה הכלכלית שלהן ברגע הכי לא נכון שאפשר. בסיטואציה שהייתן בה נועדה ל"לבילוי" והנאה ולא להטחת תפיסה כלכלית אחד בשני. במילים אחרות זה לא הזמן להתעסק בתפיסות כלכליות כאלה. אין לי דוגמא או מטאפורה טובה לזה אבל תחשבי שרופא צריך לתת תרופה למרשם לחולה בזמן קריטי ובאותו הרגע הוא בוחר לספר את משנתו לגבי התנגדותו למתן תרופות.

כדי להתמודד טוב יותר עם שינויים כאלו אל מול אנשים שאיתם את מתמודדת מבחינה כלכלית עליך להגיע מוכנה לסיטואציות הללו ואת זה ניתן לעשות דיי בקלות:

- לא לבוא עם כרטיס אשראי
- לבוא עם סכום כסף קבוע ומוגדר מראש (להחביא קצת בצד למקרה חירום)
- והכי חשוב - להגדיר את זה מראש לפני היציאה - "אני ביטלתי\לא-לוקחת-יותר את הכ.א שלי", "אני לוקחת איתי מזומן בכמות מוגבלת", "אני עושה את זה כדי לחסוך ולא לבזבז יותר מדי אז הבאתי בדיוק לסרט וקצת אוכל".

השאלה מה את רוצה להיות.. קל להיות צודק, קשה להיות חכם וצודק.
1+

הצעתי (בצחוק!) שיכינו בבית פופקורן וייקחו איתן.
זה נשמע לך משעשע אבל יכול להיות שהן הרגישו שאת לועגת להן, ומכאן ההתמרמרות שלהן: את אמורה לעזור לנו ולא ללעוג לנו.
אז כנראה עדיף להימנע מהלצות על חשבונן בעניינים האלה, ואם כבר את נותנת להן עצות אז אולי עדיף לספר להן מה את נוהגת לעשות ולא להגיד להן מה הן צריכות לעשות.

יכולת גם לענות שיש לך תוכנית לקנות דירה בעתיד, ומהפער בין ההון העצמי שלך כרגע למחיר דירה משוערך, עולה כי את במינוס של 990,000 ש"ח. כך שאם כבר, הן צריכות לממן אותך ולא להפך.

חחחחחחח... דווקא נשמע לי שהגבת בצורה מאוד מאופקת. אני שמוק מטבעי והייתי נכנס בהן פול דונלד טרמפ.
בעתיד הן יבואו אליך לבקש עזרה כי את כנראה תהיי "האחות המסודרת" של המשפחה וכמובן שהגעת לאן שהגעת לגמרי במזל אז אין כמו לפתוח את הארנק כדי לעזור לאחיותיך שלא שפר מזלן עליהן והן היו איתך לאורך כל הדרך.

יש מלא סיפורים כאלה באינטרנט, זה תמיד ככה.
פשוט אל תתנצלי, אל תצטדקי ואל תקחי ללב. הם ממילא לא יבינו, האגו שלהם גדול מדי.

@YossiN @Brightside @אנא-אל @Buffett וכו'..
כנראה שהובנתי לא לגמרי נכון, פה ציינתי את הגישה שלי, מהן חסכתי אותה. אני לא נכנסת לויכוחים/דיונים כאלה עם אף אחד אלא אם כן אני יודעת שאנחנו באותו ראש כי פשוט אין לי סבלנות לזה.
בעבר ניסיתי לשכנע אותן להפקיד סכום כלשהו בחיסכון מדי חודש, זה היה לפני כמה שנים.. למרות ניסיונות השכנוע של בעלי (בנקאי, יועץ השקעות) לעשות את זה שוב (את השיחה), אני מעדיפה לוותר על התענוג. אז אני באמת לא נכנסת איתן לשיחות כלכליות, מניסיון העבר זה פשוט מרגיש לי מיותר. אבל יש דברים ברורים בשטח, כולן גרות אצל אמא חוץ ממני.. ואני עכשיו בתהליך של שיפור דיור, מוכרת דירה וקונה בית. זה נראה לי ברור להן שלי אין בעיה לקנות מה שאני רוצה בכל מצב נתון, אני פשוט לרוב בוחרת שלא לקנות (מוותרת גם על נסיעות עם המשפחה המורחבת לחופשות בארץ מכיוון שמעדיפה לצאת לחופשות בחו"ל).

מה שכן היה מולן אתמול זה שאמרתי בצחוק תכינו בבית ותקחו.. אחרי התגובות בכעס שהיו "מגעילה" ו"חשבתי שאת הולכת להציע לתת את הכסף" (כולל ציחקוקים, אז כן הבינו שלא אמרתי ברצינות), הסברתי שאני אישית לא קונה פופקורן בקולנוע אלא עוברת בסופר וקונה במבה ודוריטוס, אז אני בטח לא אתן כסף עבור העניין הזה כשאני חוסכת אותו מעצמי.

@AlexNOSAM
אני כבר עכשיו מדי פעם עוזרת עם הלוואות קצרות מועד.

כשהייתי בצבא, יצאנו כל המדור לראות סרט.
את הכרטיסים קנינו ב50 אחוז הנחה, כי אנחנו חיילים.
את הפופוקורן, קולה וכוסות קנינו בסופר.

הייתה יציאה כייפית וזולה - (האם שמעתי "מכפיל יעילות"?)
לשלם יותר זאת בחירה.

במילה אחת: שיז*****.. מי הם שיקראו לך מגעילה כי את לא נותנת להם כסף?!?!
העולם התעקם על עצמו והיוצרות התהפכו, גר זאב עם כבש ואנשים שיכולים לאכול בחינם מקללים אחרים שלא נותנים להם כסף לאוכל.
בחיי איזה עולם עקום
בסופר שבו אני קונה בדרך כלל, כבר תקופה שבאופן קבוע יש מישהו (או מישהי, כנראה עושים משמרות) מחוץ לסופר שמבקש "צדקה". פעם אחת, לפני איזה חודש כשהתעלמתי ממנו (או שאמרתי " לא", משהו מביניהם) הוא התחיל לצרוח עלי קללות ושכשאני אצטרך עזרה אז גם לי לא יעזרו.. שיא החוצפה. הבעיה היא שבמצבים כאלה אני קופאת/משתתקת, כמובן שאחר כך אכלתי את הלב על זה שלא עניתי לו.

אל תרגישי רע, גם האנשים שהכי "לא יוצאים פראיירים" ולא מוותרים\שותקים, נופלים מדי פעם. זה בעיקר עניין של הרגל אבל אף אחד לא חסין.

שאלה לכל אלה שבאים לקולנוע עם פופקורן מהבית, במבה או דוריטוס: אף פעם לא עשו לכם בעיות להכניס אוכל? למיטב זכרוני לא מרשים להכניס לבתי קולנוע אוכל מבחוץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex מסתבר שעדיין מתקשה להגדיר אחוז סולידי בחלק הנזיל, מלבד נדל"ן שוק ההון 29
Tsachi01 מסתבר שהעולם לא באמת נגדנו אוף טופיק 35
P פנייה לגופים ציבוריים באימייל - מסתבר שלא תמיד אוף טופיק 0
DavidA מסתבר שמניפולציית המדד היא לא קונספירציה נידחת אוף טופיק 31
B מסתבר שאפילו בטמקא יש כתבות שמעודדים סוכנות אוף טופיק 0
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
A נניח שאני קונה קרן מחקה מנוטרלת מט"ח: שוק ההון 10
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M לא בטוחה שאני מבינה איך לחשב צריכת חשמל למכשיר חשמלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
ה מה ההפקדה המקסימלית שאני יכול לעשות כעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A טעות בטופס 867 או שאני לא יודע חשבון? מיסים 5
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
T כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן שוק ההון 40
ה מקווה שאני שואל את זה בפורום הנכון - דרופשיפינג השקעות אלטרנטיביות 1
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
O כישורים רבים - בעיה שאני לא יודע למנף אותם התפתחות אישית 18
D איך לעבוד עם בחור שאני לא אוהב בלי לאבד את השפיות? אוף טופיק 9
א באסה - צריך משקפיים. לפני שאני ניגש לאופטיקה, מה תמליצו לי ממרכיבי משקפים מנוסים? אוף טופיק 19
לא חשוב שמות 5 דברים שאני כבר לא בטוחה לגביהם דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 181
בייניש עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
unrealx הודעה מוזרה מהבנק בגלל מנייה שאני מחזיק שוק ההון 8
amit רגע לפני שאני מבקש דחיית משכנתא. שוק ההון 1
ע דעתכם בנוגע לאסטרטגיה שאני רוצה לבנות שוק ההון 63
N גרף שאני מחפש בנרות שוק ההון 1
ח "אין מו"מ על מחיר, אלו דירות שאני יכולה "להעיף" מהר" נדל"ן 28
A אני לא מאמינה שאני עושה את זה יומני מסע אישיים 19
V שאלה: מה קורה בדיוק לאחר שאני מתחיל לעקוב אחרי משתמש מסוים? אוף טופיק 5
א רגע לפני שאני מרים ידיים והולך לרואה חשבון -- אשמח לעזרה צרכנות פיננסית 5
V בהנחה שאני רוצה להשקיע במדד מסוים, איך לבחור קרן מחקה? שוק ההון 0
מ אישור שאני לא עצמאי אוף טופיק 25
L נכס שאני לא מכיר, אשמח לעזרה שוק ההון 6
D אוף... כמה שאני זקוק לעזרה! יומני מסע אישיים 6