• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מספר שאלות לגבי תיק ממוסה ותיק פטור מס.

ramis

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם, קודם כל אתחיל בזה שאני יחסית חדש בכל התחום הפיננסי ולכן מצטער אם השאלות יהיו קצת מבולבלות, בנוסף אם הדברים האלה הוסברו בפורום בעבר אשמח לקישור.
קצת פרטים עלי(למקרה שרלוונטי לגבי השאלות):
בן 30, נשוי, משכורת של כ20-22K ברוטו בחודש ו8K מאישתי, מצליחים להחסוך כ40-50% לפחות בכל חודש(הוצעות חודשיות של כ10-13 אלף שקל)
מה שיש כרגע:
- 2 קרנות השתלמות במסלול מניתי באלטשולר(100%), נפתחו לא מזמן, אחת עם 38K והשניה עם 5K(הקרנות נפתחו לא מזמן, לא יכולתי לפתוח לפני מפני שלמדתי 6 שנים ללא יכולת לעבוד בזמן הלימודים).
- תיק השקעות עצמאי ממוסה בפסגות עם סכום של 20K(נפתח לפני כחודש לאחר שקראתי קצת, אך מסתבר שלא מספיק), קונה בתיק SPX 500 ETF וMSCIEURO(שניהם ISHARES), ללא אג"ח נכון לרגע זה, כמובן שהמשכתי להתעניין ולקרוא, והבנתי שקודם כל עדיף להשקיע בקרנות אמריקאיות בתיק ממוסה עם עדיפות לקרנות צוברות, ועדיף לעשות את זה בIB.
השאלות שלי הם ככה:
1. לגבי התיק הממוסה, אני מעוניין לעבור לIB, כיצד עלי לעשות זאת מול פסגות, אני מניח שאני אצטרך למכור את הניירות ערך... האם צריך לעשות משהו לגבי מס הכנסה במידה ואני עובר? לציין כי כרגע אפשר להגיד שאני ללא רווח וללא הפסד בתיק.
2. האם דרוש סכום מינימאלי כדי לפתוח חשבון בIB?
3. לגבי התיק פטור המס - אני אהיה מעוניין להעביר אותו לניהול פאסיבי(IRA) מתישהוא, אני מניח שהתיק קטן מדי מכדי לעשות את זה עכשיו, כאשר התיק ילך ויגדל, ונניח ואנחנו נמצאים במצב דומה להיום שיש הפסדים די גדולים בתיק עקב משבר מסויים, האם יהיה משתלם להעביר את הכסף במצב כזה מניהול בבית השקעות מסויים(אלטשולר לצורך העניין), ולהעבירו לניהול עצמאי IRA.

תודה מראש לעוזרים!

עדיף להשקיע בקרנות אמריקאיות בתיק ממוסה עם עדיפות לקרנות צוברות

למיטב ידיעתי אין כזה דבר. קרנות אמריקאיות תמיד מחלקות.

צודק, טעות שלי, בכל מקרה לפי מה שהבנתי עדיף להשקיע בקרנות אמריקאיות מחלקות מאשר קרנות איריות צוברות אלא אם כן מדובר בפרק זמן של 15-20 שנה.

לגבי התיק הממוסה, אני מעוניין לעבור לIB, כיצד עלי לעשות זאת מול פסגות, אני מניח שאני אצטרך למכור את הניירות ערך...

אני חושב שאפשר להעביר את התיק ושזה לא מהווה אירוע מס.

האם דרוש סכום מינימאלי כדי לפתוח חשבון בIB?

לא. אבל תהיה לך עמלת מינימום ב-IB של $10 בחודש אם הסכום קטן ממאה אלף דולר. העמלה מתקזזת עם ביצוע פעולות למיטב ידיעתי. אתה יכול לפתוח חשבון דרך המתווך הישראלי/קפריסאי אינטראקטיב ישראל דרך ההטבה של פורום דיבידעת ואז לא יהיו לך דמי חשבון בכלל, בלי קשר לגודל התיק. יש הרבה מידע על האופציה הזו כאן בפורום וכדאי לקרוא על זה.

לגבי התיק פטור המס - אני אהיה מעוניין להעביר אותו לניהול פאסיבי(IRA) מתישהוא, אני מניח שהתיק קטן מדי מכדי לעשות את זה עכשיו,

יש בתי השקעות שמאפשרים IRA מהשקל הראשון. קל-גמל לדוגמה.

אני אחפש מ
אני חושב שאפשר להעביר את התיק ושזה לא מהווה אירוע מס.

לא. אבל תהיה לך עמלת מינימום ב-IB של $10 בחודש אם הסכום קטן ממאה אלף דולר. העמלה מתקזזת עם ביצוע פעולות למיטב ידיעתי. אתה יכול לפתוח חשבון דרך המתווך הישראלי/קפריסאי אינטראקטיב ישראל דרך ההטבה של פורום דיבידעת ואז לא יהיו לך דמי חשבון בכלל, בלי קשר לגודל התיק. יש הרבה מידע על האופציה הזו כאן בפורום וכדאי לקרוא על זה.

יש בתי השקעות שמאפשרים IRA מהשקל הראשון. קל-גמל לדוגמה.
הבנתי אותך, תודה רבה על העזרה, אז כנראה שאני אחפש מידה ואפתח חשבון דרך אינראקטיב ישראל, ובקשר לבתי השקעות לתיק הפטור, אני אסתכל על קל-גמל ואעשה השוואה לגבי התשואות שלהם במסלול המניתי, איזה עוד בתי השקעות מאפשרים IRA מהשקל הראשון? והאם מומלץ לעבור כעת לפני ההתאוששות, או במילים אחרות האם עקב המעבר הזה קיים סיכוי שאפספס את העלייה ובכך אקבל על עצמי את ההפסד?

אני אסתכל על קל-גמל ואעשה השוואה לגבי התשואות שלהם במסלול המניתי

לא הבנתי איך זה קשור למה שכתבת, אתה הרי רוצה IRA, שם אתה קובע את מסלול ההשקעה.
אני חושב שגם מור מאפשרים IRA מהשקל הראשון. אני לא בטוח לגבי זה ואני חושב שדמי הניהול שלהם בכל מקרה גבוהים יותר.

ולמה שתפספס את העליה? אתה לא מתכוון להשקיע במדדי מניות?

ולמה שתפספס את העליה? אתה לא מתכוון להשקיע במדדי מניות?
כי המעבר מקרן מנוהלת לIRA יכול לקחת לפעמים זמן, ובזמן הזה הכסף יושב במזומן.
וגם כשהכסף כבר מגיע לחברה החדשה, לפעמים כל הבירוקרטיה של לפתוח IRA לוקחת זמן. כלומר הכסף שם אבל יכול לקחת זמן עד שיסדרו לך את כל ההרשאות כדי שתוכל באמת לסחור.

בתקופה תנודתית זה יכול להיות בעייתי.

כי המעבר מקרן מנוהלת לIRA יכול לקחת לפעמים זמן, ובזמן הזה הכסף יושב במזומן.
וגם כשהכסף כבר מגיע לחברה החדשה, לפעמים כל הבירוקרטיה של לפתוח IRA לוקחת זמן. כלומר הכסף שם אבל יכול לקחת זמן עד שיסדרו לך את כל ההרשאות כדי שתוכל באמת לסחור.

בתקופה תנודתית זה יכול להיות בעייתי.
כן זאת היתה הכוונה שלי, אני יודע שעדיף לעביר את זה לניהול פאסיבי אבל לא יודע אם עכשיו זה הזמן הנכון...

כן זאת היתה הכוונה שלי, אני יודע שעדיף לעביר את זה לניהול פאסיבי אבל לא יודע אם עכשיו זה הזמן הנכון...
לניהול פאסיבי אין כלכך בעיה. באופן כללי מעבר בין מסלולים מנוהלים הוא פחות בעייתי כי מקסימום הקופה נותנת לך את התשואה רטרואקטיבית וכאלה, ולא צריך לחכות שיפתחו לך חשבון והרשאות מסחר.
הבעיה זה רק במעבר למסלול מנוהל אישית (IRA).

לניהול פאסיבי אין כלכך בעיה. באופן כללי מעבר בין מסלולים מנוהלים הוא פחות בעייתי כי מקסימום הקופה נותנת לך את התשואה רטרואקטיבית וכאלה, ולא צריך לחכות שיפתחו לך חשבון והרשאות מסחר.
הבעיה זה רק במעבר למסלול מנוהל אישית (IRA).
קראתי אבל שמסלול IRA מנוהל אישית מוגדר כפאסיבי לא?
בכל מקרה הבנתי שעדיף לחכות כרגע במידה והמחשבה היא להעביר למסלול IRA.

קראתי אבל שמסלול IRA מנוהל אישית מוגדר כפאסיבי לא?
לא. הוא מנוהל באופן אישי.
אתה כמובן יכול לנהל אותו באופן פאסיבי, אבל אין חובה כזאת.
בכל מקרה הבנתי שעדיף לחכות כרגע במידה והמחשבה היא להעביר למסלול IRA.
יכול בהחלט להיות.
יש סיכוי שהכסף שלך יהיה מחוץ למשחק לתקופת מה במעבר לIRA

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J מספר שאלות לגבי פנסיה, דמי צבירה, ומחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y מספר שאלות לגבי תיק ל5-10 שנים הקרובות שוק ההון 10
A מספר שאלות לגבי קרן פנסיה\קופת גמל צרכנות פיננסית 2
Ben Dover מספר שאלות טכניות לגבי IRA שוק ההון 11
הדב מספר שאלות, לגבי המיקרו בהשקעות ודברים נוספים שוק ההון 10
מ מספר שאלות לגבי מסחר בבית השקעות בארץ שוק ההון 2
yanosh34 מספר שאלות לגבי חישוב מס רווחי הון שוק ההון 2
I מכירה לפי שכבות - מספר שאלות שוק ההון 4
S לקיחת משכנא על שדרוג נכס - מספר שאלות נדל"ן 5
B מספר שאלות בנושא ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E טופס 1301 - מספר שאלות מיסים 2
S מספר שאלות להשוואה בין אפיקי ההשקעה הפופולריים שוק ההון 3
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
O מספר שאלות על ציון BDI צרכנות פיננסית 2
S מספר שאלות תיאורטיות לחלוטין שוק ההון 4
לא חשוב שמות מספר שאלות על הפלח האג"חי בתיק שוק ההון 2
E מספר שאלות על קרנות מחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
D מספר שאלות על פייפאל אוף טופיק 1
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
G פיזור תיק+ מספר שאלות שוק ההון 5
B מספר שאלות על אג"ח שוק ההון 2
B מספר שאלות בקשר ל- IB ולדולר.. שוק ההון 10
S מספר שאלות על עמלות וIB שוק ההון 2
B מספר שאלות בנוגע לסיכונים אשמח לעזרה שוק ההון 7
O מספר שאלות בנוגע למסחר עם Interactive Brokers. שוק ההון 55
A מספר שאלות פרקטיות על קרנות איריות שוק ההון 40
O מספר שאלות בנוגע למיסוי. שוק ההון 1
ImCarryGG מספר שאלות על פתיחת חשבון בנק אמריקאי צרכנות פיננסית 7
L צעדים ראשונים בתחום - מספר שאלות שוק ההון 6
ש השקעה ראשונה, מספר שאלות שוק ההון 1
C מספר שאלות לקראת הצעד הראשון שוק ההון 4