• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מספר שאלות בנוגע למסחר עם Interactive Brokers.

Ostrof

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום לכולם,
אט אט אני סולל את דרכי אל תוך עולם ההשקעות וכמו בכל תחום שהוא חדש, יש את השלב של "כאבי הלידה" שבו אני ממוקם כרגע.
לאחר שהתחלתי להניח את יסודותיי בתחום וסיימתי לנסח את חוזה ההשקעה שילווה אותי לכל תקופת ההשקעה, הגיע השלב בו צריך לקבל החלטה בנוגע לברוקר שדרכו אסחור.
הוחלט לבסוף לסחור עם Interactive Brokers ובאמת התחלתי לקרוא ולהתעמק ולשים דגש על העלויות ובאמת להבין את כל המשמעויות הנגזרות מכך, אך במקום מסוים הרגשתי שאני תקוע ולא באמת מבין את כל עניין העמלות והמסלולים שמוצאים בידיהם, לכן החלטתי לפנות לפורום ולנסות לקבל עזרה מאנשים שמכירים את הנפשות הפועלות.
להלן השאלות:
1. מה ההבדלים בין המסלול Tiered לבין המסלול Fixed? לפי הבנתי, מסלול ה-Tiered נותן דגש להיקף הפעולות שמבוצעות על ידי ועל כן תשלום העמלות משתנה בהתאם, בעוד שבמסלול ה-Fixed העמלות נשארות קבועות ללא קשר להיקף הפעולות.
2. היות ואני רוכש ETF אשר נסחר בבורסה הלונדונית, חיפשתי את העלויות הנגבות בשני המסלולים, ולא הבנתי את הטבלאות המוצגות שם, לדוגמה:

• מסלול Tiered:
לצורך העניין אקח את הסעיף שבו מצוין שבמידה והיקף הסחר החודשי שלי קטן או שווה ל-40,000,000 פאונד, אז העמלה שאצטרך לשלם על כל קנייה או מכירה הינה 0.050% מערך הסחר, הבנתי את זה נכון? ובנוסף, אין בטבלה כל אזכור למטבע הדולר שהוא מטבע המסחר שלי, יש להתייחס לפאונד בתור דולר במקרה שלי?
בעמוד הזה, מדובר על עמלות המרה בבורסה הלונדונית, כיצד בדיוק מחושבים ה-0.45? מדובר באחוזים?

• מסלול ה-Fixed:
לצורך העניין אקח את הסעיף שבו רשום "LSE International Order Book and USD-denominated stocks", אין כאן שום אזכור ל-ETF בסעיף, זה אומר שזה לא כולל (אין שום סעיף שמזכיר את ה-ETF)?
בהמשך לרשום לעיל, העמלה שתיגבה על כל קנייה או מכירה הינה 0.05% מערך הסחר, אך על פי הדוגמאות שהם נתנו, לא הבנתי כיצד בוצע החישוב:
"100Shares @ USD 100 Share Price = USD 5.00"
3. בנוגע לאגרות חוב אשר הונפקו על ידי ממשלת ישראל, כיצד רוכשים אותן עם Interactive Brokers? חיפשתי את הסימול הלועזי בתשקיפי הקרנות שאותן אני מעוניין לרכוש ולא מצאתי, יש דרכים נוספות?

בינתיים אלו הן השאלות, מתנצל מראש שתוכן ההודעה ארוך, רציתי לפרט עד כמה שניתן ובאמת להבין את הנושא בצורה ברורה בשבילי, ואולי בשביל חברי פורום נוספים.
במידה ואחת מן השאלות לא ברורה, אשתדל להבהיר בצורה טובה יותר.
אשמח גם במידה ותוכלו להוסיף מידע מניסיונכם שאתם חושבים שעלול להועיל למשקיע מתחיל כמוני בעבודה עם Interactive Brokers (ללא התייחסות לנושא הדיווח למס הכנסה).

:)

נערך לאחרונה ב:
לישראלים אי אפשר לקנות ני״ע ישראלים ב-IB וזה כולל אג״ח גם.
לגבי מסלולי העמלות, יש את השרשור הזה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מה-ההבדל-בין-עמלת-fixed-לעמלת-tiered.3759/

לא יודע להגיד לך בדיוק לגבי ני״ע באנגליה, אבל אני די בטוח שיצא לך יותר זול ב-tiered, ובכל מקרה אתה תמיד יכול לעשות ניסוי, רק שים לב שלוקח למערכת יום לעדכן את בחירת המסלול שלך.

לישראלים אי אפשר לקנות ני״ע ישראלים ב-IB וזה כולל אג״ח גם.
לגבי מסלולי העמלות, יש את השרשור הזה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מה-ההבדל-בין-עמלת-fixed-לעמלת-tiered.3759/

לא יודע להגיד לך בדיוק לגבי ני״ע באנגליה, אבל אני די בטוח שיצא לך יותר זול ב-tiered, ובכל מקרה אתה תמיד יכול לעשות ניסוי, רק שים לב שלוקח למערכת יום לעדכן את בחירת המסלול שלך.
אז אילו אפשרויות עומדות בפני בעניין אגרות החוב במידה ואני מעוניין באגרות חוב שהונפקו על ידי ממשלת ישראל? יש אפשרות של פתיחת חשבון אצל ברוקר ישראלי ודרכו לרכוש אותן (בנוסף לחשבון אצל Interactive Brokers)?
בהחלט אעבור על השרשור הזה ואחזור עם שאלות במידה ותהיינה כאלה, תודה לך!
בנוגע לשאלה מספר 2 בסעיף "מסלול ה-Fixed", אתה יודע להסביר לי כיצד בוצע החישוב שהם הדגימו?

אז אילו אפשרויות עומדות בפני בעניין אגרות החוב במידה ואני מעוניין באגרות חוב שהונפקו על ידי ממשלת ישראל? יש אפשרות של פתיחת חשבון אצל ברוקר ישראלי ודרכו לרכוש אותן (בנוסף לחשבון אצל Interactive Brokers)?
בהחלט אעבור על השרשור הזה ואחזור עם שאלות במידה ותהיינה כאלה, תודה לך!
בנוגע לשאלה מספר 2 בסעיף "מסלול ה-Fixed", אתה יודע להסביר לי כיצד בוצע החישוב שהם הדגימו?
אתה יכול לפתוח כמה חשבונות השקעה שתרצה.

אני לא מכיר את החישוב שלהם. עובד כבר שנים רק עם tiered.

אתה יכול לפתוח כמה חשבונות השקעה שתרצה.

אני לא מכיר את החישוב שלהם. עובד כבר שנים רק עם tiered.
אוקיי, תודה רבה לך על העזרה למעלה.
100 מניות במחיר 100$ למניה מעמיד את העיסקה לעלות כוללת של 10000 $
0.05% מגובה העיסקה הוא העמלה 5$
הכוונה בחישוב שלהם הוא שעל כל מנייה שארכוש, אשלם עמלה של 5$ מה שלבסוף יוסיף לי 500$ נוספים שהם עמלות?

צירוף מקרים נדיר, בדיוק רציתי לפתוח אשכול עם ריכוז שאלות על IB עם שאלות דומות לשלך. במסלול tiered גם להבנתי העמלה היא 0.05 בלונדון עם מינימום של 1.7$ כאשר הניירות נקובים בדולר.

מנצל את האשכול לשאלה נוספת, בהנחה ואני לא מתכוון למנף (אולי בכמה אחוזים בודדים בעתיד) או להחזיק בפוזיציית שורט, האם יש הבדל מבחינתי בין חשבונות T reg margin ו portfolio margin? או לחלופין, האם יש לי סיבה לא לעבור לportfolio margin ברגע שיצבר לי סכום של 100k?

האם יש הבדל מבחינתי בין חשבונות T reg margin ו portfolio margin?
באחוזים בודדים אין הבדל, בעיקרון PM הוא "חכם" יותר, יותר לקחת בחשבון גידורים ובגדול מאפשר מינופים גבוהים יותר שזה טוב לך גם אם אתה ממנף בקטן כי משאיר לך יותר שולי ביטחון.
? או לחלופין, האם יש לי סיבה לא לעבור לportfolio margin ברגע שיצבר לי סכום של 100k?
לרוב לא, ישנם מקרים נדירים שREG-T יתן לך שיעורי מינוף גבוהים יותר.

כל מניה שונה
אם אתה רוכש מספר יחידות מאותה מניה, העמלה היא % מגובה העיסקה (=כמות מניות כפול מחיר מניה)
או המינימום
הגבוה מביניהם

כל מניה שונה
אם אתה רוכש מספר יחידות מאותה מניה, העמלה היא % מגובה העיסקה (=כמות מניות כפול מחיר מניה)
או המינימום
הגבוה מביניהם
בכדי שאבין את העניין בצורה מוחלטת, לצורך העניין ניקח את החישוב שבוצע לעיל - 100 מניות במחיר של 100$ למניה, יוצא שאשלם עמלה של 5$ על כל מניה שארכוש?

בכדי שאבין את העניין בצורה מוחלטת, לצורך העניין ניקח את החישוב שבוצע לעיל - 100 מניות במחיר של 100$ למניה, יוצא שאשלם עמלה של 5$ על כל מניה שארכוש?
על שווי העיסקה כולה אשר מחושבת על פי כמות ה $$ שעלו לך ה 100 מניות הללו, ב % ממנו (0.05% במקרה הזה)

אני לא ממש מצליח להבין את שיטת החישוב של העמלות ב-2 השיטות, אבל אם אני מנסה לחשוב בהגיון אני לא מצליח להבין איך tiered יותר משתלמת למישהו שעושה נגיד 3 עסקאות בחודש.

בשיטת fixed עבור כל מניה שקונים, העמלה היא אחוז קבוע מהעמלה.

בשיטת tiered זה אמור להיות שמי שסוחר מעט משלם הרבה וככל שהוא סוחר יותר עלות כל עסקה\מניה יורדת עד שמגיע רגע שהממוצע לכל עסקה יותר נמוך מאשר ה-fixed.

כלומר אם עבור מי שסוחר מעט יותר משתלם לו tiered והמחיר בעצם יורד ככל שסוחרים יותר, האם זה אומר שאף פעם לאף אחד לא משתלם לעבוד עם fixed?

מה פספסתי?

אגב, כשאני מסתכל על העמוד הזה - https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1590&p=stocks1
האם החלוקה למדינות זה המדינות של הבורסה או של הסוחר(אני)? כלומר אני צריך להסתכל על ארה"ב עבור VT או על ישראל?

היות ואני רוכש ETF אשר נסחר בבורסה הלונדונית
אני מבין שאני כנראה אסבך אותך יותר, וזה לא הכוונה, כי זה עלול להשאיר אותך בהתלבטויות במקום להכנס לשוק מוקדם יותר, אבל בכל זאת -
למה דווקא שם? האם בדקת אפשרויות אחרות והשווית עלויות מסחר ושיקולי מסחר ואחזקה אחרים?

על העסקה (כלומר כל ה100 מניות).
עדיין לא הבנתי כיצד העמלה שאשלם על סך העסקה הינה 5$ - הרי ש-100 מניות כאשר כל מניה עולה 100$, יוצר לי לבסוף ערך כולל של 10,000$, והרי ש-0.05% מערך של 10,000 זה 500.
אני לא מצליח להבין איפה נוצר כאן הפער.

אני מבין שאני כנראה אסבך אותך יותר, וזה לא הכוונה, כי זה עלול להשאיר אותך בהתלבטויות במקום להכנס לשוק מוקדם יותר, אבל בכל זאת -
למה דווקא שם? האם בדקת אפשרויות אחרות והשווית עלויות מסחר ושיקולי מסחר ואחזקה אחרים?
לא הייתי אומר שסיבכת אותי, גם במידה ואני טועה או מחסיר משהו(מבחינת שיקולים שאינם אישיים), אני יותר מאשמח ללמוד ולתקן בהתאם.
האפשרויות שעמדו בפני היו השקעה בבורסה הלונדונית(דולרים) או לחילופין בבורסה הגרמנית(אירו), בנושא הזה באמת תפסת אותי עם "המכנסיים למטה" היות ולא באמת השוותי בין השתיים :'(, אעבוד על זה.
מדוע החלטתי דווקא בבורסה הלונדונית ולא בבורסה האמריקאית(?), היות ואני רוכש ETF אירית, הבורסה הלונדונית והגרמנית היו היחידות בהן היא נסחרת.

ש0.05% זה 0.0005 :)
תמיד מוסיפים שני אפסים לאחוז אכן וזה מבלבל בהתחלה
קודם כל תודה רבה לכם על המידע, בהחלט חידשתם לי ועזרתם לי להבין כיצד בוצע החישוב.
במידה ולא הייתי נעזר בכם, כיצד הייתי אמור להבין שהם מוסיפים שני אפסים ובעצם מה שנקוב בטבלה "לא נכון"?
יש להתייחס לכל אחוז עמלה בצורה הזו, להוסיף שני אפסים(מדובר על עמלות אצל Interactive Brokers בלבד)?

עדיין לא ברורה לי המגבלה הזו. מפנה אותך לשרשור רלוונטי ולהודעות שלי שם:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מספר-שאלות-פרקטיות-על-קרנות-איריות.13740/#post-315858
בחרתי להשקיע ב-VWRA מבית Vanguard, וה-ETF נסחר הן בבורסה הלונדונית והן בבורסה הגרמנית, לכן קיימת המגבלה הזו.

במידה ולא הייתי נעזר בכם, כיצד הייתי אמור להבין שהם מוסיפים שני אפסים ובעצם מה שנקוב בטבלה "לא נכון"?
יש להתייחס לכל אחוז עמלה בצורה הזו, להוסיף שני אפסים(מדובר על עמלות אצל Interactive Brokers בלבד)?
ככה עובדים אחוזים. זאת ההגדרה המתמטית שלהם.
100% == 1
50% זה חצי
וכו.

זה לא משהו יחודי ל IB

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B מספר שאלות בנוגע לסיכונים אשמח לעזרה שוק ההון 7
O מספר שאלות בנוגע למיסוי. שוק ההון 1
G מספר שאלות בנוגע לקרן פנסיה חדשה. צרכנות פיננסית 7
C מספר שאלות בנוגע לחשבון IB חדש שנפתח שוק ההון 2
I מכירה לפי שכבות - מספר שאלות שוק ההון 4
J מספר שאלות לגבי פנסיה, דמי צבירה, ומחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S לקיחת משכנא על שדרוג נכס - מספר שאלות נדל"ן 5
B מספר שאלות בנושא ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E טופס 1301 - מספר שאלות מיסים 2
S מספר שאלות להשוואה בין אפיקי ההשקעה הפופולריים שוק ההון 3
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
O מספר שאלות על ציון BDI צרכנות פיננסית 2
S מספר שאלות תיאורטיות לחלוטין שוק ההון 4
Y מספר שאלות לגבי תיק ל5-10 שנים הקרובות שוק ההון 10
לא חשוב שמות מספר שאלות על הפלח האג"חי בתיק שוק ההון 2
E מספר שאלות על קרנות מחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
D מספר שאלות על פייפאל אוף טופיק 1
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
G פיזור תיק+ מספר שאלות שוק ההון 5
B מספר שאלות על אג"ח שוק ההון 2
B מספר שאלות בקשר ל- IB ולדולר.. שוק ההון 10
S מספר שאלות על עמלות וIB שוק ההון 2
A מספר שאלות לגבי קרן פנסיה\קופת גמל צרכנות פיננסית 2
R מספר שאלות לגבי תיק ממוסה ותיק פטור מס. שוק ההון 10
A מספר שאלות פרקטיות על קרנות איריות שוק ההון 40
ImCarryGG מספר שאלות על פתיחת חשבון בנק אמריקאי צרכנות פיננסית 7
L צעדים ראשונים בתחום - מספר שאלות שוק ההון 6
ש השקעה ראשונה, מספר שאלות שוק ההון 1
C מספר שאלות לקראת הצעד הראשון שוק ההון 4
1337justme מספר שאלות לגביי בניית תיק ההשקעות שוק ההון 19