• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסע חדש בגיל 30

@ramhal
בדיוק היה היום כתבה ששליש מלומדי תואר ראשון במדעי המחשב נושרים.
הכי גבוה מכל התארים.
אתה לא לבד.

גילוי נאות: בוגר תואר ראשון ושני במדעי המחשב.

ממה שאני יודע אצלנו החומר דווקא כן נהיה קשה ומסובך יותר.
אמנם למדתי חשמל ולא מדמ"ח, אבל הרבה חבר'ה אצלנו חזרן בשנה ד' על אינפי ולינארית כדי להעלות את הממוצע.

אני יודע שלא תאהב את מה שאני הולך לומר, אבל בדיעבד החומר של שנה א' הוא לא קשה.
בקורסי ההמשך בדרך כלל רצים הרצאה על החומר של קורסי הקדם ומסבירים אותם בשפה הרבה יותר פשוטה, ברורה ושימושית.
בזכות זה, בין היתר, הם יכלו לקבל ציונים מעל 90 בחזרה על הקורסים.

מה זה אצלנו? אם אתה נמצא באחת מה-5 האוניברסיטאות הגדולות, לדעתי אתה טועה. ואני מכיר את הקורסים, ול-90% מהאנשים שאני מכיר, לא היה קורס יותר קשה מליניארית\אינפי 1\2.
שוב, לא כי החומר לא מתקדם, אלא כי אתה מבין את הפואנטה לאט לאט של מה רוצים מהחיים שלך, וחלק מהאנשים (כמוני) שלא הבינו כלום, אפילו מתחילים להבין ולהנות מדברים מסוימים.
בתור בן אדם שעבר את התואר, והסיק ממנו מסקנות - יש לי כל כך הרבה מסקנות שהבנתי במהלך הדרך שגרמו לי להבין שאין שחור ולבן.
אחת מהן, היא שכל בן אדם שיושב בכיתה הוא עם רקע שונה קצת, הפנים מידע שונה בעבר, ולכן קל\קשה לו יותר עם דברים מסוימים.
אם תחזיר אותי היום לקורס חדווא/ליניארית, אני אתקשה ברמה בלתי רגילה. למוח שלי קשה עם החומר הזה. אם תזרוק אותי לקורסים "קשים" מתקדמים יותר, כמו חישוביות, הסתברות, סטטיסטיקה, לוגיקה, שהם חד משמעית נושאים קשים יותר, אני מתפקד הרבה יותר טוב, ומצליח הרבה יותר.
אני יכול גם להסביר למה (מהניתוח שלי על עצמי), אבל זה כבר לא רלוונטי לך.

נשמע לי שההחלטה הלא בשלה שלך לעזוב הכל וללכת לעשות תואר לא צריכה עוד החלטה של "בוא נעזוב את התואר ונחפש את עצמי מחדש".
מקסימום קח סמסטר אחד חופש, תחשוב מה אתה רוצה מעצמך, תנסה להבין אם אתה מתחבר לפיתוח תוכנה (לא צריך קורס בשביל זה. צריך רק מחשב ומקסימום קורס בUdemy).
אם אתה רוצה המלצות קונקרטיות לדברים ספצייפים לעבור עליהם כדי לנסות להבין אם אתה מתחבר לדברים מסוימים, מוזמן לשלוח הודעה פרטית ואנסה לעזור.

אנשים אחרים לא רלוונטים.
כן, לא תמיד מבינים הכל ב100%, כי יש זמן מוקצב שצריך ללמוד בו מלא חומר חדש בהרבה קורסים.
- אני אישית הצלחתי לקבל תובנות על קורסים שעשיתי גם שנה אחרי, כי לקח לחומר זמן לשקוע.

אני לא יודע למה באת, אבל אתה שנה בפנים, וזה השנה הכי קשה ופחות מתגמלת שיש בתואר. אז להגיד עכשיו בדיעבד שלא קיבלת שום דבר זה סתם תירוץ כדי לוותר לעצמך.

ברור שאפשר למצוא עבודה בלי התואר. מה התוכנית שלך להמשך?
אני אישית לא הייתי עושה בצורה טובה את העבודה שאני עושה היום בלי הכלים שקיבלתי התואר הראשון. ולא, אין לי ממוצע מטורף, ולא הייתי מהטובים, והיה לי הרבה מאוד משברים וקשיים וגם חשבתי האם לפרוש בנקודה מסוימת.
בשלב מסוים (מתקדם יותר) אתה מבין שאתה לומד עם אנשים מוכשרים אחרים ואתה תגיע למקומות שמחפשים בהם אנשים מוכשרים עם רקע במדעי המחשב. אי אפשר להחליף את זה בקורס React.
אני מכיר אנשים בתחום שאין להם תואר.. והם היו צריכים לעבוד קשה לא פחות כדי להגיע לרמת מקצועיות גבוהה.. אני לא חושב שצריך לראות במקרים כאלה איזשהו קיצור דרך.
קודם כל תודה על התגובה המושקעת מעריך את זה.

א- אני לומד באחת מחמש הגדולות (טכניון) ומה שכתבתי זה משיחות עם אנשים מסמסטרים מתקדמים יותר.

ב- תודה על ההצעה אם אני אשרוד עד סוף הסמסטר נאי אשלח הודעה דווקא כן מעניין אותי לבדוק אם אני מתחבר לדברים ולא יודע איך בודקים את זה יש אין סוף קורסים ומידע.

נכון אני שנה בפנים אבל שוב ההרגשה היא שאין לי סיכוי לעבור את המבחנים בחודש הבא.

לגבי הלא קיבלתי שום דבר בתואר זאת ההרגשה שלי שישבתי עם עצמי וחשבתי מה למדתי עד עכשיו. חומר של הקורסים מסמסטר קודם אני לא זוכר בכלל.
הקורס תכנות הפרקטי היחיד בתואר שאני עושה עכשיו מועבר בצורה נוראית וחובבנית, זה כאילו נראה לי נורא מטומטם ללמוד לתכנת מאיזו מצגת מסכנה שמקריאים לך אותה בתרגולים ובהרצאות למרות שיש דברים הרבה יותר טובות ללמוד את החומר הזה (לפחות בשבילי קורסים און ליין יוטיוב וכו').

מסכים ממבט אובייקטיבי לגבי זה שהחיים שלי לא צריכים כרגע עוד החלטה של לעזוב הכל וללכת, אני חי בFOMO מטורף בשנים האחרונות שלא משנה מה אני עושה תמיד אני חושב שיהיה לי טוב יותר במקום אחר. זה ברור לי שזו לא הדרך הנכונה לחשוב על החיים ולקבל החלטות אבל אני לא מצליח להיגמל מזה.

לסיכום גם בתכלס התזה שלי לפני שנכנסתי לטכניון הייתה שאני בן אדם נורא חכם ולא מנצל את הפוטנציאל שלי, העניין הזה הפריע לי בכל השנים שהייתי בעסקים , רציתי להביא איזהשהו אימפקט לא רק לעשות כסף כמה שזה נשמע קלישאתי. מרגע שנכנסתי ללימודים התזה הזו די התנפצה אני ממש לא מרגיש כמו בן אדם חכם בשום מובן עכשיו. אז הראש שלי עובד כמו בהשקעות, אם התזה התבררה כלא נכונה זה לא הדבר ההגיוני לעשות לקום וללכת?

ולקינוח פרצו לנו אתמול בלילה הביתה ומכל הדברים הצליחו לגנוב את הטאבלט והמחשב הנייד כל הדברים שקשורים ללימודים.
כל שאר הדברים נפלו להם או שלא לקחו (טבעות תיקים מזומן). אם זה לא סימן...

לסיכום גם בתכלס התזה שלי לפני שנכנסתי לטכניון הייתה שאני בן אדם נורא חכם ולא מנצל את הפוטנציאל שלי, העניין הזה הפריע לי בכל השנים שהייתי בעסקים , רציתי להביא איזהשהו אימפקט לא רק לעשות כסף כמה שזה נשמע קלישאתי. מרגע שנכנסתי ללימודים התזה הזו די התנפצה אני ממש לא מרגיש כמו בן אדם חכם בשום מובן עכשיו. אז הראש שלי עובד כמו בהשקעות, אם התזה התבררה כלא נכונה זה לא הדבר ההגיוני לעשות לקום וללכת?
להיות חכם זה רק השלב הראשון. השלב השני זה עבודה קשה, ואת זה אפשר לעשות או לוותר :)
קח בקלות, הכי חשוב

לסיכום גם בתכלס התזה שלי לפני שנכנסתי לטכניון הייתה שאני בן אדם נורא חכם ולא מנצל את הפוטנציאל שלי
באוניברסיטה, בייחוד בחוג למדעי המחשב, רוב האנשים הרבה יותר חכמים מהממוצע אז המיקום היחסי שלך באוכלוסיה זז לעומת התיכון - זה לא אומר שאתה לא חכם.

רציתי להביא איזהשהו אימפקט לא רק לעשות כסף כמה שזה נשמע קלישאתי
גם כמתכנת אף אחד לא מבטיח שתשיג אימפקט.
מה שאני כן יכול להגיד על העבודה כמתכנת (וגם כאלגוריתמאי) זה שבממוצע מפעילים את המוח יותר מבהרבה עבודות אחרות ואני אישית מוצא את זה מהנה.

באוניברסיטה, בייחוד בחוג למדעי המחשב, רוב האנשים הרבה יותר חכמים מהממוצע אז המיקום היחסי שלך באוכלוסיה זז לעומת התיכון - זה לא אומר שאתה לא חכם.

גם כמתכנת אף אחד לא מבטיח שתשיג אימפקט.
מה שאני כן יכול להגיד על העבודה כמתכנת (וגם כאלגוריתמאי) זה שבממוצע מפעילים את המוח יותר מבהרבה עבודות אחרות ואני אישית מוצא את זה מהנה.
תקן אותי אם אני טועה אבל לטובים מאלו שעוסקים בתחום יש יכולת לבחור מקום עבודה שדווקא כן הצלחה עסקית מבחינת החברה מיתרגמת לאימפקט מאוד חיובי לעולם.

אני זוכר מההתחלה שמאוד משך אותי לעבוד בחברות שמתעסקות בתפר של רפואה וטכנולוגיה, במיוחד זכורה לי חברה אחת שאם תצליח במשימה שלה אז זה יעזור לי מאוד בבעיה רפואית שאני מתמודד איתה. (בלי לדבר על זה שהתקדמות בטכנולוגיות כמו בינה מלאכותית, ראייה ממוחשבת וכו' יהפכו את החיים של כולנו להרבה יותר טובים).

זה נראה לי באופן אישי חיים הרבה יותר מלאים במשמעות וסיפוק מאשר להתעסק במסחר.

מצחיק כמה שקשה להודות בכישלון אפילו בצורה אנונימית.

אז פרשתי מהתואר בטכניון, ואחרי עוד שבועיים שלושה של הרהורים וחיפושים החלטתי לנסות להתקבל למסלול בפקולטה למנהל עסקים ברייכמן.
הקבלה די בטוחה לדעתי למרות שהיא מותנית במעבר ראיון אישי.

אני יודע שיהיו פה כמה הרמות גבה, אבל החלטתי ללכת קצת עם הבטן הפעם. רייכמן באמת נותן תחושה של מוסד אחר באקדמיה הישראלית ולא חושב שהייתי מוכן לתת לעצמי צאנס נוסף בעוד אחת מהאוני' הציבוריות אחרי החוויה הגרועה בטכניון.

המטרה שלי בתואר היא קודם כל להנות מהחוויה הלימודית, השנה האחרונה כמעט הצליחה לחסל לי לגמרי את האהבה ללמידה ורכישת ידע חדש ואני מקווה שפעם זה יהיה שונה.
המטרה המקצועית להשיג דריסת רגל בתעשייה כנראה בתפקיד דאטה/פרודקט בין אם בסטארטאפ ובין אם בקרן הון סיכון ולהתקדם משם.
רייכמן ידועה בפעילויות מסביב ללימודים ובכך שהיא מעודדת יצירת קשרים ונטוורקינג, גם עם חברי הסגל, ואני מתכנן לנצל את העובדה הזו.

אני באמת מקווה שהפעם שאני יסתכל על הפוסט הזה בעוד שנתיים שלוש אני לא יתאכזב כמו בפעם הקודמת.

אז פרשתי מהתואר בטכניון, ואחרי עוד שבועיים שלושה של הרהורים וחיפושים החלטתי לנסות להתקבל למסלול בפקולטה למנהל עסקים ברייכמן.

אני יודע שיהיו פה כמה הרמות גבה, אבל החלטתי ללכת קצת עם הבטן הפעם. רייכמן באמת נותן תחושה של מוסד אחר באקדמיה הישראלית ולא חושב שהייתי מוכן לתת לעצמי צאנס נוסף בעוד אחת מהאוני' הציבוריות אחרי החוויה הגרועה בטכניון.

המטרה שלי בתואר היא קודם כל להנות מהחוויה הלימודית, השנה האחרונה כמעט הצליחה לחסל לי לגמרי את האהבה ללמידה ורכישת ידע חדש ואני מקווה שפעם זה יהיה שונה.
המטרה המקצועית להשיג דריסת רגל בתעשייה כנראה בתפקיד דאטה/פרודקט בין אם בסטארטאפ ובין אם בקרן הון סיכון ולהתקדם משם.
רייכמן ידועה בפעילויות מסביב ללימודים ובכך שהיא מעודדת יצירת קשרים ונטוורקינג, גם עם חברי הסגל, ואני מתכנן לנצל את העובדה הזו.

אני באמת מקווה שהפעם שאני יסתכל על הפוסט הזה בעוד שנתיים שלוש אני לא יתאכזב כמו בפעם הקודמת.
בהצלחה!
כולם נכשלים בדרך להצלחה

בחירת המוסד בהחלט תשנה את האופן שבו הלימודים משפיעים עליך ברמת המאקרו (חח אין לי מילה אחרת).
במקומות כמו הטכניון יש המון דגשים על טכניקה ומקצועיות, ברייכמן באמת יש דגש על המסביב. חושב שההעדפה של זה או זה תלויה בבן אדם.
אני למשל השתדלתי (ועדיין מאמין) בלעשות דברים מסביב ומעבר. זה מאוד עזר לי במהלך השנים ומרגיש לי שאני במצבי היום בזכות זה. עם זאת, אני כן מרגיש שיש לי פערים טכניים שההתעסקות מסביב מנעה ממני להתמקד בהם.

דווקא נוטה להעריך את ההליכה שלך עם תחושת הבטן

זה לא כישלון, אלא חישוב מסלול מחדש. אל תחלק את הניסיונות שלך בחיים להצלחה וכישלון. אתה עצמך הגדרת מטרה:
המטרה שלי בתואר היא קודם כל להנות מהחוויה הלימודית
וזה שלקחת אחריות לשנות כיוון זו הצלחה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מסע לחירות פיננסית בגיל צעיר יומני מסע אישיים 23
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
yossik חוויות מסע - נמיביה יומני מסע אישיים 8
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 16
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
ה פריקה של סוף מסע ומבט אל העתיד צרכנות פיננסית 7
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
I תחילת מסע יומני מסע אישיים 8
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 21
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 62
י מסע תכנון עשור, תיק השקעות עצמאי וצבירת נכסים יומני מסע אישיים 12
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
א תחילתו של מסע של יליד 99' יומני מסע אישיים 12
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9

נושאים דומים

Back
למעלה