• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסע חדש בגיל 30

ramhal

משתמש רגיל
דירוג
289
היי, נראה לי מגניב הקונספט של לכתוב פה איזה יומן מסע שכולם יכולים לראות ושאני אוכל לחזור אליו בעתיד ולקרוא.
אני אעשה את זה מאוד בקצרה בהתחלה בינואר אהיה בן 30. מאז השחרור מהצבא ועד היום הייתי עצמאי בעל עסקים בתחום המזון בשותפות עם אחי הגדול. עבדנו קשה מאוד נהנו הרווחנו יפה אבל מתחיל 2019 כבר הרגשתי שזהו זה לא מה שאני רוצה לעשות בחיים. החוסר מיצוי (בעיקר מבחינה אינלקטואלית) הובילו אותי להחלטה לעזוב את העסק ואת השותפות העסקית עם אחי הגדול ולצאת לדרך חדשה. בסוף החודש אסיים את דרכי בעסק וכנראה אתחיל את המסע החדש שלי בניסיון להיכנס לאקדמיה לאחת הפקולטות המובילות למדעי המחשב (טכניון או תל אביב) מה שהולך להיות משימה קשה מאוד.
יש לי תיק השקעות שניסיתי לפחות לבנות אותו לפי שיטת השקעות הערך (מעריץ גדול של באפט קראתי ושמעתי המון ממה שהוא אמר) ללא הצלחה יתרה עד היום ועם הרבה טעויות שהובילו לכך שהתיק לא ביצע משהו ב3 4 שנים מאז שהתחלתי להשקיע אבל לא נורא. רוצה להמשיך להתמקצע בתחום הזה של ההשקעות ( אני גם אוהב את האתגר של לחפש חברות לקנות מאשר רק לשים את כל הכסף באיזו תעודת סל ולשכוח ממנה).
מודע לזה שאני הולך לקראת שנים לא פשוטות מבחינה פיננסית. הולכות להיות לי הרבה הוצאות בלי הכנסות וכנראה שאני אקטין מאוד את החסכונות שלי ב3 4 שנים הקרובות אבל אני שלם עם זה והכל בסדר.
מקווה שאני אסתכל לאחור ואהיה מרוצה מההחלטה על השינוי הקיצוני הזה בחיים. אני די בטוח שאני אהיה מרוצה גם עם פחות כסף בעוש ממה שיש לי עכשיו אבל רק אם אני אמצא משהו שימלא אותי במוטיבציה ותחושת מטרה כמו שהייתה לי בתחילת דרכי העסקית.

הי ברוך הבא.
שיהיה בהצלחה!

שאלה ברשותך, השקעה פאסיבית זה משעמם טילים, מסכים איתך.

האם אתה חושב שבנוסף לעניין והאתגר שבבחירת מניות ספציפיות, לאחר הנסיון שלך בתחום, אתה יכול להשיג תשואה עודפת למדד לאורך זמן?

באת למקום הנכון יש פוסטים בנושא גם בבלוג

הי ברוך הבא.
שיהיה בהצלחה!

שאלה ברשותך, השקעה פאסיבית זה משעמם טילים, מסכים איתך.

האם אתה חושב שבנוסף לעניין והאתגר שבבחירת מניות ספציפיות, לאחר הנסיון שלך בתחום, אתה יכול להשיג תשואה עודפת למדד לאורך זמן?
אני חושב שלא לקחתי את זה מספיק ברצינות עד עכשיו כדי להעיד אם אני יכול להשיג תשואה עודפת או לא.
החלק התיאורטי של השיטה מאוד מעניין אותי קראת אין ספור מאמרים הרצאות בלוגים מכתבי באפט וכו וכו אבל הבעיה שלי מתחילה בצד הפרקטי באשכרה לפתוח דוח לנתח כמו שצריך חברה עד היום לא הצלחתי להיכנס לזה כמו שצריך אבל כמו שאמרתי אני הולך לעשות שינוי די דרסטי בחיים אולי זה יפנה לי זמן/חשק.
אם אני אראה לאורך זמן שזה פוגע בי כלכלית בצורה ממשית כנראה שאני יוותר על "התחביב" הזה ישים את כל הכסף במשהו כמו SPY ופשוט יישב על זה.

כרגע אני יותר מתעסק באיפה ללמוד את התואר ואיך להגיע לשם שזה מספיק מסובך כרגע.

היי, נראה לי מגניב הקונספט של לכתוב פה איזה יומן מסע שכולם יכולים לראות ושאני אוכל לחזור אליו בעתיד ולקרוא.
אני אעשה את זה מאוד בקצרה בהתחלה בינואר אהיה בן 30. מאז השחרור מהצבא ועד היום הייתי עצמאי בעל עסקים בתחום המזון בשותפות עם אחי הגדול. עבדנו קשה מאוד נהנו הרווחנו יפה אבל מתחיל 2019 כבר הרגשתי שזהו זה לא מה שאני רוצה לעשות בחיים. החוסר מיצוי (בעיקר מבחינה אינלקטואלית) הובילו אותי להחלטה לעזוב את העסק ואת השותפות העסקית עם אחי הגדול ולצאת לדרך חדשה. בסוף החודש אסיים את דרכי בעסק וכנראה אתחיל את המסע החדש שלי בניסיון להיכנס לאקדמיה לאחת הפקולטות המובילות למדעי המחשב (טכניון או תל אביב) מה שהולך להיות משימה קשה מאוד.
יש לי תיק השקעות שניסיתי לפחות לבנות אותו לפי שיטת השקעות הערך (מעריץ גדול של באפט קראתי ושמעתי המון ממה שהוא אמר) ללא הצלחה יתרה עד היום ועם הרבה טעויות שהובילו לכך שהתיק לא ביצע משהו ב3 4 שנים מאז שהתחלתי להשקיע אבל לא נורא. רוצה להמשיך להתמקצע בתחום הזה של ההשקעות ( אני גם אוהב את האתגר של לחפש חברות לקנות מאשר רק לשים את כל הכסף באיזו תעודת סל ולשכוח ממנה).
מודע לזה שאני הולך לקראת שנים לא פשוטות מבחינה פיננסית. הולכות להיות לי הרבה הוצאות בלי הכנסות וכנראה שאני אקטין מאוד את החסכונות שלי ב3 4 שנים הקרובות אבל אני שלם עם זה והכל בסדר.
מקווה שאני אסתכל לאחור ואהיה מרוצה מההחלטה על השינוי הקיצוני הזה בחיים. אני די בטוח שאני אהיה מרוצה גם עם פחות כסף בעוש ממה שיש לי עכשיו אבל רק אם אני אמצא משהו שימלא אותי במוטיבציה ותחושת מטרה כמו שהייתה לי בתחילת דרכי העסקית.
בהצלחה!

ברוך הבא לפורום! אני גם חושב שהדבר החשוב בחיים הוא להיות מאושר ושכסף זה רק אמצעי.
שתי שאלות לי אליך.
1. למה דווקא תואר במדעי המחשב? מה המטרה הגדולה? יותר בפרט, האם ההחלטה ללמוד מדעי המחשב נובעת מהאתגר והעניין של התואר עצמו? הידע שתקבל על מנת לקדם פרוייקטים אישיים? התעודה מהפקולטה? גילוי נאות, יש לי תואר במדעי המחשב בין היתר.
2. מבחינת השקעות ערך דרך קריאת דוחות וניתוח דאטא פומבי. אני בטוח שאתה מכיר שיש חברות שלמות של אלגוטריידינג שעושות בידיוק את זה עם צוותים שלמים של מוחות מבריקים. האם לדעתך אתה יכול להתחרות בהן? האם חשבת להתגייס לחברת אלגוטריידינג כשכיר?

ברוך הבא לפורום! אני גם חושב שהדבר החשוב בחיים הוא להיות מאושר ושכסף זה רק אמצעי.
שתי שאלות לי אליך.
1. למה דווקא תואר במדעי המחשב? מה המטרה הגדולה? יותר בפרט, האם ההחלטה ללמוד מדעי המחשב נובעת מהאתגר והעניין של התואר עצמו? הידע שתקבל על מנת לקדם פרוייקטים אישיים? התעודה מהפקולטה? גילוי נאות, יש לי תואר במדעי המחשב בין היתר.
2. מבחינת השקעות ערך דרך קריאת דוחות וניתוח דאטא פומבי. אני בטוח שאתה מכיר שיש חברות שלמות של אלגוטריידינג שעושות בידיוק את זה עם צוותים שלמים של מוחות מבריקים. האם לדעתך אתה יכול להתחרות בהן? האם חשבת להתגייס לחברת אלגוטריידינג כשכיר?
1)אין לי עניין מיוחד במחשבים. זה פשוט תחום שאני לא מכיר בכלל. אני נמשך אליו בגלל האפשרויות שהתואר הזה מקנה ביכולת להשתמש במוח כדי לייצר דברים מכלום. כל העולם הולך לכיוון הזה של טכנולוגיה והייטק ונראה לי שאם אין לי באמת כיוון שאני יכול להצביע עליו ולהגיד זה מה שאני רוצה בחיים אז מדמח זו אופציה די טובה. לפי מה שקראתי התואר הזה פותח דלת בהרבה תעשיות לא רק הייטק הארדקור. שוק ההון מעינין אותי מאוד והבנתי שגם לשם מחפשים יותר מהנדסים עם הבנה במחשבים היום מאשר כלכלנים. בכל מקרה אני מאוד רוצה להגיע לאקדמיה אז אמרתי שאתחיל שם (או במתמטיקה ) ונראה איך זה יתפתח. החלום הוא כמובן ליצור משהו משל עצמי ולפתוח חברה בתחום אבל זה די נאיבי לדבר על זה עכשיו.
2) אני לא חושב שחברות האלגו הן המתחרות שלי בתור משקיע קטן עם סכום כסף זניח. אופק ההשקעה שלי הוא לא כמו שלהן. אני יודע בוודאות שישנם המון משקיעים ברחבי העולם שמצליחים לעשות הרבה כסף מהשיטה הזו ( אני מדבר על קטנים שלא מכירים לא על באפט ושות). אבל כמו שאמרתי זה יותר תחביב ממשהו רציני כרגע אני נהנה מהאתגר האינטלקטואלי בבחירת המניות ובקריאת דוחות ולכן לא נראה לי שאני יפסיק עם זה בזמן הקרוב.

1)אין לי עניין מיוחד במחשבים. זה פשוט תחום שאני לא מכיר בכלל. אני נמשך אליו בגלל האפשרויות שהתואר הזה מקנה ביכולת להשתמש במוח כדי לייצר דברים מכלום. כל העולם הולך לכיוון הזה של טכנולוגיה והייטק ונראה לי שאם אין לי באמת כיוון שאני יכול להצביע עליו ולהגיד זה מה שאני רוצה בחיים אז מדמח זו אופציה די טובה. לפי מה שקראתי התואר הזה פותח דלת בהרבה תעשיות לא רק הייטק הארדקור. שוק ההון מעינין אותי מאוד והבנתי שגם לשם מחפשים יותר מהנדסים עם הבנה במחשבים היום מאשר כלכלנים. בכל מקרה אני מאוד רוצה להגיע לאקדמיה אז אמרתי שאתחיל שם (או במתמטיקה ) ונראה איך זה יתפתח. החלום הוא כמובן ליצור משהו משל עצמי ולפתוח חברה בתחום אבל זה די נאיבי לדבר על זה עכשיו.
2) אני לא חושב שחברות האלגו הן המתחרות שלי בתור משקיע קטן עם סכום כסף זניח. אופק ההשקעה שלי הוא לא כמו שלהן. אני יודע בוודאות שישנם המון משקיעים ברחבי העולם שמצליחים לעשות הרבה כסף מהשיטה הזו ( אני מדבר על קטנים שלא מכירים לא על באפט ושות). אבל כמו שאמרתי זה יותר תחביב ממשהו רציני כרגע אני נהנה מהאתגר האינטלקטואלי בבחירת המניות ובקריאת דוחות ולכן לא נראה לי שאני יפסיק עם זה בזמן הקרוב.

1. מבחינת שוק ההון - אני חושב שתקבל כלים יותר טובים מתואר בפיזיקה. זה הרושם שקיבלתי. כמובן שאם יש לך תואר מתקדם אז כל אחד מהשלושה פיזיקה/מתמטיקה/מדמח יתרום בהתאם לכלים שרכשת במסגרת המחקר שבחרת. אבל אם רק תואר ראשון אז לדעתי האישית פיזיקה. זה המקום להרחיב שיש לי תואר ראשון במדמח-פיזיקה ותואר שני בפיזיקה. בנוסף הייתי בראיונות עבודה בחברות אלגוטריידינג אבל לא עבדתי באחת.
2. אתה חצי צודק. אני גם שמעתי לא מעט על אנשים שמצליחים להרוויח מהשקעות ערך. אבל אני לא יודע כמה מהם מצליחים לאורך זמן אם בכלל. ואני בטוח שזאת משימה קשה יותר בשנים האחרונות בגלל חברות אלגוטריידינג. למרות שאולי יש לכם אופקי השקעה שונים (תלוי מה כל אחד מאיתנו חושב שזה אומר), המטרה של שניכם זהה - לזהות מצבים שהשוק לא משקף את הערך האמיתי של מניה ולתקן אותם. במילים אחרות, מניחים שהשוק לא באמת יעיל כמו שהמשקיע הסולידי חושב (שזה נכון לטווחי זמן לא ארוכים מדי) ולייעל אותו באופן אקטיבי. האלגוריתמים שלכם הם בעלי אותה מטרה והשאלה שנשאלת היא - מי מזהה יותר טוב מצבים שהשוק לא מאוזן? בהנחה שיש עוד שחקנים על המגרש.
מסכים שבתור תחביב זה יכול להיות מאוד כיף :) זה בהחלט במחסנית התחביבים שלי.

1. מבחינת שוק ההון - אני חושב שתקבל כלים יותר טובים מתואר בפיזיקה. זה הרושם שקיבלתי. כמובן שאם יש לך תואר מתקדם אז כל אחד מהשלושה פיזיקה/מתמטיקה/מדמח יתרום בהתאם לכלים שרכשת במסגרת המחקר שבחרת. אבל אם רק תואר ראשון אז לדעתי האישית פיזיקה. זה המקום להרחיב שיש לי תואר ראשון במדמח-פיזיקה ותואר שני בפיזיקה. בנוסף הייתי בראיונות עבודה בחברות אלגוטריידינג אבל לא עבדתי באחת.
2. אתה חצי צודק. אני גם שמעתי לא מעט על אנשים שמצליחים להרוויח מהשקעות ערך. אבל אני לא יודע כמה מהם מצליחים לאורך זמן אם בכלל. ואני בטוח שזאת משימה קשה יותר בשנים האחרונות בגלל חברות אלגוטריידינג. למרות שאולי יש לכם אופקי השקעה שונים (תלוי מה כל אחד מאיתנו חושב שזה אומר), המטרה של שניכם זהה - לזהות מצבים שהשוק לא משקף את הערך האמיתי של מניה ולתקן אותם. במילים אחרות, מניחים שהשוק לא באמת יעיל כמו שהמשקיע הסולידי חושב (שזה נכון לטווחי זמן לא ארוכים מדי) ולייעל אותו באופן אקטיבי. האלגוריתמים שלכם הם בעלי אותה מטרה והשאלה שנשאלת היא - מי מזהה יותר טוב מצבים שהשוק לא מאוזן? בהנחה שיש עוד שחקנים על המגרש.
מסכים שבתור תחביב זה יכול להיות מאוד כיף :) זה בהחלט במחסנית התחביבים שלי.
תראה רוב הסיכויים שלא אצליח להתקבל למדמח ישר בתל אביב כי הסכם שדורשים מטורף. עד סוף השנה אני מתכנן לעשות פסיכו' ואז אהיה יותר חכם לגבי האופציות שאפשריות לי. כנראה שאני יתחיל במתמטיקה והלוואי שאני באמת יתחבר ללימודים באקדמיה ויתעורר בי איזה רעב להצליח כי אז באמת השמיים הם הגבול ואני ימשיך לתארים מתקדמים זה פשוט נראה לי קצת מוקדם לדבר על זה. שמשהו מעורר בי מוטיבציה ורצון אני יכול להגיע להישגים זה כבר הוכחתי לעצמי. הבעיה היא שכבר שנים לא נתקלתי במשהו שגורם לי לקפוץ מהמיטה בבוקר בגלל זה אני עושה שינוי כזה קיצוני בחיים שלי.

טוב יש תאריך סופי לעזיבה של העסק 30/5.
כנראה שאלמד בבית לבד לפסיכו' למועד ספט' כדי לרענן קצת את המוח ואז אגש לקורס יותר רציני למועד דצמ'.
אם לא אצליח להוציא ציון ממש ממש גבוה כנראה שאתחיל בתואר למתמטיקה ולא מדמח בתל אביב ואז אנסה לעבור אחרי השנה הראשונה.
בכל מקרה זו התכנית פעולה כרגע (=

כנראה שאלמד בבית לבד לפסיכו' למועד ספט' כדי לרענן קצת את המוח ואז אגש לקורס יותר רציני למועד דצמ'.
אם לא אצליח להוציא ציון ממש ממש גבוה כנראה שאתחיל בתואר למתמטיקה ולא מדמח בתל אביב ואז אנסה לעבור אחרי השנה הראשונה.
בהצלחה!

המסלול הזה קשה מאוד. בד"כ מאפשרים לעבור חוג עם ממוצע גבוה 80-85 בסיום השנה הראשונה שכוללת אינפי 1+2, לינארית 1+2, סטטיסטיקה ועוד כמה שאני כבר לא זוכר. לא בלתי אפשרי אבל בהחלט לא קל. לא תצליח, אז תתקע בתואר קשה ולא שמיש לפני תואר שני.
תשקול לנסות בפתוחה. לא תבזבז זמן על פסיכומטרי. דורש משמעת ויכולת למידה עצמית. לא פחות קשה אבל לא יקרה כלום אם לא תגיע לממוצע הנדרש בשנה הראשונה.

המסלול הזה קשה מאוד. בד"כ מאפשרים לעבור חוג עם ממוצע גבוה 80-85 בסיום השנה הראשונה שכוללת אינפי 1+2, לינארית 1+2, סטטיסטיקה ועוד כמה שאני כבר לא זוכר. לא בלתי אפשרי אבל בהחלט לא קל. לא תצליח, אז תתקע בתואר קשה ולא שמיש לפני תואר שני.
תשקול לנסות בפתוחה. לא תבזבז זמן על פסיכומטרי. דורש משמעת ויכולת למידה עצמית. לא פחות קשה אבל לא יקרה כלום אם לא תגיע לממוצע הנדרש בשנה הראשונה.

מה גם לדעתי או לפחות פעם היה תנאי קבלה קלים יותר לאנשים מעל גיל 30, אז ממש שווה לבדוק את זה כי יכול להיות שאתה יכול להתקבל ישר למדמ"ח.

אני מאוד מעריך את צורת ההוראה ורמת ההוראה בפתוחה אבל הבעיה היא שרוב מי שמתחיל בפתוחה לא מסיים, מסגרת רופפת מידי. עבורי אישית זאת בעיה אבל יש אנשים שזה מתאים להם.

דווקא תואר במתמטיקה היום יכול לפתוח לי הרבה דלתות. כמעט כל סוגי המדעים נשענים על מתמטיקה אז זה לא נראה לי אופציה כזו נוראית לסיים את התואר הזה. אבל נראה אני כל כך לא מהעולם הזה שיש לי הרבה מה ללמוד. אני מאמין שאכנס לאקדמיה יהיה לי הרבה יותר ברור איך הדברים עובדים ומה יותר מתאים לי אישית גם.

דווקא תואר במתמטיקה היום יכול לפתוח לי הרבה דלתות. כמעט כל סוגי המדעים נשענים על מתמטיקה אז זה לא נראה לי אופציה כזו נוראית לסיים את התואר הזה. אבל נראה אני כל כך לא מהעולם הזה שיש לי הרבה מה ללמוד. אני מאמין שאכנס לאקדמיה יהיה לי הרבה יותר ברור איך הדברים עובדים ומה יותר מתאים לי אישית גם.
אחרי אינפי 1+2 ולינארית 1 ואולי 2 די מסתיים הדימיון. אני חושב שעם 75+ אתה יכול לקחת קורסים מהחוג למדמ"ח אבל מניח שזה תלוי במוסד שאליו נרשמת. מציע לך לברר.

+ על מה שאמרו מעליי.
בוגר תואר ראשון במתמטיקה עם עוד כמה קורסים בתכנות יכול לגמרי להתמודד על כל משרת ג'וניור בהיי טק בלי בעיות.

יש כאן מישהו שלמד באחד המקומות האלה ופנוי להתייעצות?
אשמח שמישהו יענה מניסיון אישי בלבד.
האם באמת אין חיים ב3 4 שנים של התואר ברמה כזאת שזה יהיה בלתי אפשרי לאדם נשוי עם ילד?
האם באמת ההבדל בין שתי אלו לנגיד בן גוריון או למקומות אחרים שנחשבים טובים הוא ממש גדול מבחינת זמן ההשקעה והרמה או שזה תופעה קלאסית הדשא של השכן ירוק יותר ואנשים תמיד בוכים על איפה שהם נמצאים?
קחו בחשבון שיש לי מספיק חסכונות למחייה למשך התואר ( אבל כן הבנתי שכדאי להתחיל לעבוד במשרת סטודנט במהלך התואר).
האם כדאי במצבי ללכת למקום שפחות "הורג" את הסטודנטים? והאם קיים מקום כזה ברמה גבוהה (בן גוריון?).
[הועבר לכאן משרשור אחר שפתחת - yossik]

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מסע לחירות פיננסית בגיל צעיר יומני מסע אישיים 23
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
yossik חוויות מסע - נמיביה יומני מסע אישיים 8
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 16
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
ה פריקה של סוף מסע ומבט אל העתיד צרכנות פיננסית 7
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
I תחילת מסע יומני מסע אישיים 8
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 21
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 62
י מסע תכנון עשור, תיק השקעות עצמאי וצבירת נכסים יומני מסע אישיים 12
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
א תחילתו של מסע של יליד 99' יומני מסע אישיים 12
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9

נושאים דומים

Back
למעלה