• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסע חדש בגיל 30

אם כבר אז החוג למתמטיקה יותר קל כי יש פחות עומס.
ממה שאני זוכר מדובר בהבדל של ארבעה קורסים (מבוא למדמ"ח, oop, מבני נתונים וc++/c)
c++/c מוגדר קורס של שנה ב, אבל עכשיו שינו קצת דברים אופ הפך להיות בחירה או משהו

שמשהו מעורר בי מוטיבציה ורצון אני יכול להגיע להישגים זה כבר הוכחתי לעצמי. הבעיה היא שכבר שנים לא נתקלתי במשהו שגורם לי לקפוץ מהמיטה בבוקר בגלל זה אני עושה שינוי כזה קיצוני בחיים שלי.

פתח ספר אלגוריתמים ותקרא חצי שעה, או תקרא ב: https://gadial.net/categories/ , ותבין שהתואר כנראה לא יגרום לך לקפוץ מהמיטה בבוקר. אם אין עניין בתחום, ה"אופציות שנפתחות לאחר התואר" הם סה״כ dead end לפי דעתי לאיזה משרה שתסבול ממנה (אפילו אם תרוויח טוב).

- בחירת מקום הלימודים לדעתי פחות משמעותי מהמקום שלך ביום יום לבוא ללמוד מה שמדברים אלייך. בכולם הרי בתואר הראשון התוכנית כמעט זהה ומועברים אותם קורסים. כמה "הורגים אותך" זה נטו כמה אתה טוב לעומת מה שמבקשים ממך. (ושוב, זה כנראה די זהה באוניברסיטאות הרגילות הגדולות).
לדעתי יחס מיוחד מקבלים במקומות כמו הבינתחומי. יותר כסף, פחות דאגות.

- הייתי מוותר על לנסות להגיע לאיזה אוניברסיטה "נחשקת" בגיל שלך, ומתחיל ללמוד כבר משהו שיעזור לי למצוא עבודה שאני מעוניין בה כמה שיותר מהר. בפתוחה הרבה לא פחות ירודה ואפשר ללמוד שם בצורה מאוד טובה אם באמת יש מוטיבציה.
(למדתי גם בפתוחה תקופה וגם באונ' "נחשבת").

- יש לי מכר שעשה תואר ראשון, ואז בגיל 26 החליט שהוא רוצה לעשות שוב תואר ראשון (הפעם במדמח). הוא התקבל רק למתמטיקה, סיים את השנה הראשונה בהצטיינות, ועבר למסלול משולב עם מדמ"ח. סיים את התואר בהצטיינות והתקבל לחברת faang.
הכל אפשרי אם רוצים מספיק

נערך לאחרונה ב:
רק רפרפתי פה וראיתי שאתה מעוניין ללמוד מתמטיקה במידה ולא תתקבל למדמ"ח. נראה שאתה לא ממוקד ולא הבנת שהדרישות במתמטיקה נמוכות יותר רק בגלל שיש יותר ביקוש למדמ"ח מאשר למתמטיקה.
תואר במתמטיקה הוא דורשני וקשה משמעותית מתואר במדעי המחשב, לך למסלול הזה אם אתה אוהב את התחום ולא מכל סיבה אחרת.
גילוי נאות אני דוקטורנט בטכניון בהנדסה כימית.
אני דווקא די מבין את עניין ההיצע וביקוש ולא אמרתי שאני ילך למתמטיקה כי התואר יותר קל. אני פשוט רוצה להיכנס לתחום ההייטק ואם לא תואר במדמח לא אפשרי אז מתמטיקה זה האופציה השנייה הכי קרובה.

פתח ספר אלגוריתמים ותקרא חצי שעה, או תקרא ב: https://gadial.net/categories/ , ותבין שהתואר כנראה לא יגרום לך לקפוץ מהמיטה בבוקר. אם אין עניין בתחום, ה"אופציות שנפתחות לאחר התואר" הם סה״כ dead end לפי דעתי לאיזה משרה שתסבול ממנה (אפילו אם תרוויח טוב).

- בחירת מקום הלימודים לדעתי פחות משמעותי מהמקום שלך ביום יום לבוא ללמוד מה שמדברים אלייך. בכולם הרי בתואר הראשון התוכנית כמעט זהה ומועברים אותם קורסים. כמה "הורגים אותך" זה נטו כמה אתה טוב לעומת מה שמבקשים ממך. (ושוב, זה כנראה די זהה באוניברסיטאות הרגילות הגדולות).
לדעתי יחס מיוחד מקבלים במקומות כמו הבינתחומי. יותר כסף, פחות דאגות.

- הייתי מוותר על לנסות להגיע לאיזה אוניברסיטה "נחשקת" בגיל שלך, ומתחיל ללמוד כבר משהו שיעזור לי למצוא עבודה שאני מעוניין בה כמה שיותר מהר. בפתוחה הרבה לא פחות ירודה ואפשר ללמוד שם בצורה מאוד טובה אם באמת יש מוטיבציה.
(למדתי גם בפתוחה תקופה וגם באונ' "נחשבת").

- יש לי מכר שעשה תואר ראשון, ואז בגיל 26 החליט שהוא רוצה לעשות שוב תואר ראשון (הפעם במדמח). הוא התקבל רק למתמטיקה, סיים את השנה הראשונה בהצטיינות, ועבר למסלול משולב עם מדמ"ח. סיים את התואר בהצטיינות והתקבל לחברת faang.
הכל אפשרי אם רוצים מספיק
היי תודה על התגובה(=.
בין כה וכה אני רוצה להתחיל ללמוד רק באוקטובר הבא. תכננתי לי מיני שנת שבתון כזו בשביל לנוח קצת אחרי כמה שנים מאוד אינטנסיביות. אני ינצל את השנה הזו בשביל להשלים כל מה שצריך בשביל להתקבל לאוניברסיטה טובה ואם לא אצליח אין לי בעיה גם ללכת למקום כמו הבין תחומי.
הגיל פחות מפחיד אותי, כן הרבה אומרים לי שזה שיגעון להתחיל מאפס בגיל כזה אבל אני לא רואה את זה ככה.
נותן לעצמי צאנס להיות הכי טוב שאפשר בתחום החדש הזה שאני רוצה להיכנס אליו תמיד תהיה לי את האופציה לפתוח עוד עסק בתחום המזון אם אני לא יתחבר לא יהנה או פשוט לא יהיה טוב מספיק בשביל המקצוע.
ברור לי שקורס מתמטיקה באוניברסיטה לא יגרום לי לקפוץ מהמיטה (לך תדע אולי אני יופתע אני אוהב ללמוד) אבל בעולם שלנו שהכל הולך לכיוון של רובוטים והייטק אני חושב שזה התחום להיות בויכול להיות שאתבדה נראה. אני לא רואה אופציה טובה יותר להגיע למקומות לעבוד על דברים סופר מעניינים שצריכים להפעיל ולאתגר את המוח קצת.
איפה החבר שלך למד אם אפשר לשאול?

תבין גם שכל בוגרי התארים של מתמטיקה/פיזיקה וכו' הולכים לעבוד בהייטק.
בתור בן אדם שסיים ללמוד ומחפש עבודה, מחפשים בך פוטנציאל (שיכול להתבטא הציונים טובים בתואר כזה, שהוא לווא דווקא מדמח), ניסיון תעסוקתי רלוונטי (גם בתחומים שמשיקים למה שאתה מנסה להתקבל אליו, אם לא באותו התחום בדיוק) וכל ידע מקדים בתחום יכול להוות יתרון (למדת לבד לתכנת בטכנולוגיה הזו והזו ומתעסקים בה במשרה? אתה רמה אחת מעל שאר המתמודדים).

אפשר לדבר ימים שלמים על "האם יעדיפו בוגר תואר במדמח על בוגר תואר במתמטיקה/פיזיקה וכו'", אבל בפרקטיקה, זה תארים לא פחות קשים, ואנשים שמוכנים ללמוד את הפרקטיקה התיכנותית שרוב העבודות מצריכות, מסתכלים עליהם אפילו מעל בוגר מדעי המחשב טרי ש"הפציץ בפסיכומטרי".

תבין גם שכל בוגרי התארים של מתמטיקה/פיזיקה וכו' הולכים לעבוד בהייטק.
בתור בן אדם שסיים ללמוד ומחפש עבודה, מחפשים בך פוטנציאל (שיכול להתבטא הציונים טובים בתואר כזה, שהוא לווא דווקא מדמח), ניסיון תעסוקתי רלוונטי (גם בתחומים שמשיקים למה שאתה מנסה להתקבל אליו, אם לא באותו התחום בדיוק) וכל ידע מקדים בתחום יכול להוות יתרון (למדת לבד לתכנת בטכנולוגיה הזו והזו ומתעסקים בה במשרה? אתה רמה אחת מעל שאר המתמודדים).

אפשר לדבר ימים שלמים על "האם יעדיפו בוגר תואר במדמח על בוגר תואר במתמטיקה/פיזיקה וכו'", אבל בפרקטיקה, זה תארים לא פחות קשים, ואנשים שמוכנים ללמוד את הפרקטיקה התיכנותית שרוב העבודות מצריכות, מסתכלים עליהם אפילו מעל בוגר מדעי המחשב טרי ש"הפציץ בפסיכומטרי".
אז השאלה היא מה כדאי אם לא מצליחים להתקבל לתא או לטכניון למדמח. להיכנס למוסדות הללו לתארים אחרים או ללכת למוסד קצת פחות נחשב (בן גוריון בין תחומי וכו') וללמוד מדמח. בסוף זה לא רק הטייטל של התואר מעניין אני בטוח אבל החומר במדמח לא יותר תואם למי שמחפש עבודה בפיתוח בהייטק?
מרוב כל מה שאני רואה בנושא וכל הדעות השונות הבנתי דבר אחד ששום דבר פה הוא לא חד משמעי. בסוף אני ילך לכיוון שתחושת הבטן שלי תמשוך אותי אליו למדתי לסמוך עליה(:

בסוף אני ילך לכיוון שתחושת הבטן שלי תמשוך אותי אליו למדתי לסמוך עליה(:
נשמע כמו החלטה נבונה.

כן מדמח יותר קרוב לעבודה עצמה בצורה מסוימת... אבל זה כל כך זניח ברוב תחומי הפיתוח, שאתה מוצא עובדים לצידך מכל הקשת הרחבה של התארים המדעיים.
מה שכן, במדמח אתה גם קצת לומד קורסים תיכנותיים. אם לא למדת אותם לבד (מה שהרבה אנשים כן עושים) זה אחלה דבר.

"מה כדאי" משתנה כל חודש בערך לפי דעתי. השאלה לאן אתה רוצה להגיע (טיפ: 99% מהסטודנטים לא יודעים)

טוב אז שלב אחד בדרך סיימנו, אני בדיוק עכשיו אחרי הפסיכומטרי, הלך די סבבה מחכה לציון לראות אם זה יספיק לי לטכניון או תא. בכל מקרה מתחיל ללמוד ממחר הרחבה לחמש יחידות ספרות בשביל לשפר קצת את הממוצע.
זו הייתה תקופה אינטנסיבית שרוב היום שלי סבב סביב הלימודים לפסיכו', נחמד להיכנס שוב לתקופה קצת יותר רגועה.
מבחינת ספורט אני מצליח לשחק כדורגל 2 3 בשבוע בתקווה עכשיו שזה יעלה אפילו ל4. הגב עושה לי קצת בעיות מאז שהתחלתי לשבת הרבה מול המחשב אני עושה כל מיני תרגילי פיזיו וקניתי כיסא נורמלי מקווה שזה יעזור.
זהו אין לי יותר מדי מה לחדש סתם רציתי לציין את היום הזה של הפסיכו כדי לזכור את ההרגשה.
ספרות זה הדבר האחרון בהחלט שאני יעשה כדי להתכונן לקבלה למוסד אקדמי לאחר מכן אנוח קצת ואתחיל ללמוד תכנות מתמטיקה וכו' אכין את עצמי כמו שצריך לתואר ולתחום. שיהיה לי בהצלחה(:

תודה על התגובה. שאתה אומר עשיתי את הדרך אתה מתכוון שעשית הסבה להייטק בלי קשר קודם לתחום?
איפה למדת? הצלחת בתהליך הזה סיימת תואר ואתה עובד היום? אתה מרוצה מהשינוי שעשית ? העבודה מספקת אותך?
לקח לי לסיים את התואר קצת יותר מ3 שנים, אני עובד היום בתחום הייטק.
אני מאוד מרוצה מהשינוי, זהו שוק שלדעתי הביקוש בו רב על ההיצע.
העבודה מספקת ומעניינת, ואני חושב שיותר מ"אוניברסיטה נחשבת" הייתי מתמקד מלצוא עבודה בתחום אחרי השנה הראשונה של הלימודים שנחשבת לשנה קשה יותר מבחינת הדרישות והעומס. הניסיון משחק תפקיד חשוב, ותואר מהטכניון ללא ניסיון לא בטוח שנחשב יותר מתואר מאוניברסיטה קצת פחות נחשבת, אבל עם ניסיון של שנתיים, באותה נקודת הזמן.. אשמח אם יחלקו עליי מניסיונם של אחרים, בכל אופן זו דעתי.

לקח לי לסיים את התואר קצת יותר מ3 שנים, אני עובד היום בתחום הייטק.
אני מאוד מרוצה מהשינוי, זהו שוק שלדעתי הביקוש בו רב על ההיצע.
העבודה מספקת ומעניינת, ואני חושב שיותר מ"אוניברסיטה נחשבת" הייתי מתמקד מלצוא עבודה בתחום אחרי השנה הראשונה של הלימודים שנחשבת לשנה קשה יותר מבחינת הדרישות והעומס. הניסיון משחק תפקיד חשוב, ותואר מהטכניון ללא ניסיון לא בטוח שנחשב יותר מתואר מאוניברסיטה קצת פחות נחשבת, אבל עם ניסיון של שנתיים, באותה נקודת הזמן.. אשמח אם יחלקו עליי מניסיונם של אחרים, בכל אופן זו דעתי.
כן כולם די תמימי דעים בנושא הזה שניסיון חשוב יותר מיוקרת המוסד. אבל עדיין לדעתי בתור מעסיק לשעבר כן היה מרשים אותי יותר בחור שהיה מגיע אחרי שעבר תואר בטכניון מאשר אוניברסיטת חיפה למשל אולי רק בגלל הסינון הראשוני היותר קפדני שהמוסד עושה במקומי. גם ממה שהבנתי בקורפרייטים האמריקאים הגדולים זה דווקא כן פותח יותר דלתות ואולי הגישה למשרה ראשונה שם תהיה יותר קלה. בנוסף אני לא מנסה להגיע לטכניון רק בשביל השם על התעודה אלא גם כדי ללמוד עם החבר'ה הכי מוכשרים מה שלדעתי מעלה גם את רמת הלימוד ואיכות הקשרים לאחר התואר. שוב הסינון הסלקטיבי. אני עדיין מחכה לראות אם אני עובר בכלל את הסינון הזה חח...

גם ממה שהבנתי בקורפרייטים האמריקאים הגדולים זה דווקא כן פותח יותר דלתות ואולי הגישה למשרה ראשונה שם תהיה יותר קלה.
אבל הוא טוען שאתה כבר אחרי המשרה הראשונה, כי מצאת משרת סטודנט.

אני עובד בקורפורייט גדול כזה, שעושה טעויות כאלה כמו שאמרת פה. זה אחד הדברים הכי מפגרים שחברה יכולה לעשות לעצמה. אבל יש להם מלא כסף אז שיזרמו (וימשיכו לשלם לי)

טוב אז הרבה זמן לא עידכנתי פה. מצחיק שדווקא בתקופה שאין כביכול שום מחויבות רצינית על הראש הזמן פשוט זולג מבין הידיים ולא מספיקים כלום (אני לפחות). מכרתי את חלקי בעסק בחודש יוני וחשבתי לנוח עד ספט' בלי לעשות יותר מדי. מחשבות לחוד ומציאות לחוד, מסתבר שגם אחרי תקופה אינטנסיבית וקשה אני לא יכול לתת לעצמי לנוח ומעדיף לסיים דברים קודם. אז התחלתי ללמוד לפסיכו' ישר שיצאתי ל"חופשה" עברתי אותו די בהצלחה (742) וגם הספקתי לדחוף איזה הרחבה לבגרות בספרות שכרגע אני שמח שעשיתי כי הסכם לטכניון לא גבוה במיוחד (90.7). אני מקווה שזה יספיק לי כדי להתקבל למדמח בסמסטר מרץ (כן גם השנת שבתון המתוכננת התקצרה לחצי שנה). בינתיים אני לומד ברשת כמה שעות טובות כל יום בעיקר קורס הכרות עם מדמח בקמפוס והפתעה הפתעה אני דווקא כן די אוהב את האתגר המחשבתי שלפעמים התרגילים שם מציבים בפניי בתכנות. מקווה שאני יגיע לדברים קצת יותר רציניים הנושא עדיין יסקרן אותי כמו עכשיו.
מבחינת ספורט הדבר שהכי משמח אותי בכל התקופה האחרונה זה שיכולתי לחזור לשחק כדורגל ואפילו הצלחתי להגיע למצב שאני משחק 4 פעמים בשבוע (ממש חזרה לגיל 15), רק הנטייה שלי להיפצע גורמת לי להפסיק כל פעם לשבוע שבועיים אבל לא נורא.
הכדורגל משפיע לי על המון תחומים אחרים בחיים חוץ מהאהבה למשחק עצמו, נכנסתי לכושר, חיזקתי קצת את הריאות (שחלשות אצלי מילדות) ירדתי 6 קג ובכללי ספורט גורם לי להיות אדם שמח יותר.
מבחינה נפשית המצב מצוין המתח ירד ישן כמו תינוק בלילה (או מאמצע הלילה עד שעות הבוקר המאוחרות) ובכללי יש הרגשה שקיבלתי החלטה נכונה.
מבחינה כלכלית בדיוק היום ישבנו אני והאשה על כמה כסף באמת יש לנו ויצא בקירוב גס 1.2. שמחולקים בין קרן השתלמות מחקה מדד,מזומן בעוש (הרבה יותר מדי) קצת בפנסיה של אשתי (לי אין אחת) ותיק השקעות ממוסה רגיל שפתחתי לבד לפני 6 7 שנים. התיק בבלאגן הוא נראה כמו תיק סטנדרטי שגרופי של באפט פותח בלי להבין יותר מדי (המון בנקים שנפלו הרבה בזמן האחרון, טבע שנקנתה ברמות הרבה יותר גבוהות, ומצד שני כמה מציאות שעשו תשואות יפות מאוד.) בתכלס אם הייתי פשוט שם את כל הכסף בSPY וממשיך להשקיע במקום לצבור מזומן בעוש המצב הפיננסי שלי היה הרבה יותר טוב אפילו. מצד שני מאוד נהנתי מהעשייה עצמה למידת התיאוריה מהספרים של גראהם ושות' קריאת דוחות וכו'.
אני די בטוח שאת רוב הכסף מעכשיו אני ישים בתעודות מחקות עדיין לא מצליח לגרום לעצמי להשקיע בתקופה זו סכום גדול שסתם יושב בעוש (דווקא בירידות האחרונות השקעתי עוד סכום קטן מדי אבל) הפחד שאנחנו נמצאים באיזושהי פסגה והכל הולך להתפרק בגלל הקורונה הארורה הזאת יושב לי בראש למרות שזה נגד כל מה שאני יודע ולמדתי על השקעות בעשור האחרון. אכן האופי והרגש חשובים הרבה יותר בהשקעות מאשר השכל.
זהו, תמיד נחמד לפרוק פה אני שמח שפתחתי את היומן הזה, אשמח לשמוע התרשמויות עצות וכו'.

"די בהצלחה" זה תיאור יפה.
מוזר שאתה גם צריך לשפר בגרויות..
כן לצערי בשנה האחרונה בתיכון הראש שלי היה בהכל חוץ מבלימודים אז כל מקצועות הליבה שלא עניינו אותי כל כך כמו ספרות הבעה וכו' הציונים נמוכים וזה משפיע על הממוצע.
די בהצלחה כי יכלתי יותר לפי הסימולציות שעשיתי לפני. כל עוד זה יספיק כדי להתקבל זה בסדר.
הביקוש לפקולטות מדמח בתא ובטכניון שוברות שיאים כל מחזור שנפתח לא רחוק היום שהסכם כדי להתקבל למקצוע הזה יהיה יותר גבוה מרפואה נראה לי.

לא חשבתי על זה אבל הציון בפסיכו פלוס ציון טוב בבגרות בספרות פותחים לי את האופציה להתקבל גם לתא . חשבתי שלא תהיה לי את האופציה הזו כבר די נמאס לי להתלבט איפה ללכת ללמוד. צרות של עשירים וכו' כן אני יודע אבל באמת שהייתי מעדיף להתקבל רק לאחת מהן. תא זה להמשיך לגור במרכז ולהתחיל להיסחב ברכבות וכאלה. טכניון אוכל לנסוע עם רכב חדש שאני מתכנן לקנות גם ככה ואז זה או להמשיך לגור פה באזור שלי ולנסוע שעה פלוס לכיוון או לעבור צפונה שזה גם סיפור. התלבטויות התלבטויות...

אני חושב שיש פטור מפסיכומטרי מעל גיל 30, זה לא תופס לגביך?
740 מרשים, ללא ספק.

לא חשבתי על זה אבל הציון בפסיכו פלוס ציון טוב בבגרות בספרות פותחים לי את האופציה להתקבל גם לתא . חשבתי שלא תהיה לי את האופציה הזו כבר די נמאס לי להתלבט איפה ללכת ללמוד. צרות של עשירים וכו' כן אני יודע אבל באמת שהייתי מעדיף להתקבל רק לאחת מהן. תא זה להמשיך לגור במרכז ולהתחיל להיסחב ברכבות וכאלה. טכניון אוכל לנסוע עם רכב חדש שאני מתכנן לקנות גם ככה ואז זה או להמשיך לגור פה באזור שלי ולנסוע שעה פלוס לכיוון או לעבור צפונה שזה גם סיפור. התלבטויות התלבטויות...
עד כדי לומדים מהבית עד 2024 :)

אני חושב שיש פטור מפסיכומטרי מעל גיל 30, זה לא תופס לגביך?
740 מרשים, ללא ספק.
לא בשביל צניעות מזויפת או משהו אני באמת חושב שזה לא עד כדי כך מרשים. אולי זה כי כל התקופה הזאת הייתי חבר בפורום שהציון הזה אולי נחשב גבוה אבל לא יוצא מן הכלל אז זה נתפס אצלי קצת אחרת. בכל מקרה אני לא תופס מעצמי איזה גאון ועדיין התוצאה קצת משקרת למטה כי ברוב הסימולציות קיבלתי ציון קצת יותר גבוה מזה במיוחד בקטע של האנגלית.
לגבי הפטור זה לפקולטות ספציפיות בטח שלא למדמח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מסע לחירות פיננסית בגיל צעיר יומני מסע אישיים 23
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
yossik חוויות מסע - נמיביה יומני מסע אישיים 8
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 16
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
ה פריקה של סוף מסע ומבט אל העתיד צרכנות פיננסית 7
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
I תחילת מסע יומני מסע אישיים 8
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 21
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 62
י מסע תכנון עשור, תיק השקעות עצמאי וצבירת נכסים יומני מסע אישיים 12
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
א תחילתו של מסע של יליד 99' יומני מסע אישיים 12
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9

נושאים דומים

Back
למעלה