• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסלול קרן השתלמות

Meir2000

משתמש רשום
דירוג
1
ערב טוב , אני בן 27 וחוסך בקרן השתלמות כבר מגיל 21 ומשלם על צבירה % 0.45 ומתכוון לא לגעת בקרן לפחות עד גיל 45 ,לציין שכיום אני נמצא במסלול כללי שחשיפתו למניות עומדת על % 33 .
בהתחשב בנאמר עד כה חשבתי שיהיה כדאי לעבור למסלול מנייתי עם חשיפה של 90% למניות .
אני לא אראה את התגובות שלכם כייעוץ אך אשמח לדעת איך אתם הייתם נוהגים אילו הייתם באותו מצב .

תקרא את הפוסט של הסולידית " בעצם יש לכם רק תיק השקעות אחד".

בקצרה, אל תסתכל רק במגירה אחת ותחליט מה לשים בפנים, אלא תסתכל על כל הארון ותחליט על פיזור הדברים שלך בהתאם.

בגלל הטבת המס על קרן ההשתלמות אני מוצא לנכון להשקיע אותה באפיק שיכול לתת רווח מקסימלי - אצלי היא 100% מניות (וספציפית S&P500 בIBI).

כמובן שזוהי אינה המלצה

בגלל הטבת המס על קרן ההשתלמות אני מוצא לנכון להשקיע אותה באפיק שיכול לתת רווח מקסימלי - אצלי היא 100% מניות (וספציפית S&P500 בIBI).
זהו אכן רעיון טוב.

עם זאת לא הייתי משנה אלוקציה רק כדי לנצל הטבת מס.
לדוגמא, אם יש לך רק קרן השתלמות, ואתה מעוניין בתיק 65/35 לא הייתי שם 100% מניות רק כי יש הטבת מס.
היכולת שלך לצלוח משברים חשובה עשרת מונים מהטבת מס.

אם כמובן, הקרן השתלמות הוא פחות מהאלוקציה המנייתית שלך אז כמובן שהרעיון טוב, לדעתי.

אשמח לדעת איך אתם הייתם נוהגים אילו הייתם באותו מצב .
בן 41. לאחר 6 שנים במסלול הכללי של פסגות, עברתי למסלול פסיבי מניות חו"ל של אי בי אי, כך שהקרן ב100% מניות. יחד עם זאת, הקרן מהווה כ-17% מסך כל ההון שלי (אם נשים בצד את קרן הפנסיה), כך שלמעשה האלוקציה היא 17% מניות ו- 83% מזומן.

אימצתי את הגישה של @ביולוג ירושלמי שאומרת לשים בשוק ההון רק את הכסף שאני מוכן להפסיד, בנוסף עצם העובדה שמדובר בקרן השתלמות והכסף אינו יוצא מחשבון העו"ש, מקלה עלי מבחינה פסיכולוגית.
יחד עם זאת, אני בהחלט שוקל בימים אלו להגדיל את החשיפה לשוק ההון, ע"י הפקדה חודשית לקופת גמל להשקעה, גם כן מנייתית פסיבית.

לשים בשוק ההון רק את הכסף שאני מוכן להפסיד
תסלח לי על הבוטות, אבל נראה לי שאינך מבין מהו שוק ההון. אם 83% מההון שלך נמצא במזומן, אתה מפסיד המון כסף.
להגדיל את החשיפה לשוק ההון, ע"י הפקדה חודשית לקופת גמל להשקעה
ואם כבר אתה נחשף, למה באמצעות המוצר היקר הזה? תוכל לעשות זאת באופן עצמאי והרבה יותר בזול.

לציין שכיום אני נמצא במסלול כללי שחשיפתו למניות עומדת על % 33 .
רק אציין שההמלצה הרווחת ע"י מומחים (בטח לא אני, כי אני רחוק מלהיות מומחה) היא שככל שצעירים יותר, להיות מושקעים יותר במניות.
יש לך טווח השקעה של 20 שנים כמעט, עד גיל 45. מסקנות מסיקים לבד.

בהתחשב בנאמר עד כה חשבתי שיהיה כדאי לעבור למסלול מנייתי עם חשיפה של 90% למניות .
אין כדאי, לא כדאי או נכון לא נכון... זה לחלוטין תלוי באלוקציית הנכסים שבחרת לך.
באסטרטגיית ההשקעה שלך. האם אתה מהמשקיעים המגנים או הנועזים?
איך אתה מחלק את העוגה ולמה?
מאמין בכלל ה- 100 פחות הגיל? אתה יודע לענות לעצמך על השאלות הללו?
כמה מהווה קרן ההשתלמות מסך כל ההון שלך?
במידה וקרן ההשתלמות תהיה 90% מניות, מה ה- 10% הנותרים יהיו?
כמה 90% מקרן ההשתלמות שלך שהיא X% מכלל תיק ההשקעות שלך תהווה פלח מנייתי?
יש עוד גורמים.
פרט וננסה לתת תובנות D:

תסלח לי על הבוטות, אבל נראה לי שאינך מבין מהו שוק ההון.
כימאי, אתה לא בוטה, והוא באמת לא מבין גדול בשוק ההון (משהו שהוא בעצמו הוא אמר).
אגב, לא הערה צינית ו/או עוקצנית ו/או מכוונת אליך, פשוט שבדיוק קורא את "הליכת אקראי בוול-סטריט" וברור לי שכל אחד חושב ובטוח שהוא מבין גדול :lol:
לא מצפה ממך לעקוב אחרי אנרגיית היינון פה באדיקות, או אחרי פוטנציאל החימזור, אבל אם היית קורא שרשור קודם של מארס (לא זוכר כבר אם הגבת בו או שלא), היית מבין שהבחור שונא סיכון באופן כמעט קיצוני בצורה שאי אפשר להבין אחרת (ולכן הגישה של לסכן רק את מה שמוכנים להיפרד ממנו היא הגישה הכי הגנתית שאני מכיר).
לדעתי המשפט:
אם 83% מההון שלך נמצא במזומן, אתה מפסיד המון כסף
בעייתי... הוא אכן מפסיד כי הכסף המזומן שלו נשחק על ידי יעדי האינפלציה של הממשלה והאינפלציה בפועל, זה אכן נכון.
הוא גם "מפסיד" תשואה אלטרנטיבית (=לא מרוויח אותה בדיעבד) שהיה יכול להשיג אם המזומן היה מושקע במקום אחר רווחי (ומסוכן!) יותר... אבל מעבר לזה פלח המזומן הוא פלח הגנתי קלאסי, כמעט לא הפסדי במובן של הפסד-הפסד.
אבל מארס הוא לא אחד שמסתכן. וזה כבר מובן מהשרשור שלו.

למה באמצעות המוצר היקר הזה? תוכל לעשות זאת באופן עצמאי והרבה יותר בזול
גם פה אתה צודק! רק שלקופת גמל להשקעה יש יתרונות אחרים שאין לתיק השקעות עצמאי (פטור ממס רווחי הון בהגיעך לגבורות, אין אירוע מס במעבר בין חברות או מסלולים וכו'). ייתכן שהוא מעוניין בהם.
אני גם תמיד אומר שאי אפשר לרוץ ריצת 5,000 בלי לנסות לרוץ קודם 2,000 ולראות איך ואם ולמה אתה כל כך מתנשף... מבין את המטאפורה למתנשף בשוק ההון?
לדעתי קופת גמל להשקעה היא אחלה מוצר למתחילים, הססנים, חששנים וחסרי עניין או כאלו שלומדים לאט ובעדינות.
מוצר נגיש, קליל (בסה"כ נרשמים ופותחים חשבון ובוחרים מסלול), שקוף וברור למתחילים. לא אידיאלי, אבל מאוד נוח לתפעול וזה היתרון הענקי שבו. מתחילים חששנים וחסרי מושג פשוט מפקידים ורואים לאן הכסף שלהם הולך, איך הוא מתנהג ואיך הם מרגישים עם הרעיון של להשקיע בשוק ההון ולסכן את החסכון שלהם. זה מוצר שהוא ממש כמו קרן השתלמות בניהול עצמי, מה שעוזר למתחילים להתרגל לרעיון של להיות מושקע.
נכון שקופ"ג להשקעה יקרה כמעט פי 2 ביחס לתיק השקעות עצמאי (0.35% למשל באינטרגמל, הכי זול שאני מכיר לעומת עלויות של תיק השקעות שנושקות לסביבות ה- 0.15-0.2%)... אבל על נוחות משלמים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R קרן השתלמות - מסלול ״בטוח״ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
N קרן השתלמות - האם לשקול מסלול כללי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פ קרן השתלמות: מסלול 100% מנייתי מחקה מדד עולמי. יש חיה כזאת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פ קרן השתלמות- מסלול מחקה מדד מחירים לצרכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tsachi01 קרן השתלמות : איזה מסלול כדאי לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
U קרן השתלמות- עוקב s&p או מסלול מנייתי שוק ההון 1
ג קרן השתלמות - לחשב מסלול מחדש לתקופה הקרובה? שוק ההון 3
R מסלול קרן השתלמות שוק ההון 10
E קרן השתלמות מסלול מחקה מדד לעומת IRA והשקעה מחקת מדד שוק ההון 0
ח דעתכם לגבי שינוי מסלול עבור קרן השתלמות שוק ההון 4
Liron2035 קרן השתלמות IRA - מישהו מצא מסלול אופטמלי? צרכנות פיננסית 6
chen15 קרן השתלמות או קרן פנסיה - מסלול הלכה צרכנות פיננסית 17
M קרן השתלמות IRA מול מסלול פאסיבי שוק ההון 15
Oziris קרן השתלמות - מסלול מנייתי ללא איזון סולידי שוק ההון 15
N קרן השתלמות מסלול מנייתי שוק ההון 2
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D כספים לטווח של 5 שנים - קרן כספית או גמל להשקעה מסלול כללי? שוק ההון 4
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
H קרן פנסיה הפניקס מסלול מחקה מדד s&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 162
H קרן פנסיה פניקס מסלול מחקה מדדי חול או הלמון אלדובי מסלול s&p500 צרכנות פיננסית 109
ג מחפש קרן פנסיה עם מסלול עוקב S&P500 או מדדי מניות חו"ל צרכנות פיננסית 16
ב האם קיימת קרן פנסיה משלימה/כללית עם מסלול מניות פאסיבי? צרכנות פיננסית 1
נ קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית 20
S קרן פנסיה מסלול מניות עם פחות מ 50% מניות? צרכנות פיננסית 5
E קרן פנסיה ברירת מחדל - מסלול פסיבי צרכנות פיננסית 26
Fitch [קבוצת רכישה] קרן הפנסיה "הפניקס" - מסלול מחקה מדדי מניות חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 343
ש בדיקה לגבי קרן מסלול פאסיבי למניות של מיטב דש שוק ההון 18
liranviper קרן פנסיה מיטב ד"ש - מסלול מניות פאסיבי מחקה מדדים שוק ההון 340
ת תשואות זהות באותו מסלול- SP500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
TalYaro1 מסלול בחיסכון ארוך טווח עם נטייה וחשיפה לרכיבי P/E. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מחזור משכנתא - שעבוד שני, מסלול משתנה צמוד נדל"ן 2
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
א מסלול פטור או מס שולי בהשכרת דירה מיסים 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
amit מסלול משכנתא משתנה כל 5 עוגן אגח לא צמוד נדל"ן 2
J סגירת מסלול משכנתא אל מול השקעה בפקדון נדל"ן 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
R החזרת משכנתא - מסלול פריים אל מול השארת הכסף בקופת גמל להשקעה נדל"ן 5
ה מיטב גמל להשקעה מסלול פאסיבי - מדדי מניות, תשואה לא מוסברת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
E קיצור מסלול משכנתא לא משנה ריביות? נדל"ן 28
י פנסיה או השתלמות - מסלול מחקה nasdaq 100 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה