• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסחר עצמאי: תוכנות מסחר תומכות בWindows בלבד

• פותח הנושא dukat
  • פורסם בתאריך

dukat

משתמש רשום
דירוג
12
שלום לכולם,
לאחרונה הצטרפתי למסחר עצמאי בבית השקעות מסויים שמציע מספר תוכנות מסחר. לצערי כל התוכנות דורשות Windows (אורדרנט, אבל גם השאר).
האם קיים בית השקעות שמציע תוכנה Webית, או כזאת שאפשר באמת להשתמש בה בלינוקס?

• אהבתי
Reactions: ogi
אינטראקטיב ברוקרס מאפשרים מערכת וובית או מבוססת ג'אווה (לא יודע לגבי תמיכה בלינוקס)

@dukat יש מספר פתרונות אפשריים (כולם דרעק לשימוש תדיר, אך לשימוש פעם ב...סבירים):

1. להתקין מכונה וירטואלית שתריץ וינדוס ועליה תותקן תכנת המסחר.
2. אורדרנט + pipelight רץ באופן מקרטע וסביר מינוס על לינוקס
3. מערכות מסחר של הבנקים (בהצלחה עם העמלות) ובפרט לאומי, פועלים ומזרחי (שהפלטפורמה שלהם נראית כמו עבודת גמר של סטודנט קצר בזמן למדעי המחשב במכללה נחותה)

אני משתמש בשילוב של שלושת האפשרויות.

אני מפעיל אורדרנט על Mac בלי בעיה

אני רק רוצה לציין שגם התוכנה של IBI נראת כמו עבודת סמסטר ראשון של של סטודנט על תנאי, קצר בזמן, למדעי המחשב במכללה נחותה במונגוליה....

לצערי כל התוכנות דורשות Windows
להתקין מכונה וירטואלית שתריץ וינדוס ועליה תותקן תכנת המסחר
פשוט בושה.

אז התרגלנו לעובדה שצריך פעם בשנה אינטרנט אקספלורר בשביל לבצע החזר מס נו מילא, מה כבר אפשר לצפות מקבוצת העילית ‭*.gov.il
אבל מערכת מסחר אי אפשר לפתח בפלטפורמת web נורמלית? למה לעזעזל להשתמש ב wpf/java/silverlight ?

פוסט יפה
לפני פרק זמן מסוים הייתי צריך לעשות תאום מס לאשתי. ללא מחשבה מיותרת נכנסתי עם הדפדפן שלי לאתר רשות המיסים על מנת לשלוח את הפרטים שלי לממשלה. כמובן שקיבלתי את ההודעה הזו:

בשלב זה, הישום תומך בדפדפן Internet Explorer בלבד!

אין לי כוח להכביר מילים על כך שממשלת ישראל מכריחה אותי בשנת 2014 להשתמש בדפדפן הזה. ואיזה סוג מתכנת אתה צריך להיות כדי לעשות browser detection ועוד להוסיף חטא על פשע ולהקפיץ alert (שנת 2014 להזכירכם) למשתמשים. בואו נעמיד פנים ששפכתי אש וגופרית במשך חצי עמוד ונמשיך הלאה.

חיטטתי במשך חצי שעה בתפריט ה'התחל' של החלונות כדי להעלות באוב את הדפדפן. ניערתי אותו מהאבק ונכנסתי בששון ובשמחה אל אתר רשות המיסים…
מה רבה הפתעתי כאשר ראיתי את הדבר המופלא הבא:

הסבר טכני מפורט על הכנסת אתר רשות המיסים ל compatibility list.

דף זה מסביר (למי שאין לו כוח לקרוא) כיצד עלי להכניס את אתר רשות המיסים אל רשימת ה-compatibility של אינטרנט אקספלורר 11. עלי לעשות את זה, כך מוסבר בנועם רב בדף, על מנת שאוכל להשתמש ביישום.
זה ב-ד-י-ו-ק השלב שבו התפוצצתי.

נערך לאחרונה ב:
המצב פשוט איום. אני אנסה את pipelight, למרות ששמעתי שאורדרנט עובד בקושי איתו.
שלא ניכנס בכלל לנושאי אבטחת מידע (דפי בית של אתרי בנקים ובתי השקעות בhttp - מתכון לssl split) וסיסמאות (הגבלת אורך הסיסמא).

@dukat כמה מורכב בשבילך להרים איזה VM מינימלי ולהריץ עליו אורדרנט?
לחילופין תוכל באמזון או Azure לקבל מכונה מינימלית בחינם. (גם ווינדוס)

בנקים ובתי השקעות שדף הבית שלהם (שמוביל לדף הכניסה לחשבון) עובר בברירת המחדל בhttp (ללא HTTPSeverywhere):
1. בנק לאומי
2. בנק איגוד (כניסה בhttps שאפילו תפנה אותך בחזרה לhttp)
3. בנק מסד (כניסה ב-http תפנה אותך לhttps, אבל זה מספיק בשביל ssl split)
4. בנק אוצר החייל (כמו מסד)
5. IBI
6. אינפיניטי (הכל בhttp)
7. תמיר פישמן

לגבי מכונה וירטואלית לוקאלית: זה אכן יכול להיות פתרון (לא מורכב בכלל, אבל מצריך רישיון לחלונות או image פיראטי), אבל פתרון שהוא לא scalable ביחס לכמות המחשבים שדרכם ארצה לבצע פעולות. מכונה בcloud platform כלשהו - זה פתרון נחמד, אני אשקול את זה.

אז התרגלנו לעובדה שצריך פעם בשנה אינטרנט אקספלורר בשביל לבצע החזר מס נו מילא, מה כבר אפשר לצפות מקבוצת העילית ‭*.gov.il
אבל מערכת מסחר אי אפשר לפתח בפלטפורמת web נורמלית? למה לעזעזל להשתמש ב wpf/java/silverlight ?
ככה זה שאתה מונופול.

אני רק רוצה לציין שגם התוכנה של IBI נראת כמו עבודת סמסטר ראשון של של סטודנט על תנאי, קצר בזמן, למדעי המחשב במכללה נחותה במונגוליה....
+1
מביש.

כאנקדוטה, היום התברר לי שמכיוון שלא נכנסתי למעלה מחודשיים לחשבונות האורדרנט בקופת הגמל ובקרן ההשתלמות שלי (שתיהן IRA, מושקעות 100% בקרנות מנייתיות), החשבון "פג תוקף" ונחסם לכניסה עד ליצירת קשר עם בית ההשקעות.
אין לי שום עניין, צורך או כוונה ליצור קשר עם בית ההשקעות.

עוד עדכון: התקנתי pipelight על מנת לבדוק אם אני מצליח להיכנס, ועכשיו אני מקבל "המערכת נמצאת בתחזוקה יומית, נא לנסות להתחבר מאוחר יותר תודה".

כל הסיפור הזה פשוט מביך. למישהו יש רעיון האם ואיך אפשר לקדם את הנושא (תאימות מערכות מסחר, אבטחת מידע באתרים וסיסמאות)? כתבי טכנולוגיה וכדו'?

התוכנה של IB(זאת שבנק ירושלים מספק) כן ניתנת להרצה על לינוקס ( לפחות על אובונטו) .

עוד עדכון: התקנתי pipelight על מנת לבדוק אם אני מצליח להיכנס, ועכשיו אני מקבל "המערכת נמצאת בתחזוקה יומית, נא לנסות להתחבר מאוחר יותר תודה".
יום שבת היום, גם השרתים נחים...
התוכנה של IB(זאת שבנק ירושלים מספק) כן ניתנת להרצה על לינוקס ( לפחות על אובונטו) .
זה רץ על ג'אווה ככה שאמור לעבוד על כל מ"ה.

משתתף בצערך (צערינו).
גם לי יש רק מחשב עם לינוקס.

אני הצלחתי להפעיל את תוכנת המחסר של IBI עם wine (אבל לא היו לי פונטים אלא ריבועים)
הצלחתי להתקין pipelight על אובונטו ולהתחבר באמצעות ordernet אבל על חלק מהכפתורים לא הצלחתי ללחוץ.

מה שבסוף עשיתי זה לפתוח שרת וירטואלי עם windows באמזון (בחינם לפחות בשנה הראשונה) וממנו להתחבר לordernet.

התוכנה של IB(זאת שבנק ירושלים מספק)
בנק ירושלים לא מספק תכנה - הם בסך הכל החליפו כמה תמונות (ואולי מסך פתיחה).
תכנת TWS עצמה היא של אינטראקטיב ומפותחת רק על ידם.

מכונה בcloud platform כלשהו - זה פתרון נחמד, אני אשקול את זה.
מה שבסוף עשיתי זה לפתוח שרת וירטואלי עם windows באמזון (בחינם לפחות בשנה הראשונה) וממנו להתחבר לordernet.
אתם שמים לב כמה זה מגוחך?
כאנקדוטה, היום התברר לי שמכיוון שלא נכנסתי למעלה מחודשיים לחשבונות האורדרנט בקופת הגמל ובקרן ההשתלמות שלי (שתיהן IRA, מושקעות 100% בקרנות מנייתיות), החשבון "פג תוקף" ונחסם לכניסה עד ליצירת קשר עם בית ההשקעות.
אין לי שום עניין, צורך או כוונה ליצור קשר עם בית ההשקעות.
מה יעשה מי שעדיין בשלב הצבירה?! :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
I מסחר עצמאי אופציות להון של מעל 500K שוק ההון 24
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ש מיואשת מהממשק של פסגות (מסחר עצמאי) פוסטים מאיכות נמוכה 19
O מסחר עצמאי בפסגות פוסטים מאיכות נמוכה 13
I מסחר עצמאי - ביטחון וערבויות שוק ההון 0
S חשבון מסחר עצמאי - מה הכוונה מינימום לפתיחת תיק שוק ההון 11
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
א מה עדיף: חשבון מסחר עצמאי או קופ"ג להשקעה בדמי ניהול זולים? שוק ההון 4
הסולידית ★★★חשבון מסחר עצמאי באקסלנס טרייד: בונוס למצרפים חדשים ופטור מדמי ניהול לשנתיים★★★ שוק ההון 0
G האם ניתן להעביר כסף מתיק מנוהל בבנק לחשבון מסחר עצמאי בבית השקעות ללא אירוע מס? שוק ההון 7
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
ז כיצד לבצע מסחר עצמאי המחקה מסלול כללי? שוק ההון 4
Y שאלות בקשר לקופת גמל להשקעה vs מסחר עצמאי פסיבי שוק ההון 9
D העברת כסף לחשבון מסחר עצמאי שוק ההון 1
V העברת ניירות ערך מבנק לחשבון מסחר עצמאי בבורסה שוק ההון 4
S תיק מסחר עצמאי עדיף על קופת גמל להשקעה - האומנם? שוק ההון 40
I חשבון מסחר עצמאי בסכום נמוך שוק ההון 7
J מסחר עצמאי שוק ההון 0
A מסחר עצמאי בארה"ב: הצעת מיטב דש טרייד- הייטק זון - האם כדאי? צרכנות פיננסית 39
צפי מסחר עצמאי מחקה מדדים שוק ההון 28
E קרן נאמנות או מסחר עצמאי ? שוק ההון 2
קורא הדוק מסחר עצמאי - השוואה של מערכות מסחר/שירות לקוחות בבתי השקעות השונים צרכנות פיננסית 4
ו שאלה על פתיחת חשבון מסחר עצמאי שוק ההון 9
C קופ"ג בתיקון 190 לעומת מסחר עצמאי שוק ההון 6
Yevgeny חשבון מסחר עצמאי בבנק ירושלים - עמלות ועלויות צרכנות פיננסית 93
ד מערכת מסחר שאיננה ספארק במיטב דש שוק ההון 4
E חשבון מסחר בארהב שוק ההון 3
A הפסקת מסחר בניירות P.T.P שוק ההון 2
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
yossik מס הכנסה על זיכוי בעמלות מסחר מיסים 3
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
ט פלטפורמת מסחר בבנק שוק ההון 2
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
T מסחר בזהב השקעות אלטרנטיביות 1
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
SolidBixby אישור ניכוי במקור מרשות המיסים בעבור מסחר ב IB? מיסים 6
M מסחר באופציות או מסחר יומי במניות - אופציה אפשרית? שוק ההון 0