1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מסחר ב-LSE וה-Brexit

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י sol-e-d, ‏16/11/18.

תגיות:
  1. sol-e-d

sol-e-d משתמש סולידי

בעיקרון אני מנסה לחפש תשובות לכמה שאלות:
    1. אני משקיע דרך LSE בני"ע איריים (ני"ע של iShares) ותהיתי כיצד ה-Brexit עשוי להשפיע על ההשקעות העתידיות: (א) האם אני יהיה חייב למכור (בגלל הבורסה ולא הניירות עצמם) בשלב מסוים בשביל להשקיע דרך בורסה אחרת?; האם עשויות להיות לי בעיות קניה\מכירה בגלל הסכמים כלשהם (או בגלל חוסר של הסכמים)?; האם הניירות עשויים להיות "נעולים" או "מוקפאים"?
    2. יש אלטרנטיבות? הני"ע שאני משקיע בהם (CSPX, IWDA, EIMI) נסחרים גם ב-SIX, שקלתי אולי להמשיך את הזרמת הכספים לשם.

אני לא מחפש ייעוץ, אני רק מנסה להבין מה עשוי להשתנות ולנסות לנהל את הסיכונים בהתאם. ניסיתי למצוא חומרים בנושא אבל לא הצלחתי להשיג תשובות מספיקות, ויכול להיות שאין תשובות ו"הכל יכול לקרות". אבל בכל זאת, אשמח לשמוע דברים מבוססים וגם לא מבוססים בנוגע להשקעה דרך הבורסה הלונדונית.

תודה רבה.

Daniel G אוהב/ת את זה.
  2. doc29

doc29 משתמש בכיר

ממש לא תשובה מבוססת, אבל אני בספק אם מישהו יכול לענות כרגע כי לא רק שעדיין אין הסכם אלא שגם זה שהיה אמור להיות בדרך לקריסה. אי הוודאות מטורפת ..

3. גרהם

גרהם משתמש בכיר

קשה לי לראות תסריט בו הבורסה בלונדון הופכת למקום לא בטוח / כופה על ישראלים למכור ניירות ערך. אם צריך להמר, אז האיחוד האירופי יתפרק לפני שזה יקרה.

Sesquiterpene אוהב/ת את זה.
  4. כימאי

כימאי משתמש ותיק

אולי אני מפספס משהו מהותי אבל ממש לא ברור לי מהיכן נובעת השאלה ולמה היא מתייחסת. מדוע שזה ישנה?
    אתה מודע למשל ששוייץ איננה חברה באיחוד האירופאי? אני למשל מחזיק נייר מסויים שנסחר בבורסה השוויצרית, ונייר אחר שנסחר בבורסה הצרפתית. קונה ומוכר בשתיהן מתי שמתחשק.
    (קונה ומחזיק, לא מוכר אף פעם או רק בפרישה :), אבל רק לצורך התשובה).

sogi ו-Yoss אוהבים את זה.
  5. sogi

sogi משתמש בכיר

למה לא קרנות איריות?
    או שאלה בכלל מניות דיבידנד?

התחושה שלי היא שאחרי הברקזיט האיחוד האירופי יעשה הכל כדי שלונדון תפסיק להיות מרכז פיננסי עולמי.

doc29 אוהב/ת את זה.
  6. sol-e-d

sol-e-d משתמש סולידי

השאלה אם מצבים שתיארתי עשויים לקרות, ואיזה אלטרנטיבות (אשר לא כוללות להשקיע דרך ארה"ב) קיימות.

1. אני משקיע דרך LSE ויש לי חששות בעקבות ה-Brexit שהמצב ישתנה (נניח בגלל שהסדרים\חוקים ובעיקר רגולרציה תשתנה) ואני לא יוכל להשקיע (לקנות\למכור) דרך לונדון, או שתהיה לי בעיה ואני יהיה חייב למשוך את הכספים כדי לסחור דרך בורסה אחרת או שהעלויות יעלו בסדרי גודל. אני מעדיף להבין מול מה אני עומד כדי שזה לא יהיה הימור.
    2. כאשר שאלתי על אלטרנטיבות בדיוק על זה דיברתי. איזה הבדלים יהיו אם אני אשקיע דרך הבורסה בשוויץ (או באופן כללי, מה ההבדל בין השקעה באותו נייר ערך בבורסות שונות)? ממה שהבנתי, אחד ההבדלים הוא הכמויות מסחר, ככל שיש יותר, אז המרווח עשוי להיות נמוך יותר.

תודה על התשובות

7. sol-e-d

sol-e-d משתמש סולידי

על סמך מה אתה מניח שהוא דיבר על קרנות שהן לא איריות? גם בבורסה בשוויץ נסחרות קרנות איריות.

roneng אוהב/ת את זה.
  8. כימאי

כימאי משתמש ותיק

דווקא כן איריות. של ishares. אחת דרך ה-SIX ואחת דרך ה-Euronext.
    יש להבדיל בין היכן הנייר domiciled לבין היכן הוא נסחר.

sogi אוהב/ת את זה.
  9. כימאי

כימאי משתמש ותיק

כמו שכתבתי, שוייץ מעולם לא היתה חברה באיחוד האירופאי ואני לא רואה סיבה לא כישראלי ולא כאירופאי לחשוב שזה חסרון או מדאיג מסיבה כלשהי להחזיק דרך הבורסה שם נייר ערך במידה ואני מעוניין בו.
    אדרבא, עלויות המסחר כבר עכשיו בלונדון יקרות יותר, זו הסיבה שלא רכשתי את הניירות שם מלכתחילה.

10. sogi

sogi משתמש בכיר

אתה יכול לפרט בנוגע לעלויות בשוויץ?

בלונדון, ב-IB ישראל, העלות היא 7.5 דולר (עמלת מינימום).
    לפחות זה מה ששילמתי כשקניתי VWRD.
    אתם צודקים. משום מה חשבתי שזה נסחר רק בלונדון.
    האם בשוויץ יש אפשרות לקנות קרנות איריות שנסחרות ב-USD?

11. sol-e-d

sol-e-d משתמש סולידי

אני מבין. לפי מה שאתה כותב אין הבדלים מהותיים במסחר בין שוויץ ללונדון, אני טועה? (לא הבנתי את זה מהתשובה שלך)

12. sol-e-d

sol-e-d משתמש סולידי

אני משלם 5 דולר מינימום באקסלנס

sogi אוהב/ת את זה.
  13. sogi

sogi משתמש בכיר

ביחס למה? כימאי טען שיש הבדל מחיר בין לונדון לשוויץ.

עונה לעצמי. אכן, יש קרנות USD שנסחרות בשוויץ.
    למשל IWDA נסחרת בדולרים בשוויץ תחת הטיקר SWDA.
    https://www.trackinsight.com/fund/IE00B4L5Y983?period=1y&indicators=cumul_perf,flow

כימאי אוהב/ת את זה.
  14. sol-e-d

sol-e-d משתמש סולידי

במסחר בלונדון. לא ניסיתי בשוויץ, אבל אמור להיות זהה (קונה את הני"ע הדולרי).

15. כימאי

כימאי משתמש ותיק

אתה טועה. יש הבדלים בעמלות, מיסים שונים, נפחי מסחר של ניירות ועוד. את כל זה אתה צריך לברר בעצמך, ובהתאם למצבך ונתוניך האישיים, כולל עם איזה ברוקר אתה עובד, ואז להחליט האם הם מהותיים או לא.
    הנקודה שניסיתי להסביר היא שעובדת היותה של בורסה/מדינה חברה או לא חברה או הייתה פעם חברה באיחוד האירופאי אין בהכרח קשר או השפעה על השורה התחתונה שתקבל והבחירה שלך.
    זה סקר שוק כמו כל דבר אחר.

sogi אוהב/ת את זה.
  16. Rahash

Rahash משתמש ותיק

מה עם הבורסה בפרנקפורט כאלטרנטיבה? (לא שאני חושב שצריך אלטרנטיבה, אבל לא התעמקתי בזה)

17. sol-e-d

sol-e-d משתמש סולידי

אני חושב שלא הבנת אותי מההודעות האחרונות ואני לא אותך. אני אנסה להסביר שוב:
    1. אני שואל על אלטרנטיבות ל-LSE ספציפית בגלל ה-Brexit. אני לא תוהה דברים דומים לגבי מדינות אחרות, היות וזה יהיה ספקולטיבי מדי מבחינתי.
    2. בהנחה שעלתה האפשרות להשקיע דרך הבורסה בשוויץ; איזה דברים שונים בורסות שונות (כפי ששאלתי קודם). תשובתך התייחסה בעיקר לעמלות, אז תהיתי אם לא התייחסת לשאלה או שפשוט אין דברים שונים.
    3. אני אשמח אם תוכל להרחיב בנוגע למה שכתבת:
    3.1 אתה מדבר על עמלות אחרות מאשר קניה\מכירה?
    3.2 מיסים - אשמח אם תוכל לפרט איך זה עשוי להיות שונה. אני רק מכיר את ענייני המיסים כהיותי אזרח אשר רוכש\מוכר ני"ע איריי. איך הבורסה נכנסת לתמונה?
    3.3 נפחי מסחר - העליתי את זה קודם (במילים אחרות), וטענתי שזה עשוי לבוא לידי ביטוי בעיקר במרווח בין קניה\מכירה. זה יכול לבוא לידי ביטוי בדרכים אחרות (שעשויות להשפיע על ההשקעה)?.
    3.4 אתה מכיר עוד הבדלים ששווה לעלות?

תודה רבה.

18. sol-e-d

sol-e-d משתמש סולידי

הני"ע שאני מעוניין לרכוש נקובים בדולרים רק בלונדון ושוויץ (משפיע על עלויות קניה\מכירה)

Rahash אוהב/ת את זה.
  19. sogi

sogi משתמש בכיר

אכפת לך לתת דוגמה להבדלי העמלות?
    אתה לא חייב לחשוף את הברוקר והתנאים שלך (אם אתה לא מעוניין), אבל לפחות תרשום בכמה אחוזים עמלת הקניה בשוויץ נמוכה יותר מאשר בלונדון.

20. CHF

CHF משתמש ותיק

מצטרף לפותח האשכול בכדי להבין כיצד לבחור את הבורסה בה קונים את הנייר.

יש בפורום אין ספור מידע איכותי שאנשים שיתפו עבור כיצד לבנות תיק השקעות, כיצד לבחור ברוקר, כיצד לבחור תעודה וכו'.
    מישהו יכול לתת טיפים כיצד בוחרים בורסה להשקעה?
    אני מעוניין לרכוש את SWDA/IWDA ומתלבט כמו פותח האשכול באיזו בורסה לקנות (שוויץ/אנגליה)

תודה רבה לכם

nicksmith אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
שאלה לגבי מסחר -IB פינת המשקיעים ‏ביום חמישי ב- 08:43
מסחר דרך אפליקציה פינת המשקיעים ‏2/11/19
לקראת התחלה - השוואת בתי מסחר להשקעה פינת המשקיעים ‏24/10/19
מיסוי משקיע ישראלי על מסחר בני"ע אמריקאים פינת המשקיעים ‏13/10/19
ההבדל בין חשובונות מסחר פינת המשקיעים ‏12/10/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.