• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מסחר בבנק לעומת בית השקעות

odedia

משתמש סולידי
דירוג
10
מתלבט אם יש יתרונות נוספים בלסחור דרך הבנק מעבר לעובדה שכל הכסף נמצא ״במקום אחד״.
קיבלתי הצעה סבירה למסחר דרך הבנק שלי - 0.1% מקניה מכירה, מינימום 12$, דמי ניהול 0.1% שנתי (מדובר במסחר בחו״ל).
לעומת זאת, דרך בית השקעות קיבלתי הצעה טובה יותר של 1 סנט למניה, מינימום 6.5$, ללא דמי ניהול.

האם יש סיבה מיוחד להישאר בבנק?
תודה.

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
2,078
לא מכיר שום סיבה להישאר בבנק. גם אם היו נותנים לך אותם תנאים בבנק ובבית השקעות, מניסיון שלי בית השקעות עדיף ללא שום תחרות. הבדל של שמיים וארץ בשירות לקוחות. בבנק גם היו עושים לי כל הזמן "טעויות" בחשבון שלי ואלפי שקלים היו נעלמים. בבית השקעות לא נתקלתי בדברים כאלה.

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
2,078
למה הכוונה? יכול לתת דוגמא? מריח פלילי
הייתה להם "תקלה" מוזרה, שכל פעם בלי שביקשתי היו ממירים לי בין שקלים לדולרים ובחזרה והיו לוקחים עמלות והפרשי שערים לשני הכיוונים. הייתי צריך כל הזמן לרדוף אחריהם כדי שיחזירו לי את הכסף. לרוב החזירו לי, אבל הייתה לפחות פעם אחת שהם התישו אותי והייתי עסוק וויתרתי. היו גם כל מני עמלות מוזרות ולא הגיוניות שהיו מופיעות משום מקום. הם גם הכריחו אותי לבוא לפגישת יעוץ עם היועץ המטומטם שלהם(הם חסמו לי את חשבון המסחר עד שאני לא נפגש עם היועץ שלהם).

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
9,347
הם גם הכריחו אותי לבוא לפגישת יעוץ עם היועץ המטומטם שלהם(הם חסמו לי את חשבון המסחר עד שאני לא נפגש עם היועץ שלהם).
מצחיק, אבל כנראה הם מחוייבים על פי חוק.
לפחות פעם בשנה צריך להתאים את הסיכון לצרכי הלקוח. אולי זה אפילו עדיף לשחקנים חדשים שלא מבינים מה הם עושים.

yossik

מודרטור
דירוג
12,991

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
2,078
מצחיק, אבל כנראה הם מחוייבים על פי חוק.
לפחות פעם בשנה צריך להתאים את הסיכון לצרכי הלקוח. אולי זה אפילו עדיף לשחקנים חדשים שלא מבינים מה הם עושים.
במשך שנים יכולתי לקנות ולמכור דרכם מניות בלי שום יועץ(וגם הרווחתי יפה מאוד), אבל כשבמרץ 2009 נכנסתי לחשבון כדי לקנות מניות כי המניות נהיו זולות בטירוף, גיליתי שהחשבון חסום ואי אפשר לקנות כלום. משום מה בדיוק אז הבנק החליט שאני חייב יעוץ וזה שהחזקתי את הכסף במק"מ במהלך המשבר ואז ניסיתי לקנות מניות יום אחרי התחתית, מראה שאני צריך יעוץ מהיועץ שלהם. היועץ שלהם היה חסר מושג ברמה שאין דברים כאלה.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,036
במשך שנים יכולתי לקנות ולמכור דרכם מניות בלי שום יועץ(וגם הרווחתי יפה מאוד), אבל כשבמרץ 2009 נכנסתי לחשבון כדי לקנות מניות כי המניות נהיו זולות בטירוף, גיליתי שהחשבון חסום ואי אפשר לקנות כלום. משום מה בדיוק אז הבנק החליט שאני חייב יעוץ וזה שהחזקתי את הכסף במק"מ במהלך המשבר ואז ניסיתי לקנות מניות יום אחרי התחתית, מראה שאני צריך יעוץ מהיועץ שלהם. היועץ שלהם היה חסר מושג ברמה שאין דברים כאלה.
בראייה קצת אחרת וכלכלית
נראה לי שהבנק "חמד" את המקמ שלך

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
877
הייתה להם "תקלה" מוזרה, שכל פעם בלי שביקשתי היו ממירים לי בין שקלים לדולרים ובחזרה והיו לוקחים עמלות והפרשי שערים לשני הכיוונים.
יכול להיות מצב שבנק\יועץ גם מוכר וקונה ני"ע בלי לשאול את הלקוח? מישהו נתקל בזה?
לא קרה לי, אבל חדש לי שבנק פועל ככה בלי לשאול את הלקוח, רוצה לדעת עד כמה הדברים האלה נפוצים.

חיים 111

משתמש בכיר
דירוג
1,215
יכול להיות מצב שבנק\יועץ גם מוכר וקונה ני"ע בלי לשאול את הלקוח? מישהו נתקל בזה?
לא קרה לי, אבל חדש לי שבנק פועל ככה בלי לשאול את הלקוח, רוצה לדעת עד כמה הדברים האלה נפוצים.
אם אתה עובד מול יועץ ומבקש ממנו להשקיע בשבילך, אז הוא יעשה את זה בלי לשאול אותך. אחרת, הוא לא יכול לעשות את זה.
התקלות של @Leo1 הן מסוג אחר:
נניח ואתה מחזיק חשבון עו"ש בש"ח, ורוצה לקנות מניות שנקובות בדולר. מה עושים? ממירים לדולרים וקונים. הכל טוב. עכשיו אתה אומר לו למכור את המניות - הבנק יוצא מנקודת הנחה שאתה רוצה לצאת משוק המניות, ו"מניח" בשבילך, שאתה רוצה להמיר אותם חזרה לשקלים. לרוע המזל, כמה דקות אחרי זה אתה שולח פקודת רכישה למניה אחרת. מצויין, אפשר לקנות שוב דולרים ולרכוש בהם...

לשאלה מה עדיף לעשות כשלקוח עם עו"ש בשקלים מוכר נכס בדולרים אין תשובה יחידה. הדרך הטובה ביותר היא לשאול אותו כבר כשהוא נותן את הוראת המכירה - מה לעשות עם הדולרים שיתקבלו. אם הבנק שכח לעשות את זה, יש סיכוי לא רע שהלקוח יכעס על הבנק על כל בחירה שהוא יחליט לעשות.

odedia

משתמש סולידי
דירוג
10
תודה לכולם על התגובות, נראה לי שאכן אני אעבור לבית השקעות.
האם 6.5$ מינימום נחשב סכום טוב? יש כאן משקיעים שקיבלו הנחה זולה יותר משמעותית? מדובר בסכום השקעה יחסית גדול.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,036
מדובר בסכום השקעה יחסית גדול.
תחשב באחוזים כמה יוצא לך לשלם 6$ מסך העיסקה
בנוסף לא לשכוח להשוות עלויות מטח, המרה, מרווח

דמי ניהול ב % מהצבירה זאת לא עיסקה משתלמת בכלל, רצוי סכום חודשי בסגנון 10-15 שקלים ואם מתקזז אז בכלל טוב

odedia

משתמש סולידי
דירוג
10
סליחה, אכן שכחתי לציין את העלות החודשית בבית ההשקעות של 15 שקלים לחודש (שמתקזז עם עמלות מסחר). האמת היא שדמי הניהול של הבנק במקרה הזה אפילו משתלמים יותר.
לדוגמה 0.1% על סכום של חצי מיליון יוצא רק 50 שקלים בשנה, לעומת 180 שקלים בבית ההשקעות. כמובן שיהיו קיזוזים אבל אני לא מתכוון לקנות בכל חודש וחודש.

yossik

מודרטור
דירוג
12,991
לדוגמה 0.1% על סכום של חצי מיליון יוצא רק 50 שקלים בשנה
בגילי כבר שכחתי חשבון, אבל נראה לי 500 ולא 50. תבדוק גם אם זה לא רבעוני.

odedia

משתמש סולידי
דירוג
10
בגילי כבר שכחתי חשבון, אבל נראה לי 500 ולא 50. תבדוק גם אם זה לא רבעוני.
זה היה רבעוני אבל בגלל ששקלתי לעזוב הם הפכו את זה לשנתי.
ואתה צודק. 500 שקלים ‍♂️.

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
877
לשאלה מה עדיף לעשות כשלקוח עם עו"ש בשקלים מוכר נכס בדולרים אין תשובה יחידה. הדרך הטובה ביותר היא לשאול אותו כבר כשהוא נותן את הוראת המכירה - מה לעשות עם הדולרים שיתקבלו. אם הבנק שכח לעשות את זה, יש סיכוי לא רע שהלקוח יכעס על הבנק על כל בחירה שהוא יחליט לעשות.
אני בבנק ובכל עסקה בני"ע זרים, יש checkbox שאתה מסמן אם להמיר מט"ח או לא, הdefault הוא לא.

דמי ניהול ב % מהצבירה זאת לא עיסקה משתלמת בכלל, רצוי סכום חודשי בסגנון 10-15 שקלים ואם מתקזז אז בכלל טוב
אם יש לך לא מעט כסף בבנק, אפשר גם להשיג פטור מלא מדמי ניהול\משמרת\שקר כלשהו שגובים קבוע
כמו כן, אפשר להשיג בבנק עבור נ"יע ישראלים 0.07% עם מינימום 2 ש"ח.
ובחו"ל 0.1% עם מינימום 10$.
תלוי בגודל התיק, יכולת מיקוח, סבלנות וכו'.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G האם ניתן להעביר כסף מתיק מנוהל בבנק לחשבון מסחר עצמאי בבית השקעות ללא אירוע מס? שוק ההון 7
Yevgeny חשבון מסחר עצמאי בבנק ירושלים - עמלות ועלויות צרכנות פיננסית 93
T מסחר 24/7 בבורסה פוסטים מאיכות נמוכה 61
S משמעות של חשבון מסחר משותף ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
F נראה שהבנקים לא מאפשרים לזוגות מעורבים (ישראלי/אמריקאי) לפתוח חשבון מסחר רק על שם הישראלי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 20
M מה זה אומר "אין מסחר" באתר מאיה? שוק ההון 6
Y פלטפורמת מסחר למסחר עצמאי בסכומים של כ-20 אלף שקלים ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
T טכניקת או אסטרטגיית המסחר שלכם בבורסות מסחר למטבעות וירטואליים השקעות אלטרנטיביות 7
י תהייה על מסחר אקטיבי בקרנות עולמיות לעומת החזקה לטווח ארוך שוק ההון 28
א מה עדיף: חשבון מסחר עצמאי או קופ"ג להשקעה בדמי ניהול זולים? שוק ההון 4
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? שוק ההון 0
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? מיסים 0
D מניות דואליות - השפעת מחיר המניה והבדלים בימי מסחר שוק ההון 1
ת פתיחת חשבון מסחר בבית השקעות בישראל - שאחד מהנהנים אזרח אמריקאי? שוק ההון 5
C מסחר במניות ללא עמלה פוסטים מאיכות נמוכה 3
הסולידית ★★★חשבון מסחר עצמאי באקסלנס טרייד: בונוס למצרפים חדשים ופטור מדמי ניהול לשנתיים★★★ שוק ההון 0
ז רכישת ETF אמריקאי במערכת מסחר של פסגות שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי לפני פתיחת חשבון מסחר: איזה בית השקעות בוחרים ולמה? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
D שאלה בנוגע לעמלת מסחר מיטב שוק ההון 7
V מה הסיבה שאיננני יכול לפתוח נושא ב>שוק ההון>ברוקרים ופלטפורמות מסחר אוף טופיק 2
Y מסחר קריטו עמלות נמוכות פוסטים מאיכות נמוכה 1
ב יש באמת הבדל בין החברות שמציעות חשבונות מסחר ? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
ש אילו פלטפורומות מסחר מומלצות בארה''ב? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
S חבות מס בארהב - לא אזרח/תושב, כן בנק אמריקאי, מסחר IB מיסים 2
M מערכת מסחר SPARK- שורת רווח/הפסד ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
ע IB מאפשרים מסחר בקריפטו. האם יש חשש שהבנקים הישראלים יחסמו העברות אל\מ IB? שוק ההון 7
T אורדרנט/ספארק - מסחר ישיר במניות בבורסות אירופה ,האם אפשרי? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
ח פלטפורמת מסחר הכי נוחה ל-IRA / מניות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
ח פלטפורמת מסחר הכי נוחה ל-IRA / מניות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
C על מסחר יומי, ספציפית ב Tradovate ברוקרים ופלטפורמות מסחר 10
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
S פתיחת חשבון מסחר ראשון דרך הבנק- עמלות. ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
A מסחר בפליטות פחמן/ carbon emissions credits השקעות אלטרנטיביות 0
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
מ משיכת נתוני מסחר לצורך עיבוד בתוכנה סטטיסטית שוק ההון 3
M מסחר במניות אמריקאיות - בשורה התחתונה: ברוקר ישראלי (אקסלנס / אייביאיי) או ברוקר אמריקאי (IB) ? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
ז כיצד לבצע מסחר עצמאי המחקה מסלול כללי? שוק ההון 4
Y שאלות בקשר לקופת גמל להשקעה vs מסחר עצמאי פסיבי שוק ההון 9
D העברת כסף לחשבון מסחר עצמאי שוק ההון 1
ד מסחר בני״ע ישראליים דרך ברוקר אמריקאי (IRA) שוק ההון 0
לאץ' מיסוי מסחר בקריפטו מיסים 8
always.smile מחפש פלטפורת מסחר דמו במניות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
א מספר שאלות תם על מסחר דרך הבנק לעומת ברוקר חוץ בנקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
efrat מסחר swing שוק ההון 1
י דוח מס הכנסה (מסחר מניות) מיסים 5
A מדיניות מקום עבודה לגבי מסחר בני"ע של החברה אוף טופיק 4
ב דעת הפורום על המהלך של בינסנס עם מסחר של "טסלה" ? השקעות אלטרנטיביות 3
V העברת ניירות ערך מבנק לחשבון מסחר עצמאי בבורסה שוק ההון 4

נושאים דומים

למעלה