1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מסחר בבנק לעומת בית השקעות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י odedia, ‏20/1/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. odedia

odedia משתמש סולידי

מתלבט אם יש יתרונות נוספים בלסחור דרך הבנק מעבר לעובדה שכל הכסף נמצא ״במקום אחד״.
    קיבלתי הצעה סבירה למסחר דרך הבנק שלי - 0.1% מקניה מכירה, מינימום 12$, דמי ניהול 0.1% שנתי (מדובר במסחר בחו״ל).
    לעומת זאת, דרך בית השקעות קיבלתי הצעה טובה יותר של 1 סנט למניה, מינימום 6.5$, ללא דמי ניהול.

האם יש סיבה מיוחד להישאר בבנק?
    תודה.

2. Leo1

Leo1 משתמש ותיק

לא מכיר שום סיבה להישאר בבנק. גם אם היו נותנים לך אותם תנאים בבנק ובבית השקעות, מניסיון שלי בית השקעות עדיף ללא שום תחרות. הבדל של שמיים וארץ בשירות לקוחות. בבנק גם היו עושים לי כל הזמן "טעויות" בחשבון שלי ואלפי שקלים היו נעלמים. בבית השקעות לא נתקלתי בדברים כאלה.

3. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

למה הכוונה? יכול לתת דוגמא? מריח פלילי

4. Leo1

Leo1 משתמש ותיק

הייתה להם "תקלה" מוזרה, שכל פעם בלי שביקשתי היו ממירים לי בין שקלים לדולרים ובחזרה והיו לוקחים עמלות והפרשי שערים לשני הכיוונים. הייתי צריך כל הזמן לרדוף אחריהם כדי שיחזירו לי את הכסף. לרוב החזירו לי, אבל הייתה לפחות פעם אחת שהם התישו אותי והייתי עסוק וויתרתי. היו גם כל מני עמלות מוזרות ולא הגיוניות שהיו מופיעות משום מקום. הם גם הכריחו אותי לבוא לפגישת יעוץ עם היועץ המטומטם שלהם(הם חסמו לי את חשבון המסחר עד שאני לא נפגש עם היועץ שלהם).

5. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

מצחיק, אבל כנראה הם מחוייבים על פי חוק.
    לפחות פעם בשנה צריך להתאים את הסיכון לצרכי הלקוח. אולי זה אפילו עדיף לשחקנים חדשים שלא מבינים מה הם עושים.

6. yossik

yossik מודרטור

על מה?

7. Leo1

Leo1 משתמש ותיק

במשך שנים יכולתי לקנות ולמכור דרכם מניות בלי שום יועץ(וגם הרווחתי יפה מאוד), אבל כשבמרץ 2009 נכנסתי לחשבון כדי לקנות מניות כי המניות נהיו זולות בטירוף, גיליתי שהחשבון חסום ואי אפשר לקנות כלום. משום מה בדיוק אז הבנק החליט שאני חייב יעוץ וזה שהחזקתי את הכסף במק"מ במהלך המשבר ואז ניסיתי לקנות מניות יום אחרי התחתית, מראה שאני צריך יעוץ מהיועץ שלהם. היועץ שלהם היה חסר מושג ברמה שאין דברים כאלה.

8. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

בראייה קצת אחרת וכלכלית
    נראה לי שהבנק "חמד" את המקמ שלך

9. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

יכול להיות מצב שבנק\יועץ גם מוכר וקונה ני"ע בלי לשאול את הלקוח? מישהו נתקל בזה?
    לא קרה לי, אבל חדש לי שבנק פועל ככה בלי לשאול את הלקוח, רוצה לדעת עד כמה הדברים האלה נפוצים.

10. חיים 111

חיים 111 משתמש בכיר

אם אתה עובד מול יועץ ומבקש ממנו להשקיע בשבילך, אז הוא יעשה את זה בלי לשאול אותך. אחרת, הוא לא יכול לעשות את זה.
    התקלות של @Leo1 הן מסוג אחר:
    נניח ואתה מחזיק חשבון עו"ש בש"ח, ורוצה לקנות מניות שנקובות בדולר. מה עושים? ממירים לדולרים וקונים. הכל טוב. עכשיו אתה אומר לו למכור את המניות - הבנק יוצא מנקודת הנחה שאתה רוצה לצאת משוק המניות, ו"מניח" בשבילך, שאתה רוצה להמיר אותם חזרה לשקלים. לרוע המזל, כמה דקות אחרי זה אתה שולח פקודת רכישה למניה אחרת. מצויין, אפשר לקנות שוב דולרים ולרכוש בהם...

לשאלה מה עדיף לעשות כשלקוח עם עו"ש בשקלים מוכר נכס בדולרים אין תשובה יחידה. הדרך הטובה ביותר היא לשאול אותו כבר כשהוא נותן את הוראת המכירה - מה לעשות עם הדולרים שיתקבלו. אם הבנק שכח לעשות את זה, יש סיכוי לא רע שהלקוח יכעס על הבנק על כל בחירה שהוא יחליט לעשות.

11. odedia

odedia משתמש סולידי

הם כנראה שוכרים מישהו שיישב בכספת ויאבטח את המזומנים שלי.
    סתם, באמת שאין לי מושג :).

12. odedia

odedia משתמש סולידי

תודה לכולם על התגובות, נראה לי שאכן אני אעבור לבית השקעות.
    האם 6.5$ מינימום נחשב סכום טוב? יש כאן משקיעים שקיבלו הנחה זולה יותר משמעותית? מדובר בסכום השקעה יחסית גדול.

13. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

תחשב באחוזים כמה יוצא לך לשלם 6$ מסך העיסקה
    בנוסף לא לשכוח להשוות עלויות מטח, המרה, מרווח

דמי ניהול ב % מהצבירה זאת לא עיסקה משתלמת בכלל, רצוי סכום חודשי בסגנון 10-15 שקלים ואם מתקזז אז בכלל טוב

14. odedia

odedia משתמש סולידי

סליחה, אכן שכחתי לציין את העלות החודשית בבית ההשקעות של 15 שקלים לחודש (שמתקזז עם עמלות מסחר). האמת היא שדמי הניהול של הבנק במקרה הזה אפילו משתלמים יותר.
    לדוגמה 0.1% על סכום של חצי מיליון יוצא רק 50 שקלים בשנה, לעומת 180 שקלים בבית ההשקעות. כמובן שיהיו קיזוזים אבל אני לא מתכוון לקנות בכל חודש וחודש.

15. yossik

yossik מודרטור

בגילי כבר שכחתי חשבון, אבל נראה לי 500 ולא 50. תבדוק גם אם זה לא רבעוני.

16. odedia

odedia משתמש סולידי

זה היה רבעוני אבל בגלל ששקלתי לעזוב הם הפכו את זה לשנתי.
    ואתה צודק. 500 שקלים ‍♂️.

17. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

אני בבנק ובכל עסקה בני"ע זרים, יש checkbox שאתה מסמן אם להמיר מט"ח או לא, הdefault הוא לא.

אם יש לך לא מעט כסף בבנק, אפשר גם להשיג פטור מלא מדמי ניהול\משמרת\שקר כלשהו שגובים קבוע
    כמו כן, אפשר להשיג בבנק עבור נ"יע ישראלים 0.07% עם מינימום 2 ש"ח.
    ובחו"ל 0.1% עם מינימום 10$.
    תלוי בגודל התיק, יכולת מיקוח, סבלנות וכו'.

קפה שחור אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
בוטים אוטומטים למסחר באופציות פינת המשקיעים ‏אתמול ב- 18:50
בועת המסחר הפאסיבי פינת המשקיעים ‏16/9/20
עמלות מסחר ברוקר מקומי פינת המשקיעים ‏9/9/20
שאלה בקשר לפרטי הסכם פתיחת חשבון מסחר בIBI. פינת המשקיעים ‏5/9/20
הפסד ערך מט״ח במסחר חו״ל פינת המשקיעים ‏24/8/20
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.