• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מניית אפסלון

פסיוני

משתמש רגיל
דירוג
235
לפני כמה שנים אחדות
חברת צירון בתי זיקוק- חדלה להסחר.
ובמקומה- התמזגה חברה חדשה,
בשם 'אפסלון ברנדס'
אשר עוסקת ברכישת והשבחת חנויות אמזון.
בזמנו- זה יצר הרבה הייפ סביבה.
וברגעי השיא- היא נסחרה סביב שווי של כרבע מיליארד שח.
ובשנתיים האחרונות- היא רק יורדת, ויורדת ויורדת.
פעם האחרונה שהיא בחרה לזרוק פיסת מידע באתר מאיה- היא הפיצה מצגת כלשהי, אשר סוקרת את הצמיחה במכירות וכו וכו.
חייב לציין שבעיניי- המודל שלה, הוא אמור להיות פגזי. אלא שטרם ראיתיו מתבטא בדוחות..

אין שום דוח רבעוני
ואפילו אין דוח שנתי מאז 2020!
בדקות אלו ממש, החברה נסחרת סביב שווי של 16 מיליון שח....... לפני דילול מלא של אופציות נושאי משרה....

אין עליה אף איזכור ברשת, שעדכני לשנה וחצי האחרונות....

זה סביר בעיניכם?

זו הזדמנות השקעה חריגה?
או שמא- פתח לחקירת ר. ניירות ערך?

אני אישית לא הייתי משקיע בחברות שאין להם דוחות מסודרים על ידי חברות רואי חשבון בינלאומיות. בנוסף, אני משקיע בחברות רווחיות כיום ולא על סמך תזרימי עתיד והבטחות. הדבר הראשון לדעתי במקרה הזה הוא לנסות לחלץ מספרים אמינים. בכל אופן, זו לא נשמעת חברה רווחית, לכן לא רואה סיבה להיכנס לדבר כזה כשיש הרבה השקעות אפשריות אחרות בשוק.

לפי מה שראיתי באיזה מצגת החברה כרגע הפסדית עם הפסד של 22 מליון דולר ב2021 בערך שזה המון ביחס לשווי שוק שלה ולהון העצמי שלה (שמהם 20 מליון זה "הוצאות תשלום מבוסס מניות" - זה מאוד חשוד כשלעצמו כי זה נראה כאילו מישהו מנסה לרוקן את החברה מהשווי שלה) ולכן היא מבחינתי במסלול מהיר לאיזה פשיטת רגל או איפוס שווי. מה גם שזו חברה עם הרבה "נכסים בלתי מוחשיים" כמו "מוניטין" שזה נחמד אבל לדעתי לא באמת שאני מתייחס אליו יותר מדי ברצינות ועדיף להיות שמרן ולשים שם 0. לא חברה שהייתי רוצה להשקיע בה והייתי מתרחק מאוד. (יש חברות שלמשל מחקו את כל הנכסים הבלתי מוחשיים ונסחרו פחות מtangible book value ואז למרות הסיכון בצמיחה כן הייתי מתעניין. החברה הזו רחוקה משום כמו שמיים מארץ)

* אין באמור להוות המלצה/אי-המלצה ואין לי שום פוזיציה בחברה הזו.

מעבר לכל הסיבות הטובות שמרקר ציין, הסחירות שלה בקאנטים. גם אם תעשה עליה סיבוב לא תצליח לממש את הרווח.

לרגע
ראיתי בגרף זינוק יומי של כמאה אחוז
wtf?
לא קשה להריץ מניות קטנות ולא סחירות.
א' ו- ב' מוכרים אחד לשני את המנייה בשער הולך ועולה.
ואז איזה בוט מסחר מחליט להצטרף למגמה וקונה את המניות במחיר המופרז.
כמובן שזה לא חוקי.

לרגע
ראיתי בגרף זינוק יומי של כמאה אחוז
wtf?
אני רואה את שתי העסקאות בספר הפקודות. אחת של 50 מניות בשער של 185 והשניה של 530 מניות בשער של 160. סה"כ החליפו ידיים 940 ש"ח שלמים.
אולי מישהו טעה בלימיט ששם.
בקיצור לא מנייה מעניינת בשום צורה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I מניית דיב' VS מכירת מניות: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
מ מניית ישראכרט שוק ההון 1
Level הכל בסדר עם מניית הפלטפורמה ThinkOrSwim ? (הbff שלי , אגב) שוק ההון 28
ש מניית מטריסלף פוסטים מאיכות נמוכה 7
א מניית Fedex פוסטים מאיכות נמוכה 1
I מניית טסלה שוק ההון 2
A מה ההבדל בין מניית ערך לבין מניית צמיחה? שוק ההון 4
adamshalev מניית Arcimoto שוק ההון 14
ד האם מישהו יכול לתת רקע על מניית יאללה גרופ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
פ מניית camtek שוק ההון 0
D קניית מניית CGRO (INVZ לעתיד) ב- 5% מהתיק שוק ההון 67
ש מניית cineworld שוק ההון 7
ש מניית אפל שוק ההון 16
דאניל ירשתי מניית בכורה שוק ההון 1
ע מניית אסטרהזנקה יורדת?? שוק ההון 7
מ מניית uso עלתה ב 746% ??? שוק ההון 10
J מניית פתאל ומדד הבנקים שוק ההון 2
Y מישהו יכול להסביר לי למה נפילה במחיר מניית דלק יכול לגרום לקריסה של החברה? שוק ההון 2
J מניית כלל לדוגמא שוק ההון 11
I מניית קבוצת דלק שוק ההון 0
4 מניית מיטב דש בירידות שוק ההון 6
T מה קורה לקציצה? מניית bynd מזנקת מיום ליום שוק ההון 1
J מניית AMD שוק ההון 45
א מניית חלום שוק ההון 32
Fitch מניית איידיאיי ביטוח שוק ההון 8
J מניית טבע -TEVA שוק ההון 2
S כמה עוד אפשר לרדת ? מניית היינץ אוף טופיק 6
R מכירת מניית דיבידנד לאחר יום האיקס שוק ההון 18
ברק א. עמלות על מניית vwrd שוק ההון 0
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26