• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מניית אפל

שם בדוי

משתמש רגיל
דירוג
36
היי,

אשמח לשיח על מניית אפל.
מניה מרכזית בשוק.
"כלל" האוכלוסייה משתמש בשירותיה.
שהטכנולוגיה שלהם ממשיכה להתפתח (אייפון 12, apple tv, apple music)

האם אתם רואים את המניה יורדת בשנים הקרובות?

@שם בדוי
למה שלא תתחיל לפתוח את השיח בטיעונים שונים לכאן או לכאן.
ינעל אם לא תוסיף לפחות 2 פסקאות עם בשר כדי שנוכל לפתח דיון.
אחרת זה יתפתח לכיוון הפוסט על ט ס ל ה שננעל.

לדעתי אפל של היום היא כמו נוקיה של לפני 20 שנה.
אותי באופן אישי מפחיד שהיא מקום 1 במדד הסנופי.

יכול להיות שאני טועה אבל נראה לי שב 2040 אפל לא תהיה בלקסיקון שלנו

היום אפל למעלה, פעם הייתה GM למעלה, ובסוף כולם יורדים למטה

במילים פשוטות: אם חברה/סקטור מסוים מובילים היום, זה לא אומר שהם יובילו לנצח

עריכה: אגב, מותר לפתוח אשכולות על מניות בודדות? כי אני מאוד מתעניין במניית אקסון מובייל והייתי שמח לשמוע את דעתכם עליה

קשה לי להאמין, לאפל יש חפיר רציני בדמות מותג חזק. אנשים פשוט אוהבים את המוצרים שלהם. היא גם די מובילה את השוק בחדשנות בניגוד לנוקיה שלא הצליחה להסתדר עם השינויים בתקופתה. כמובן שהכל יכול להיות אבל לאפל יתרון רציני מאוד על המתחרות שלה משאבים יותר גדולים קהל לקוחות נאמן מותג שנחשב גם כסמל סטטוס ועוד..

אז תפתח כזה.

כן.
@שם בדוי
למה שלא תתחיל לפתוח את השיח בטיעונים שונים לכאן או לכאן.
ינעל אם לא תוסיף לפחות 2 פסקאות עם בשר כדי שנוכל לפתח דיון.
אחרת זה יתפתח לכיוון הפוסט על ט ס ל ה שננעל.

קשה לי להאמין, לאפל יש חפיר רציני בדמות מותג חזק. אנשים פשוט אוהבים את המוצרים שלהם. היא גם די מובילה את השוק בחדשנות בניגוד לנוקיה שלא הצליחה להסתדר עם השינויים בתקופתה. כמובן שהכל יכול להיות אבל לאפל יתרון רציני מאוד על המתחרות שלה משאבים יותר גדולים קהל לקוחות נאמן מותג שנחשב גם כסמל סטטוס ועוד..

אפל היא חברה בין המובילות בשוק הטכנולוגי היום.
כפי שרשמתי קודם, כל השנים יש עלייה בשימוש ובמוצרים שלה.
ההתמכרות של האנשים גדלה ואנשים כבר לא יודעים מה זה עולם בלי החברה הזאת.
ועוד כמובן יש את נושא סמל סטטוס ולכל אוכלוסיית גילאי 13-25 (כמובן שגם מעל)

my two cents....

כמו שכתבו מעלי, אני בהחלט חושב שאפל יכולה לרדת בעתיד. כמו כן, אני חושב שהם לא מה שהיו פעם.

אפל לא הציגה טכנולוגיה ו / או מוצר חדש משמעותי כבר מספר שנים. כן, הם הציגו את השעון ואיירפודס. ניתן להתווכח אם שני אלה מוצרים טובים או משתלמים מבחינת עלות / תועלת, אבל לא ניתן להתווכח שהם לא מסוגלים בעצמם להמשיך לתרום לצמיחה משמעותית של החברה. מנגד, הציגו גם את הרמקול שנחשב למוצר נחות ביחס למתחרים (זוכר מתי פעם אחרונה אפל הציגו מוצר נחות? אני לא).

מכיוון שאפל הבינו שהאייפון כבר מהווה איום, הם עשו מספר שינויים רציניים בשנים האחרונות - הם העלו את המחיר הממוצע למכשיר (מכיוון שיודעים שלא יכולים להמשיך לצמוח במכירת מספר יחידות), הפסיקו לדווח בדוחות הכספיים על מספר היחידות הנמכרות (דרך אגב - מעולם לא דיווחו כמה שעונים ואוזניות הם מוכרים), והשינוי הכי גדול, ולטעמי גם הכי חשוב, הוא שהם נכנסים חזק מאד לתחום השירותים ומנסים למעשה למכור ״מנויים״ כפי ששחקנים רבים בתעשייה עושים.

מה שמוביל אותי למה שכתבת כאן:

שהטכנולוגיה שלהם ממשיכה להתפתח (אייפון 12, apple tv, apple music)
לפי דעתי אלה לא דוגמאות טובות לטכנולוגיה שממשיכה להתפתח. אלה ניסיונות להדביק את התעשייה. אפל מיוזיק מתחרה באופן ישיר בחברות אחרות (ספוטיפיי) ואפל tv גם כן (נטפליקס, הולו, והרשימה עוד ארוכה מאד). נכון, יש לחברה משאבים כספיים בלתי נגמרים ולכן יכולים להרשות לעצמם להיכנס לכל קטגוריה שירצו, אבל לא בטוח שיצליחו.

דבר אחרון, אני משתמש במוצרי אפל כבר מעל לעשור, הרבה לפני שזה היה ״מגניב״. אני חושב שניתן לראות כי בשנים האחרונות רמת המוצרים וההנדסה היא לא מה שהייתה פעם. יש לי באגים מעצבנים במקבוק שפעם פשוט לא היו, והאייפון כבר מזמן לא מוביל את התעשייה. עם זאת, כבר התרגלתי לאקוסיסטם ואני כן אוהב את הצורה שבה המכשירים מתממשקים אחד עם השני. כמו כן, למרות שהמוצרים לדעתי לא מה שהיו פעם, אני עדיין חושב שהם משמעותית טובים יותר מהמתחרים (כמובן שעל טעם וריח אין להתווכח).

גילוי נאות - לפני מספר ימים רכשתי מקבוק חדש (הנוכחי בן 8) ובעוד מספר שבועות כנראה שארכוש גם אייפון חדש (הנוכחי בן 3). אין ברשותי מוצרים ו / או שירותים אחרים של אפל.

@yossik מקווה שזה נותן קצת בשר לדיון :)

אם הם ימשיכו לצמוח או לא וישארו מקום ראשון בשוק אני לא יודע, מהמר שלא. חברות הביג טק באמת לא הוציאו מוצרים פורצי דרך משמעותיים בעשור באחרון.
מה שאני כן דיי בטוח זה שעוד עשור או שניים האייפון כבר לא יהיה מזרים הכסף העיקרי שלהם.
ראיתי איזה ראיון עם המנכ"ל על העתיד שאומר שהם בכלל יהיו בתחום הרפואה למשל, וזה לא יפתיע אותי.

לאפל יש תשואה על הון גבוהה מאוד שרק עולה בעשור האחרון, ולפחות לפי באפט יש שם הנהלה פנטסטית.
אבל המחיר יקר מאוד, ברמות של 2007.

גילוי נאות - לפני מספר ימים רכשתי מקבוק חדש (הנוכחי בן 8)
אפשר לשמוע על השיקול להחליף עכשיו, כאשר פורסם שעד סוף השנה יוכרז מחשב עם "אפל סיליקון"? אם היית אחד שמחזיק מחשב 3 שנים, לא הייתי שואל. כלומר, האם זה מכוון, רוצה להשאר על מעבד אינטל? או שלדעתך לא שיקול בכלל?

נעבור 6 שנים קדימה ונראה האם אפל תסתדר עם השינויים בתקופה זאת. הסתגלות לשינויים קל לדעת בדיעבד.
שוב הכל יכול להיות, אפל משקיעה מיליארדים במחקר ופיתוח של תחומים חדשים ויש לה מוניטין כפורצת דרך טכנולוגית. אני לא מכיר את נוקיה כל כך טוב אבל לא נראה לי שהסיפור דומה.

או שלדעתך לא שיקול בכלל?
מבחינתי זה לא ממש מהווה שיקול. אני רחוק מלהיות מומחה בתחום אבל מקריאה ברשת נראה שזה לא משהו שצריך להטריד מישהו שרוצה לקנות היום מק חדש.

אפשר לשמוע על השיקול להחליף עכשיו,
הסיבה האמיתית שאני רוכש דווקא עכשיו היא מכיוון שאני גר בארה״ב כבר קרוב לעשור ובעוד חודש עולה על טיסה לכיוון אחד בחזרה לישראל (בשעה טובה!). כמו כן, בכל קיץ יש לאפל מבצעים של "Back to School". אני חושב שמבצעים אלו הם רק בארה״ב אבל אני לא בטוח. במסגרת המבצע הנוכחי מקבלים 10% הנחה פלוס איירפודס חינם. מבחינתי התזמון מושלם ולכן רכשתי.

מבחינתי זה לא ממש מהווה שיקול. אני רחוק מלהיות מומחה בתחום אבל מקריאה ברשת נראה שזה לא משהו שצריך להטריד מישהו שרוצה לקנות היום מק חדש.

הסיבה האמיתית שאני רוכש דווקא עכשיו היא מכיוון שאני גר בארה״ב כבר קרוב לעשור ובעוד חודש עולה על טיסה לכיוון אחד בחזרה לישראל (בשעה טובה!). כמו כן, בכל קיץ יש לאפל מבצעים של "Back to School". אני חושב שמבצעים אלו הם רק בארה״ב אבל אני לא בטוח. במסגרת המבצע הנוכחי מקבלים 10% הנחה פלוס איירפודס חינם. מבחינתי התזמון מושלם ולכן רכשתי.
ברוכים השבים!!.
כו וכל מכשירי האלקטרוניקה שאתה חושב שתצטרך תקנה שם המחיר זול משמעותית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I מניית דיב' VS מכירת מניות: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
מ מניית ישראכרט שוק ההון 1
Level הכל בסדר עם מניית הפלטפורמה ThinkOrSwim ? (הbff שלי , אגב) שוק ההון 28
פסיוני מניית אפסלון שוק ההון 5
ש מניית מטריסלף פוסטים מאיכות נמוכה 7
א מניית Fedex פוסטים מאיכות נמוכה 1
I מניית טסלה שוק ההון 2
A מה ההבדל בין מניית ערך לבין מניית צמיחה? שוק ההון 4
adamshalev מניית Arcimoto שוק ההון 14
ד האם מישהו יכול לתת רקע על מניית יאללה גרופ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
פ מניית camtek שוק ההון 0
D קניית מניית CGRO (INVZ לעתיד) ב- 5% מהתיק שוק ההון 67
ש מניית cineworld שוק ההון 7
דאניל ירשתי מניית בכורה שוק ההון 1
ע מניית אסטרהזנקה יורדת?? שוק ההון 7
מ מניית uso עלתה ב 746% ??? שוק ההון 10
J מניית פתאל ומדד הבנקים שוק ההון 2
Y מישהו יכול להסביר לי למה נפילה במחיר מניית דלק יכול לגרום לקריסה של החברה? שוק ההון 2
J מניית כלל לדוגמא שוק ההון 11
I מניית קבוצת דלק שוק ההון 0
4 מניית מיטב דש בירידות שוק ההון 6
T מה קורה לקציצה? מניית bynd מזנקת מיום ליום שוק ההון 1
J מניית AMD שוק ההון 45
א מניית חלום שוק ההון 32
Fitch מניית איידיאיי ביטוח שוק ההון 8
J מניית טבע -TEVA שוק ההון 2
S כמה עוד אפשר לרדת ? מניית היינץ אוף טופיק 6
R מכירת מניית דיבידנד לאחר יום האיקס שוק ההון 18
ברק א. עמלות על מניית vwrd שוק ההון 0
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26