• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ממש רוצה להתחיל להשקיע באמצעות IB, אעריך עזרה מבעלי חשבון שם

דניאל פינקלברג

משתמש רשום
דירוג
5
שלום,

בשנות ה 30 לחיי, מתכנן לפרוש/להוריד הילוך בגיל 50.
משקיע משנת 2012 באמצעות בית השקעות ישראלי (15 ש"ח בחודש בעבור החזקת החשבון, 0.08% בעבור עמלת קניה/מכירה של קרנות השתלמות).
אני מרגיש (ואף ראיתי זאת במו עיני בתוצאות ההצבעה בשרשור התשואות של 2017) שהתשואות שאני עושה נמוכות ממה שאני יכול לעשות, וזאת למרות שאני משקיע, בין השאר, בקרנות מסוכנות מאוד (למשל 5126438).
כבר כשנתיים שאני ממש מעוניין לפתוח חשבון ב IB ולהתנסות בהשקעות דרך חשבון זה.
אשמח מאוד לעזרה מבעלי חשבון ב IB, מאחר ומשום-מה יש בי מעצור לא ברור להירשם ולהתחיל.
כמה שאלות בפי:
1. האם חשבון ב IB אומר שבכל חודש יהיה עליי להמיר את הכספים המיועדים להשקעה (כ 6K) לדולרים ורק אז אוכל להעבירם ל IB? במידה וכן: אין עמלת ההמרה הלוך (כעת) ושוב (בעתיד) גורעת משמעותית מהסכום שנכנס להשקעה מדי חודש? וזאת בנוסף לשער הדולר המשתנה.
2. האם קיימת עמלה קניה מינימלית?
3. האם קיימת עלות החזקת חשבון שנתית/חודשית?
4. האם ניתן להירשם כתושב ישראל (אין לי אזרחות אמריקאית).
5. כמה מסורבל תהליך פתיחת החשבון?
6. דברים נוספים חשובים שכדאי לדעת?

מאוד אשמח ואעריך את עזרתכם שכן אני מרגיש שאין כל סיבה לחששותיי אך בכל זאת עוצרות בעדי כל השאלות הללו ואי הוודאות בנוגע לכיצד חשבון מתנהל שם.

מקווה מאוד להתחדש לקראת השנה החדשה בחשבון חדש ובתחילתה של דרך חדשה ואולי אפילו גם מוצלחת.

תודה רבה רבה ושנה טובה ומתוקה,
דניאל.

ברוך הבא
קראת קצת בפורום?
תתחיל מהשירשור הזה כדי לקבל פרופורציה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/הפקדה-בשקלים-והמרת-שקל-מט-ח-ב-interactive-brokers.3734/page-29#post-115922
בקצרה על שאלותייך:
1. מעבירים שקלים מחשבון העו"ש שלך לחשבון של הברוקר בארץ (סיטי בנק), ההמרה מתבצעת בממשק של IB
2. עמלה קניה מינימלית הינה 1$ במסלול פיקס ונעה בין 25-30C למסלול tiered, אם פתחת דרך מתווך אז לפי המחירון שלו (1.4$ נראה לי)
3. בחשבון מתחת ל 100K העמלה הינה 10$ אשר מתקזז עם עמלות ק\מ , מעל אין עמלה
4. כן
5. זה תלוי ומשתנה מאדם לאדם והבנת השפה האנגלית
6. אחרי הרישום הכל הופך להיות פשוט יותר :)

בהצלחה

נערך לאחרונה ב:
אני אוסיף קצת על התשובות של @קפה שחור
במידה וכן: אין עמלת ההמרה הלוך (כעת) ושוב (בעתיד) גורעת משמעותית מהסכום שנכנס להשקעה מדי חודש?
עמלת ההמרה דרך IB היא 2$ (להמרות עד 100K$, מעל זה העמלה היא 0.002% ומעלה 1 מליארד היא יורדת עוד קצת).
2. עמלה קניה מינימלית הינה 1$ במסלול פיקס ונעה בין 25-30C למסלול פיקס, אם פתחת דרך מתווך אז לפי המחירון שלו (1.4$ נראה לי)
דרך המתווך הקפריסאי לדעתי זה קצת יותר יקר. יש אופציה להתחבר דרך המתווך עם התנאים של "דיבידעת" ואז תקבל את העמלות האלה.
אגב, גם המרת מט"ח יותר יקרה דרך המטווח מאשר בעבודה ישירה (לא זוכר את העמלה בדיוק).
3. בחשבון מתחת ל 100K העמלה הינה 10$ אשר מתקזז עם עמלות ק\מ , מעל אין עמלה
אם עובדים דרך המתווך אין עמלה חודשית, גם אם החשבון קטן מ100K
6. דברים נוספים חשובים שכדאי לדעת?
קח בחשבון שIB לא משלם בשמך למס הכנסה (בניגוד לברוקר ישראלי). כלומר אם יהיו לך רווחים ממומשים שלא נוכה עליהם מס במקור, תצטרך לדאוג בעצמך לשלם את המס הרלונטי למס הכנסה, וכנראה גם להגיש דו"ח.

אני מרגיש (ואף ראיתי זאת במו עיני בתוצאות ההצבעה בשרשור התשואות של 2017) שהתשואות שאני עושה נמוכות ממה שאני יכול לעשות, וזאת למרות שאני משקיע, בין השאר, בקרנות מסוכנות מאוד (למשל 5126438).
אתייחס דווקא לחלק הראשון בדבריך (על השאלות אני לא יודע, וכבר נענית יפה)-
מדיניות/אופי ההשקעה שלך (והתשואה הנגזרת ממנה) לא קשורים לבית ההשקעות דרכו אתה עובד, ולא ישתנו בעקבות החלפת ברוקר. השאלה מי הספק שלך לא משפיעה על המוצר שאתה קונה דרכו. סביר שאם אתה בתשואת חסר זה בעיקר לא בגלל העמלות (אלא אם התיק שלך מאוד קטן) זה בגלל הניירות שקנית, או בגלל מדיניות מכירה וקניה.
לדוגמה, הקרן הממונפת על הנאסדק, למרות חסרונותיה, עשתה תשואות יפות (מאות אחוזים בתקופת ההשקעה שלך). אם קנית ממנה (לא באחוז זניח, שאז זה סתם בשביל התחושה שלך) והחזקת בה, כנראה הרווחת היטב. אם ניסית לתזמן את ההחזקה שלה, אז אכן סביר שתהיה בתשואת חסר.

אני לא מנסה לטעון שכדאי/לא כדאי להחליף ברוקר, אלא רק שמה אתה עושה משפיע יותר מאשר דרך מי.
ג.נ. החזקתי בעבר, אבל לא מחזיק כיום, בקרן המוזכרת. אין לראות בדברי המלצה להשקעה ו/או מדיניות השקעה כלשהן.

נערך לאחרונה ב:
@קפה שחור
תודה רבה!
קראתי קצת בפורום אך פספסתי את הפוסט הנפלא אליו קישרת, נראה שיש שם מידע רב ששווה זהב, יקח לי קצת זמן לעבור על כולו.

בנוגע לתשובות:
2. מה הוא חשבון tiered?
שאלה חדשה בהמשך לשאלה 2:
2.1. מה מחיר קניה/מכירה של קרנות? (גם שם קוראים לזה קרנות? ל VTI וכד'... או שזה נקרא תעודת סל/אחר?)
3. זה אומר שבמידה ואני מעוניין בחשבון ללא עמלות אני צריך למכור קרנות בשווי 400K כדי שיהיה לי בחשבון מע

@roneng
עמלת ההמרה קבועה?!
שאלות חדשות בהמשך לשאלה 1:
1.1 ז"א שאם אמיר 5K ש"ח לפי שער 3.581 (היציג היום), אשלם 0.14% ואם אמיר 20K ש"ח לפי אותו שער, אשלם 0.04%?
1.2 האם ההמרה מתבצעת לפי השער היציג או שגם כאן יש את העניין הזה (כמו בבנקים) שמוכרים לך בשער יקר מהיציג וקונים ממך בשער זול מהיציג?
3. לאחר ריכוז כל הנתונים יהיה עליי לבדוק האם בשורה התחתונה עדיף לעבוד דרך המתווך כדי לחסוך את העמלה החודשית, מאחר ובשלב ראשוני אני מעוניין להשאיר את התיק הקיים כמות שהוא ופשוט להכניס ל IB כסף חדש (כ6K ש"ח בחודש), עד ש"אראה כי טוב" ואשקלל האם כדאי להעביר הכל. מה שמעלה לי שאלה נוספת:
3.1 בשנתיים הראשונות השקעתי באמצעות הבנק (עד שגיליתי כמה אגרסיביות וכואבות הנגיסות הרבעוניות שלהם בסכום החיסכון שלי) והמעבר לבית השקעות ישראלי היה פשוט - כל הקרנות עברו כמו שהן, ללא פעולת קניה/מכירה. אני מניח שכאן לא תהיה לי הפריבילגיה הזו ויהיה עליי למכור הכל, להגיד שלום ולא להתראות ל25% מהרווחים (כרגע אין לי עם מה לקזז) ולקנות מחדש ב IB, כן?
בנוגע למיסוי אין בעיה שכן יש במשפחתי רו"ח שעוזר לי מול מס הכנסה, אני מניח שיוכל לעזור לי גם בזה.

@Yoss
אינני קונה ומוכר הרבה, בנוגע לקרן הזו, כן, אפשר לומר שניסיתי לתזמן את ההחזקה שלה, החזקתי בה בין ~2014-2016 וע"י כך הפסדתי את התשואה שעשתה ב 2017.
מסוף 2017 אני שוב קונה ממנה מדי חודש.
מעניין אותי לדעת - בהנחה שלא אוכל לקנות קרן זו דרך IB, מה המקבילה שלה, שכן ניתן לקנות באמצעות IB?

. מה הוא חשבון tiered?
זה לא חשבון, זה מסלול עמלות ב IB, יש Fixed שכל רכישה זהה בעלות שלה ויש tiered שבו ניתן לקבל מחיר "משתנה" , בניירות ערך הסחירים שרובנו רוכשים זה יוצא הרבה יותר זול מפיקס, כפי שכבר ציינתי
עבודה עם IB דרך מתווך מבטלת את האפשרות לבחור מסלול עמלות ואתה מקבל פיקס כברירת מחדל
מה מחיר קניה/מכירה של קרנות?
תלוי ברגע שאתה מסתכל, קרנות סל או בשמם ה"מקצועי" ETF, נסחרות לאורך יום המסחר בבורסה והשינוי במחיר נובע לרוב מהתוכן של אותה הקרן

אם לא אכפת למצוטטים, אגיב בשמם (מוזמנים לתקן\להוסיף כמובן)
עמלת ההמרה קבועה?!
כן
ז"א שאם אמיר 5K ש"ח לפי שער 3.581 (היציג היום), אשלם 0.14% ואם אמיר 20K ש"ח לפי אותו שער, אשלם 0.04%?
ז"א שתשלם מינימום כלשהו, שהוא 2$, תצטרך להמיר סכום יחסית גדול במכה כדי לשלם יותר מ 2$
אם תרצה לסבך את עצמך בחישובי אחוזים אז תיקח בחשבון שאם תמיר 100$ זה יעלה לך 2% (2/100), ואם תמיר 10000$ זה יעלה לך 0.02%, ועדיין העמלה הינה 2$
האם ההמרה מתבצעת לפי השער היציג או שגם כאן יש את העניין הזה (כמו בבנקים) שמוכרים לך בשער יקר מהיציג וקונים ממך בשער זול מהיציג?
אתה קונה בשוק במחיר שוק, הספרד (המרווח בין הקונה למוכר) הוא מזערי מאוד ויש סחירות גבוהה, משמע הקצוות כמעט ולא פוגעות בך
בנוסף, אני לא רואה צורך בהמרה חזרה לשקלים, לפחות לא בשלב צבירת הכסף
אני מניח שכאן לא תהיה לי הפריבילגיה הזו ויהיה עליי למכור הכל
ניירות זרים יכולים לעבור ביחד איתך וניירות ישראליים תצטרך או: למכור ולקנות נייר זר במקום, או לשמור בבית ישראלי אם אין עלות אחזקה כלשהי
מה המקבילה שלה, שכן ניתן לקנות באמצעות IB?
קרנות קיימות בכל מיני צורות בניירות זרים
פתח את כלי החיפוש האהוב העליך ותחפש נניח: NASDAQ ETF, כדי למצוא את הקרנות הממונפות, תוסיף לחיפוש Leveraged או "X2"
שים לב לדמי ניהול וגודל הקרן, ישנם עוד פרמטרים אבל לא נתייחס אליהם, נראה לי שיש שירשור בנושא הנ"ל

תודה רבה על העזרה!
סיימתי להירשם כרגע ואני ממתין לאישור החשבון לפני העברת כסף, כתוב שזה לוקח יום-יומיים.
בעיה/שאלה: כשארצה להעביר כספים, אני לוחץ על "Fund you account" והאופציה שנראית הכי מתאימה לי (אני מתכוון לבצע העברת שקלים מחשבון בנק ישראלי ולהמיר לדולרים ב IB) היא "Bank Wire", הבעיה שכאשר אני לוחץ על זה, לצד "Amount" כתוב רק USD, ללא אפשרות שינוי ל ILS.
אם כך, כיצד אתם מעבירים שקלים וממירים אותם לדולרים?
שאלה נוספת - מה היא הדרך הזולה ביותר לקנות ETFים? קראתי כאן משהו על כך שהכי זול זה להשתמש באופציה שנקראת LMT אך לא הבנתי ואשמח להסבר.
תודה רבה רבה!

• אהבתי
Reactions: d4c
אולי כי החשבון טרם אושר?
תהיה לך אפשרות לבחור הפקדה או משיכה. אם בחרת הפקדה תיבחר מטבע. כאשר בחרת שקל האפשרות היחידה תהיה wire.
ואז למטה תרשום סכום

• אהבתי
בשעה טובה החשבון אושר :)

פתחתי בקשה להפקדת כסף ב IB ונתקלתי בבעיה לפני סיום: IB לא סיפקו לי מספר חשבון רגיל להעברה:

INSTRUCTIONS
Provide the following information to your bank to initiate the transfer

Receiving Bank
Bank Name: CITIBANK N.A., TEL AVIV
Bank Address: 21 Harbaa St Platinum Building Floor 11, Tel Aviv 64739, Israel
SWIFT/BIC Code: CITIILITXXX
Bank Account Title: Interactive Brokers LLC
Bank Account Address: One Pickwick Plaza, Greenwich, Connecticut 06830, United States
International Banking Account Number (IBAN): IL24 0220 0100 0062 0073 059
Message to the recipient: UXXXXXXX / My Name
ולמטה בהערות הם מציינים שחובה להשתמש בהעברת זה"ב.
לפי מה שקראתי כאן בפורום, ניתן גם בהעברה רגילה וזה מה שאני מנסה לעשות. מה אני מפספס?

תודה רבה,
דניאל.

באופן רשמי IB תומכים רק בהעברת זה"ב, אבל אני וגם אחרים מעבירים להם באמצעות העברה רגילה (מס"ב),
לי באופן אישית זה לוקח עוד יומיים עד שהכסף נקלט בחשבון.
כדי להמיר את מספר ה IBAN למספר חשבון רגיל אפשר לחפש באינטרנט.
בכל אופן אלה הפרטים שאליהם אני מעביר: (אבל תבדוק בעצמך שלא יהיו טעויות)
מספר בנק: 22
סניף: 1
מספר חשבון: 620073059
קוד סוויפט: CITIILITXXX

תודה רבה!
לא ידעתי על הטריק הזה, עשיתי המרה ויצא בדיוק מספר החשבון שכתבת :)
כשאני ממלא את פרטי ההעברה בהעברה רגילה, אין מקום להזנת קוד סוויפט, היכן אתה מזין אותו בהעברה רגילה?

ממש תודה! העברה ראשונה יצאה לדרך.
שאלה אליכם כבעלי ניסיון - האם מצאתם את האתר כנח יותר לשימוש, או את התוכנה (TWS)?
מבחינת עמלות, האם "Expense Ratio (net)" זו העמלה? למשל במקרה של TQQQ מדובר ב 0.95% ובמקרה של VTI מדובר ב 0.04%?

• אהבתי
כן, סליחה, התכוונתי לדמי ניהול שנתיים. בטעות כתבתי עמלה.
יופי, תודה רבה. בפי עוד שאלות רבות אך אני זוכר שקראתי בנוגע אליהן בעבר בשרשורים שונים, אעבור עליהם שוב לרענון זיכרוני.
שבת שלום.

מספר בנק: 22
סניף: 1
מספר חשבון: 620073059

אלו הפרטים הנכונים? כי במחשבוני IBAN אני מקבל לפעמים מספר קצר יותר ו\או עם האפסים המובילים (שאני מניח שלא רלוונטיים).
בנוסף - מה כותבים בשם הנמען? Interactive Brokers LLC?

וכמה זמן בממוצע לוקח לכסף להופיע בחשבון ב-IB?

בנוסף - מה כותבים בשם הנמען? Interactive Brokers LLC?
זאת אופציה אחת.
אופציה אחרת זה לרשום את מספר החשבון שלך ב ib, כלומר U1234567

וכמה זמן בממוצע לוקח לכסף להופיע בחשבון ב-IB?
מופיע ביום העסקים הבא בד"כ.
אם אני מעביר באמצע שבוע בארץ (בשעות פעילות של הבנק, והפקיד בנק הספיק לאשר את ההעברה באותו יום) זה לפעמים אפילו מופיע לי ב 2 בלילה באותו הלילה. לפעמים רק בבוקר למחרת (בשעון ישראל) ובמקרים נדירים רק בבוקר שעון ארה"ב (בהנחה כמובן שזה גם יום עסקים בארה"ב)

לי ההעברה הראשונה (זה״ב) לקחה שבוע, לא יודע אם זה בגלל שלאומי לא העבירו את הכסף יחד עם ההערה שהוספתי (מזהה חשבון) או בגלל שבנוטיפיקציה הכנסתי מספר חשבון מקומי של לאומי ולא IBAN. גם אחרי שהכסף הגיע (4 ימים) הוא לא נקלט וסומן כהעברה לא מזוהה. הייתי צריך לשלוח להם אסמכתא מהבנק ולחכות עוד כמה ימים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
I ביטוח רכב , עליה ממש גבוהה? צרכנות פיננסית 2
N מה קורה כשמחירי הדיור ממש גבוהים בייחס להכנסת האזרחים? נדל"ן 87
ל קרן השתלמות IRA מול קרן השתלמות מחקה- ממש אשמח לעזרה שוק ההון 5
S תיק ראשוני: מורכב או ממש פשוט? שוק ההון 9
B ממש API למערכת טרייד אוף טופיק 1
D משהו פה ממש ממש לא הגיוני פה לגבי ארצות הברית והקורונה! אוף טופיק 1
ח אנחנו ממש חכמים אבל בלי ניסיון :) נדל"ן 23
ט ממש IB לא הכי ברור.. שוק ההון 5
unrealx קרן נאמנות - ממש מבאס שוק ההון 15
Jasper בן עשרים ואחת מרגיש שחיסכון בא לי בקלות, אבל להתחיל להשקיע מפחיד אותי ממש. שוק ההון 18
ט אומנם לא פרישה מוקדמת - אבל ממש בדרך לשם! פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
כימאי קרנות מנוהלות - זה לא ממש עובד... שוק ההון 0
ק ממש אוף טופיק אוף טופיק 6
דוג האם לשכור דירה שנמצאת ממש קרוב לאנטנות סלולריות (בתור סטודנט) אוף טופיק 31
ס ביטוח מנהלים יקר עם הבטחת תשואה או קרן פנסיה ממש זולה? צרכנות פיננסית 4
yossik אל-על, ממש מרגיזים אותי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
אברם דוניץ מה אני עושה עם 8 מיליון ש"ח?!,זה ממש חוסר אונים! שוק ההון 11
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147

נושאים דומים

Back
למעלה