• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכירת מניות לאחר הנפקה ולוקדאון

• פותח הנושא keen
  • פורסם בתאריך

keen

משתמש רגיל
דירוג
31
יש סיכוי שהחברה בה אני עובד תעשה בעתיד IPO.
ממה שאני יודע, לרוב לאחר הנפקה של חברה בבורסה יש תקופת Lockdown בה איני יכול למכור את המניות שברשותי (לרוב חצי שנה?)
לקראת היום בו הלוקדאון מסתיים - האם יש לי דרך לשפר עמדות כך שאהיה מהראשונים שנותנים את פקודת המכירה בבורסה על מנת להפסיד כמה שפחות במידה ועוד עובדים עם נתח בחברה מוכרים? יש מה להתכונן לאירוע כזה מראש?

לא רק אתה יודע מתי נגמר הלוקדאון, גם שאר המשקיעים יודעים, והמחיר ישקף זאת. אין לך שום יתרון בעניין כי יש חלונות מסחר לעובדים שרק בהם מותר לסחור.

לא רק אתה יודע מתי נגמר הלוקדאון, גם שאר המשקיעים יודעים, והמחיר ישקף זאת. אין לך שום יתרון בעניין כי יש חלונות מסחר לעובדים שרק בהם מותר לסחור.
כאשר העובדים מבצעים פקודות מכירה בחלונות המסחר שמיועדים לכך, יש משמעות למי נתן פקודה ראשון? יש סדר כלשהו או שהפקודות מקובצות יחד?

כאשר העובדים מבצעים פקודות מכירה בחלונות המסחר שמיועדים לכך, יש משמעות למי נתן פקודה ראשון? יש סדר כלשהו או שהפקודות מקובצות יחד?
הפקודה נשלחת מיידית (ליתר דיוק זה תלוי בנאמן שלך, שדרכו מבוצעות הוראות המכירה. לפחות ב ibi קפיטל הן נשלחות מייד לביצוע, לא יודע איך זה אצל נאמנים אחרים) לבורסה ברגע שהיא נכתבת.
בבורסה סדר הפקודות כבר תלוי בסוג הפקודה (מרקט מול לימיט) ובגובה הלימיט, במקרה של פקודות לימיט - בדיוק כמו בפקודות מסחר רגילות.
מבין הפקודות שנשלחו באותו מחיר יש חשיבות לסדר הכרונולוגי של שליחתן, אבל לא רואה איך זה יעזור לך בהנחה שהעובדים לא מתאמים את אותו מחיר ו/או את זמני שליחת הפקודות.

נערך לאחרונה ב:
קח יום חופש ביום של הסיום ה-lockup ושב ברגע האמת על מערכת המסחר.

לפני היום הזה:
1) תוודא שניתן לשלוח פקודות מרקט ולא רק לימיט.
2) תוודא שניתן לעשות את זה אונליין בלי שליחת טופס פיזי.

לא בכל המניות 1 + 2 ברורים מאליהם.
אם אחד מהם לא מתקיים אז זה עוד יותר מדגיש את החשיבות של "לשבת על זה" ברגע האמת.
שליחת טפסים ותיקון פקודות לימיט זה לא משהו שכיף לעשות מהמשרד.

תהיה בטוח שכל הבכירים יהיו בבית ביום הזה ;)
אז אל תהיה הפראייר שמוכר בזול בימים שאחרי זה.

המניה יכולה לרדת עד 20 אחוז ביום הזה (אתה יכול לגגל על סיום lockup במניות בנאסדק) ולכן באמת חשוב למכור בכל הכוח.

המניה יכולה לרדת עד 20 אחוז ביום הזה (אתה יכול לגגל על סיום lockup במניות בנאסדק) ולכן באמת חשוב למכור בכל הכוח.
אבל שום דבר לא מבטיח לך שאם תמכור בתחילת יום המסחר הראשון, תשיג מחיר טוב יותר מאשר אם תקבע איזה לימיט שתופס לכל חלון המסחר.

אני לא יודע אם זה חוקי .. אבל אם החברה שהייתי עובד בה הייתה עושה IPO והיה לי בזה סכום משמעותי + תקופת צינון של חצי שנה אז הייתי מגדר את עצמי איכשהו:
בקניית PUTים או במכירת CALLים כנגד המניות

אני לא יודע אם זה חוקי .. אבל אם החברה שהייתי עובד בה הייתה עושה IPO והיה לי בזה סכום משמעותי + תקופת צינון של חצי שנה אז הייתי מגדר את עצמי איכשהו:
בקניית PUTים או במכירת CALLים כנגד המניות
בדרך כלל אסור לעבוד לסחור בנגזרים של מניית החברה, ואם כן אז רק בחלונות המסחר.

בדרך כלל אסור לעבוד לסחור בנגזרים של מניית החברה, ואם כן אז רק בחלונות המסחר.
זה לא בדיוק לסחור.. מה אם אני מודיע שנה מראש?
לדוגמא החברה שלי עושה IPO ושווי המניות שלי הן 1M$.

מבחינתי זה סכום משמעותי ואני לא אשרוד נפשית תנודות בסכום כזה בתיק, ולכן אני מודיע מראש שביום הIPO אני קונה 100 PUTים. מה הבעיה בזה?

זה לא בדיוק לסחור.. מה אם אני מודיע שנה מראש?
לדוגמא החברה שלי עושה IPO ושווי המניות שלי הן 1M$.

מבחינתי זה סכום משמעותי ואני לא אשרוד נפשית תנודות בסכום כזה בתיק, ולכן אני מודיע מראש שביום הIPO אני קונה 100 PUTים. מה הבעיה בזה?
אם אתה עובד בחברה אתה כפוף לכללים של מידע פנים, אז אסור לך לקנות או למכור מניות ונגזרים (גם דרך הברוקר שלך) אלא רק בחלונות מסחר.
אם אתה כבר לא עובד באותה חברה ואין לך גישה למידע פנים, אתה כנראה יכול לקנות גידור.

אלא רק בחלונות מסחר.
אז באותו חלון מסחר אני מודיע שאני רוצה לקנות 100 פוטים. מה הבעיה?
או שאני מודיע אפילו מעכשיו (לפני שהחברה שלי בכלל הכריזה אם יהיה IPO או לא) - שאני, ככה וככה, מצהיר בזאת שביום הIPO אקנה X פוטים עם סטרייק נמוך ב20% מהשער של הIPO

אז באותו חלון מסחר אני מודיע שאני רוצה לקנות 100 פוטים. מה הבעיה?
תבדוק מול החברה שלך שזה קביל.

או שאני מודיע אפילו מעכשיו (לפני שהחברה שלי בכלל הכריזה אם יהיה IPO או לא) - שאני, ככה וככה, מצהיר בזאת שביום הIPO אקנה X פוטים עם סטרייק נמוך ב20% מהשער של הIPO
לעובדי חברה ציבורית יש גישה למידע פנים, וההתייחסות של רשות ניירות הערך (האמריקאית, במידה והחברה נסחרת בבורסה אמריקאית) מגדירה כללים שנועדו להבטיח שלכל המשקיעים יש תנאים זהים מבחינת המידע שלפיו הם סוחרים.
בגלל זה לעובדים מוגדר חלונות מסחר שרק בהם מותר לבצע פעולות.
לא הבנתי למי אתה רוצה להודיע על כוונתך לקנות פוט, בתור אדם פרטי אתה לא מדווח ל sec (אלא אם אתה בעל שליטה בחברה).

בכל מקרה, הדיון פה גולש למחוזות משפטיים. ממליץ לך שתברר מול הגורמים הרלוונטיים בארגון שלך מה מותר לך ותפעל בהתאם.

תבדוק מול החברה שלך שזה קביל.

לעובדי חברה ציבורית יש גישה למידע פנים, וההתייחסות של רשות ניירות הערך (האמריקאית, במידה והחברה נסחרת בבורסה אמריקאית) מגדירה כללים שנועדו להבטיח שלכל המשקיעים יש תנאים זהים מבחינת המידע שלפיו הם סוחרים.
בגלל זה לעובדים מוגדר חלונות מסחר שרק בהם מותר לבצע פעולות.
לא הבנתי למי אתה רוצה להודיע על כוונתך לקנות פוט, בתור אדם פרטי אתה לא מדווח ל sec (אלא אם אתה בעל שליטה בחברה).

בכל מקרה, הדיון פה גולש למחוזות משפטיים. ממליץ לך שתברר מול הגורמים הרלוונטיים בארגון שלך מה מותר לך ותפעל בהתאם.
אני מנסה לעזור לבחור שפתח את השרשור.
שאם כל מה שהוא מפחד ממנו זה קריסת המניה של החברה שלו, הוא יכול לגדר את עצמו

אני מנסה לעזור לבחור שפתח את השרשור.
שאם כל מה שהוא מפחד ממנו זה קריסת המניה של החברה שלו, הוא יכול לגדר את עצמו
וכדאי שיבדוק שמותר לו לרכוש גידור שכזה. בהרבה חברות אוסרים על העובדים לרכוש פוט/שורט.

וכדאי שיבדוק שמותר לו לרכוש גידור שכזה. בהרבה חברות אוסרים על העובדים לרכוש פוט/שורט.
תשמע קטונתי, אבל אני דיי מצפצף על מה החברה אוסרת עלי בסכומים גדולים. מעניין אותי רק מה חוקית מותר/אסור מבחינת החוק -
אם הבן אדם עושה אקזיט בסכומים משמעותיים, קרי מעל 1M$ אני פחות הייתי הולך כצאן לטבח אחרי מה החברה אוסרת עלי או לא, אלא מוודא ובודק מה אפשר לעשות. במקרה הצורך מבקש מחבר לרכוש PUTים עבורי בחשבון שלו.

ראינו מה קרה לליימונייד ועוד חברות ישראליות שעשו IPO ותוך חצי שנה נפלו ב80%

ראינו מה קרה לליימונייד ועוד חברות ישראליות שעשו IPO ותוך חצי שנה נפלו
הדבר היחיד שאפשר לבקש זה שמעכשיו חבילות האופציות יכללו גם אופציות put בכמות מסויימת על מחיר ההנפקה, כדי לגדר את העובדים על פי ניסיון מההנפקות של השנים האחרות. זה משהו שהעובדים צריכים לדון עם ההנהלה מראש לפני ההנפקה.

אם ההנהלה פועלת בתום לב ובאמת מאמינה שהמחקר שקבע את מחיר ההנפקה בוצע בצורה נאותה, אז הם לא אמורים לסרב לבקשה כזו של העובדים.

מה שכן, אם תקנה פוטים בשוק בלי להודיע, אתה יכול למצוא את עצמך בכלא.

לכן כבר עדיף ללכת כצאן לטבח כמו שכולם עושים ולזרוק את כל הסחורה בסיום הלוקאפ.
מפסידים כמה עשרות אחוזים במקרה הרע, אבל לא 80-90 אחוז כמו שקורה אם ממשיכים להחזיק ולא מממשים.

הדבר היחיד שאפשר לבקש זה שמעכשיו חבילות האופציות יכללו גם אופציות put בכמות מסויימת על מחיר ההנפקה, כדי לגדר את העובדים על פי ניסיון מההנפקות של השנים האחרות. זה משהו שהעובדים צריכים לדון עם ההנהלה מראש לפני ההנפקה
מאוד מאוד לא סביר שחברה תסכים לכך.

תשמע קטונתי, אבל אני דיי מצפצף על מה החברה אוסרת עלי בסכומים גדולים. מעניין אותי רק מה חוקית מותר/אסור מבחינת החוק -
אם כך, מציע שמי שעושה את זה באמת יוודא שמה שהוא עושה לא רק חוקי אלא גם לא עלול ליפול בשום צורה כלשהי להגדרה של חשד לשימוש במידע פנים.
ואם מדובר בעסקאות בסכום גדול, על אחת כמה וכמה.
הנזק שיכול להיגרם למישהו מסיטואציה שבה הוא אפילו רק בגדר חשוד בשימוש במידע פנים יכול להיות עצום.
במקרה הצורך מבקש מחבר לרכוש PUTים עבורי בחשבון שלו.
אתה מסכן גם אותך וגם את החבר.

קח יום חופש ביום של הסיום ה-lockup ושב ברגע האמת על מערכת המסחר.

לפני היום הזה:
1) תוודא שניתן לשלוח פקודות מרקט ולא רק לימיט.
2) תוודא שניתן לעשות את זה אונליין בלי שליחת טופס פיזי.

לא בכל המניות 1 + 2 ברורים מאליהם.
אם אחד מהם לא מתקיים אז זה עוד יותר מדגיש את החשיבות של "לשבת על זה" ברגע האמת.
שליחת טפסים ותיקון פקודות לימיט זה לא משהו שכיף לעשות מהמשרד.

תהיה בטוח שכל הבכירים יהיו בבית ביום הזה ;)
אז אל תהיה הפראייר שמוכר בזול בימים שאחרי זה.

תודה :)

אם אני כבר לא עובד בחברה ויש ברשותי מניות בעת ההנפקה - המצב שלי שונה באיזהשהי צורה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
hommie טופס 106 לאחר מכירת מניות אוף טופיק 6
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
N הימנעות ממס יסף - בעת מכירת מניות בסכום גדול מיסים 17
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
B מס על מכירת מניות מאקזיט מיסים 5
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
I מניית דיב' VS מכירת מניות: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
D מכירת מניות למען רכישת דירה למגורים שוק ההון 31
H מכירת מניות שוק ההון 8
F הון עצמי לדירה - מכירת מניות, margin, הלוואה כנגד קה"ש או "למשכן" דירה של הורים? נדל"ן 13
T מס על מכירת מניות בשילוב עם משכורת מיסים 5
M מכירת מניות וקניית בית שוק ההון 7
P מכירת מניות RSU וישוב מזכה מיסים 10
ע מכירת כמות גדולה של מניות צרכנות פיננסית 6
י היי, מכירת מניות של חברות שאינם מונפקים בבורסה שוק ההון 8
Y מכירת מניות ESPP - יש דרך לוודא את הדיווח של הנאמן? שוק ההון 0
ס עזרה בנושא מכירת מניות שוק ההון 6
Y יש דרך כלשהי לא לשלם מס בעת מכירת מניות או אגרות חוב? שוק ההון 38
c881 אפשרות לשנות סדר מכירת מניות - ברוקר חו"ל שוק ההון 1560
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
שושן צחור תזמון מכירת rsu ו espp שוק ההון 18