• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכירים את הבחור הזה? (סרטון פרספקטיבה על פרישה מוקדמת)

יש לו אתר שהוא מקדם שמכין אותך לרעיונות עבודה והוא אתר זוועתי באיכות נמוכה שעולה יותר מידי כסף והיו תקריות שהוא לא נתן refund כמו שהוא הבטיח
לפי מה שהבנתי הוא לוקח שאלות מ-cracking the coding interview ומכין להם הסברים עוד יותר מפורטים ממה שיש בספר (וההסברים בספר הם מאוד מפורטים).
אז מן הסתם מי שישתמש בשירות הזה, ככל הנראה לא יפיק תועלת כי הערך של ההכנה לראיונות היא לפתור לבד את השאלות...

אגב, תמיד כדאי לשלם ב-paypal כדי שאפשר יהיה לקבל החזר במקרה שהסוחר ייצא נוכל, ולא להיות תלוי בטוב ליבו.

בשבוע שעבר הגעתי למסקנה שהאיש הזה בוודאות לא סולידי (גם בלי הקשר לנושא של ההשקעות, שכמו שנאמר בשרשור הזה, הן נוטות אצלו לכיוון ספקולטיבי).
הוא עשה סרטון של למה חשוב לו שכל בגד שהוא קונה יהיה של חברת north face. o_oo_o
האמת לגבי North face, Solomon וכאלה הוא כנראה צודק.
הגעתי למסקנה לפני שנה שהבגדים האלה מחזיקים המון זמן, לא מתדבללים (או שהרבה פחות), עוברים כביסות ללא בעיה, ופשוט נוחים.
השקעה ב North face אחד תהיה שווה לכמה השקעות בבגדי כותנה וכאלה.
אפשר לקנות בחנויות עודפים בהנחות של 20-50 אחוז. (למטייל עודפים, למשל.)
אפשר גם לבדוק באינטרנט מחו"ל.

וכן, לבחור יש כמה מיליונים בבנק. הוא לא חייב להיות סולידי בכל דבר :)
לגבי הקטע של האתר קריירה וכו. מניח שיש בטענות נגדו הרבה אמת, אבל לא הייתי קורא לו נוכל.

הוא חצי טרול. אסיאתי-אמריקאי אחר שהוא באמת סולידי ביוטיוב:

אני מנויה לערוץ שלו ביוטיוב מאז שהוא פירסם את הסרטון של למה הוא עזב את גוגל.
לא קשר לשוק ההון או פרישה או שם דבר, פשוט בגלל שאני מתכנתת והתכנים שלו רלוונטיים לי.
אני לפעמים פנטזת שאני מיליונרית כמוהו עם ידע של ראשת צוות של פייסבוק ושל גוגל לשעבר.
למדתי ממנו שיוקר מחיה חשוב גם כשאת הייטיקיסטית שחיה ב עמק הליסיקון.

אני מנויה לערוץ שלו ביוטיוב מאז שהוא פירסם את הסרטון של למה הוא עזב את גוגל.
לא קשר לשוק ההון או פרישה או שם דבר, פשוט בגלל שאני מתכנתת והתכנים שלו רלוונטיים לי.
אני לפעמים פנטזת שאני מיליונרית כמוהו עם ידע של ראשת צוות של פייסבוק ושל גוגל לשעבר.
למדתי ממנו שיוקר מחיה חשוב גם כשאת הייטיקיסטית שחיה ב עמק הליסיקון.
את יכולה למצוא בפורום פוסטים רבים בנושא של יוקר המחייה בארץ מול העולם, בהקשר של אנשי הייטק.

למיטב זיכרוני המסקנה היא שההייטק הישראלי נותן את הערך הכי גבוה בעולם במונחים של משכורת מול יוקר מחייה.

למיטב זיכרוני המסקנה היא שההייטק הישראלי נותן את הערך הכי גבוה בעולם במונחים של משכורת מול יוקר מחייה.
משכורת לעומת יוקר מחיה - ישראל יותר טובה להייטקיסט (מתכנת) לעומת ארה"ב - רוב הסיכויים (במיוחד בעמק הסיליקון אבל לא כולם חייבים לעבוד בגוגל או פייסבוק)
ישראל גם יותר טובה מבריטניה.
לגבי אירופה לא בטוח: הולנד בירת ההייטק של אירופה יכול להיות ששכר של הייטיקסט לעומת יוקר מחיה יחס יותר טוב מישראל.
אני אישית בודק עכשיו את קנדה ואוסטרליה.
קל לדעת טווחי משכורות במדינות שונות, ממש לא קל לדעת יוקר מחיה.... אני כל הזמן מוצע מידע סותר באינטרנט באתרים השונים כי זה כ"כ משתנה לפי איזור ולפי צורת חיים. (הסולידיים ממש שונים מ לא סולידיים)

לגבי אירופה לא בטוח: הולנד בירת ההייטק של אירופה יכול להיות ששכר של הייטיקסט לעומת יוקר מחיה יחס יותר טוב מישראל.
לא מכיר את הולנד ספציפית, אבל כשבדקתי משכורות באירופה (לפני כמה שנים בודדות) המשכורות שם היו נמוכות בהרבה מאשר בישראל. אפילו בערים יקרות יחסית כמו פריז.
אני אישית בודק עכשיו את קנדה ואוסטרליה.
גם באוסטרליה המשכורות נמוכות בצורה משמעותית.
בקנדה ההפרש פחות גדול אבל עדיין קיים.

לא מכיר את הולנד ספציפית, אבל כשבדקתי משכורות באירופה (לפני כמה שנים בודדות) המשכורות שם היו נמוכות בהרבה מאשר בישראל. אפילו בערים יקרות יחסית כמו פריז.

גם באוסטרליה המשכורות נמוכות בצורה משמעותית.
בקנדה ההפרש פחות גדול אבל עדיין קיים.

אני חי בגרמניה ומכיר את המשכורות של מרכז אירופה דיי טוב.
אכן, המשכורות נמוכות מישראל (לא כולל שוויץ,לוקסמבורג, ליכטנשטיין ונורווגיה) אך יש כמה פקטורים שדורשים מחשבה, אתן דוגמאות לגבי גרמניה.

1) בגרמניה מינימום ימי חופש בשנה הוא 20, רוב החברות יתנו 24-26 וחברות גדולות יכולות להעניק יותר מ30
2) עד 3 ימי מחלה אין צורך לפתק מהרופא לפי חוק. עד 45 יום המעסיק משלם משכורת מלאה ומשם הביטוח הרפואי נכנס ומשלם 70 אחוז ויותר ללא הגבלת זמן, תלוי בסוג הביטוח
3) יש החזרי מס משמעותיים בסוף שנה, בין 1000-2000 יורו על משכורת של 40-60 אלף יורו בשנה
4) בגרמניה שבוע עבודה מלא הוא 36-40 שעות, נדיר לעבוד שעות נוספות ברוב הסקטורים כולל טק. זה אומר 170-175 שעות בחודש מקסימום.
5) חופשת לידה, 14 שבועות בתשלום, הסטנדרט הוא 16 שבועות, גם לאב.

1) בגרמניה מינימום ימי חופש בשנה הוא 20, רוב החברות יתנו 24-26 וחברות גדולות יכולות להעניק יותר מ30
גם בארץ אפשר להגיע ל 20-25 ימים בשנה.
ואני די בטוח שפה יש יותר חגים, כלומר סהכ ימי החופש גדול יותר.
2) עד 3 ימי מחלה אין צורך לפתק מהרופא לפי חוק. עד 45 יום המעסיק משלם משכורת מלאה ומשם הביטוח הרפואי נכנס ומשלם 70 אחוז ויותר ללא הגבלת זמן, תלוי בסוג הביטוח
ברוב חברות הייטק בארץ משלמים 100% מהיום הראשון (למרות החוק).
בנוסף בהרבה חברות בארץ לא צריך אישור רפואי בכלל, גם על מחלה של יותר מ3 ימים.
3) יש החזרי מס משמעותיים בסוף שנה, בין 1000-2000 יורו על משכורת של 40-60 אלף יורו בשנה
כלומר הם גובים ממך יותר מידי מס במהלך השנה כדי להחזיר לך חלק ממנו בסוף? כן, נשמע מאוד יעיל...
השאלה החשובה היא כמה מס אתה משלם בסופו של דבר. החזרים כשלעצמם הם חסרי משמעות
) בגרמניה שבוע עבודה מלא הוא 36-40 שעות, נדיר לעבוד שעות נוספות ברוב הסקטורים כולל טק. זה אומר 170-175 שעות בחודש מקסימום.
גם בטק בארץ אפשר למצוא חברות עם שעות כאלה.
רשמית בארץ שבוע עבודה זה 42 שעות, אבל ברוב החברות שעבדתי בהן לא יתקטננו איתך על עוד שעתיים בשבוע.

גם בארץ אפשר להגיע ל 20-25 ימים בשנה.
ואני די בטוח שפה יש יותר חגים, כלומר סהכ ימי החופש גדול יותר.

ברוב חברות הייטק בארץ משלמים 100% מהיום הראשון (למרות החוק).
בנוסף בהרבה חברות בארץ לא צריך אישור רפואי בכלל, גם על מחלה של יותר מ3 ימים.

כלומר הם גובים ממך יותר מידי מס במהלך השנה כדי להחזיר לך חלק ממנו בסוף? כן, נשמע מאוד יעיל...
השאלה החשובה היא כמה מס אתה משלם בסופו של דבר. החזרים כשלעצמם הם חסרי משמעות

גם בטק בארץ אפשר למצוא חברות עם שעות כאלה.
רשמית בארץ שבוע עבודה זה 42 שעות, אבל ברוב החברות שעבדתי בהן לא יתקטננו איתך על עוד שעתיים בשבוע.
רוב מה שכתבת נכון בתאגידים המאוד גדולים (למרות שאני לא מסכים לגבי כמות השעות. לא מכיר מקום עבודה בהיי טק שעובדים 42 שעות בשבוע).
באירופה מה שכתבו מעליך זה נכון לכל מקומות העבודה.
אז כדי לקבל רמת מחייה ממוצעת באירופה, צריך בארץ לעבוד בחברות הכי טובות, עשירות וגדולות שיש.

רוב מה שכתבת נכון בתאגידים המאוד גדולים
אני דוקא מדבר בעיקר על חברות קטנות.
למרות שאני לא מסכים לגבי כמות השעות. לא מכיר מקום עבודה בהיי טק שעובדים 42 שעות בשבוע
בכמה חברות האחרונות שעבדתי בהן, היו לי תקופות שעבדתי גם פחות מ42 שעות בשבוע (וכמובן לא רק אני אלא גם שאר העובדים).
לא בכל מקום בהיטק בארץ עובדים מ9 בבוקר עד 9 בלילה. במיוחד בשנים האחרונות יש יותר ויותר מקומות עם שעות עבודה יותר רגועות.
באירופה מה שכתבו מעליך זה נכון לכל מקומות העבודה.
אבל לא מעניין אותי (ואת האנשים בדיון) "כל מקומות העבודה" אלא רק "מקומות העבודה שרלוונטיים אלינו". כלומר בגדול חברות הייטק, וכאלה שהייתי מוכן לעבוד בהן.
אז כדי לקבל רמת מחייה ממוצעת באירופה, צריך בארץ לעבוד בחברות הכי טובות, עשירות וגדולות שיש.
הפוך.
באירופה אפילו בחברות הכי טובות עשירות וגדולות אתה לא תגיע לשכר שאתה יכול לקבל בחברה קטנה/בינונית בישראל.

אני דוקא מדבר בעיקר על חברות קטנות.

בכמה חברות האחרונות שעבדתי בהן, היו לי תקופות שעבדתי גם פחות מ42 שעות בשבוע (וכמובן לא רק אני אלא גם שאר העובדים).
לא בכל מקום בהיטק בארץ עובדים מ9 בבוקר עד 9 בלילה. במיוחד בשנים האחרונות יש יותר ויותר מקומות עם שעות עבודה יותר רגועות.

אבל לא מעניין אותי (ואת האנשים בדיון) "כל מקומות העבודה" אלא רק "מקומות העבודה שרלוונטיים אלינו". כלומר בגדול חברות הייטק, וכאלה שהייתי מוכן לעבוד בהן.

הפוך.
באירופה אפילו בחברות הכי טובות עשירות וגדולות אתה לא תגיע לשכר שאתה יכול לקבל בחברה קטנה/בינונית בישראל.
אני בתחום המון שנים וגם הקרובים אליי, ואני מכיר ורואה את הדברים אחרת לחלוטין ממה שאתה כותב.
אבל אולי אני טועה.

אני בתחום המון שנים וגם הקרובים אליי, ואני מכיר ורואה את הדברים אחרת לחלוטין ממה שאתה כותב.
אבל אולי אני טועה.
גם אני בתחום המון שנים, וגם לי יש המון חברים שעובדים בתחום המון שנים.
אולי אתה ואני לא באותו תחום :)

אתם מתווכחים על משהו שהוא מאוד אינבידואלי בין חברה לחברה ולא כל כך קשור למדינה.. אצלנו יש 26 ימים חופש בשנה + 5 ימי חופש נוספים אם רוצים להתנדב + יום חופש ביום הולדת (חברה גדולה)
בסטארטאפים וחברות בגודל בינוני ממוצע ימי החופש יותר קטן, אבל יש גם חברות שלא מגבילות בימי חופש..

אבל אולי אני טועה.
מה אתה רואה אחרת? ממה שאתה מכיר עובדים יותר שעות ממה שהוא ציין?

רוב מה שכתבת נכון בתאגידים המאוד גדולים (למרות שאני לא מסכים לגבי כמות השעות. לא מכיר מקום עבודה בהיי טק שעובדים 42 שעות בשבוע).
אני אמנם כרגע בחל"ת אבל עד לפני הקורונה, בתור מתכנתת מתחילה זוטרה, עבדתי 42 שעות בשבוע - התקן היה 8.5 שעות ב א'-ד' וביום חמישי 8 שעות.
לא עובדים בשישי, שבת - גם לא עונים לאימייל, גם לא ביום של העברת גרסה, גם לא אם דחפת בגיט קוד שעושה באג ברמה של בלוקר או וואטאבר.

אני לא מבינה למה כ"כ הרבה מתכנתים בארץ מוכנים להיות עבדים ושפחות של חברת ההייטק כאילו זאת הדרך היחידה להרוויח בהייטק.
ודרך אגב, היו לי יש 26 ימי חופש בשנה.

עד שלא נדבר במספרים (שכר שנתי), לא נדע לעשות השוואה אמיתית.
במקצוע של המתכנתים, הניסיון עושה הבדל עצום, אחרי שנתיים השכר קופץ פלאים.
לכן כשמדברים על שכר, צריך לדבר על איזה מקצוע בדיוק בהייטק (QA, סיסטם, תוכנה, BI וכ"ו) ועם כמה שנות ניסיון.
זה אפילו יותר קשה כי המיסוי בגרמניה לרווקים למשל הוא גבוה לאין שיעור מזה שבישראל.
אז אם באמת רוצים להשוות - צריך לדבר נטו.
וכל מדינה היא אחרת. אני בדקתי את ברלין והזדעזעתי מהשכר הנמוך.
אני מאוהבת באוסטליה וחושבת להגר לשם ורק עכשיו התחלתי לבדוק משכורות ואת יוקר המחיה ולראות איפה היחס הוא יותר טוב מאשר בישראל.

נערך לאחרונה ב:
אני לא מבינה למה כ"כ הרבה מתכנתים בארץ מוכנים להיות עבדים ושפחות של חברת ההייטק כאילו זאת הדרך היחידה להרוויח בהייטק.

מה לעשות שיש מתכנתים שכותבים קוד של מוצרים קריטיים, ותקלות עלולות לצוץ דווקא אצל הלקוחות הכי גדולים בחברה(שלרוב נמצאים בארצות הברית).
כמובן שאת יכולה להגיד לVP אני לא עונה אחרי 5 למיילים ולא אכפת לי שכל הרשת של הלקוח למטה בגלל פיצ'ר שאני מפתחת.

ואני לא בטוח שהמתכנתים שעובדים אקסטרה שעות עושים את זה בגלל האהבה שלהם לכסף.
לדעתי דברים אחרים מניעים אותם.

נו תראי מה לעשות שיש מתכנתים שכותבים קוד של מוצרים קריטיים ותקלות עלולות לצוץ דווקא אצל הלקוחות הכי גדולים בחברה(שלרוב נמצאים בארצות הברית).

כמובן שאת יכולה להגיד לVP אני לא עונה אחרי 5 למיילים ולא אכפת לי שכל הרשת של הלקוח למטה בגלל פיצ'ר שאני מפתחת.
אבל בשביל זה יש צוות פיתוח שלם ולא מתבססים על מתכנת בודד.
מעבירים בג'ירה למתכנת אחר שיטפל בזה.
אבל דבר כזה לא אמור לקרות אם זה עבר QA.
אתה מתאר תרחיש שקורה רק בחברת סטארטאפ וגם כזאת שלא מתנהלת כמו שצריך.

אתה מתאר תרחיש שקורה רק בחברת סטארטאפ וגם כזאת שלא מתנהלת כמו שצריך.
לא יודע מה הניסון שלך אבל ההנחה שלך שגויה.
"מעבירים בג'ירה למתכנת אחר" אני אומר לך בנק מושבת (הוא מפסיד המון כסף בכל רגע).
במקרים האלה לא מעבירים למתכנת אחר אלא מתחברים לסביבת לקוח.
אני לא מתכנת אבל במקרה טיפלתי בלקוחות כאלה כמה וכמה שנים.
וכשצריך כל השרשרת עובדות לילות\חגים\גשם\שמש\שבת\פצצה אוטמית וכו'...

השרשור הפך מעניין ברגע שהתחילו לדבר על הגירה להייטקיסטים.
צריך לעשות שרשור שמדבר רק על זה.
לא ידעתי שיש פה כ"כ הרבה הייטקיסטים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ מכירים את הספר הזה? אוף טופיק 3
yossik האם מגיע הקץ ליס והוט כפי שאנו מכירים או שהן צריכות לשנות את המודל העיסקי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
מ מכירים את סדרת הריאלטי על הקמצנים הקיצוניים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
כ מכירים דירת 3/3.5 שנהפכה ל 4? נדל"ן 7
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
someone235 מכירים כלי לניתוח הוצאות ברמה השנתית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
L איך מכירים חברים? אוף טופיק 24
ת דוח עסקי תאגיד. מכירים? שוק ההון 0
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
O מכירים אתר שבו אפשר להצמיד לגרפים אירועים מהעבר ? שוק ההון 1
aminadav איך ללמוד על שוק ההון? מחפש ספר הכי חופר שאתם מכירים. אוף טופיק 5
מ לא יכול לסגור חשבון בנק בגלל נייר ערך שלא נמכר - מכירים? צרכנות פיננסית 6
yossidiv האם אתם מכירים ספרים או דרך יעילה אחרת ללמוד על מינוף ? התפתחות אישית 2
M האם אתם מכירים סיפורי יזמי הייטק שנכשלו? אוף טופיק 44
G מכירים תעודה שעוקבת אחרי מניות בנקים בארה"ב? שוק ההון 2
ת מכירים אפלקציית התכתבות שמתרגמת אוטומטית? אוף טופיק 1
Liron2035 מכירים שער חי (אמין) ל-USD/ILS ? שוק ההון 43
S מכירים etf שמחזיק רק תאגידים גדולים מכל העולם או לפחות ארצות הברית שוק ההון 4
ITS אתר כלכלה גלובלית - מכירים אחד טוב? שוק ההון 9
S מכירים ETF שעוקב אחרי המדד העולמי או המדד העולמי ללא ארצות הברית שקיים עוד לפני המשבר של שנת 2000? שוק ההון 7
L איזה מלגות אתם מכירים לסטודנטים שנה א'/ב'? ללא התנדבות אוף טופיק 21
Liron2035 מכירים אתר חינמי לשרטוט גרפים למבט על תיקים סולידיים+דיבדנדים? שוק ההון 1
M מכירים סדנא שמשפרת בטחון עצמי/מיומנויות תקשורת או דיבור לפני קהל? התפתחות אישית 8
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
amit קרן השתלמות - טיפ שרובכם לא מכירים למשיכה מוקדמת שוק ההון 8
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה