• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכירים את הבחור הזה? (סרטון פרספקטיבה על פרישה מוקדמת)

אני חולה על הסרטונים שלו.
כמות ההומור היבש, הסרקזם, והפרספקטיבה שלו הורגים אותי :)
המממ, הסרטון בסדר.
נראה לי שיש לו הנחות סמויות שהן מאוד בעייתיות: האם מישהו שהוא עצמאי כלכלית חייב בהכרח:
1. לחיות בצמצום (בפועל רמת החיים של מישהו עצמאי כלכלי תלויה בכמות שהוא חסך לפני "הפרישה המוקדמת")
2. לא לעשות שום דבר פרודקטיבי בחיים שלך (רק לאכול, לשתות, לישון, ולא לעשות כלום מעבר)

זה בולט במיוחד שהוא חוזר ואומר שלהיות עצמאי כלכלי == לחיות על חוף בלי ביטוח ובלי משפחה.

מה שכן, בדקה האחרונה של הסרטון הוא מזכיר בחצי משפט שאפשר במקום להיות "עצמאי כלכלית" (כמו שהוא תיאר את המונח במהלך הסרטון שלו) לעבוד ולחיות חיים ברי קיימא (כך שאם תאבד את העבודה זה לא ידפוק לך את החיים, וגם אם תרצה לקחת הפסקה זה לא ידפוק לך את החיים)

בשבילי, כדי להיות עצמאי כלכלית וגם אולי מסופק מהחיים (אני לא באמת יודע) זה שיהיה לי מספיק כסף על מנת להחליף את הסיפוקים הקטנים שאני מקבל בעבודה שנותנים משמעות רבה לחיים: התקדמות מקצועית, הערכה מקצועית, הפן החברתי.
לכן אני מאמין שאני צריך כסף על מנת לטייל ולחוות דברים חדשים, להיות חלק ממשהו משמעותי שאני אוהב.
כל פעם שאני חושב על משהו כזה, זה משהו שלא יהיה זול, וגם לא בטוח שיותר ממספר חודשים.

דוגמאות לעיסוקים לא זולים: טיול בקראוון בארה"ב של שנה, טיול ארוך שם, משהו ארוך במקום אחר. אגב, אני בספק מניסיון טיולים שהיו לי שמאוד אהנה מזה לאחר מספר חודשים על סמך ניסיון.
דבר נוסף שחשבתי עליו הוא קבלת רישיון טיס אזרחי ופיתוח התחביב.. לא זול בכלל אתה מסוגל.
ועוד כל מיני דברים קטנים.
החיסרון בדברים האלה שהם נעשים ברובם סולו ואין להם הערכה מקצועית/חברתית גבוהה.
אם אני מסתכל מחוץ לזה, אז עולים הדברים הנאיביים של התנדבות. מעולם לא ניסיתי התנדבות ממושכת ורצינית, אבל אני לא חושב שזה באופי שלי.
לגבי פיתוח תחביבים ועיסוקים מכניסים - הדעה שלי לפי ההיכרות שלי עם עצמי - מה שאני לא עושה כרגע גם לא ממש יהיה חלק מחיי בהינתן עוד X זמן.
בסך הכל יש לי זמן גם עכשיו.

הנקודה מבחינתי בסרטון שלו היא שחייבים את הקטע החברתי. ברגע שפרשת כלכלית, אתה התבודדת, כי יצאת ממסגרת חשובה.
לאחר שפרשת, זה תלוי בך אם בתקציב שיש לך אתה מצליח למלא את החסר או לא, אם בכלל.

הבחור בסירטון מצליח לגוון את מקורות ההכנסה שלו, ולא רק מעבודה כשכיר:
יוטיוב, חסויות, כל מיני אפליקציות ותוכנות שהשיק במהלך השנים, שוק ההון.
הוא יכול לפרוש בכיף ולהמשיך להתפרנס רק מזה ולהרגיש משמעות חברתית מסויימת (פידבקים ממגיבים ביוטיוב וכו).
לא מספיק לו..
הדוגמה לגבי לשכב על החוף היא דוגמה פשטנית עבור האדם הפשוט וגם לגבי עצמו כשהוא מנסה לחשוב באופן בסיסי.

יש גם את הפאן של הערכה עצמית שהוא מדבר עליה: "כל אחד יכול לפרוש כלכלית אם אין לו מחוייבויות".
"קל מידי".
זה מחזיר את השאלה חזרה אל האם אתה מצליח לעשות משהו משמעותי לאחר שפרשת.

נערך לאחרונה ב:
אז השאלה, היא האם אתה חושב שתמצא אנשים דומים לך באותו "הלך רוח"?
מניח שאם תסתובב בבתי קפה בתל אביב בבוקר, יהיה לך עם הרבה מי לדבר.

אני לא חושב שלמצוא נושאי שיחה עם זרים זו השאלה פה.
לדעתי היא יותר שאלה של הגשמה עצמית, הצלחה ביחס לאנשים אליהם אתה משווה את עצמך, מקובלות חברתית, ויצירת חוויות משותפות עם קבוצה אליה אתה שייך.
גם לגבי עצמי, אני נוטה יותר לדחוף את עצמי כשמציבים לי אתגר/קושי, ולא כשהכל נינוח. בפרישה הדברים נוטים לכיוון הנינוח.

אגב, אני לא מאוד מתחבר לאנשים שיושבים כל בוקר בבתי קפה, למרות שמידי פעם להתברגן קצת בבית קפה זה נחמד.

שלא יהיה ספק, הייתי מת לפרוש מוקדם ולעשות כיף חיים עם הגשמה עצמית, מקובלות חברתית, וחברים לעיסוקים.
רק שזה הרבה יותר קשה לביצוע מעבר לאיך שזה נשמע ב "X חלקי 3% בשנה".

TechLead, הבחור בסירטון, גם מתחבט ומשחק עם הרעיון אבל לא מצליח להתחבר אליו באמת.
יש לו הרבה סרטונים בסגנון של צרכנות נבונה, עצמאות פיננסית, מעורבים בנושאים אחרים.

נערך לאחרונה ב:
מה שהוא מפספס בענק זה שהמושג "עצמאות כלכלית ופרישה מוקדמת" מייצג דברים שונים לאנשים שונים.
יש אנשים שעבורם זה "עכשיו אני יכול להקים את העסק העצמאי שתמיד רציתי".
יש אנשים שעבורם זה "עכשיו אני יכול להקים את הגמ"ח שתמיד רציתי".
ויש גם אנשים שעבורם זה "עכשיו אני יכול להיות בטטה".

אני לא חושב שלמצוא נושאי שיחה עם זרים זו השאלה פה.
לדעתי היא יותר שאלה של הגשמה עצמית, הצלחה ביחס לאנשים אליהם אתה משווה את עצמך, מקובלות חברתית, ויצירת חוויות משותפות עם קבוצה אליה אתה שייך.
אז מחליפים קבוצה. עוברים לפעמים דירה, מחליפים מקום עבודה, זוגות עם ילדים בגיל של הילדים שלך וכו'.
מעבר לכך שעדיף שתשווה את עצמך לנקודת אפס ידועה/מצבך לפני חודש ולא כלפי אנשים זרים.

אני אתן לדוגמה, אני עובד עם הילד על האפליקציה של c25k.
לפני חודש וחצי הוא היה חוזר גמור אחרי חצי שעה של דקה וחצי ריצה/שתי דקות הליכה.
אתמול כבר הגענו ל-20 דקות רצופות.
אנחנו לא משווים לאחרים (ויש אפליקציות שנותנות להשוות מול קהילה), הרבה יותר מעודד בהשוואה מול מה הצלחת לעשות.
בערך כמו תמונות "לפני/אחרי"

אני לא בטוח שהוא מפספס את זה, אבל הוא מציין סוג של אנשים שיכול להתבזבז.
הוא ספציפית אדם שעושה לא מעט דברים יצרניים במקביל. הלוואי ככה על כולם, ומשום מה, דעתו היא שהוא עדיין צריך מסגרת מקובלת בחברה עבור מה שציינתי.
זה אינדיבידואלי, כמובן.

כן, בדיוק ראיתי אותו לפני כמה חודשים. אחלה בחור אגב, יש לו עוד כל מיני סרטונים מדליקים. אישית, אני מאוד מתחבר למה שהוא אומר ולדעות שלו.
יש לי חבר שהיה לו סטארטפ שהוא מכר בכמה מליונים, הדבר היחידי שהוא עשה אחרי ״הפרישה״ - יצא לטיול של שנה וחצי.
בן אדם רצה לטייל כל החיים, אבל אחרי שנה בערך - נמאס לו. נמאס לו כל הזמן לזוז, לטוס, לחפש לינה, להיות מבודד, כן הוא מצא לעצמו חברים, אבל רובם היו מפסיקים באיזה שהוא שלב ולא ממשיכים איתו. כאשר חזר לארץ - כל החברים שלו היו בעבודה והיה נפגש איתם בערבים רק או סופשים.
קיצר, בן אדם חזר לעבוד - פתח עוד חברה ועובד כבר 4 שנים ברצף, הוא עובד לא בגלל כסף אלא בגלל סיפוק אישית.
אז אני די מבין את הTechLead - אני בעצמי שואל את אותם השאלות. גם בפרישה - אני יעשה משהו יעיל.

מהסרטון שלו על הפסדים בבורסה, אני מסיק שהוא לא משקיע במדדים.
למה זה ככה לדעתם? האם הוא מחשיב את עצמו לחכם מדי בשביל זה?

הנה הסרטון ("How I lost $350K daytrading stocks and what I learned from it."):
https://www.youtube.com/watch?v=5IcvRe8bQhU

בסוף הסרטון הוא אומר שהוא לא למד מזה דבר ועדיין מפסיד כסף בבורסה (תקשיבו לדקה 12:38). WTF?
ובכלל הדיבור שלו במונחים של "למבורגיני" (דקה 10:45) מרמז על מהמר כפייתי שאולי נכבה גם בקריפטו...

נערך לאחרונה ב:
From the videos I've seen by this guy it seems at least half the things he says are an advanced form of trolling and sarcasm, so I wouldn't take him too seriously.

From the videos I've seen by this guy it seems at least half the things he says are an advanced form of trolling and sarcasm, so I wouldn't take him too literally.
שיעשה מה שכיף לא אבל איך אפשר לעשות וידאו על השקעות ואפילו לא להגיד מילה אחת על השקעה במדדי מניות ועל תוחלת הרווח במניות ?
משהו לא הגיוני אצלו...

מהסרטון שלו על הפסדים בבורסה, אני מסיק שהוא לא משקיע במדדים.
למה זה ככה לדעתם? האם הוא מחשיב את עצמו לחכם מדי בשביל זה?

הנה הסרטון ("How I lost $350K daytrading stocks and what I learned from it."):
https://www.youtube.com/watch?v=5IcvRe8bQhU

בסוף הסרטון הוא אומר שהוא לא למד מזה דבר ועדיין מפסיד כסף בבורסה (תקשיבו לדקה 12:38). WTF?
ובכלל הדיבור שלו במונחים של "למבורגיני" (דקה 10:45) מרמז על מהמר כפייתי שאולי נכבה גם בקריפטו...

אני לא זוכר בדיוק איפה זה נאמר, אבל יש לו כסף שמושקע בצורה סולידית יותר. הוא לא עשה עוד סרטונים על זה כמו הסרטון שציטתת, אבל זה הלך הרוח בדברים שהוא אומר על חיסכון, ופרישה.
ה vlog שלו הוא לא כלכלי גרידא. מבחינת התנהגות כלכלית הוא מטיף לא מעט על להסתפק במועט או רק במה שיעשה אותך ממש מאושר.
כמו כן, הוא מסביר על הדרכים שלו לייצר הכנסה. חלקה פאסיבי במידה מסויימת (חסויות, סרטונים ישנים שממשיכים לייצר צפיות, תוכנות, אפליקציות ואתרים שיצר במהלך השנים, והשקעות עליהן הוא לא מרבה לדבר).

הדייטריידינג היה הניסיון שלו להצליח בתחום. הוא כשל והוא עזב את זה. אני מניח שהוא בהשקעות פסיביות והוא לא מאוד מתעניין בתחום, ולכן לא עושה על זה סרטונים.
טרול, הוא לא. ראיתי כמעט את כל הסרטונים שלו רק משום שאני נהנה להקשיב לו. אולי ההומור שלו לא מובן על ידי כולם. סרקזם יש בשפע.

הוא לא תנ"ך ולא מתיימר להיות. ה vlog שלו גם לא מוגדר בעיניו כ vlog כלכלי, ולכן הוא לא חייב להסביר את עולמם של ההשקעות הפסיביות.
הסרטונים שלו נועדו לייצר לו הכנסה והוא הכי פתוח בזה שאפשר, ואני מאוד מתחבר לזה.
למרות זאת, יש לו מלא תובנות.

נערך לאחרונה ב:
בשבוע שעבר הגעתי למסקנה שהאיש הזה בוודאות לא סולידי (גם בלי הקשר לנושא של ההשקעות, שכמו שנאמר בשרשור הזה, הן נוטות אצלו לכיוון ספקולטיבי).
הוא עשה סרטון של למה חשוב לו שכל בגד שהוא קונה יהיה של חברת north face. o_oo_o

בשבוע שעבר הגעתי למסקנה שהאיש הזה בוודאות לא סולידי (גם בלי הקשר לנושא של ההשקעות, שכמו שנאמר בשרשור הזה, הן נוטות אצלו לכיוון ספקולטיבי).
הוא עשה סרטון של למה חשוב לו שכל בגד שהוא קונה יהיה של חברת north face. o_oo_o
אני כמעט בטוח שהוא טרול.

אתה יכול לפרט? את מי הוא רימה?
יש לו אתר שהוא מקדם שמכין אותך לרעיונות עבודה והוא אתר זוועתי באיכות נמוכה שעולה יותר מידי כסף והיו תקריות שהוא לא נתן refund כמו שהוא הבטיח

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ מכירים את הספר הזה? אוף טופיק 3
yossik האם מגיע הקץ ליס והוט כפי שאנו מכירים או שהן צריכות לשנות את המודל העיסקי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
מ מכירים את סדרת הריאלטי על הקמצנים הקיצוניים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
כ מכירים דירת 3/3.5 שנהפכה ל 4? נדל"ן 7
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 0
someone235 מכירים כלי לניתוח הוצאות ברמה השנתית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
L איך מכירים חברים? אוף טופיק 24
ת דוח עסקי תאגיד. מכירים? שוק ההון 0
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
O מכירים אתר שבו אפשר להצמיד לגרפים אירועים מהעבר ? שוק ההון 1
aminadav איך ללמוד על שוק ההון? מחפש ספר הכי חופר שאתם מכירים. אוף טופיק 5
מ לא יכול לסגור חשבון בנק בגלל נייר ערך שלא נמכר - מכירים? צרכנות פיננסית 6
yossidiv האם אתם מכירים ספרים או דרך יעילה אחרת ללמוד על מינוף ? התפתחות אישית 2
M האם אתם מכירים סיפורי יזמי הייטק שנכשלו? אוף טופיק 44
G מכירים תעודה שעוקבת אחרי מניות בנקים בארה"ב? שוק ההון 2
ת מכירים אפלקציית התכתבות שמתרגמת אוטומטית? אוף טופיק 1
Liron2035 מכירים שער חי (אמין) ל-USD/ILS ? שוק ההון 43
S מכירים etf שמחזיק רק תאגידים גדולים מכל העולם או לפחות ארצות הברית שוק ההון 4
ITS אתר כלכלה גלובלית - מכירים אחד טוב? שוק ההון 9
S מכירים ETF שעוקב אחרי המדד העולמי או המדד העולמי ללא ארצות הברית שקיים עוד לפני המשבר של שנת 2000? שוק ההון 7
L איזה מלגות אתם מכירים לסטודנטים שנה א'/ב'? ללא התנדבות אוף טופיק 21
Liron2035 מכירים אתר חינמי לשרטוט גרפים למבט על תיקים סולידיים+דיבדנדים? שוק ההון 1
M מכירים סדנא שמשפרת בטחון עצמי/מיומנויות תקשורת או דיבור לפני קהל? התפתחות אישית 8
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
amit קרן השתלמות - טיפ שרובכם לא מכירים למשיכה מוקדמת שוק ההון 8
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 51
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 15
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 32
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
ק עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57

נושאים דומים

Back
למעלה