מי שאין לו ראש ריאלי אין לו עתיד?

ניטרלית

משתמש סולידי
דירוג
8
ככל שאני קוראת עוד ועוד שירשורים האמת המרה מתחוורת לה
כנראה שאין לי באמת עתיד כלכלי ,אלא אם כן תיפול עלי ירושה או משהו לא צפוי
אין לי ראש ריאלי,הייטק לא מדבר אלי וכל המקצועות שדורשים ראש ריאלי
אני אוהבת לעזור לאנשים והדבר שהכי יספק אותי ואהיה טובה בו זו עבודה סוציאלית.
אבל מבינה ששכר גבוהה בתחום זה רק פרוטקציות
האם באמת אין מקצוע הומני מכניס?
אני מדברת על ‏ עבודה בתור שכירה(!!!!)
אשמח אם מישהו יהיה איש בשורה עבורי ויוכיח לי שאני טועה
לו יהי

נערך לאחרונה ב:

שייק חלבון

משתמש ותיק
דירוג
327
אני לא מתחבר לריאלי גם כן, בתיכון נכשלתי במדעי המחשב
לא מבין כלום בתיכנות

התחברתי תמיד לעולם פיתוח הגוף והתזונה, מגיל קטן אהבתי את זה.
זה תחום עם ביקוש כי כולם רוצים להיראות טוב יותר.
התחלתי לעסוק בייעוץ תזונתי כפרילנסר דרך גוף גדול שנותן את השירות.
לא למדתי מעולם מעבר לתיכון, אין לי תואר ואני לא יודע לרשום שורת קוד, אבל כרגע אני עושה 65K ומכוון ליותר, אוהב מאוד את העבודה שלי ומאמין שאני כן מצליח לבנות לי עתיד כלכלי בלי ירושה צפויה.
חלילה לא בא להשוויץ, בטוח שיש פה כאלה שעושים הרבה יותר ממני אבל תמצאי משהו שאת טובה בו ותראי איך את מגיעה לעזור לכמה שיותר אנשים, משם הכסף יגיע.
מקווה שזה עוזר, בהצלחה לך

ת.אוקהם

משתמש בכיר
דירוג
2,555
תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית וטיפול בקליניקה פרטית במקביל למשרה חלקית כעו"ס זו אופציה מעניינת בעיני (מכיר מישהי שעושה את זה).
הבעיה היא שהשכר הגבוה יגיע בגיל מאוחר יחסית.
לימודי סיעוד גם יכולים להיות אופציה, שכר ממוצע של אח/ות הוא 19k.

Wave

משתמש ותיק
דירוג
140
לעניות דעתי, הדרך להרוויח פרנסה יפה היא למצוא מקצוע שבו תוכלי לתת הרבה ערך(בשביל זה תצטרכי להיות טובה במקצוע הספציפי), ולמצוא מקצוע שלהיות טוב בו גם יתגמל אותך בחזרה. לדוגמא כנראה ששייק חלבון הוא יועץ תזונתי מעולה ויוצר הרבה ערך ללקוחות שלו ולכן הם מוכנים לשלם לו. כנ"ל קוסמטיקאית מבוקשת או איש מקצוע מעולה. הבעיה נניח בלהיות עובדת סוציאלית או מורה היא שמדובר כאן בעובדי ציבור, שלרוב מתוגמלים בצורה טיפשית על סמך וותק ולא על סמך הביצועים שלהם, בנוסף חוסר אכפתיות של המדינה ממערכת החינוך שלה גורמת לכך שהיא משלמת להם משכורות נמוכות.

ניטרלית

משתמש סולידי
דירוג
8
לא מבין כלום בתיכנות

לא למדתי מעולם מעבר לתיכון, אין לי תואר ואני לא יודע לרשום שורת קוד, אבל כרגע אני עושה 65K ומכוון ליותר, אוהב מאוד את העבודה שלי ומאמין שאני כן מצליח לבנות לי עתיד כלכלי בלי ירושה צפויה.
חלילה לא בא להשוויץ, בטוח שיש פה כאלה שעושים הרבה יותר ממני אבל תמצאי משהו שאת טובה בו ותראי איך את מגיעה לעזור לכמה שיותר אנשים, משם הכסף יגיע.
תודה רבה לך!
בדיוק היום בדקתי שכר ממוצע לדיאטנית באול ג'ובס משו כמו 8000 כמו עו"ס
האם יש לאן להתקדם בתחום?
יש לו ביקוש?
וואוו זה מטורף ההכנסה שלך זה רק מייעוץ?
האם למדת את התחום?( ראיתי שנדרש תואר כדי להיות דיאטנית)

ניטרלית

משתמש סולידי
דירוג
8
תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית וטיפול בקליניקה פרטית במקביל למשרה חלקית כעו"ס זו אופציה מעניינת בעיני (מכיר מישהי שעושה את זה).
הבעיה היא שהשכר הגבוה יגיע בגיל מאוחר יחסית.
לימודי סיעוד גם יכולים להיות אופציה, שכר ממוצע של אח/ות הוא 19k.
תודה רבה! אבל דיברתי על עבודה בתור שכירה בלבד
סיעוד זו עבודה סיזיפית קשה מאוד,ועם משמרות לילה..
לא מתאים לי בכלל

ניטרלית

משתמש סולידי
דירוג
8
לעניות דעתי, הדרך להרוויח פרנסה יפה היא למצוא מקצוע שבו תוכלי לתת הרבה ערך(בשביל זה תצטרכי להיות טובה במקצוע הספציפי), ולמצוא מקצוע שלהיות טוב בו גם יתגמל אותך בחזרה. לדוגמא כנראה ששייק חלבון הוא יועץ תזונתי מעולה ויוצר הרבה ערך ללקוחות שלו ולכן הם מוכנים לשלם לו. כנ"ל קוסמטיקאית מבוקשת או איש מקצוע מעולה. הבעיה נניח בלהיות עובדת סוציאלית או מורה היא שמדובר כאן בעובדי ציבור, שלרוב מתוגמלים בצורה טיפשית על סמך וותק ולא על סמך הביצועים שלהם, בנוסף חוסר אכפתיות של המדינה ממערכת החינוך שלה גורמת לכך שהיא משלמת להם משכורות נמוכות.
מה שמוזר בטירוף שהכי שווה להיות מועסקת בתןר עו"ס בביטוח לאומי
השכר שם ממש גבוהה ביחס לשאר המקומות
רק שצריך פרוטקציה רצינית להיכנס לשם
מה שאמרת לגבי קוסמטיקאית בתור עצמאית..

Wave

משתמש ותיק
דירוג
140
מה שמוזר בטירוף שהכי שווה להיות מועסקת בתןר עו"ס בביטוח לאומי
השכר שם ממש גבוהה ביחס לשאר המקומות
רק שצריך פרוטקציה רצינית להיכנס לשם
מה שאמרת לגבי קוסמטיקאית בתור עצמאית..
חוץ מעו"ס, את יכולה לעבוד עם נוער סיכון נניח בפנימיות או במכינות, גם עבודה בעלת סיפוק רב וגם אחרי כמה שנים תתחילי לראות כסף לא רע(יחסית), גם בתחום החינוך הבלתי פורמלי יש נישות כאלה ואחרות, תחשבי אולי על לעשות אבחון תעסוקתי כדי לקבל הכוונה ובו זמנית תחשבי במה נראה לך שאת יכולה להיות טובה בו.

שייק חלבון

משתמש ותיק
דירוג
327
תודה רבה לך!
בדיוק היום בדקתי שכר ממוצע לדיאטנית באול ג'ובס משו כמו 8000 כמו עו"ס
האם יש לאן להתקדם בתחום?
יש לו ביקוש?
וואוו זה מטורף ההכנסה שלך זה רק מייעוץ?
האם למדת את התחום?( ראיתי שנדרש תואר כדי להיות דיאטנית)

אני לא דיאטן ואין לי תואר בתזונה. יש לי וותק של 13 שנה באימונים, עבר תחרותי בפיתוח גוף ולא מעט ידע אחרי הרבה ניסוי וטעייה. עברתי קורסים והכשרות אבל לא תואר. אני מגיע להכנסה הזו רק מייעוץ בזכות נפח עבודה מאוד גדול (עובד סביב 14 שעות ביום) אבל העבודה קלה לי וזורמת.
זה לא קל אבל זו רק דוגמא לאיך אפשר להגיע להכנסה יפה אם מוצאים משהו שאתה טוב בו ודרך להגיע לכמה שיותר אנשים, עבורי זה דרך הגוף שעוזר לי כי הם מותג ומביאים לי תנועת לידים מטורפת. אז אני מניח שיש לי גם מזל, אבל בשורה תחתונה אם תהי טובה אז אין לי ספק שתצליחי בתחומך.

משה

משתמש ותיק
דירוג
1,695
חשוב לי להתחיל עם זה שהפורום הזה עשוי ליצור תחושת כישלון כלכלי בקרב כל מי שלא מרוויח משכורות מאוד יפות.

אבל המשכורת הממוצעת בישראל היא 10,887 ש"ח בחודש. רחוק מאוד מהמספרים שאפשר לקרוא כאן בפורום.

הדבר הראשון שאני רוצה להמליץ עליו היא להגיע עם ציפיות ריאליות. רוב האנשים מרוויחים משכורות כאלו וחיים איתם בסדר גמור.

Having said this חשוב לי להגיד שעל קריירה כדאי להסתכל באופן שכלתני. לעזור לאנשים זו הגדרה מאוד רחבה. מתוך כל האופציות שיש בתחום לבחור דווקא בעבודה סוציאלית, תחום שבו המשכורות נמוכות והעובדים כורעים תחת העומס נראה לי כהחלטה בעייתית.

אני בטוח שאת יכולה למצוא עבודה שבה את עוזרת לאנשים וגם מרוויחה יפה.

בהקשר הזה אני ממליץ לקרוא את הספר (או לראות סרטונים ביוטיוב) SO GOOD THEY CANT IGNORE YOU ששינה את הגישה שלי כלפי עולם העבודה.

בשני מילים בספר הוא ממליץ להסתכל על קריירה בתור מקום שבו את מוכרת כישורים בתמורה לשכר. לכן השאלה היא לא "מה עושה לי את זה" אלא "ממה אני נהנית ויכולה לפתח כישורים שיש להם ביקוש בשוק".

ניטרלית

משתמש סולידי
דירוג
8
חוץ מעו"ס, את יכולה לעבוד עם נוער סיכון נניח בפנימיות או במכינות, גם עבודה בעלת סיפוק רב וגם אחרי כמה שנים תתחילי לראות כסף לא רע(יחסית), גם בתחום החינוך הבלתי פורמלי יש נישות כאלה ואחרות, תחשבי אולי על לעשות אבחון תעסוקתי כדי לקבל הכוונה ובו זמנית תחשבי במה נראה לך שאת יכולה להיות טובה בו.

מענין לבדוק באמת
תודה

ניטרלית

משתמש סולידי
דירוג
8
אני לא דיאטן ואין לי תואר בתזונה. יש לי וותק של 13 שנה באימונים, עבר תחרותי בפיתוח גוף ולא מעט ידע אחרי הרבה ניסוי וטעייה. עברתי קורסים והכשרות אבל לא תואר. אני מגיע להכנסה הזו רק מייעוץ בזכות נפח עבודה מאוד גדול (עובד סביב 14 שעות ביום) אבל העבודה קלה לי וזורמת.
זה לא קל אבל זו רק דוגמא לאיך אפשר להגיע להכנסה יפה אם מוצאים משהו שאתה טוב בו ודרך להגיע לכמה שיותר אנשים, עבורי זה דרך הגוף שעוזר לי כי הם מותג ומביאים לי תנועת לידים מטורפת. אז אני מניח שיש לי גם מזל, אבל בשורה תחתונה אם תהי טובה אז אין לי ספק שתצליחי בתחומך.
האמת נשמע שאצלך זה יותר מזל...

ניטרלית

משתמש סולידי
דירוג
8
חשוב לי להתחיל עם זה שהפורום הזה עשוי ליצור תחושת כישלון כלכלי בקרב כל מי שלא מרוויח משכורות מאוד יפות.

אבל המשכורת הממוצעת בישראל היא 10,887 ש"ח בחודש. רחוק מאוד מהמספרים שאפשר לקרוא כאן בפורום.

הדבר הראשון שאני רוצה להמליץ עליו היא להגיע עם ציפיות ריאליות. רוב האנשים מרוויחים משכורות כאלו וחיים איתם בסדר גמור.

Having said this חשוב לי להגיד שעל קריירה כדאי להסתכל באופן שכלתני. לעזור לאנשים זו הגדרה מאוד רחבה. מתוך כל האופציות שיש בתחום לבחור דווקא בעבודה סוציאלית, תחום שבו המשכורות נמוכות והעובדים כורעים תחת העומס נראה לי כהחלטה בעייתית.

אני בטוח שאת יכולה למצוא עבודה שבה את עוזרת לאנשים וגם מרוויחה יפה.

בהקשר הזה אני ממליץ לקרוא את הספר (או לראות סרטונים ביוטיוב) SO GOOD THEY CANT IGNORE YOU ששינה את הגישה שלי כלפי עולם העבודה.

בשני מילים בספר הוא ממליץ להסתכל על קריירה בתור מקום שבו את מוכרת כישורים בתמורה לשכר. לכן השאלה היא לא "מה עושה לי את זה" אלא "ממה אני נהנית ויכולה לפתח כישורים שיש להם ביקוש בשוק".
כתבת ממש נכון
אני מסתכלת על המשכורות שאנשים כותבים ואןמרת לעצמי,באסה שאני לא טובה בהייטק...
אבל זה הענין לכישןרי עזרה לזולת אין מה לפתח בזה שיתבטא בשכר גבוהה

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,026
לא יודע אם יאכלו לי פה את הראש על זה, אבל אפשר ללמוד משהו מתחום משאבי אנוש ולנסות להגיע למחלקת HR של איזה חברת הייטק ולקוות לתפוס שם את אחד הרווקים. אם את בקטע של להתחתן יום אחד, כמובן.
בכל החברות שעבדתי בהן, איזה 90% מהן נשואות להייטקיסט.
לא מבין כלום בתיכנות

זה בגלל שיש לך חוש עסקי, לא בגלל תחום העניין ההומני שלך. חוש עסקי יכול להביא בנאדם מאוד רחוק בלי שהוא ידע שורת קוד.
זה ממש לא אומר שכל מורה או עו״סית שם בחוץ יכולה מחר להפוך למאמנת אישית ולשחזר את עקבותיך. לא אומר חלילה שזה לא מרשים, אבל צריך להבדיל פה בין הדברים.

wannaB

משתמש סולידי
דירוג
11
כתבת ממש נכון
אני מסתכלת על המשכורות שאנשים כותבים ואןמרת לעצמי,באסה שאני לא טובה בהייטק...
משאבי אנוש לא מדבר אליך?

רוני

משתמש בכיר
דירוג
4,884
ככל שאני קוראת עוד ועוד שירשורים האמת המרה מתחוורת לה
כנראה שאין לי באמת עתיד כלכלי ,אלא אם כן תיפול עלי ירושה או משהו לא צפוי
אין לי ראש ריאלי,הייטק לא מדבר אלי וכל המקצועות שדורשים ראש ריאלי
אבל מבינה ששכר גבוהה בתחום זה רק פרוטקציות
האם באמת אין מקצוע הומני מכניס?
אני מדברת על ‏ עבודה בתור שכירה(!!!!)
אשמח אם מישהו יהיה איש בשורה עבורי ויוכיח לי שאני טועה
לו יהי

היי

אני בן 58, ההווה שלי מעולה, אך העתיד שצפוי לי הוא חלומי (שימי לב לגישה),
אני לא נחשב כבעל ראש ראלי........

השכר הממוצע בהייטק הוא נפלא עבור שכירים, אך יש תחומים שונים בהם ניתן להתפתח,
את חייבת לשנות גישה מורידה לגישה חיובית, לחפש את המקום המתאים לך ומשם לפרוץ.

בהצלחה !

iragg

משתמש ותיק
דירוג
80
אני חושב שקיבלת פה כיוונים די טובים - לימודי סיעוד, עבודה סוציאלית, עבודה במשאבי אנוש, יועץ תזונה ומאמן כושר כולם זאת התעסקות עם אנשים (חלק יגידו שיותר מדי). זאת פרנסה שמכבדת את בעליה, ובחלקה יש שכר ראוי או שנותנת אפשרויות מעבר לחו"ל (אחיות לדוגמא). החלק החשוב והקשה הוא לקבל החלטה ולהתמיד, כי החיים זה לא ספרינט (ואת זה גם יגידו לך מי שעובדים במכרות הזהב של ההייטק - הם משלמים ביוקר על המשכורת).

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
13,502
אולי זה יישמע מוזר, אבל במקצוע שלי, עורך דין, יש לא מעט עורכי דין שמהות עבודתם היא עזרה לאנשים, והם רואים בכך שליחות לא פחות מהעוסקים במקצועות טיפוליים. הם ודאי עוזרים לאנשים יותר מאשר איש כוח אדם בחברת הייטק. באופן טבעי, אלו לא התחומים הריווחיים ביותר במקצוע, אבל בכל נישה אפשר למצוא פרנסה טובה ואף גבוהה אם את מצליחה.

albert yaron

משתמש ותיק
דירוג
244
זה תחום שיש לך מעסיק אחד במשק פחות או יותר - המגזר הציבורי כך שיש מונפוסון והם מטפלים באוכלוסיה בלי כח פוליטי כך שהשילוב של שני הדברים האלה גוזר שכר נמוך.

Niroo

משתמש ותיק
דירוג
94
היי,

מעדכן שלאחרונה נחתם הסכם רפורמה עם איגוד העובדים הסוציאלים שאמור לשפר את שכרם בצורה משמעותית. רחוק ממשכורת הייטק, אבל בהחלט שכר מכבד.

אולי זה יישמע מוזר, אבל במקצוע שלי, עורך דין, יש לא מעט עורכי דין שמהות עבודתם היא עזרה לאנשים, והם רואים בכך שליחות לא פחות מהעוסקים במקצועות טיפוליים. הם ודאי עוזרים לאנשים יותר מאשר איש כוח אדם בחברת הייטק. באופן טבעי, אלו לא התחומים הריווחיים ביותר במקצוע, אבל בכל נישה אפשר למצוא פרנסה טובה ואף גבוהה אם את מצליחה.

אם אפשר היה לעשות שני לייקים....

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F הוצאות על משלוחים למי שאין אוטו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
נ למה יש מניות שאין בהם תנועה? שוק ההון 5
Barak_hed אג"ח קונצרני ארה"ב האם מומלץ שהדולר נמוך או שאין קשר ? שוק ההון 3
oz1987 הלוג שאין לו מושג יומני מסע אישיים 473
פשוט IRA שאין בה הפקדות חדשות שוק ההון 30
Kipodi המחלקה לדרדור לקוחות בבנק: "קנו מהכסף שאין לכם צרכנות פיננסית 0
yossik חבל שאין בחירות פעם בשנה אוף טופיק 56
ב עזרה בפתיחת תיק השקעות והכנסת ראש למים שוק ההון 18
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
G האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)? אוף טופיק 43
ברזילרו שאלות של נוב, ברכה על ראש העונים צרכנות פיננסית 5
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
A מיסוי ריאלי etf אמריקאי vs קרן שקלית שוק ההון 32
R קרנות איריות | האם קיים ניתוח שבוחן האם קיים יתרון במיסוי ריאלי על אף דמי ניהול גבוהים יותר? שוק ההון 9
T קרן מיסוי ריאלי מול מיסוי נומינלי פוסטים מאיכות נמוכה 21
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1
Beinish מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 2
Homer הפקדת נכסים בנאמנות : ריאלי לאדם הרגיל ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
I פרישה מוקדמת האם ריאלי? שוק ההון 29
guesto תיק השקעות ריאלי שוק ההון 13
H מדריך לסטודנט מתחיל במקצוע ריאלי התפתחות אישית 9
4 בלאקרוק בארץ ומיסוי ריאלי מיסים 36
C הסבה לתכנות בגיל 33, ריאלי? אוף טופיק 23
ה חישוב רווח הון ריאלי בניירות ערך נקובים במט"ח שוק ההון 9
A מס רווח הון נומינלי לעומת ריאלי שוק ההון 15
amikal רווח ריאלי (עם התחשבות באינפלציה) בפדיון פוליסת חיסכון לצורך חישוב מס רווחי הון מיסים 14
flower מיסוי תיק השקעות ריאלי מיסים 2
מ דרכי מחייה "פרימיטיביים" - איפה בישראל זה ריאלי? מה זה דורש? אוף טופיק 2
B מס הכנסה ריאלי - אופן החישוב שוק ההון 8

נושאים דומים

למעלה