• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף

איש ירח

משתמש בכיר
דירוג
2,687
לעיתים עולה השאלה, מי צריך ללמד את החלדים שלכם (שלנו) על כסף. אז דנו גם כאן, בבלוג. חלק מהבעייה היא, שגם מורים וגם אנשי מקצוע לא מבינים עקרונות בסיסיים ובוודאי שאינם מסוגלים ללמד. אבל, יש בעייה גם במקומות אחרים.
קיבלתי היום את הסרטון הבא, שעוסק בספר לימוד לכיתה ז'. הנושא, מספרים חיוביים ושליליים. לשם ההדגמה, הוא משתמש בחשבון בנק של משפחת ישראלי.
כדי לא לקלקל, אני לא אאמל"ק אבל תצפו עד הסוף. הדובדבן בסוף:
אמנם הקטנה שלי רחוקה מרחק רב מספרי הלימוד הנ"ל אבל, זה מעורר תהיות על מה קורה לילדים שלנו במערכת החינוך.
@Hasolidit

לא מפתיע. בעבר היו באינטרנט ידיעות לגבי עוד גורמי אינטרס שממנים חוברות ומכניסים לתוכן מסרים שלהם. אם זכור לי טוב, חלק מהחוברות נפסלו אצל הגורם הפדגוגי שאמור לבחון את העניין.

תרשה לי לנצל את נושא הפוסט ולשאול האם כבר עלה לפורום איזשהו פוסט שמרכז טקטיקות ואמצעים לסקרן את הילדים שלנו לגבי אחראיות אישית, חיסכון, ריבית דריבית ולגבי פילוסופית החיים שהסולידית הציגה בבלוג שלה?

למשל הסיפור "המתדלק שהפך למיליונר" בהחלט יכול לסקרן ילדים בטווח גיל העשרה לדעתי.
דוגמה נוספת (אולי פחות מוצלחת?) - שמתי לב שבהרבה שכונות שנחשבות דווקא ליותר אמידות בעיר, יותר ילדים יורדים לפארק/גן השכונתי עם צעצועים שלהם ומוכרים אותם, או פשוט מכינים לימונדה "טבעית" ומוכרים כוס אחת בשקל-שניים. מעניין שבשכונות הפחות אמידות לא ראיתי אפילו ילד אחד עושה זאת (אולי בגלל פחות מרכזי מסחר, פארקים וגנים עירוניים מושקעים, בהם יש נוכחות רבה של תושבים להציע להם כוס לימונדה? או אולי בגלל התייחסות שלילית של אנשים פחות אמידים לכסף באופן כללי?).

האם קיימים בפורום כלים וסיפורים דומים מהסוג הזה?

לא הצלחתי לאתר מחיפוש בגוגל.

נערך לאחרונה ב:
אתה לא חייב לשלוח את הילדים שלך למערכת החינוך.

למען האמת, אני די מופתע מכמות המשכילים בארץ שממשיכים לשלוח את הילדים שלהם לבתי ספר במערכת החינוך הישראלית, למרות שכולם יודעים כמה היא רקובה.

מכמות המשכילים בארץ שממשיכים לשלוח את הילדים שלהם לבתי ספר במערכת החינוך הישראלית
סיבות לכך:
- ההורים צריכים להתפרנס, ורצוי 2 משכורות בפרט אם משכילים
- מעטים היכולים לתת חינוך ביתי איכותי, והיתרונות של זה בספק
- מערכת החינוך על כל מגרעותיה היא שער הכניסה לחברה הישראלית.

גילוי נאות: לא גרה בישראל והילדים שלי לא בחינוך ביתי, ויש לי השגות גם על מערכות טובות יחסית. ניסיתי, אני לא מורה טובה.

אתה לא חייב לשלוח את הילדים שלך למערכת החינוך.

למען האמת, אני די מופתע מכמות המשכילים בארץ שממשיכים לשלוח את הילדים שלהם לבתי ספר במערכת החינוך הישראלית, למרות שכולם יודעים כמה היא רקובה.
בנוסף למה שנאמר,
רוב הילדים לא ירצו בהורה כמורה שלהם לשנים רבות וספק אם גם מבחינת ההורה זה כדאי.
וכן, מערכת הלימוד עוזרת לפתח כישורים שקשה מאד עד בלתי אפשרי לפתח בחינוך ביתי.

תה לא חייב לשלוח את הילדים שלך למערכת החינוך.
הקטנה שלי רחוקה מרחק רב מספרי הלימוד הנ"ל
אני אציין, שיש סיבות רבות ונוספות למה להתרחק ממערכת החינוך וזה קידום אג'נדות ברמות מפחידות (כמו למשל,נושא המחזור ועוד) אבל לגבי חינוך ביתי, יש לו חסרונות קשים אז עדיך לי לשלוח את הילדים למערכת, לבחור בצורה מושכלת את מוסדות הלימוד (גם אם צריך לשלם לשם כך הרבה) ולפקוח עין בצורה צמודה על מה שמלמדים שם.
לגבי הסרטון, לדעתי זו לא קונספירציה, פשוט מצב עצוב שנוצר מכך שזהו המצב הנורמלי שכותבי הספרים הללו מכירים. אני מניח, שבספר לימוד שאני הייתי כותב, היו מלמדים על השפעות הריבית דריבית וכו'.

מר דרעי דואג כבר מעל עשור לשימור העוני בקהל הבחורים שלו ומחלק להם תלושי מזון.
סעיף ג' באמת מטעה, רק אוכ' מסוימת תקבל את ה200 של לחג, לא כל אחד.
המדינה לא חייבת ללמד את הילדים התנהלות כלכלית.
מלמדים לקורא, לכתוב, אנגלית, חשבון ועוד כלים אשר איתם אפשר לעשות גוגל או לקרוא בספרייה.

@איש ירח שמע אתה דבר מיוחד... מחזור זה ממש אג'נדה מפחידה.
יותר מפחיד שיש אנשים כמוך שחושבים שלהרקב בזבל שלנו זה בסדר.

מלמדים לקורא, לכתוב, אנגלית, חשבון ועוד כלים אשר איתם אפשר לעשות גוגל או לקרוא בספרייה.
גם על המלחמות הפוניות ומבנה האטום אפשר לקרוא ברשת או בספריה ובכל זאת הם חלק מתוכנית הלימודים.
בתי הספר צריכים ללמד (גם) כישורים שנדרשים לאדם במאה ה-21 בחיים ובעבודה. יש בהחלט שינוי לטובה בשנים האחרונות, אבל הוא לא מדביק את השינוי האדיר בדרישות מאדם במדינה מודרנית בעשורים האחרונים.

@איש ירח שמע אתה דבר מיוחד... מחזור זה ממש אג'נדה מפחידה.
יותר מפחיד שיש אנשים כמוך שחושבים שלהרקב בזבל שלנו זה בסדר.
מחזור זה אג'נדה אקולוגיסטית מזיקה, שפוגעת באיכות הסביבה ובפתרונות שבאמת מועילים לסביבה (למשל הטמנה מסודרת ושריפה לאנרגיה של זבל). חבל שמאוד מקדמים את זה בבתי הספר, אבל אני מלמד את הילדים שלי פרספקטיבה אחרת לאזן את זה.

מחזור זה אג'נדה אקולוגיסטית מזיקה, שפוגעת באיכות הסביבה ובפתרונות שבאמת מועילים לסביבה (למשל הטמנה מסודרת ושריפה לאנרגיה של זבל).
תוכל להרחיב מדוע או להפנות למראי מקום מתאימים?

לא ממש יודע לגבי ״מנתב״ או לא... אני מכיר הרבה ילדים בסביבה שלי, ורואים מגיל צעיר מאוד מי יתנהל נכון כלכלית ומי לא. יש את הילד שיש לו ארנק עם ציור של דובי מפוצץ בשטרות שהוא קיבל מימי הולדת לאורך שנים, ויש ילד שמבקש מההורים שלו מקדמות.

אני חושב שנותנים למשרד החינוך יותר מדי קרדיט בקטע הזה. הוא צריך לתת השכלה מסוימת לדעתי, אבל ילדים גם לא גדלים בואקום ולומדים בעצמם מגיל צעיר דברים על העולם - גם פיננסיים.

תוכל להרחיב מדוע או להפנות למראי מקום מתאימים?
לא רוצה לחטוף את השרור. בקצרה ראה כאן

לא רוצה לחטוף את השרור. בקצרה ראה כאן
אין שם הסבר על מדוע זה "מזיק לאיכות הסביבה" אלא רק הסברים כלכליים ובעיקר סיסמאות וטענות בלי שום גיבוי מספרי או מדעי.
בכל מקרה זה אכן לא נושא השרשור.

אבל ילדים גם לא גדלים בואקום ולומדים בעצמם מגיל צעיר דברים על העולם - גם פיננסיים.
הלוואי.
אני עובד עם אנשים אינטילגנטים, בתחום כלכלי, והבורות של אנשים לא תיאמן.

מחזור זה ממש אג'נדה מפחידה.
גם אנשי איכות הסביבה מודים שאין דרך יעילה ובודאי לא כלכלית למחזור. למעשה, מכיווןש את רוב האריזות למחזור, אין למעשה דרך אפקטיבית למחזר, התוצאה היא, ששוטפים לנו ולילדים את הראש על הדבר הזה ומשקיעים כספים בלי סוף כדי לקבל אותה תוצאה, הטמנת (רוב) האשפה. כזו שהופרדה וכזו שלא.
אבל לא מתאים לי סגנון תגובה מתלהם. יש לך טיעון, תגיד. אז עד אז, ביי.

מחזור זה אג'נדה אקולוגיסטית מזיקה, שפוגעת באיכות הסביבה
אני אשמח לשמוע למה מיחזור זכוכית לדוגמא זו אג'נדה מזיקה?
זכוכית מתמחזרת ללא דגרדציה באיכות החומר ובטמפרטורה נמוכה יותר ממה שדרוש לייצור של זכוכית מחומרי הגלם המקוריים.
עקרונית ניתן גם פשוט לעשות סטריליזציה לכלי הזכוכית ולעשות בהם שימוש חוזר (אין לי מושג מה בדיוק נעשה בישראל).

לא כלכלית למחזור
אני חושב שעדיף לדבר על האימפקט הסביבתי ולא הכלכלי.
במידה והבעיה היא רק כלכלית (לא משתלם למחזר), יש הרבה איזורים בתקציב שהייתי מקצץ בהם קודם לפני שהייתי מגיע לתקציב המיחזור.

אני אשמח לשמוע למה מיחזור זכוכית לדוגמא זו אג'נדה מזיקה?
זכוכית זה מקרה יוצא דופן אבל דווקא מחזור זכוכית לוקה בחסר.
איך יודעים? כי עוד לפני החוק חברות בקבוקים ביקשו פיקדון על בקבוקי המשקה, כמו בירה וזה פיקדון משמעותי שמשתלם להחזיר.
גם מחזור עיתונים זה משתלם. עוד לפני אטרף המחזור כאן, העניין עבד יפה. דווקא היום, הוציאו את מחזוריות העיתונים ליד הבית שלי.
פלסטיק לא משתלם למחזר וגם אין כל כך מה לעשות עם תוצרי הפלסטיק הממוחזר.
לגבי:

אבל נושא השרשור זה האג'נדות של משרד החינוך והדרך שהן עוברות בצורה סמויה או גלויה בספרי הלימוד.

במידה והבעיה היא רק כלכלית (לא משתלם למחזר), יש הרבה איזורים בתקציב שהייתי מקצץ
בניגוד לבעיות אחרות בתקציב, שאז זה עניין של סדר עדיפויות, כאן יש בעייה שהאג'נדה הסביבתנית משפיעה על ההוצאות של כולנו ועל הצורך היומיומי לאסוף דברים ולהפריד. זה מטיל עבודה התעסקות (זמן) והוצאות ישירות על כל משק בית בניגוד לדברים אחרים שאתה לא סובל מהם באופן ישיר ויומיומי.

בניגוד לבעיות אחרות בתקציב, שאז זה עניין של סדר עדיפויות, כאן יש בעייה שהאג'נדה הסביבתנית משפיעה על ההוצאות של כולנו ועל הצורך היומיומי לאסוף דברים ולהפריד. זה מטיל עבודה התעסקות (זמן) והוצאות ישירות על כל משק בית בניגוד לדברים אחרים שאתה לא סובל מהם באופן ישיר ויומיומי.
אשמח לנתון מספרי לכמות ההוצאות הישירות שזריקת נייר לפח כחול במקום לירוק משיתה על כל בית.
מעבר לזה, לא בא לך? אל תפרידי, זה לא שמשטרת המיחזור תבוא לעצור אותך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין אוף טופיק 113
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
האזרח החשדן צריך הכוונה ועזרה - נמצא במירוץ העכברים צרכנות פיננסית 47
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
הסולידית האם פורום הסולידית צריך לשמש אכסניה לדיונים פוליטיים? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 159
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
stamEhad מחיר למשתכן - תוך כמה זמן אני צריך לארגן את הכסף? נדל"ן 4
Regevkr מה אני צריך לדווח ל-IRS ומה למס הכנסה בישראל? מיסים 6
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F האם צריך להשקיע בישראל שוק ההון 6
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
L קיבלתי בדואר 1042-S ואני מגיש דוח שנתי עם חישוב ידני של רווח הון ודיבידנדים - אני צריך לעשות עם זה משהו? מיסים 0
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
S מצלמה ׳׳מקצועית׳׳ וסולידית? צריך בכלל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
M תושב חוץ צריך לשלם מסים על מניות שקנה בעודו תושב ארץ ישראל? מיסים 3
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
ה למה צריך לשים לב בביטוחי משכנתא? נדל"ן 2
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
O למה צריך להגיש תיאום מס? מיסים 7
ח למכירת דירה צריך התייעצות נדל"ן 1
S האם צריך דו"ח שנתי למען דיבידנדים בלבד? מיסים 2
ה צריך עזרה בחיים | 28 יומני מסע אישיים 41
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה האם החוב הענקי של ארהב צריך להדאיג אותי? שוק ההון 5
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
א באסה - צריך משקפיים. לפני שאני ניגש לאופטיקה, מה תמליצו לי ממרכיבי משקפים מנוסים? אוף טופיק 19
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
T לוקח פסק זמן מהעבודה - האם צריך לדאוג באופן מיוחד לקופות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
D למה צריך חשבון ממוסה (תיק פרטי) בנוסף לחשבון פטור (IRA) ? שוק ההון 11
נירוש צריך חוות דעת לגבי PEPPER פוסטים מאיכות נמוכה 17
S מה אני צריך לחפש בצבא? התפתחות אישית 17
stamEhad קרן סל מחקה MID/SMALL CAP גלובאליות - צריך עזרה בחיפושים שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה