• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מישהו פה הגיש תביעה על פי חוק הספאם?

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
795
היי, גיליתי מפרסומת שעלתה לי שיש חברות שמתמחות בתביעת חברות ספאם ששולחות סמסים וניתן לקבל על כך כסף והחברות כביכול דואגות לכל התהליך המשפטי ואני רק מספק את הצילומי מסך. מישהו השתמש בחברה כזאת בעבר או תבע עצמאית? מה מונע מחברה לקחת את הצילומי מסך שאני שולח ולתבוע לבד ולא להביא לי גרוש?

היי, גיליתי מפרסומת שעלתה לי שיש חברות שמתמחות בתביעת חברות ספאם ששולחות סמסים וניתן לקבל על כך כסף והחברות כביכול דואגות לכל התהליך המשפטי ואני רק מספק את הצילומי מסך. מישהו השתמש בחברה כזאת בעבר או תבע עצמאית? מה מונע מחברה לקחת את הצילומי מסך שאני שולח ולתבוע לבד ולא להביא לי גרוש?
למה צריך חברה מתווכת? קח עורך דין ותתבע

למה צריך חברה מתווכת? קח עורך דין ותתבע
למה עו"ד? תגיש תביעה קטנה באופן מקוון.
תוכל לפנות אליי בכל שאלה.

לגבי החברות הנ"ל - מדובר בחברות שדעת הפסיקה לא נוחה מפעילותן ובמקרים רבים נאלצו תובעים להסכים למחיקת כתב הטענות מאחר שה"ייצוג" ע"י חברות אלו שנוי במחלוקת.

קל מאוד להגיש תביעה בקשר לדיוור פרסומי (או שקשה מאוד - ואז זה גם לא משתלם ממילא וגם, ובעיקר, לא משהו שחברת ספאם מעין זו תוכל לסייע לך בו)

תודה. אני לא מגיש תביעות.
הבנתי שהשואל לא מעוניין לעשות את זה בעצמו ולכן מחפש סיוע. ברור שהכי ריווחי יהיה לתבוע לבד בתביעות קטנות.

היי, קודם תודה על המענה.
ראיתי אתר של תביעות קטנות אונליין וברפרוף ראיתי שיש עלויות יחסית גבוהות, 50 שח לבית המשפט ו300 שח להם ואני בכלל לא יודע מה הממוצע שנפסק במקרים כאלו, אם אני עושה רווח של 50 שח בסוף זה הפסד מבחינת הזמן שלי..
האם תוכל לשתף את סיפורך ואיך קלות התהליך ומה דרוש ממך כתובע לספק וכמה זמן התהליך הולך?
תודה!

היי, קודם תודה על המענה.
ראיתי אתר של תביעות קטנות אונליין וברפרוף ראיתי שיש עלויות יחסית גבוהות, 50 שח לבית המשפט ו300 שח להם ואני בכלל לא יודע מה הממוצע שנפסק במקרים כאלו, אם אני עושה רווח של 50 שח בסוף זה הפסד מבחינת הזמן שלי..
האם תוכל לשתף את סיפורך ואיך קלות התהליך ומה דרוש ממך כתובע לספק וכמה זמן התהליך הולך?
תודה!
חח זה לא ממש "סיפור". מדובר בתביעות הקלות ביותר (יש אפילו קטגוריה במערכת המקוונת של בתי המשפט "תביעת ספאם").

המקרה הקל:
אתה מזהה את בית העסק שמפורסם בהודעה שנשלחה אליך. לדוגמה: 70% הנחה, עכשיו ברנואר!
בגדול, המסר צריך להיות מסחרי (נועד לעודד הוצאת כספים). אפשר גם להתכתש עם עסק ששלח לך "שנה טובה" וכו' - אבל זה לשיקולך (הפסיקה לא הכי אחידה ועקבית).
1. שולח מכתב התראה (מייל/פקס/דואר רשום - בהתאם למצב רוח). דבר איתי בפרטי אם אתה צריך טיוטה מתאימה.
2. לא מתפשרים איתך? יש לך כוח לתבוע? מתלבש על טיוטת כתב תביעה (אם אין לך - כנ"ל) ומזין את פרטי העסק - ח.פ./עוסק מורשה...
3. נקבע לך דיון לעוד כמה חודשים. מגיע לדיון והשופט המנומנם ינסה לגרום לכם להתפשר (ע"פ רוב).
4. היה וכבר הגשת תביעה ורק לאחר מכן הגיעו מגעים לפשרה - חשוב להיות מודע לאפשרויות סגירת התיק ומשמעותן (דחייה/מחיקה/אישור הסכם ע"י בית המשפט).

המקרה הקשה:
1. אין בית עסק שמזוהה בהודעה.
2. יש בית עסק, אבל הוא מכחיש בתוקף כי הוא שלח את ההודעה.
3. יש בית עסק, אבל הוא ממציא לך אישור ריק מתוכן שלפיו נרשמת.
ברמת העיקרון, אפשר להתמודד גם במקרים האלו. לדעתי, לא משתלם ואני באופן אישי לא מתעסק עם המקרים שבגרעין הקשה של תביעות הספאם.

בגדול, המסר צריך להיות מסחרי (נועד לעודד הוצאת כספים). אפשר גם להתכתש עם עסק ששלח לך "שנה טובה" וכו' - אבל זה לשיקולך (הפסיקה לא הכי אחידה ועקבית).
מה לגבי הספאם של הבחירות? המסה העיקרית שלי היא מהן של מפלגות שלא נרשמתי בחיים לקבלת הודעות. כמו כן יש חוק התיישנות על זה לטקסטים ישנים? או שלא קיים דבר כזה כידוע לך?
בנוסף האם יש דרך לדעת האם יכול להיות שנרשמתי לשירות מסוים במידה ואני לא זוכר הרשמה כזאת בשביל למנוע מצב של תביעה ובסוף באמת נרשמתי וזה אשמתי.
יכול לחלוק כמה בערך ההצעות התפשרות שוות?
תודה על ההצעה, אם אראה שהעניין באמת אטרקטיבי אפנה אלייך בפרטי!

מה לגבי הספאם של הבחירות?
זו הסיבה העיקרית שהמחוקקים דרשו שהמסר יהיה מסחרי.

רק במערכת הבחירות האחרונה ראינו שהפוליטיקאים רואים את מספרי הטלפונים שלנו כשלהם, גם אם מסרנו אותם למפלגה שהם עזבו...

מה לגבי הספאם של הבחירות? המסה העיקרית שלי היא מהן של מפלגות שלא נרשמתי בחיים לקבלת הודעות.
אתה מבצע הסרה מרשימת תפוצה. אם מטרידים אותך בלי סוף חרף בקשות ההסרה - אתה יכול לקחת צעד אחורה מסעיף 30א לחוק התקשורת (ספאם) ולהתביית על סעיף 30 (הטרדה). היות והמחוקק גילה דעתו באופן מפורש בהחרגת תעמולה מחוק הספאם ומאחר שממילא תביעה בגין הטרדה היא ממש לא תביעה פשוטה עם פיצויים "ללא הוכחת נזק" - לא שווה את הטרחה והסיכון לדעתי. בקיצור, בעיקרון אין מה לעשות עם זה.
כמו כן יש חוק התיישנות על זה לטקסטים ישנים? או שלא קיים דבר כזה כידוע לך?
כלל ההתיישנות שחל ברוב סוגי התובענות, היינו, 7 שנים מיום שצמחה עילת התביעה (בגדול - מרגע קבלת הטקסט).
יחד עם זאת, לבתי המשפט סמכות טבועה (בכל סוגי התביעות) לדחות על הסף או לקחת בחשבון "שיהוי" בהגשת התביעה - כך שאם תתבע על הודעת ספאם אחרי 6.5 שנים - זה לא ייראה טוב והשופט לא ימות על זה. עם זאת, קרה שאנשים תבעו אחרי שנתיים שלוש ואחרי ש"אספו" במייל הודעות ספאם. אז מצד אחד, השופט מבקר אותך כמי שלא ניסה להקטין את הנזק וכו', אבל לצד זאת - פוסק לך. אני באופן אישי לא אוהב להתלכלך ולא הולך בכיוונים הללו (וגם מאותה הסיבה שאני לא תובע במקרה שהסכמתי לקבלת דיוור, אבל לא הכתירו את הדיוור ב"פרסומת" - זה לא הפריע לי ובאופן אישי אינני מנצל את החוק מקום שבו לא נפגעתי באמת.

בנוסף האם יש דרך לדעת האם יכול להיות שנרשמתי לשירות מסוים במידה ואני לא זוכר הרשמה כזאת בשביל למנוע מצב של תביעה ובסוף באמת נרשמתי וזה אשמתי.
ברמת העיקרון ישנה דרך לדעת, אבל זו שאלה לאנשי מחשוב והיו דברים מעולם. פשוט ממה ששידרת עד כה, אתה מחפש הליך פשוט וכו' - ואתה נכנס כאן לבוץ של תביעות הספאם. מעבר לזה שנתבעים כאלו מערימים עליך קשיים, מדובר באנשים שגם סביר להניח שלא ייתפשרו איתך ויתישו אותך - בעיניי, לא משתלם.
יכול לחלוק כמה בערך ההצעות התפשרות שוות?
תלוי הרבה בך. לי בעיקר חשוב שבית העסק יבין את המסר (משחק מילים לא מכוון...) ויפסיק להטריד אותי ומוכן לסגור גם ב300 להודעה. עם זאת, זה לא קרה לי עד היום וזה נוטה להיות סביב ה500-600. יש כאלו שלא מוותרים ורוצים יותר. הרף הוא 1000 ש"ח ובגדול - it's up to you.
כמובן שזה תלוי בנסיבות, מספר ההודעות, האם ישנן הודעות שנשלחו לאחר ששלחת בקשה ל"הסרה", האם זה בית עסק שמכבד את עצמו או איזה חאפר וכו'.

תודה על ההצעה, אם אראה שהעניין באמת אטרקטיבי אפנה אלייך בפרטי!
בכיף.

זו הסיבה העיקרית שהמחוקקים דרשו שהמסר יהיה מסחרי.
לא, זה היה עוד לפני. בכל העולם התרכזו בספאם מסחרי כי זה מהותו ומקורו של רוב הספאם.
לא רק פוליטיקאים מוחרגים מהחוק, אלא גם עמותות זוכות להגנה מיוחדת וכיוצ"ב.
הפוליטיקאים לא עשו במקרה זה איזשהו "מחטף" או קטע מתוחכם. הם פשוט אמרו למיקי רוזנטל "רוצה שנסדיר את החקיקה בנושא לאשורה - תוציא אותנו. במפורש. PERIOD".

אלא גם עמותות זוכות להגנה מיוחדת וכיוצ"ב.
הודעה מאיזה ישיבה שמבקשת תרומה לבניית בית מדרש לא נחשב בסיפור נכון?
תודה על העזרה, כבר שולח לך הודעה לגבי הנוסחים.

הודעה מאיזה ישיבה שמבקשת תרומה לבניית בית מדרש לא נחשב בסיפור נכון?
לא באופן גורף. הגנה גורפת יש בעיקר לפוליטיקאים.
יש להם הגנות כלליות. הם יכולים לשלוח לך הודעה אחת שבה הם מציעים לך להיות איתם בקשר וכו', אבל זה לא הנקודה.
העניין הוא שזה נתבעים קשים וגם השופטים לא מתים על תביעות מול עמותות.
מי העמותה? מה מספר הזיהוי שלה? מדובר בכלל בעמותה רשומה? את מי אתה תובע? מה תעשה אם לא ישלם את החוב? תרדוף אחריו בהוצל"פ?
זה לא שזה לא קיים או לא ישים, אני פשוט לא מתעסק בזה ושוב, אתה צריך להחליט - אתה מעוניין לבחוש בבוץ הזה או שאתה מעוניין (כפי ששידרת בהתחלה) בתביעות הסבירות והפשוטות והמקובלות?
בשביל לתבוע את הגופים שנהנים מהקלות וכו' צריך להלך בין הטיפות של הוראות החוק והפסיקה ואלא אם כן אתה מעוניין להיות סופר-הירו של לוחמה בספאם אני באופן אישי מוצא את זה קצת מרחיק לכת.

לא באופן גורף. הגנה גורפת יש בעיקר לפוליטיקאים.
יש להם הגנות כלליות. הם יכולים לשלוח לך הודעה אחת שבה הם מציעים לך להיות איתם בקשר וכו', אבל זה לא הנקודה.
העניין הוא שזה נתבעים קשים וגם השופטים לא מתים על תביעות מול עמותות.
מי העמותה? מה מספר הזיהוי שלה? מדובר בכלל בעמותה רשומה? את מי אתה תובע? מה תעשה אם לא ישלם את החוב? תרדוף אחריו בהוצל"פ?
זה לא שזה לא קיים או לא ישים, אני פשוט לא מתעסק בזה ושוב, אתה צריך להחליט - אתה מעוניין לבחוש בבוץ הזה או שאתה מעוניין (כפי ששידרת בהתחלה) בתביעות הסבירות והפשוטות והמקובלות?
בשביל לתבוע את הגופים שנהנים מהקלות וכו' צריך להלך בין הטיפות של הוראות החוק והפסיקה ואלא אם כן אתה מעוניין להיות סופר-הירו של לוחמה בספאם אני באופן אישי מוצא את זה קצת מרחיק לכת.
כן, באופן אישי מעדיף ללכת על הדגים הקלים ולא להסתבך בחור עמוק כי יש לי דברים חשובים יותר לעשות באמת. אעבור על הרשימות טקסטים והמייל שלי ואשלח להם את המכתב התראה ומשם אראה מי נלחם בי ומי לא.

כן, באופן אישי מעדיף ללכת על הדגים הקלים ולא להסתבך בחור עמוק כי יש לי דברים חשובים יותר לעשות באמת. אעבור על הרשימות טקסטים והמייל שלי ואשלח להם את המכתב התראה ומשם אראה מי נלחם בי ומי לא.
that's about it...

הגשתי תביעה באופן עצמאי, לקח בערך חצי שנה עד למשפט עצמו. הוא נקבע בשעות אחה"צ המאוחרות (למזלי הייתי סטודנט), הדיון התחיל באיחור. לפני שהתחלתי לדבר השופטת ביקשה שנצא החוצה וננסה להגיע לפשרה, לא הגענו כי לא הייתי מוכן להגיע לפשרה. נכנסנו שוב אחרי חצי שעה, אני טענתי את הטענות שלי והצד השני את שלהם. השופטת אמרה שלטענתה יש לי קייס והיא מציעה שנתפשר על פיצוי של 300 ש"ח, שנינו הסכמנו וכך זה נפסק. קיבלתי שיק בדואר אחרי מספר שבועות.
האם זה היה שווה את הזמן והמאמץ? לא, כי מדובר על הודעה אחת וזה להפסיד יום עבודה במקרה הטוב. אולי על הטרדה לא פוסקת שווה לתבוע.

הגשתי תביעה באופן עצמאי, לקח בערך חצי שנה עד למשפט עצמו. הוא נקבע בשעות אחה"צ המאוחרות (למזלי הייתי סטודנט), הדיון התחיל באיחור. לפני שהתחלתי לדבר השופטת ביקשה שנצא החוצה וננסה להגיע לפשרה, לא הגענו כי לא הייתי מוכן להגיע לפשרה. נכנסנו שוב אחרי חצי שעה, אני טענתי את הטענות שלי והצד השני את שלהם. השופטת אמרה שלטענתה יש לי קייס והיא מציעה שנתפשר על פיצוי של 300 ש"ח, שנינו הסכמנו וכך זה נפסק. קיבלתי שיק בדואר אחרי מספר שבועות.
האם זה היה שווה את הזמן והמאמץ? לא, כי מדובר על הודעה אחת וזה להפסיד יום עבודה במקרה הטוב. אולי על הטרדה לא פוסקת שווה לתבוע.

במקרה כזה:
1. אפשר לנסות לשלוח מכתב התראה, אבל במקרה שלא מתפשרים לא להגיע לפסים של תובענה.
2. לדרוש הוצאות משפט במסגרת ההליך.

על הודעה אחת ?

אני נוהג להוסיף לכתבי תביעה את הפסקה הבאה:
  1. לעניין סכום הפיצוי מן הראוי להביא את דבריו של כבוד השופט פוגלמן [רע"א 1954/14]:
    נקודת המוצא היא שתביעה בגין הפרה בודדת תזכה את התובע במלוא הסכום (1,000 ש״ח) כדי שתושג התכלית ההרתעתית.

אני נוהג להוסיף לכתבי תביעה את הפסקה הבאה:
  1. לעניין סכום הפיצוי מן הראוי להביא את דבריו של כבוד השופט פוגלמן [רע"א 1954/14]:
    נקודת המוצא היא שתביעה בגין הפרה בודדת תזכה את התובע במלוא הסכום (1,000 ש״ח) כדי שתושג התכלית ההרתעתית.
א. מדוע התפשרת?
ב. למה לא חיכית שיהיה כמה הודעות ורק אז ניגשת? שיהיה "בשר" כאילו לתביעה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
ו מישהו מחזיק פה את הקרן העולמית של בלקרוק? שוק ההון 2
S יש פה מישהו שמשקיע דרך IB שלח דוחות לבד למס הכנסה? שוק ההון 1
B יש פה מישהו שמצליח להכות את השוק? שוק ההון 41
Liron2035 מישהו פה ב-IB וקיבל מייל FYI: Insider / Institutional Purchases שוק ההון 18
unrealx מישהו יכול להסביר מה הלך לי פה? שוק ההון 3
O חרטה מרצף קיצבה - יש פה מישהו שביצע בפועל בהצלחה? צרכנות פיננסית 6
M יש פה מישהו שכבר העביר כספים קיצבתיים במעמד שכיר לניהול אישי (IRA)? צרכנות פיננסית 4
קורא הדוק יש פה מישהו שניסה והצליח להעביר ביטוח מנהלים עם מקדם קבוע מחברה לחברה ? צרכנות פיננסית 14
J אני קווה שזה בסדר שאני שואל, מישהו פה סוחר דרך פסגות טרייד? שוק ההון 3
שרון מישהו פה מבין ב-css? אוף טופיק 16
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 26
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
בובין חוט-השני דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק? נדל"ן 195

נושאים דומים

Back
למעלה