• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיקסום פוטנציאל IRA בעת בחירת קרן מנייתית מחקה

סתןלי ת'כסף

משתמש רגיל
דירוג
589
היי,

אתחיל ואומר שאני כמעט בטוח שבעבר קראתי כאן פוסט בנושא אבל עכשיו אני לא מוצא אותו, אם מישהו יוכל לעזור זה יהיה מעולה.

אז מה השאלה, אני נמצא כרגע בשלב תכנון תיק ההשקעות מהתצורה הנוכחית המסורבלת והלא יעילה שלו (קרנות השתלמות אקטיביות, ניהול ע"י בית השקעות, פוליסות חיסכון וכו'). יותר ספציפית - אני נמצא בשלב תכנון קרן השתלמות IRA שניידתי למיטב דש.

כבר החלטתי שהיא תפוצל לאפיק מנייתי ואפיק נדל"ני (רק חלק קטן מהתיק ההוליסטי המלא).
רציתי להבין יותר לעומק מה אני אמור לחפש בקרן המחקה בכדי להיות יעיל ביותר מבחינת מס.
מרוב פוסטים כבר יצאתי מבולבל מכל נושא ה NTR, TR, PR, מיסוי כפול וכו'.

הנחות:
1. אין לי בעיה שהחלק המנייתי יושקע בת"א25/ת"א100/MSCI/S&P500 וכו' (את השאר אאזן דרך החשבון הממוסה).
2. בחירת הקרן תעשה משיקולי מס כך שאפיק את המקסימום מהפטור ממס שקרן ההשתלמות נותנת לי.

אשמח אם אוכל לקבל הסברים/הכוונות לאיזה יתרון/חיסרון יש לקרנות ישראליות על השוק המקומי מול קרנות זרות על שווקים זרים וכו'.

נדמה לי שקראתי פעם ש @Cfy הראה שהקרנות הישראליות ייתנו תשואה טובה יותר מכיוון שגם המס במקור על הדיבידנדים פטור (לגמרי יכול להיות שהזיכרון בוגד בי או שלא הבנתי נכון)

הנושא אכן נטחן עד דק ולא נראה לי שיש לי מה להוסיף מעבר למה שכבר נכתב בשירשורים רבים וקודמים בנושא.
התייחסות אחת שיש לי היא
הקרנות הישראליות ייתנו תשואה טובה יותר
התכוונת לתשואה גבוהה יותר? גבוהה יותר ממה? מסנופי? אפשר לבדוק את זה. בכל מקרה להשקיע במדד שעוקב אחרי 25, 75 או אפילו 100 מניות בשוק זניח, לא יתן לך את אותו פרופיל סיכון ואותו פיזור כמו קרן מחקה סנופי או קרנות מחקות מדדים עולמיים רחבים יותר.
גם המס במקור על הדיבידנדים פטור
אתה מדבר על יעילות בהשקעה מבחינת מיסוי, זה נושא אחר ולא קשור לתשואה טובה יותר או פחות.
אכן יש יתרון מבחינת יעילות המיסוי להשקעה בIRA בקרן ישראלית צוברת שמחקה מדד מניות ישראלי. לטעמי, זה גם כמעט היתרון היחיד.

הנושא אכן נטחן עד דק ולא נראה לי שיש לי מה להוסיף מעבר למה שכבר נכתב בשירשורים רבים וקודמים בנושא.
התייחסות אחת שיש לי היא

התכוונת לתשואה גבוהה יותר? גבוהה יותר ממה? מסנופי? אפשר לבדוק את זה. בכל מקרה להשקיע במדד שעוקב אחרי 25, 75 או אפילו 100 מניות בשוק זניח, לא יתן לך את אותו פרופיל סיכון ואותו פיזור כמו קרן מחקה סנופי או קרנות מחקות מדדים עולמיים רחבים יותר.

אתה מדבר על יעילות בהשקעה מבחינת מיסוי, זה נושא אחר ולא קשור לתשואה טובה יותר או פחות.
אכן יש יתרון מבחינת יעילות המיסוי להשקעה בIRA בקרן ישראלית צוברת שמחקה מדד מניות ישראלי. לטעמי, זה גם כמעט היתרון היחיד.

הנושא האחר והלא קשור הוא בדיוק זה שאני מבקש לדון עליו.
אף אחד לא יודע מי בעשור הקרוב ייתן תשואה טובה יותר, ת"א 25 או סנופי, זה ברור לי. (אני לא מנסה לפתוח עוד דיון על הטיית הבית וכו')
גם נושא הפיזור ברור לי וכתבתי בהודעה הראשית שבמידה ואבחר ב IRA בשוק הישראלי אז החשבון הממוסה יופנה לחו"ל והפוך.

אני לא מנסה לשלוט על פרמטרים שאין לי יכולת לשלוט עליהם אלא על מה שכן, ונושא המיסוי הוא כזה שאני יכול לשלוט עליו.

אם הבנתי נכון מתשובתך, קרן צוברת על שוק הישראלי תשלם פחות מס מקרן צוברת על השוק האמריקאי לצורך הדוגמא?

אם הבנתי נכון מתשובתך, קרן צוברת על שוק הישראלי תשלם פחות מס מקרן צוברת על השוק האמריקאי לצורך הדוגמא?
בהחלט.
קרן צוברת על השוק האמריקאי אין חיה כזאת, מה שכן יש זה קרן סינטטית מחקה מדד בגרסה NTR שזה משקף צבירת דיבידנדים לאחר ניכוי מס 30% (תיאורטית כמובן כי קרן שאינה מחזיקה נכסים פיזית לא תקבל דיבידנדים ולא תשלם עליהם מס..)
לטעמי, זה גם כמעט היתרון היחיד
ויש את האיריות..
במידה ואבחר ב IRA בשוק הישראלי אז החשבון הממוסה יופנה לחו"ל והפוך.
בחשבון ממוסה תשלם מס גם על האינפלציה במידה והניירות נקובים במטבע זר.

נושא המיסוי הוא כזה שאני יכול לשלוט עליו.
בחירה באפיק שבו תשלם את המס הנמוך ביותר ללא הכנסת שום שיקול נוסף עלולה להוביל אותך, אם ניקח את הנתיב האבסורדי, לאפיק שיבטיח לך הפסד. ככה בוודאות תשלם 0% מס.
וחזרה לרצינות, לדעתי ראוי להתחשב ב*מכלול* של שיקולים כשמיסוי הוא רק אחד מהם. ובהיבט זה יש יתרון מסויים לקרנות עליהן כתבתי.
ויש את האיריות..
גם להן יש יתרון מסויים מבחינה מיסוי דיבידנדים ואפשרות לרכישת קרן צוברת וחסרונות אחרים כמו (למשל) עלויוית מסחר גבוהות (דרך ברוקר ישראלי).
כל זה רק מחזק את הטענה שלי שיש יחסית מעט משמעות למשתנה אחד מבודד בהחלטה עם פרמטרים רבים.

בהחלט.
קרן צוברת על השוק האמריקאי אין חיה כזאת, מה שכן יש זה קרן סינטטית מחקה מדד בגרסה NTR שזה משקף צבירת דיבידנדים לאחר ניכוי מס 30% (תיאורטית כמובן כי קרן שאינה מחזיקה נכסים פיזית לא תקבל דיבידנדים ולא תשלם עליהם מס..)

ויש את האיריות..

בחשבון ממוסה תשלם מס גם על האינפלציה במידה והניירות נקובים במטבע זר.
ד"א, בנוגע לקרנות ריט הדבר רלוונטי אפילו יותר, לא?!

ד"א, בנוגע לקרנות ריט הדבר רלוונטי אפילו יותר, לא?!
אני חושב שכן.
@אורי ג. יתקן אותי אם טעיתי
לא בטוח שאני מבין על מה אתם מדברים אבל על אחזקת קרן ריט ישראלית בIRA לא תשלמו שום מס, על קרן ריט אמריקאית ינכו לכם 25% מס במקור על דיבידנדים גם בIRA אבל תהיו פטורים ממס רווח הון במכירה.
אין התחשבות באינפלציה במט"ח, רק התחשבות (לטוב ולרע) בשער המט"ח.

לא בטוח שאני מבין על מה אתם מדברים אבל על אחזקת קרן ריט ישראלית בIRA לא תשלמו שום מס, על קרן ריט אמריקאית ינכו לכם 25% מס במקור על דיבידנדים גם בIRA אבל תהיו פטורים ממס רווח הון במכירה.
אין התחשבות באינפלציה במט"ח, רק התחשבות (לטוב ולרע) בשער המט"ח.
תודה!!

לא בטוח שאני מבין על מה אתם מדברים
אנחנו מדברים על איזה אחזקות עדיף להכניס למסגרת IRA פטורה ממס בהיבט של שיקולי מיסוי.
קרנות איריות צוברות
קרנות מחקות צוברות פיזיות על ת"א 25/100
קרנות ריט ישראליות
אתה בדעה אחת עם הרשימה הזו?

אנחנו מדברים על איזה אחזקות עדיף להכניס למסגרת IRA פטורה ממס בהיבט של שיקולי מיסוי.
קרנות איריות צוברות
קרנות מחקות צוברות פיזיות על ת"א 25/100
קרנות ריט ישראליות
אתה בדעה אחת עם הרשימה הזו?

בדיוק מה שאני מחזיק בIRA (קונה ריט בקרוב).

אם כבר אתה רוצה להתרכז אך ורק בהיבט המס, משום מה גם קרנות מחכות על גרמניה הן GTR.

לדוגמא הנה תעודה ישראלית (עלויות ק.מ. נמוכות), לא מגודרת (כבר לא אופנתי לגדר), עם אפס דמי ניהול (בינתיים), על מדד GTR (אין מיסוי דיבידנטים) על גרמניה (כלכלה יותר גדולה מישראל).

ככל שגיליתי, מדדי המדינות שבהן ישראלים יכולים להשקיע בלי לשלם מס דיווידנטים הן:
ישראל,גרמניה, ברזיל (ניתן להיחשף רק דרך תעודת סל כרגע).

כמו כן, נראה שמדדי אג"ח קונצרני הם GTR. לא יודע למה, ואם זה שווה.

ככל שגיליתי, מדדי המדינות שבהן ישראלים יכולים להשקיע בלי לשלם מס דיווידנטים הן:
ישראל,גרמניה, ברזיל (ניתן להיחשף רק דרך תעודת סל כרגע).
למען השלימות, אזכיר שיש קרנות נוספות שאינן מחלקות דיבידנדים:
  1. BRK
  2. קרנות ותעודות על סחורות
  3. קרנות ממונפות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
הדבורה מיה מיקסום הטבת מס להפרשת קהש כשכיר שהוא גם עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D מיקסום השקעה סולידית ל-3 שנים שוק ההון 14
A איך מאזנים בין נוחות ניהול תיק מול מיקסום חשיפה שוק ההון 70
זאב מיקסום תועלת מרכב נוסף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
Shnizelia מלחמת "שמחת תורה" עם פוטנציאל למלחמת לבנון ה-3 פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 4010
נ דירה על הנייר ב15 - 85 באשדוד, עם פוטנציאל נדל"ן 24
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 17
ת האם יש פוטנציאל לתבוע את בינאנס ? השקעות אלטרנטיביות 2
מ דירה להשקעה - שכונות עם פוטנציאל רווח נדל"ן 2
A תשואה משכר דירה או פוטנציאל עליית הערך - כיצד אתם מתעדפים את ההשקעה שלכם? נדל"ן 15
Liron2035 ארה"ב: צפי לשיא אבטלה הסטורי(25%), פוטנציאל למיתון. והבורסה?greatest 50-day rally in the history שוק ההון 37
M פוטנציאל שוק שוק ההון 0
ד כמה כדאי להשקיע בעסק עם פוטנציאל? שוק ההון 0
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
A מנגנון ה"דלת האחורית" ב- IRA אמריקני וניכוי במקור ע"י ברוקר מיסים 0
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
M קניה ומכירה של ניירות ערך גלובלנט IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
V IRA קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R קה"ש IRA Vs s&p פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
T מסלקה פנסיונית וקה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
מ IRA לאחר גיל 67 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E קרן השתלמות IRA ועמלות שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה