• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיקוח על עמלת קניה/מכירה בבנק

דנידין

משתמש סולידי
דירוג
17
שלום,
מה העלויות הנמוכות ביותר שניתן להגיע אליהן בבנק עם משכורת ותיק של חצי מיליון- מיליון?
מניסיונכם, ניתן להגיע לעלויות כמו של בית השקעות (נניח 0.1%, ודמי משמרת זניחים) ? באיזה בנקים?

מציע לך לך לעשות סבב טלפוני בין הבנקים...
אבל אין להתפשר על דמי משמורת.

תשובה של בעלי שעובד בבנק כמה שנים טובות בתחום.

ניתן להגיע לעמלות של 0.1% קניה/מכירה (בתיקים של 700-800 אלף שח ומעלה אפשר גם להגיע ל0.08-0.09) וכמובן דמי משמרת אפסיים עד פטור.
בתיקים של עד חצי מיליון 80-90 אחוז הטבה על דמי משמרת, ועלות קניה/מכירה של 0.1-0.15, הכל תלוי בכושר המיקוח של הבן אדם והאם יש ערך מוסף מהלקוח לבנק מעבר להעברת פעילות בני"ע (פוטנציאל למחזר הלוואה מבנק ממנו מועברים הני"ע, כרטיסי אשראי, משכנתא, ועוד..)
בהצלחה
^_^

מניסיונכם, ניתן להגיע לעלויות כמו של בית השקעות (נניח 0.1%, ודמי משמרת זניחים) ?
מניסיוני - יתנו לך הצעות נהדרות אבל אם אתה מתכנן תיק פסיבי אז אחרי שנה יבטלו לך את ההטבות. למה? כי אתה לא קונה ומוכר ני"ע בקצב שהם קיוו לו.
כלומר, ההטבות נשמרות אם זה תיק פעיל שמייצר להם הכנסה מהפעולות שלך.
*בדרך כלל בנק יתן לך הטבה לשנה קלנדרית אחת ויכתוב בהסכם שההטבות ייבחנו מחדש לקראת סיום השנה.

אם אתה מעביר את הכסף מבית השקעות (או ממקום אחר) יתכן ויתכנו לך הטבות מאוד שוות, לי הביאו פתור מדמי ניהול (מלא) ושיפור בעמלות. הבעיה שצריך לחדש את ההטבות האלו כל פרק זמן מסוים.. לשים לב. קשה לסמוך על זה.

בואו נפסיק לדבר באנקדוטות, ונעבור לנתוני אמת
https://www.tase.co.il/he/market_data/trading_fees
הבורסה מראה את נתוני האמת הממוצעים של עמלות מסחר בבנקים לפי גודל התיק.
מניסיון שלי ושל משפחה, תבוא לבנק רנדומלי, תראה את הטבלה של הבנק הכי זול לגודל תיק שלך ותקבל את התנאים הללו. יש לזכור שזה ממוצע, אז אפשר גם להתמקח לזול יותר.
למשל, ועכשיו לאנקדוטה שלי:
לקחנו את תעודת הזהות הבנקאית שלנו מלאומי לבנק הפועלים והתנאים שקיבלנו עבור המעבר: העברת 2 משכורות, תיק ני"ע מעל 1M, דמי משמרת שנתיים 0.06%, מסחר ני"ע ואגח (ישראלי וחול) 0.1% . פטור מעמלות חשבון שוטף.
ועמלות מינימום מופחתות ל20 שקל. זה קריטי! למשל קניה מניות בשווי 10K שקל ב0.1% עמלה, עולה 10 שקל, אבל עמלת המינימום הסטנדרטית בפועלים/לאומי היא בסביבות 100 שקל.אז יוצא שמשלמים 1% על הקניה הספציפית למרות התנאים הטובים.

מה זה מעניין את הלקוח הפוטנציאלי ממוצעי עמלות מסחר? הוא רוצה לדעת כמה יתנו לו ולכן זה הכי ספציפי שיכול להיות.
ועכשיו לאנקדוטה שלי:
ומה האנקדוטה שלך קשורה למצבו?

מניסיוני - יתנו לך הצעות נהדרות אבל אם אתה מתכנן תיק פסיבי אז אחרי שנה יבטלו לך את ההטבות. למה? כי אתה לא קונה ומוכר ני"ע בקצב שהם קיוו לו.
כלומר, ההטבות נשמרות אם זה תיק פעיל שמייצר להם הכנסה מהפעולות שלך.
*בדרך כלל בנק יתן לך הטבה לשנה קלנדרית אחת ויכתוב בהסכם שההטבות ייבחנו מחדש לקראת סיום השנה.

זה נכון שההטבות הן לשנה, בד"כ (בניגוד לבתי השקעות), כל עוד לא השתנתה הפוזיציה (קיטון) של התיק באופן משמעותי, הבנק שגייס את הלקוח
מחדש את ההטבות לפחות לעוד שנתיים על מנת לשמר את הלקוח
(כמובן מומלץ לשים לעצמך איזו תזכורת לפני סיום השנה לראות שלא עושים פולישטיקים בנושא)
*ככה הדברים מתנהלים בבנק בו בעלי עובד, בעלי אומר שיש בנקים שכן משחקים בשיטת מצליח עם הלקוחות...

מניסיון שלי ושל משפחה, תבוא לבנק רנדומלי, תראה את הטבלה של הבנק הכי זול לגודל תיק שלך ותקבל את התנאים הללו. יש לזכור שזה ממוצע, אז אפשר גם להתמקח לזול יותר.
למשל, ועכשיו לאנקדוטה שלי:
לקחנו את תעודת הזהות הבנקאית שלנו מלאומי לבנק הפועלים והתנאים שקיבלנו עבור המעבר: העברת 2 משכורות, תיק ני"ע מעל 1M, דמי משמרת שנתיים 0.06%, מסחר ני"ע ואגח (ישראלי וחול) 0.1% . פטור מעמלות חשבון שוטף.
ועמלות מינימום מופחתות ל20 שקל. זה קריטי! למשל קניה מניות בשווי 10K שקל ב0.1% עמלה, עולה 10 שקל, אבל עמלת המינימום הסטנדרטית בפועלים/לאומי היא בסביבות 100 שקל.אז יוצא שמשלמים 1% על הקניה הספציפית למרות התנאים הטובים.

דווקא בנושא של עמלת מינימום (במיוחד על גודל תיקים כמו שציינת) אין שום בעיה לתת פטור על עמלת מינימום (לא 15 ש"ח לא 10..פטור..)
פטור מעמלת מינימום בחו"ל הבנק/ים נלחמים לא לתת, בד"כ זה 5-10 דולר, תלוי בכושר המיקוח של הלקוח ועוד גורמים של גודל התיק והפעילות בתיק.

מה זה מעניין את הלקוח הפוטנציאלי ממוצעי עמלות מסחר? הוא רוצה לדעת כמה יתנו לו ולכן זה הכי ספציפי שיכול להיות.
הממוצע עמלות בבנק ספציפי לגודל תיק מסויים, יכול ללמד את פותח הדיון לגבי הגבול העליון הרלוונטי אליו. אם הממוצע הוא X, הוא יכול לדעת שהוא רוצה להיות בטוח פחות מזה, שזה אפשרי.

כל עוד לא השתנתה הפוזיציה (קיטון) של התיק באופן משמעותי, הבנק שגייס את הלקוח
מחדש את ההטבות לפחות לעוד שנתיים על מנת לשמר את הלקוח
לא מדויק, אם הבנק מזהה שהוא לא מרוויח ממך כי את לא מבצעת פעולות קניה ומכירה אז הוא יבטל את ההטבות או יקטין אותן. לפחות ככה זה היה אצלי. אין עניין לבנק לשמר אותך אם את לא יוצרת לו הכנסות. הגיוני בסך הכל.

לא מדויק, אם הבנק מזהה שהוא לא מרוויח ממך כי את לא מבצעת פעולות קניה ומכירה אז הוא יבטל את ההטבות או יקטין אותן.
זה מזכיר לי ש @yossik הצחיק אותי כשציטט את הבנקאי שלו, "פה זה לא מגרש חניה בחינם".

את צודקת. אבל אני לא חושב שזה המצב. בהנחה שפותח הדיון, נמצא בשלב הצבירה, ולאור שהם רשומים לפורום אפשר להניח שחוסכים יותר מאשר מוציאים, אז הבנק ישמח להרוויח כל חודש/רבעון כאשר הם יקנו עוד ניירות ערך.

בהנחה שפותח הדיון, נמצא בשלב הצבירה
או, עכשיו אתה מתחיל לדבר לעניין (סליחה, אבל ממש לא אהבתי את התגובה הקודמת שלך).
אם אדם נמצא במצב שהוא ממשיך לקנות כל חודש/רבעון אז המצב שלו שונה ממי שהכניס סכום כסף גדול בבת אחת וזהו.
לכן תמיד צריך להבין באופן לגמרי אנקדוטלי מה מצבו של השואל כדי לתת לו תשובה שמתאימה לו.

לא מדויק, אם הבנק מזהה שהוא לא מרוויח ממך כי את לא מבצעת פעולות קניה ומכירה אז הוא יבטל את ההטבות או יקטין אותן. לפחות ככה זה היה אצלי. אין עניין לבנק לשמר אותך אם את לא יוצרת לו הכנסות. הגיוני בסך הכל.

אז שוב כמו שאמרתי, אם הבנק גייס אותך השנה, אין לו שום אינטרס לעבוד חינם ולראות אותך סוגרת אחרי שנה את החשבון (על כל חשבון שנסגר הבנק/הסניף צרךי לגייס 2 חשבונות), אז בנק/סניף חכם קודם יתמקד בשימור הלקוחות שלו וכמובן גיוס חדשים, זה שהסניף (אני בכוונה כותבת סניף כי כל סניף הוא בנק בפני עצמו) וויתר עלייך ועל חידוש ההטבות שלך זה שיקול שלו, רוב הסניפים לא ירצו אחרי שנה לראות את המאמצים שלהם בגיוס לקוח נעלמים כלא היו..

אם הבנק גייס אותך השנה, אין לו שום אינטרס לעבוד חינם ולראות אותך סוגרת אחרי שנה את החשבון
אני מדברת על העברת תיק ההשקעות, לא החשבון. נדמה לי שעל זה מדובר בשרשור.

את טועה. כתוב במפורש
כותרת השרשור היא מיקוח על דמי קניה ומכירה בתיק השקעות.
תקוות הפות"ש שיקבל הנחות בגלל העו"ש והמשכורת והאיום להעביר אותם לבנק אחר. הניסיון שלי אומר שאם אתה לא מביא הכנסות לבנק, אתה לא מעניין.
יכול להיות שאם יש להם הלוואות מתמחזרות או מינוס קבוע אז ישתלם לבנק לתת הטבה בהשקעות. הפות"ש לא פירט.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
עידו ג מיקוח על עמלות שוק ההון 29
A מיקוח על בית -- טווח סביר נדל"ן 20
S כח מיקוח מול מתווך שיוזם פנייה למוכר נדל"ן 9
ש מיקוח על ניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 1
מוריה הלואה מקרן השתלמות- האם יש מיקוח על הריבית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
Oracle ניסיון מיקוח לא מוצלח מול הלמן והצעה עדכנית ממיטב שוק ההון 0
O מיקוח מול הבנקים על פיקדונות? צרכנות פיננסית 15
hommie מיקוח מול סלקום - אינטרנט וטלויזיה צרכנות פיננסית 6
hommie מיקוח מול סלקום - אינטרנט וטלויזיה צרכנות פיננסית 2
M שימוש בשמאי מטעם הבנק לטובת מיקוח על מחיר הדירה נדל"ן 3
S מיקוח על דמי דמי ניהול באלטושר שחם צרכנות פיננסית 24
מ קופת גמל לפיצויים בזול - ללא כח מיקוח צרכנות פיננסית 4
2028_שנת_פרישה מיקוח על העברת כל הקופות שלי לבית השקעות אחד צרכנות פיננסית 6
קורא הדוק מיקוח על עמלות של הוט השקעות (בינלאומי) שוק ההון 16
מ מיקוח עם בית השקעות למשקיע קטן שוק ההון 14
סתןלי ת'כסף קלף מיקוח לבעלי ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 1
N מיקוח על עמלות הבנקים שוק ההון 31
א עזרה בנתוני עמלות לצורך מיקוח בבנק לאומי שוק ההון 10
ק עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
R עמלת הפצה בקרן כספית שוק ההון 11
D אינטראקטיב ישראל הודיעו שמעכשיו עמלת המרה 10 שח - שווה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
פיש עמלת המרת מטח באינטראקטיב ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 3
U עמלת חליפין צרכנות פיננסית 16
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
Flex עמלת המרה בIBKR פוסטים מאיכות נמוכה 2
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
C עמלת צד ג קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6
The Stoic האם עמלת הברוקר מקוזזת מחישוב מס רווח הון? צרכנות פיננסית 24
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
א עמלת משיכת מט"ח בחו"ל צרכנות פיננסית 2
naftali10 עמלת הפקדת מט"ח צרכנות פיננסית 0
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
א סיוע בהבנת אופן חישוב "עמלת רכישה"- קרן מחקה ביורו שוק ההון 5
M ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
R עמלת ניהול תיק לא מובנת שוק ההון 2
D עמלת מסחר מיטב שוק ההון 7
The Thinker עמלת העברת מט״ח צרכנות פיננסית 8
ש עמלת המרה במסחר עצמאי מיסים 1
adamshalev אינטראקטיב ברוקרס ביטלו את עמלת המינימום החודשית שוק ההון 182
E עמלת המרה לדולרים באשראי ישראלי צרכנות פיננסית 1
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3