• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי של פעילות פרטית לעומת פעילות עסקית

noamw

משתמש סולידי
דירוג
18
בוקר טוב,

אני חדש בכל עולם ההשקעות והמיסוי שלו (וגם בפורום), אני מגיע מעולם הפיתוח תוכנה.
לאחרונה פיתחתי מערכת ALGO ואני מתכוון להתחיל להפעיל אותה בקרוב על כסף אמיתי :)

בהתחלה הייתי בטוח שאני נופל על המיסוי של ה - 25% על כל הרווחים שלי מכיוון שאני פועל מהחשבון הפרטי שלי.
אבל לאחר שיחה עם הרואה חשבון שלי הוא אמר לי שבמידה והתוכנה שלי מבצעת כמות משמעותית של פעילות בבורסה והסכומים שהיא תניב יגיעו למיליוני שקלים מס הכנסה יראה בי עסק והמיסוי שלי יהיה בהתאם.

1. אשמח לדעת האם זה נכון או שהוא לא מבין על מה הוא מדבר.
2. מהם האופציות שלי להמשיך ליהנות ממיסוי נמוך?

דרך אגב חשוב להגיד שאני היחיד שיפעל בתוך הפעילות הזו ואני לא מתכנן להעסיק עובדים.

תודה רבה ואני נהנה לקרוא את הדיונים בפורום :)

והסכומים שהיא תניב יגיעו למיליוני שקלים מס הכנסה יראה בי עסק והמיסוי שלי יהיה בהתאם.
בצדק נראה לי, אבל אם אתה הולך להרוויח מיליונים, ולא סומך על רואה החשבון שלך, קח חוות דעת נוספת, וגם של עו"ד לענייני מיסוי. לא חוסכים בייעוץ מס כשמדובר ברווח של מיליונים.

אבל לאחר שיחה עם הרואה חשבון שלי הוא אמר לי שבמידה והתוכנה שלי מבצעת כמות משמעותית של פעילות בבורסה והסכומים שהיא תניב יגיעו למיליוני שקלים מס הכנסה יראה בי עסק והמיסוי שלי יהיה בהתאם
מבלי להכיר אותך ולא בכדי להתקיף או לעורר ויכוחים (שבטח יקרו), אבל אם מישהו מרוויח מליונים, באופן אישי אני לא רואה סיבה מדוע שלא ישלם את מלא המס הראוי כעסק.

בוקר טוב,

אני חדש בכל עולם ההשקעות והמיסוי שלו (וגם בפורום), אני מגיע מעולם הפיתוח תוכנה.
לאחרונה פיתחתי מערכת ALGO ואני מתכוון להתחיל להפעיל אותה בקרוב על כסף אמיתי :)

בהתחלה הייתי בטוח שאני נופל על המיסוי של ה - 25% על כל הרווחים שלי מכיוון שאני פועל מהחשבון הפרטי שלי.
אבל לאחר שיחה עם הרואה חשבון שלי הוא אמר לי שבמידה והתוכנה שלי מבצעת כמות משמעותית של פעילות בבורסה והסכומים שהיא תניב יגיעו למיליוני שקלים מס הכנסה יראה בי עסק והמיסוי שלי יהיה בהתאם.

1. אשמח לדעת האם זה נכון או שהוא לא מבין על מה הוא מדבר.
2. מהם האופציות שלי להמשיך ליהנות ממיסוי נמוך?

דרך אגב חשוב להגיד שאני היחיד שיפעל בתוך הפעילות הזו ואני לא מתכנן להעסיק עובדים.

תודה רבה ואני נהנה לקרוא את הדיונים בפורום :)

נושאי מיסוי הם די מהותיים וחשוב שתדע לתכנן אותם נכון...יש לך אפשרות להמשיך לעבוד "כעוסק מורשה" או כחברה...
יש לזה השלכות שונות ומיסוי שונה(ויש מצב שאפילו מוטב עם הטבות מס במקרים מסויימים כמו "מפעל טכנולוגי".
הייתי במקומך, הולך למספר משרדי רו"ח בינוניים(אתה יכול למצוא דירוגים באינטרנט) ו"מראיין" מספר שותפים...אתה צריך למצוא רו"ח שיש לו הבנה בתחום ו"ירה" לך תשובות על מה מומלץ בסיטואציה.(להתחיל מחברה או באישי, הטבות מס, איך לבנות כדי להקטין סיכונים וכו וכו...)
אם אתה מוצא רו"ח שמכיר כבר את הסיטואציה ונותן לך תשובות שמראות הבנה וניסיון אז לך על זה...

לא יעוץ.

הוא צודק, המטרה של מס הכנסה הוא לגבות את הסכום המקסימלי שאפשר.
אם מס הכנסה התרשם שאתה מנהל את תיק ההשקעות שלך כמו עסק (יש פוסט של הסולידית שמתייחס לנקודות שכנראה מהוות שיקול לקביעה אם תשלם מס על הכנסה מיגיעה או מס רווחי הון), אתה תידרש לשלם מס כמו על הכנסה מעבודה.
שני דברים -
1. תשלום המס נעשה רק במפגש עם הכסף. כל עוד אתה לא מושך מהתיק אתה לא נדרש לשלם מס.
2. בהרבה מקרים חוקי המס הם בתחום האפור ונתונים לפרשנות, ומושפעים בין השאר מההתנהלות שלך. כדאי לברר עם יועץ מס או רואה חשבון או עורך דין שמתמחה בדיני מס (לא יודע מי מהם, ואולי גם תקבל תשובות שונות מגורמים שונים. תחום אפור כאמור) איך כדאי לך להתנהל כדי להקטין את הסבירות שהרווח שלך ייחשב כמס על עבודה.
אגב, אני מניח שאתה לוקח בחשבון שאתה עלול גם לא להרוויח כמו שאתה מצפה, ואולי אפילו להפסיד.
בהצלחה בהשקעה...

אם אתה מחזיק מניות (או קרנות או תעודות או אגרות חוב או כל דבר אחר) , השווי שלהן יכול לעלות במיליון אחוז בשנה ועדיין לא תשלם שקל למס הכנסה כל עוד לא תמכור את המנייה ותקבע את הרווח.
הסתייגות קטנה - אם קיבלת דיבידנד לחשבונך, למעשה נפגשת עם הכסף ואתה חייב במס בגינו (לפחות למדינה אחת) בהתאם לחוקי המס.

אם אתה מחזיק מניות (או קרנות או תעודות או אגרות חוב או כל דבר אחר) , השווי שלהן יכול לעלות במיליון אחוז בשנה ועדיין לא תשלם שקל למס הכנסה כל עוד לא תמכור את המנייה ותקבע את הרווח
זו כבר אמירה אחרת לגמרי. כתבת שאין חבות מס כל עוד לא משך מהתיק, שזה כמעט תמיד מאוד לא נכון.
מזכיר שמדובר פה באלגו-טרייד...

זו כבר אמירה אחרת לגמרי. כתבת שאין חבות מס כל עוד לא משך מהתיק, שזה כמעט תמיד מאוד לא נכון.
מזכיר שמדובר פה באלגו-טרייד...
אוקי, הניסוח שלי כנראה היה מבלבל וגם לא לקחתי בחשבון שזה אלגו טרייד, כלומר אינספור עסקאות של קנייה ומכירה - כל מכירה היא מפגש עם הכסף.

הוא צודק, המטרה של מס הכנסה הוא לגבות את הסכום המקסימלי שאפשר.
אם מס הכנסה התרשם שאתה מנהל את תיק ההשקעות שלך כמו עסק (יש פוסט של הסולידית שמתייחס לנקודות שכנראה מהוות שיקול לקביעה אם תשלם מס על הכנסה מיגיעה או מס רווחי הון), אתה תידרש לשלם מס כמו על הכנסה מעבודה.
תודה על הדברים, תוכל לקשר אותי לפוסט המדובר של הסולידית?

מבלי להכיר אותך ולא בכדי להתקיף או לעורר ויכוחים (שבטח יקרו), אבל אם מישהו מרוויח מליונים, באופן אישי אני לא רואה סיבה מדוע שלא ישלם את מלא המס הראוי כעסק.
חד משמעית, אני לגמרי בעד לשלם מס.
אבל אני גם בעד לשלם את המס האמיתי ובשביל זה חשוב לי להכיר את כל הפרטים כמו בכל עסקה שאני עושה :)

נראה לי שאתה צריך לשאול את עצמך כמה מס מגן האלגו שלך ייצר לך
אשמח להסבר למה אתה מתכוון, כמו שאמרתי אני חדש בכל הנושא של שוק ההון.

אשמח להסבר למה אתה מתכוון, כמו שאמרתי אני חדש בכל הנושא של שוק ההון.
@Nool התכוון ל"מגן מס" שזה הכינוי הרווח להפסדים צבורים.
אם יש לך הפסדי הון, אתה יכול "לצבור אותם" לעתיד ואם בעתיד יהיה לך רווח הון תוכל לקזז אותו מול ההפסד וכך לחסוך מס.
@Nool רומז שהוא חושש שבמצטבר תחווה מהאלגו-טריידינג הפסדים, לא רווחים.

כאמירה עקרונית זה בוודאי נתון לוויכוח למרות שאני נוטה להסכים (למרות שמס על עסקים הוא גרוע ומזיק כלכלית יותר ממסים אחרים לפי המחקר הכלכלי).
כאמירה מעשית מאד סביר שאדם ישלם את המס המינימלי במסגרת החוק.
על המדינה לדאוג לחוק שיעשה מינימום נזק ומקסימום תועלת ולאכוף אותו. אף אחד לא צריך להתנדב לשלם - תרומות אפשר לחלק אחר כך.
@noamw - העצה הבאה נראית לי הכי רלוונטית
בצדק נראה לי, אבל אם אתה הולך להרוויח מיליונים, ולא סומך על רואה החשבון שלך, קח חוות דעת נוספת, וגם של עו"ד לענייני מיסוי. לא חוסכים בייעוץ מס כשמדובר ברווח של מיליונים.
למרות שיותר סביר שהעצה של @Nool תהיה רלוונטית בדיעבד :)

@Nool התכוון ל"מגן מס" שזה הכינוי הרווח להפסדים צבורים.
אם יש לך הפסדי הון, אתה יכול "לצבור אותם" לעתיד ואם בעתיד יהיה לך רווח הון תוכל לקזז אותו מול ההפסד וכך לחסוך מס.
@Nool רומז שהוא חושש שבמצטבר תחווה מהאלגו-טריידינג הפסדים, לא רווחים.
תודה על ההסבר :):)
אני לוקח בחשבון שיש מצב טוב שאני טועה בקוד שכתבתי.
אבל חייב להגיד מהניסיון הקצר שיש לי עם שוק ההון (והוא באמת באמת קצר) שמי שלא עושה שימוש באלגו עושה טעות גדולה.
אלגו זו מילה קצרה מדי בשביל לתאר מה היא מסוגלת לעשות בשוק ולא מדובר רק בקנייה ומכירה אלא אפילו בהיבט הפסיכולוגי של ההשקעה.

בכל מקרה שיהיה לנו בהצלחה ותודה רבה על כל המידע והסבלנות של המשיבים :)

אם זה עסק אז המס יהיה גבוה יותר
אתה תמוסה באחת משתי האפשרויות:
1. מס שולי (עד 47% ) https://www.kolzchut.org.il/he/מדרגות_מס_הכנסה
2. מס חברות על הרווח משוק ההון (23%)+ פדיון הדיבידנד כבעל מניות מהותי (30%)

אומנם תוכל לנקות הוצאות בחלק מהמקרים, אבל במקרה שלך זה נראה לי זניח אם אתה פיתחת את האלגו
אתה יכול לרשום חדר בדירה בשכירות כחלק מהעסק, וגם 40% מהוצאות הרכב שלך, וטלפון/חשמל/מים כחלק יחסי ועוד דברים, תתייעץ עם רו"ח או מנהל חשבונות טוב. ותמיד תבדוק לבד, אני ואבא שלי תמיד מתקנים אותם כל הזמן

בכל מקרה בצלחה ותעדכן קצת על האלגו זה מעניין
בטווח הרחוק לא מכיר מישהו שמרוויח מזה (ומכיר כמה מפתחים שעובדים על דברים כאלה למזלם הם רק מוכרים שעות עבודה לחברה אחרת שסוחרת)

אם זה עסק אז המס יהיה גבוה יותר
אתה תמוסה באחת משתי האפשרויות:
1. מס שולי (עד 47% ) https://www.kolzchut.org.il/he/מדרגות_מס_הכנסה
2. מס חברות על הרווח משוק ההון (23%)+ פדיון הדיבידנד כבעל מניות מהותי (30%)

אומנם תוכל לנקות הוצאות בחלק מהמקרים, אבל במקרה שלך זה נראה לי זניח אם אתה פיתחת את האלגו
אתה יכול לרשום חדר בדירה בשכירות כחלק מהעסק, וגם 40% מהוצאות הרכב שלך, וטלפון/חשמל/מים כחלק יחסי ועוד דברים, תתייעץ עם רו"ח או מנהל חשבונות טוב. ותמיד תבדוק לבד, אני ואבא שלי תמיד מתקנים אותם כל הזמן

בכל מקרה בצלחה ותעדכן קצת על האלגו זה מעניין
בטווח הרחוק לא מכיר מישהו שמרוויח מזה (ומכיר כמה מפתחים שעובדים על דברים כאלה למזלם הם רק מוכרים שעות עבודה לחברה אחרת שסוחרת)
תודה רבה על הפירוט. מעריך את זה מאוד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
ס מיסוי על מכירות של מוצרים דיגטיליים באינטרנט מיסים 1
ס מיסוי על מכירות של מוצרים דיגטיליים באינטרנט מיסים 0
J מיסוי של espp מיסים 17
T מהפוסט של הסולידית על מיסוי: ״הפקידו באופן עצמאי לחיסכון פנסיוני מעבר לשיעורים החייבים בחוק״ דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
Z מיסוי ריאלי של שורטים, מכרתי 2 אופציות בשורט, היו מדדים חיובים ובפקיעה מאופציה שהרווחתי נוקה מס על הרווח הריאלי, בהפסד קוזז לי רק הפסד נומינלי. מיסים 29
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
F שאלה לגביי impact של מיסוי ריאלי צמוד למדד המחירים לצרכן \ צמוד למטבע זר שוק ההון 8
M מיסוי של הסכום מעל תקרת ההפקדה הפטורה לאחר משיכה מקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M מיסוי השקעות בבסיס דולרי בתרחיש של אינפלציה גבוהה\היפר אינפלציה שוק ההון 41
unrealx מיסוי על אופציות שהפכו למניות של חברה שעשתה הנפקה שוק ההון 16
E שאלה על מיסוי דיבידנד של חברה קנדית שנסחרת בניו יורק לאזרח ישראלי מיסים 1
flower הודעה חריגה מהבנק - מיסוי דיבידנד של ניירות ערך NTR מיסים 20
E חישוב ביטוח לאומי/מס בריאות כמס על הכנסה לצורכי מיסוי של ארה״ב מיסים 3
A מיסוי של עבודה/השקעה מיסים 1
Z לאיזו מדינה כדאי להגר למשקיע או פעיל בשוק ההון? (מההיבט של מיסוי) מיסים 51
G שינוי צורת מיסוי של RSU מיסים 1
cypriano de rore מיסוי פנימי של ETF מיסים 29
יבגני_ל מיסוי במקור בארה"ב על חלוקת רווחים של MLP למשקיעים ישראלים מיסים 8
י מיסוי של משיכה חלקית מקרן השתלמות מיסים 3
B מיסוי באפיק של "מימון המונים" (Crowdfunding) מיסים 2