מיסוי רווחי הון/דיבידנד

הסטודנט התפרן

משתמש ותיק
דירוג
76
כמה שאלות בנושא :
1. האם מס רווח הון משולם על ניירות שאני מחזיק תקופה מסוימת או נטו מרגע ההחזקה?(כלומר האם המס משולם מהרגע הראשון שבו קניתי-מכרתי מניה/אג"ח או שהוא משולם לאחר שאני מחזיק את המניה X זמן?)
2. האם מס רווחי הון משולם גם על שורט/פורקס/אופציות?
3. הבנתי שהאמריקאים לא גובים מס רווחי הון בגלל האמנה עם ישראל אבל הם כן גובים דיבידנדים? אז בעצם אני מקבל את הדיבידנד פחות המס ישירות לחשבון ובישראל לא משולם מס דיבידנד בכלל? או שהבנתי פה משהו לא נכון...
4. ממה שראיתי צריך להגיש דוח שנתי , הכוונה לדוח שנתי מבחינה קלנדרית או מבחינה של מתי שהתחלתי את הסחר? כלומר אם אני נניח התחלתי לסחור במאי של השנה את הדוח יש להגיש בתחילת שנה הבאה או במאי של שנה הבאה?
5.במיסוי רווחי הון מחו"ל יש קשר כלשהו לשע"ח הדולרי/שקלי? נניח אם קניתי מניה ב100 דולר והשווי שלה עלה ל200 דולר , אבל בו זמנית שער החליפין ירד מ4 ל2 , כלומר נותרתי עם 400 דולר כך וכך , האם אני עדיין משלם מס?

תודה מראש לעוזרים

נערך לאחרונה ב:

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,872
עונה מידיעה בלבד, אני לא רו"ח!
כמה שאלות בנושא :
1. האם מס רווח הון משולם על ניירות שאני מחזיק תקופה מסוימת או נטו מרגע ההחזקה?(כלומר האם המס משולם מהרגע הראשון שבו קניתי-מכרתי מניה/אג"ח או שהוא משולם לאחר שאני מחזיק את המניה X זמן?

רווח/הפסד מוגדר רק בעת המכירה.
מס רווחי הון משולם על רווח רק לאחר מכירה. אם אתה בברוקר ישראלי הם ינכו לך מס במקור, ואם תהיה זכאי להחזר מס (למשל בגלל הפסדים שיהיו לך יותר מאוחר בשנה) תצטרך להגיש בקשה להחזר מס.
אם אתה בברוקר זר, לא ינכו לך מס, ותצטרך להגיש דוח שנתי בישראל כדי להתחשבן על המס המתחייב.
שים לב שהרווח בישראל הוא מנוכה מדד (כלומר לא ממסים אותך על החלק של עליית המדד), והרווח בברוקר זר הוא מנוכה שינוי במטבע הזר.

2. האם מס רווחי הון משולם גם על שורט/פורקס/אופציות?
כן. שים לב שאם יש לך פעילות ענפה, מס הכנסה עלול להגדיר אותך כסוחר יום לחייב אותך מס במדרגות הרגילות (עד 50%) וכן ביטוח לאומי על הרווחים.

3. הבנתי שהאמריקאים לא גובים מס רווחי הון בגלל האמנה עם ישראל אבל הם כן גובים דיבידנדים? אז בעצם אני מקבל את הדיבידנד פחות המס ישירות לחשבון ובישראל לא משולם מס דיבידנד בכלל? או שהבנתי פה משהו לא נכון...
בהנחה שאתה לא אזרח אמריקאי אתה מקבל את הדיבידנד לחשבון מנוכה מס.
בכל זאת, אתה צריך להגיש דוח שנתי למס הכנסה, ולקחת את המס ששולם בארה"ב כזיכוי מס כנגד מס שאתה כביכול חייב בארץ על אותם דיבידנדים.

4. ממה שראיתי צריך להגיש דוח שנתי , הכוונה לדוח שנתי מבחינה קלנדרית או מבחינה של מתי שהתחלתי את הסחר? כלומר אם אני נניח התחלתי לסחור במאי של השנה את הדוח יש להגיש בתחילת שנה הבאה או במאי של שנה הבאה?
הדוח השנתי הוא קלנדרי. כלומר על כל ההכנסות שלך משנת 2016 למשל, אתה צריך להגיש דוח שנתי במאי 2017. שים לב שאם יש לך מס לשלם (למשל על רווחי הון), צריך עד סוף אפריל אם אני לא טועה.

5.במיסוי רווחי הון מחו"ל יש קשר כלשהו לשע"ח הדולרי/שקלי? נניח אם קניתי מניה ב100 דולר והשווי שלה עלה ל200 דולר , אבל בו זמנית שער החליפין ירד מ4 ל2 , כלומר נותרתי עם 400 דולר כך וכך , האם אני עדיין משלם מס?
לא תשלם מס במקרה כזה, אך רווח בדולרים לא יכול להפוך להפסד בשקלים, כלומר הוא יכול להוריד לך את הרווח אבל רק עד ל-0. כנ"ל הפוך, אם היה לך הפסד בדולרים אתה יכול להיות בטוח שהוא לא יהפוך לך לרווח בשקלים.

הסטודנט התפרן

משתמש ותיק
דירוג
76
אם רווח והפסד מוגדרים רק בעת המכירה אז איך בדיוק משלמים את המס על שורט? הרי בשורט הרווח וההפסד מוגדרים בעת הקניה.
את הדו"ח עצמו למס הכנסה צריך להגיש רק מהרווח הון הראשוני? כלומר אם עשיתי שגר ושכח מההתחלה ולא מכרתי ניירות במשך 5-10 שנים למשל אז אין לי על מה לדווח להם בעצם?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,872
אם רווח והפסד מוגדרים רק בעת המכירה אז איך בדיוק משלמים את המס על שורט? הרי בשורט הרווח וההפסד מוגדרים בעת הקניה.
את הדו"ח עצמו למס הכנסה צריך להגיש רק מהרווח הון הראשוני? כלומר אם עשיתי שגר ושכח מההתחלה ולא מכרתי ניירות במשך 5-10 שנים למשל אז אין לי על מה לדווח להם בעצם?

לגבי שורט אני לא מכיר.

אם אתה בברוקר זר תצטרך להגיש דוח שנתי בגלל הדיבידנדים גם אם בפועל לא תהיה חייב במס.

ogi

משתמש בכיר
דירוג
2,834
אם רווח והפסד מוגדרים רק בעת המכירה אז איך בדיוק משלמים את המס על שורט?
בשורט הרווח או ההפסד מוגדרים בעת סגירת השורט, כלומר בעת הקניה מחדש של נייר הערך שמכרת לפני כן בחסר.

* אני לא רו"ח.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
25,192

Honey jar

משתמש ותיק
דירוג
306
עונה מידיעה בלבד, אני לא רו"ח!

לא תשלם מס במקרה כזה, אך רווח בדולרים לא יכול להפוך להפסד בשקלים, כלומר הוא יכול להוריד לך את הרווח אבל רק עד ל-0. כנ"ל הפוך, אם היה לך הפסד בדולרים אתה יכול להיות בטוח שהוא לא יהפוך לך לרווח בשקלים.

הוא כן אמור לשלם מס בדוגמה שהוא נתן.
כמו כן, הפסד בדולרים אכן יכול להיות מתורגם לרווח בשקלים החייב במס.

Honey jar

משתמש ותיק
דירוג
306
תוכל לתת דוגמא למצב כזה?

הכוונה שלי להשקעה בדולרים שהניבה בסופו של דבר הפסד בש"ח. עכשיו כשאני קורא זאת שוב, אולי לא הייתי ברור.
לדוגמה, קניתי ב 100 דולר, נייר ששערו הוא 100. שע"ח הוא 4 ש"ח.
מכרתי את אותו נייר בשער של 120 אך שער
הדולר הוא 3 ש"ח. דומה לדוגמה של פותח השרשור בעצם. יש הפסד בשורה התחתונה אך רווח לצרכי מס.

אנון נימוס

משתמש בכיר
דירוג
2,448
@Honey jar
לדעתי השקעה לא מגודרת לישראלי תקפה למשקיע שמשקיע
לטווח ארוך, או לטווח בינוני אבל בהשקעות חוזרות
בזמנים שונים ובמגוון מטבעות כדי לצמצם את האפקט של הפרשי פער מטבע.
בקניית נייר בודד ובפדיון לטווח קצר אתה עלול להפסיד שיקלית,
בטווח הארוך הצמדה לדולר או סל מטבעות היא סוג של מגן אינפלציה, ולדעתי האישית בטווח הארוך השקל יחלש מול הדולר, אבל זו תחזית ללא תאריך יעד :)

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב מיסוי רווחי הון לבעלי הכנסה נמוכה מיסים 37
P מיסוי עבור רווחי הון במדינה זרה וברוקר אמריקאי מיסים 0
B מיסוי רווחי הון ו BASE CURRENCY ב IB מיסים 3
DiverGirl שאלה לגבי מיסוי רווחי הון מיסים 3
M מיסוי רווחי הון בהשקעה בניירות זרים - האם מטבע הבסיס משנה? מיסים 74
mk1 מיסוי בהשקעה חוזרת בתעודות סל מחלקות שוק ההון 6
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
S מיסוי ריאלי לעומת מיסוי נומינלי - חשיבות אופק ההשקעה. שוק ההון 8
R מיסוי על דירה בארה"ב נדל"ן 3
M עבודה קצרה בחו'ל - מיסוי מיסים 4
מ מיסוי תעודת סל זרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O מיסוי כשכיר בריבוי דירות ועסקאות פליפ מיסים 1
U מיסוי על השכרת נכס בארה"ב מיסים 5
F שאלה לגביי impact של מיסוי ריאלי צמוד למדד המחירים לצרכן \ צמוד למטבע זר שוק ההון 8
M מיסוי להשקעות שנקנו במטבע דולר מיסים 3
M קרן עוקבת סנופי עם מיסוי צמוד למדד המחירים לצרכן, עקיבה פיסית ומנפיק בינלאומי? שוק ההון 8
O מיסוי ריאלי או נומינלי? תכלית S&P500 TTF שוק ההון 12
M מיסוי של הסכום מעל תקרת ההפקדה הפטורה לאחר משיכה מקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
tomchoook מיסוי על קה״ש שוק ההון 2
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
פסיוני מיסוי בארה''ב לאזרח ישראלי מיסים 7
D מיסוי קרנות ו-RSUs אחרי רילוקיישן מיסים 3
M מיסוי השקעות בבסיס דולרי בתרחיש של אינפלציה גבוהה\היפר אינפלציה שוק ההון 41
P מיסוי על אחזקת MLP ודרך עקיפה אפשרית מיסים 0
U מיסוי שכר דירה נדל"ן 14
E מיסוי על דיבידנדים ב-IRA מיסים 4
י מיסוי שותפים בנדל"ן מיסים 1
I מיסוי RSU בעת מימוש מיסים 1
פ מיסוי ניירות ערך במעבר בין מדינות שוק ההון 22
E מידע על מיסוי בישראל וארץ המקור ממכירת דירה בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 1
Aslan מיסוי ריאלי etf אמריקאי vs קרן שקלית שוק ההון 32
P מיסוי בקיבוץ (מועמד לקליטה) מיסים 1