• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי על RSU לפני הנפקה

המשקיע הפסיבי

משתמש סולידי
דירוג
5
הוציעו לי לקבל RSU כחלק מהצעת עבודה.
מדובר בחברה שרק לאחרונה הפסיקה להציע אופציות והחלה להציע RSU, כיוון שהיא אמור לצאת להנפקה לקראת סוף השנה.

אני יודע שבמקרה של אופציות היה עלי ״לרכוש״ את מלוא סכום האופציות ביום המכירה (סכום שבעצם מקוזז לי מהסכום) ואז רק על הרווח של ההפרש עלי לשלם מס רווחי הון בלבד.

מישהו יודע מה התנאים במקרה של RSU?

אני יודע שאם החברה כבר מונפקת, אז על המניות שהוענקו לי ביום ההענקה עליי לשלם מס הכנסה מלא, לדוגמא על מניות בשווי 100,000$ עלי לשלם 50,000$ מיסים, אבל על כל רווח שיצטבר מעבר לזה - לדוגמא אם שווי המניה במהלך ה-4 שנים עלה בעוד 60,000$ - אז על הסכום של ה-60,000$ עלי לשלם מס רווחי הון בלבד של 25%.

האם זה אותו העניין אם מדובר שעדיין לא הונפקה? קראתי בכמה מקומות שיש תקופת המתנה של 90 יום מיום ההענקה בדומה לאופציות, ואם התקופה עברה והחברה עדיין לא מונפקת, אז הסכום שניתן לי שווה ערך לאופציות מבחינת מיסוי. כלומר, בדוגמא שלמעלה אני אשלם רק 25% רווחי הון על ה-60,000$ וזה הכל? נשמע לי too good to be true ולכן אני רוצה לבדוק :).

החברה גם הציעה לי אופציות כחלופה אבל בגלל שהיא קרובה להנפקה אני חושש שמדובר בסיכון כלכלי כי אין דרך לדעת בכמה היא תעלה.

כמובן שהכל לפי תנאי ההמתנה של שנתיים מיום ההענקה לפני שהמכירה מתבצעת.

תודה!

PDF מאוד מקיף ומעניין אבל עדיין לא בטוח שהבנתי מה זה אומר לגבי הנושא שהעליתי למעלה: היבטי מיסוי.pdf

ספציפית בעמוד 21: אם המניות הוקצו כ״מניות לא סחירות״ אך נמכרו כ״מניות סחירות״, מה עלות המס?

נערך לאחרונה ב:
הוציעו לי לקבל RSU כחלק מהצעת עבודה.
מדובר בחברה שרק לאחרונה הפסיקה להציע אופציות והחלה להציע RSU, כיוון שהיא אמור לצאת להנפקה לקראת סוף השנה.

אני יודע שבמקרה של אופציות היה עלי ״לרכוש״ את מלוא סכום האופציות ביום המכירה (סכום שבעצם מקוזז לי מהסכום) ואז רק על הרווח של ההפרש עלי לשלם מס רווחי הון בלבד.

מישהו יודע מה התנאים במקרה של RSU?

אני יודע שאם החברה כבר מונפקת, אז על המניות שהוענקו לי ביום ההענקה עליי לשלם מס הכנסה מלא, לדוגמא על מניות בשווי 100,000$ עלי לשלם 50,000$ מיסים, אבל על כל רווח שיצטבר מעבר לזה - לדוגמא אם שווי המניה במהלך ה-4 שנים עלה בעוד 60,000$ - אז על הסכום של ה-60,000$ עלי לשלם מס רווחי הון בלבד של 25%.

האם זה אותו העניין אם מדובר שעדיין לא הונפקה? קראתי בכמה מקומות שיש תקופת המתנה של 90 יום מיום ההענקה בדומה לאופציות, ואם התקופה עברה והחברה עדיין לא מונפקת, אז הסכום שניתן לי שווה ערך לאופציות מבחינת מיסוי. כלומר, בדוגמא שלמעלה אני אשלם רק 25% רווחי הון על ה-60,000$ וזה הכל? נשמע לי too good to be true ולכן אני רוצה לבדוק :).

החברה גם הציעה לי אופציות כחלופה אבל בגלל שהיא קרובה להנפקה אני חושש שמדובר בסיכון כלכלי כי אין דרך לדעת בכמה היא תעלה.

כמובן שהכל לפי תנאי ההמתנה של שנתיים מיום ההענקה לפני שהמכירה מתבצעת.

תודה!
משהו בחישוב שלך נראה לי שגוי. ממה שאני מבין, אם אתה מקבל מניה לא סחירה (כולל 90 יום לאחר ההענקה), אתה בעצם מקבל אופציה במחיר מימוש של 0, כלומר אתה אמור לשלם מס רווח הון של כל שווי המכירה, לא רק על ה 60,000 עלייה.
אם המניה כן סחירה תוך 90 יום מההענקה, תשלם מס פירותי על השווי שלה בהענקה (או כשהתחילה להיסחר), ועל ההפרש תשלם מס רווחי הון.
זה כמובן בתנאי שהיא הוחזקה שנתיים אצל נאמן.

נערך לאחרונה ב:
מה שאני מבין, אם אתה מקבל מניה לא סחירה (כולל 90 יום לאחר ההענקה), אתה בעצם מקבל אופציה במחיר מימוש של 0
אוקיי, עדיין נשמע כמו אחלה דיל בהשוואה לאופציות, לא? אם כל מה שאני משלם על המניה הוא מס רווח הון 25% ולא את ה62% של מס הכנסה+ביטוח לאומי, זה יכול להיות הרבה כסף.

אוקיי, עדיין נשמע כמו אחלה דיל בהשוואה לאופציות, לא? אם כל מה שאני משלם על המניה הוא מס רווח הון 25% ולא את ה62% של מס הכנסה+ביטוח לאומי, זה יכול להיות הרבה כסף.
אם האופציות הן במסלול הוני דרך נאמן המחזיק אותן לשנתיים, גם שם זה מס רווח הון של 25%. ההבדל הוא רק במחיר המימוש.

קח בחשבון שבמקרה של RSU במניה סחירה, שווי המניה ביום ההענקה (או בתחילת ההיסחרות שלה, ב90 יום הראשונים אחרי ההענקה) הוא מס פירותי. אז אם מחיר האופציה שמציעים לך נמוך משמעותית ממחיר ההנפקה, יתכן שדווקא אופציה שווה לך יותר לעומת מניה סחירה.
מציע שתעשה לך אקסל שבודק את שלושת המצבים, כמה רווח יישאר לך מכל אפשרות.

נערך לאחרונה ב:
אם האופציות הן במסלול הוני דרך נאמן המחזיק אותן לשנתיים, גם שם זה מס רווח הון של 25%. ההבדל הוא רק במחיר המימוש.
מסכים, אבל אם הבנתי אותך נכון אז מחיר המימוש של 10,000 אופציות במחיר של 30$ יהיה 300,000$ שעלי לקזז מהרווחים, אבל מחיר מימוש של RSU בשווי של לדוגמא כ-200,000$ יהיה 50,000$ (מס רווח הון של 25% על הסכום). כמובן שכל רווח בנוסף לזה יהיה 25% בכל מקרה.

בכל מקרה לא מדובר במניה סחירה (ביום ההענקה), אלא במניה לא סחירה.

מסכים, אבל אם הבנתי אותך נכון אז מחיר המימוש של 10,000 אופציות במחיר של 30$ יהיה 300,000$ שעלי לקזז מהרווחים, אבל מחיר מימוש של RSU בשווי של לדוגמא כ-200,000$ יהיה 50,000$ (מס רווח הון של 25% על הסכום). כמובן שכל רווח בנוסף לזה יהיה 25% בכל מקרה.
במניה לא סחירה.
מה שצריך לעניין אותך זה כמה נשאר אצלך בכל מצב, לא איפה המס נמוך יותר. זה גם תלוי כמה מניות אתה מקבל לעומת כמה אופציות, ולאיזה מחיר המניה תגיע.
בכל מקרה לא מדובר במניה סחירה (ביום ההענקה)
אם היא תתחיל להיסחר תוך 90 יום מההענקה זה כמו מניה סחירה.

תודה על המידע. המניה לא תיסחר תוך 90 יום (למיטב הבנתי... הכל יכול לקרות כמובן).
המקור לשאלה שלי היא שאין לי בהכרח הצדקה כלכלית להחליף מקום עבודה אם עלי לשלם מס פירותי על ה-RSU, אבל יש הצדקה אם עלי לשלם רק מס הוני.
נראה שאופציות לא עדיפות יותר במקרה שלי כי החברה המדוברת כבר מוערכת בשווי גבוה למדי וזה מתחיל להוות סיכון אם היא לא תכפיל/תשלש את ערכה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
F RSU מיסוי מיסים 1
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
lizozom כפל מיסוי על RSU מחברה בינלאומית מיסים 4
א מדיניות מיסוי RSU שוק ההון 2
S מיסוי RSU וקיזוז מול מגן מס מיסים 4
N מיסוי RSU בארה"ב מיסים 3
A שאלה לגבי מיסוי בעקבות מכירת RSU מיסים 2
R מיסוי rsu מקרה ספציפי מיסים 32
I מיסוי RSU ושער הדולר מיסים 5
I מיסוי RSU בעת מימוש מיסים 1
F מיסוי RSU שקיבלתי בארץ אבל מכרתי בעת רילוקיישן מיסים 36
G שינוי צורת מיסוי של RSU מיסים 1
M מיסוי RSU בעת סיום העסקה מיסים 35
O מיסוי RSU בירושה או בניתוק תושבות מיסים 0
ב רילוקישן, מיסוי ו-RSU מיסים 2
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי על מענק מיסים 4
S רילוקיישן - היבטי מיסוי מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה