• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי על דבידנדים שהתקבלו מקרן סל אמריקאית

XpH

משתמש סולידי
דירוג
18
שלום חברים,

אני סוחר ב IB בקרנות סל אמריקאיות (VT,VTI) שמחלקות דבידנדים, ולכן אצטרך להגיש דו''ח מס שנתי ולשלם עליהם מס.
מעוניין לדעת האם אני מחשב נכון את המס שאצטרך לשלם למס הכנסה על הדבידנדים שהתקבלו בשנת המס.

אני לוקח את הסכום שב Dividends + הסכום שב Payment In Lieu of Dividends, מוריד ממנו את המס Withholding Tax (כנראה מס ארה''ב) ולוקח ממה שנשאר 25%.
(170.11 - 48.99 + 25.79)*0.25 = 36.7$

תודה רבה

Cash Report
Total
Starting Cash0.00
Commissions-4.00
Deposits11,876.98
Dividends170.11
Broker Interest Paid and Received0.19
Trades (Sales)30.67
Trades (Purchase)-11,901.11
Payment In Lieu of Dividends25.79
Withholding Tax-48.99
Cash FX Translation Gain/Loss0.00
Ending Cash149.64
Ending Settled Cash149.64

אני לוקח את הסכום שב Dividends + הסכום שב Payment In Lieu of Dividends, מוריד ממנו את המס Withholding Tax (כנראה מס ארה''ב) ולוקח ממה שנשאר 25%.
לא הבנתי מה בדיוק עשית פה
אתה לוקח את הדיבידנד + חלף דיבידנד = 170.11+25.79 = 195.9
הסכום הזה בשקלים אתה רושם בדו"ח ואם צריך מקזז מולם הפסדי הון.
אתה לוקח את המס הזר ששילמת, ורושם בדו" במקום המתאים 48.99

במידה ואין קיזוז הפסדי הון, אז אין תשלום מס או השפעה על המס כי 25% מתוך 195.9 זה 48.98

• אהבתי
Reactions: XpH
לא הבנתי מה בדיוק עשית פה
אתה לוקח את הדיבידנד + חלף דיבידנד = 170.11+25.79 = 195.9
הסכום הזה בשקלים אתה רושם בדו"ח ואם צריך מקזז מולם הפסדי הון.
אתה לוקח את המס הזר ששילמת, ורושם בדו" במקום המתאים 48.99

במידה ואין קיזוז הפסדי הון, אז אין תשלום מס או השפעה על המס כי 25% מתוך 195.9 זה 48.98

תודה על תגובתך.

אציין שאין לי הפסדי הון ובעצם הסיבה היחידה שאני רוצה להגיש דו''ח שנתי היא בגלל שקיבלתי דבידנדים מקרנות הסל האמריקאיות, והבנתי מכמה מקורות שאני חייב לשלם עליהם מס רווחי הון 25%.
אציין שאני שכיר ומעולם לא היתי חייב בהגשת דו''ח מס שנתי, ולכן זו תהיה הפעם הראשונה שאצטרך לפתוח תיק במס הכנסה, לדווח ולשלם (והכל רק בגלל הדבידנדים, לא מכרתי כלום).

אני יוצא מנקודת הנחה שהמס (Withholding Tax) הוא מס אמריקאי על הדבידנדים, ולכן אני מוריד אותו מסך הדבידנדים שהתקבלו, ולוקח ממה שנותר 25%.

בגדול מאוד כן, אבל שני דברים שצריך להתחשב בהם:
1) מס יסף, אם כלל ההכנסות שלך מכל המקורות ב-2023 עברו את 698,280 זה מוסיף עוד 3% לחלק או כל הדיבידנדים
במצב זה החישוב הוא [170.11 + 25.79] כפול 0.28 פחות 48.99

2) מס שירד לך על ריבית אמריקאית - אתה אמור לשלם 0% אבל בפועל גובים ממך במקור 25%ואתה צריך לבקש את זה בחזרה מארה"ב ולא יכול להזדכות על זה בארץ (אם כן הסכום שאתה מפחית יהיה פחות מ-48.99).

• אהבתי
אני יוצא מנקודת הנחה שהמס (Withholding Tax) הוא מס אמריקאי על הדבידנדים, ולכן אני מוריד אותו מסך הדבידנדים שהתקבלו, ולוקח ממה שנותר 25%.
אני רואה שיש לך Broker Interest Paid & Received, האם לקחת מארג'ין במהלך השנה ושילמת עליו ריבית, או שפשוט קיבלת 0.19 בתשלומי ריבית?

• אהבתי
@FIYaacov תודה רבה על תגובתך :)

1. מס יסף - על איזה שדה צריך להסתכל בטופס 106? זה שעם הסכום הכי גבוה? (יש שם כמה שדות כמו משכורת / סה''כ התשלום ברוטו / שכר חייב בדמי ביטוח לאומי)
2. בהנחה שמכרתי באותה שנה ESPP/RSU (דרך נאמן בארץ שלקח מיסים כחוק) - האם אצטרך לבדוק מה הרווח שעשיתי ולהוסיף אותו לסכום שכתוב בטופס 106?
3. מס שירד על ריבית אמריקאית - האמת שהפתעת אותי, לא ידעתי שאפשר לבקש החזר מס מארה''ב, זה בכלל ריאלי? אם הבנתי נכון, במידה ואקבל איזשהו החזר מארה''ב, זה ישפיע על חישוב המס בארץ ולכן זה צריך להיעשות בצורה טורית.
4. מה הכוונה בלקחת מארג'ין? בעקרון בצעתי רק שתי פעולות קניה בחשבון (אחת ל VT והשניה ל VTI) מאז שפתחתי אותו ותו לא.

תודה רבה!

אציין שאין לי הפסדי הון ובעצם הסיבה היחידה שאני רוצה להגיש דו''ח שנתי היא בגלל שקיבלתי דבידנדים מקרנות הסל האמריקאיות, והבנתי מכמה מקורות שאני חייב לשלם עליהם מס רווחי הון 25%.
תוציא מהם אישור 1042 שם יהיה רשום הסכומים המדוייקים של המס ששילמת, וכמו שצינתי, המס הזה נרשם בשדה נפרד בנספח חו"ל בדו"ח השנתי (1324), אתה לא מוריד אותו מסכום הדיבידנד.

2. בהנחה שמכרתי באותה שנה ESPP/RSU (דרך נאמן בארץ שלקח מיסים כחוק) - האם אצטרך לבדוק מה הרווח שעשיתי ולהוסיף אותו לסכום שכתוב בטופס 106?
מכרת מתחת למחיר הענקה? אם לא אז כן יש רווח הון, אתה צריך למלא נספח רווחי הון של "תגמול הוני" זה בסמל עסקה 53
1. מס יסף - על איזה שדה צריך להסתכל בטופס 106? זה שעם הסכום הכי גבוה? (יש שם כמה שדות כמו משכורת / סה''כ התשלום ברוטו / שכר חייב בדמי ביטוח לאומי)
מס יסף זה לפי הסכום הכולל של ההכנסה החייבת, מכל המקורות.
3. מס שירד על ריבית אמריקאית - האמת שהפתעת אותי, לא ידעתי שאפשר לבקש החזר מס מארה''ב, זה בכלל ריאלי? אם הבנתי נכון, במידה ואקבל איזשהו החזר מארה''ב, זה ישפיע על חישוב המס בארץ ולכן זה צריך להיעשות בצורה טורית (ואני גם ככה באיחור כי אנחנו מדברים כרגע על שנת 2022 :X).
ב־IB בדרך כלל לא לוקחים מס על הריבית, תראה באישור 1042 כמה ריבית שילמת ואם לקחו מס.

• אהבתי
מס יסף - על איזה שדה צריך להסתכל בטופס 106? זה שעם הסכום הכי גבוה? (יש שם כמה שדות כמו משכורת / סה''כ התשלום ברוטו / שכר חייב בדמי ביטוח לאומי)
צריך לסכום את כל ההכנסות שיש לך:
משכורת מעבודה - שדה 158 בטופס 106 + הכנסה הונית מRSU שמופיע ב106
סכום הדיבידנדים
סכום הריבית
הכנסות אחרות ככל והיו

בהנחה שמכרתי באותה שנה ESPP/RSU (דרך נאמן בארץ שלקח מיסים כחוק) - האם אצטרך לבדוק מה הרווח שעשיתי ולהוסיף אותו לסכום שכתוב בטופס 106?
לגבי rsu יופיע בטופס 106 שלך מאותו מעסיק

לגבי espp בלי נאמן, אתה צריך לדווח על הרווח ודיבידנדים כמו כל חשבון זר.
אם היה נאמן לespp אז שוב הכל יופיע לך ב106.

מס שירד על ריבית אמריקאית - האמת שהפתעת אותי, לא ידעתי שאפשר לבקש החזר מס מארה''ב, זה בכלל ריאלי? אם הבנתי נכון, במידה ואקבל איזשהו החזר מארה''ב, זה ישפיע על חישוב המס בארץ ולכן זה צריך להיעשות בצורה טורית.
במקרה שלך נראה שהיה בסה"כ 0.19 דולר ריבית, אז גג המס שנוכה עבור זה זה 0.05, לא סכום שהייתח רודף אחריו, גם אם אני צריך לשלם אותו לישראל.
בכל מקרה החישוב בארץ לא תלוי באם ביקשת את ההחזר או לא. אתה צריך לשלם לישראל 25% גם אם ניכו לך את זה במקור לארה"ב ואתה זכאי להחזר.

מה הכוונה בלקחת מארג'ין? בעקרון בצעתי רק שתי פעולות קניה בחשבון (אחת ל VT והשניה ל VTI) מאז שפתחתי אותו ותו לא.
מארג'ין = להיכנס למינוס לטובת רכישת מניות.
מי שעושה את זה לרוב מודע לזה ולכן אנחש שלא עשית.

• אהבתי
זה לא החישוב הנכון.
אתה לוקח 25% מהדיבידנד המקורי. זאת חבות המס שלך לישראל.
מהסכום הזה אתה מוריד (מחסיר) את מה ששילמת לארה"ב .

כלומר נניח קיבלת 100 דולר דיבידנד. נניח ארה"ב גבו ממך 15 דולר. החוב שלך לישראל הוא 10 דולר

• אהבתי
@FIYaacov @ירח אפל
שוב תודה על תגובותיכם!

יש לי את אישור 1042S, רק שאני לא בטוח על מה להסתכל, הוא קצת overwhelming עבורי. ChatGPT ניסה לתמצת את העיקר, בתקווה שלא פספס משהו:

FieldValue (Substitute Payment - Dividends)Value (Dividends)
Income Code3406
Gross Income$26.00$170.00
Chapter Indicator33
Tax Rate25.00%25.00%
Federal Tax Withheld$6.00$43.00
Withholding Agent's EIN13-386370013-3863700
Withholding Agent's NameInteractive Brokers LLCInteractive Brokers LLC

אני לא מבין בסוגי טפסים במס הכנסה ולכן חשבתי להשתמש ב "אלפי" פעם אחת בתקווה שאבין את הפואנטה ואוכל להגיש בכוחות עצמי בשנים הבאות (או למכור ולעבור לאיריות/ברוקר בארץ).
ממה שהבנתי עד כה, אוודא שסך ההכנסות שלי באותה שנה לא הגיעו למס יסף (אסתכל על טופס 106 ואוודא את נושא ה ESPP/RSU).
באשר לדבידנדים - נותר לי רק להבין איזה חישוב צריך להיעשות עבור מס הכנסה.

תודה רבה לכם, גם בשם כל מי שיקרא את הפוסט בעתיד.

ממה שהבנתי עד כה, אוודא שסך ההכנסות שלי באותה שנה לא הגיעו למס יסף (אסתכל על טופס 106 ואוודא את נושא ה ESPP/RSU).
באשר לדבידנדים - נותר לי רק להבין איך החישוב צריך להיעשות עבור מס הכנסה.
מס יסף, אין לך מה לעשות, אם הגעת תשלם, אי אפשר לשנות בדיעבד.

באשר לדיבידנדים, אם אין מס יסף, אז לא אמור לשלם מס נוסף, אם יש מס יסף, אז מס נוסף כנראה 3% מהערך שלהם.
יתכן כמובן שתקבל זיכויים עקב הפרשות, עמית שכיר, שלך לפנסיה.

בכל מקרה, אתה לא צריך לעשו את החישוב למס הכנסה, הם עושים אותתו לבד, אתה רק יכול לוודא שהוא תואם לתחזית שלך.

• אהבתי
זה לא החישוב הנכון.
אתה לוקח 25% מהדיבידנד המקורי. זאת חבות המס שלך לישראל.
מהסכום הזה אתה מוריד (מחסיר) את מה ששילמת לארה"ב .

כלומר נניח קיבלת 100 דולר דיבידנד. נניח ארה"ב גבו ממך 15 דולר. החוב שלך לישראל הוא 10 דולר
היי, כל הקליברים של הפורום הגיעו לפוסט :)
תודה על תגובתך.

אם הבנתי נכון, אני צריך בסופו של דבר לשלם במצטבר רק 25% מס על הדבידנדים, כך שאם ארה''ב לקחו לי מס מסויים עליהם, אצטרך לשלם למס ההכנסה בארץ רק את ההפרש שנותר. לפי הדוגמא - אם קיבלתי 100$ דבידנד אז אצטרך לשלם 25$ מס, אך מאחר וארה''ב כבר לקחו לי 15$, אשלם למס ההכנסה בארץ רק 10$.

לפי הנתונים בטופס 1042-S,
- קיבלתי דבידנדים על סך 170$ ונלקח לי 43$ מס, ולכן אין צורך לשלם כלום למס ההכנסה בישראל, מאחר והמס שנלקח גבוה יותר מ (או בדיוק) 25%.
- קיבלתי Lieu דבידנד על סך 26$ ולקח לי 6$ מס, אשר מהווה 23%, ולכן אצטרך לשלם למס ההכנסה בישראל 0.5$ כדי להשלים ל 25%.

זה קצת סותר את מה שהבנתי עד כה, שארה''ב לוקחים 25-30% מס, וישראל גם לוקחת 25% מס על מה שנותר. קצת מבולבל חייב לומר.

נערך לאחרונה ב:
- קיבלתי דבידנדים על סך 170$ ונלקח לי 43$ מס, ולכן אין צורך לשלם כלום למס ההכנסה בישראל, מאחר והמס שנלקח גבוה יותר מ 25%.
- קיבלתי Lieu דבידנד על סך 26$ ולקח לי 6$ מס, ולכן אצטרך לשלם למס ההכנסה בישראל 0.5$.
קיבלת 196$ שילמת בדיוק 25% 49$
כמו שרשמתי למעלה, אם אין לך מס יסף, אז אתה לא חייב בתשלום מס נוסף בישראל על זה.

אם הבנתי נכון, אני צריך בסופו של דבר לשלם במצטבר רק 25% מס על הדבידנדים, כך שאם ארה''ב לקחו לי מס מסויים עליהם, אצטרך לשלם למס ההכנסה בארץ רק את ההפרש שנותר
נכון.
(עד כדי מס יסף, אז יכול להיות שתצטרך לשלם 28% ולא 25% במצטבר).
זה קצת סותר את מה שהבנתי עד כה, שארה''ב לוקחים 25-30% מס, וישראל גם לוקחת 25% מס על מה שנותר.
אכן שמתי לב שהבנת לא נכון. בגלל זה תיקנתי אותך

• אהבתי
תודה רבה לכם - @roneng , @ירח אפל , @FIYaacov.

עכשיו אני מבין שאם קיבלתי דבידנדים מקרנות סל אמריקאיות, ראיתי שניכו לי מס במקור של 25% (אמרתי את זה נכון?), ובהנחה שאין לי מס יסף באותה השנה (סך כל ההכנסות לא עוברות איזשהו ערך שהוגדר עבור כל שנה), אז אין לי צורך לשלם כלום למס ההכנסה בארץ.

ולשאלה האחרונה - אם אין לי צורך לשלם כלום, ובהנחה שאני לא צריך לקזז מול הפסדי הון במקומות אחרים, האם עדיין אצטרך לפתוח תיק במס הכנסה ולדווח? או שאני יכול לחכות עד היום שבו אמכור את הקרנות?

אם אין לי צורך לשלם כלום, האם עדיין אצטרך לפתוח תיק במס הכנסה ולדווח?
עדיין צריך לפתוח תיק ולדווח.
אפשר לדווח בדיווח מקוצר, קרי לשלוח להם פשוט עדכון של כמה דיבידנדים היה וכמה מס נוכה במקור ואת החישוב שאתה לא חייב כלום.
היו דיווחים שהרבה פקידי שומה לא ידעו מה לעשות עם זה ובכל מקרה ביקשו דוח שנתי מלא, לכן לשיקולך אם להגיד מראש דוח שנתי מלא או לא (בהנחה ואין לך שום חובה אחרת להגשה).

• אהבתי
ולשאלה האחרונה - אם אין לי צורך לשלם כלום, האם עדיין אצטרך לפתוח תיק במס הכנסה ולדווח? או שאני יכול לחכות עד היום שבו אמכור את הקרנות?
אין צורך לשלם, אבל יש חובת דיווח.
יתכן שבסופו של יום אפילו תקבל זיכוי, עקב ההפרשות שלך כעמית שכיר מהמשכורת, אולי אפילו 12 שקל החזר.

@ירח אפל , @FIYaacov

תודה!
האם אפשר למלא דו''ח מקוצר גם אם זה הדיווח הראשון שלי למס הכנסה? (כלומר, אני מדווח על הדבידנדים אבל לא דיווחתי בכלל על ההשקעה עצמה בקרנות הסל).
כבר הבנתי שעבור דו''ח שנתי רגיל אצטרך להיעזר בבעל מקצוע (כמו אלפי), השאלה אם דו''ח מקוצר מספיק פשוט כדי שאוכל להתמודד בעצמי?

האם אפשר למלא דו''ח מקוצר גם אם זה הדיווח הראשון שלי למס הכנסה?
אם אתה זכאי להגשת דיווח מקוצר, זה לא משנה כמה שנים אתה עם תיק.
כפי שאמרתי ברוב המוחלט של המקרים, זה בזבוז זמן כי ידרשו ממך להגיש דוח שנתי מלא עבור אותה שנה.
לא דיווחתי בכלל על ההשקעה עצמה בקרנות הסל
אין שום חובה לדווח על עצם השקעה.

כבר הבנתי שעבור דו''ח שנתי רגיל אצטרך להיעזר בבעל מקצוע (כמו אלפי), השאלה אם דו''ח מקוצר מספיק פשוט כדי שאוכל להתמודד בעצמי?
לדעתי אין הבדל מהותי בין היכולת לפעול עצמאית או עם בעל מקצוע.
כפי שאמרתי קח בחשבון שבכל מקרה ידרשו ממך להגיש דוח שנתי מלא, אז כנראה שעדיך פשוט לעשות אותו מראש וכמו ש @ירח אפל ציין:
יתכן שבסופו של יום אפילו תקבל זיכוי, עקב ההפרשות שלך כעמית שכיר מהמשכורת, אולי אפילו 12 שקל החזר.
ההכנסה מדיבידנדים מזכים בזיכוי על הפרשות פנסיוניות, אפילו כשכיר, בקונסטלציה מסוימת.

• אהבתי
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N מיסוי אמריקאי של תגמול מילואים רגיל מיסים 8
E תזמון מכירת נכסים מבחינת מיסוי - דירה בירושה נדל"ן 2
T מיסוי ברילוקיישן לארהב מיסים 5
א תכנון מיסוי בהשקעה בדירת פריסייל לצד דירה נוספת מיסים 16
F משיכת פנסיה ורילוקיישן לארה"ב - אופטימיזציה של מיסוי מיסים 30
מ מיסוי קרן אירית ומס ירושה מיסים 15
י שיקולים בבחירת מסלול מיסוי דירה מיסים 6
royme מיסוי RSU - איך משלמים את המס? מיסים 7
T מבולבול - מיסוי על RSU מיסים 9
מ מיסוי קרנות איריות מיסים 1
ס הרווח ה״חינמי״ של etf מבוסס צמיחה (עקב מיסוי דיבידנדים) שוק ההון 2
I מיסוי דירות נדל"ן 4
N מיסוי rsu בזמן אבטלה מיסים 6
T מיסוי נומינלי במכירת RSU שוק ההון 36
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
Echelon זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
I מיסוי rsu מיסים 16
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
F RSU מיסוי מיסים 1
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
ס מיסוי על מענק מיסים 4

נושאים דומים

Back
למעלה