• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי - מושגים ומקורות מידע רשמיים

ramiv

משתמש רגיל
דירוג
138
שלום לכולם,

אולי זה לא הפורום המתאים אבל עוסקים פה בפורום הרבה במיסוי (ולראיה דיון של 20+ עמודים איך למסות דיווידנדים בחשבונות זרים). אבל הייתי שמח קודם להבין מושגים בסיסיים. ניסיתי לקרוא את חובת "דע את זכויותך 2018" אבל מהר מאד טבעתי בשלל המושגים.

• מושגים כמו:
  1. ניכוי / זיכוי
  2. גילום
  3. הפרשות חובה / סוציאליות / לא סוציאליות
  • איפה אפשר ללמוד את משמעות המושגים הללו בצורה קוהרנטית? חיפשתי ולא ממש מצאתי.
  • איפה אפשר להבין את הטבות המס שנוצרות עקב זה שאדם מפריש לפנסיה / גמל / ביטוח חיים?
  • האם שכר חובה של חייל חייב בתשלום מס? לא מצאתי התייחסות מפורשת. ראיתי רק התייחסות למענק שחרור שאינו חייב במס.
נושא נוסף - נניח והייתי רוצה לבדוק האם ניצלתי את כלל נקודות הזיכוי שמגיעות לי או לא - איך בודקים זאת? רציתי לנסות את הסימולטור של מס הכנסה (שדומה לטופס 0135) אבל לא היה לי ברור איך אני ממלא את השדות השונים.
אני יודע שיש טפסי 106 מהמעסיק שמתקבלים בתום השנה. בנוסף, יש טפסים מבנק ההשקעות שמעידים על קניות / מכירות. אבל היכן מוצאים כמה כסף הפקדתי בצורה אוטומטית לקופות השונות? אילו טפסים נדרשים כדי למלא טופס דיווח מס.

שאלה נוספת - האם בני זוג (לא נשואים ולא ידועים בציבור) הגרים יחד מוכרים למס הכנסה כזוג? כלומר - האם הגשת טופס למס הכנסה של אחד מבני הזוג מחייבת התייחסות כזו או אחרת לבן הזוג השני?

כמובן שאפשר להתייעץ עם איש מקצוע - רו"ח. אבל לפני שאני אץ רץ להתייעץ אני רוצה להבין אם יש בכלל טעם.

תודה רבה,
רמי

ולראיה דיון של 20+ עמודים איך למסות דיווידנדים בחשבונות זרים
הדיונים בנושא הם על איך לא למסות... ;)

1. הפרשות חובה / סוציאליות / לא סוציאליות
באתר פנסיוני של @נדב כמובן...

• איפה אפשר להבין את הטבות המס שנוצרות עקב זה שאדם מפריש לפנסיה / גמל / ביטוח חיים?
לשכיר כאן, ולעצמאי כאן. זה העיקר.

• ניכוי / זיכוי
בגדול, זה לא מסובך.
ניכוי משמעותו כאילו הרווחת פחות.
זיכוי משמעותו כאילו לא שינינו כמה הרווחת, אבל מכמה שאתה חייב מורידים לך סכום כסף מסוים. (לעיתים זה יהיה סכום מוגדר, לעיתים אחוז מסוים מסכום אחר, בד"כ 35%)

אילו טפסים נדרשים כדי למלא טופס דיווח מס
טופס 0135 דומה מאוד לטופס 1301, רק דליל יותר. תוכל לראות כאן דוגמה לא מחייבת של @FIYaacov למילוי.

שאלה נוספת - האם בני זוג (לא נשואים ולא ידועים בציבור) הגרים יחד מוכרים למס הכנסה כזוג? כלומר - האם הגשת טופס למס הכנסה של אחד מבני הזוג מחייבת התייחסות כזו או אחרת לבן הזוג השני?
מתנהלים כלכלית במשותף? יש למשל חשבון משותף במשהו?
לדעתי אתה צריך לבדוק את הכללים של מה זה ידועים בציבור...

אבל הייתי שמח קודם להבין מושגים בסיסיים.
גם אתר "כל זכות" הוא לא רע בכלל...

כמובן שאפשר להתייעץ עם איש מקצוע - רו"ח. אבל לפני שאני אץ רץ להתייעץ אני רוצה להבין אם יש בכלל טעם.
שים לב!!!
אני לא יועץ מס! לא רואה חשבון! לא יועץ פנסיוני. לא משווק פנסיוני. לא סוכן ביטוח. לא יועץ השקעות. אל תסמוך על שטויות שאיזה דור כותב באינטרנט. ברר בעצמך. סתם נלחצה לי המקלדת. זה החתול. זה הכלב. אין לי חיות מחמד. לא מייעץ. לא ממליץ. לא וטרינר. אין החלפות. אין החזרות. ט.ל.ח.

תודה רבה על התגובות. אתחיל משם ואתגלגל.

שלום לכולם,

אולי זה לא הפורום המתאים אבל עוסקים פה בפורום הרבה במיסוי (ולראיה דיון של 20+ עמודים איך למסות דיווידנדים בחשבונות זרים). אבל הייתי שמח קודם להבין מושגים בסיסיים. ניסיתי לקרוא את חובת "דע את זכויותך 2018" אבל מהר מאד טבעתי בשלל המושגים.

• מושגים כמו:
  1. ניכוי / זיכוי
  2. גילום
  3. הפרשות חובה / סוציאליות / לא סוציאליות
  • איפה אפשר ללמוד את משמעות המושגים הללו בצורה קוהרנטית? חיפשתי ולא ממש מצאתי.
  • האם שכר חובה של חייל חייב בתשלום מס? לא מצאתי התייחסות מפורשת. ראיתי רק התייחסות למענק שחרור שאינו חייב במס.
נושא נוסף - נניח והייתי רוצה לבדוק האם ניצלתי את כלל נקודות הזיכוי שמגיעות לי או לא - איך בודקים זאת? רציתי לנסות את הסימולטור של מס הכנסה (שדומה לטופס 0135) אבל לא היה לי ברור איך אני ממלא את השדות השונים.
אני יודע שיש טפסי 106 מהמעסיק שמתקבלים בתום השנה. בנוסף, יש טפסים מבנק ההשקעות שמעידים על קניות / מכירות. אבל היכן מוצאים כמה כסף הפקדתי בצורה אוטומטית לקופות השונות? אילו טפסים נדרשים כדי למלא טופס דיווח מס.

תודה רבה,
רמי
היי, אני יועצת מס מעל 10 שנים ומסיימת שנת השלמה כרואת חשבון. מה ש @דור דורים היה מתומצת ונחמד.
כמה כלים שממליצה לשחק עמם הם באמת הסימולטור של מס הכנסה וגם חילן טק אשף הנטו, שם תוכל לראות איך הפרשות שונות גם לפנסיה כעצמאי משנות את הטבות המס.
הבעיה בשני הכלים הללו היא שהם לא כוללות הכנסות אחרות-רווחי הון, דיבידנדים, שכירות וכ"ו.
אתה יכול אולי לקבל לתקופת ניסיון של חודש תוכנות חישוב מס כמו "חיסולית"
או שתרשם לשידור 1301 ואז יש לך סימולטור של כלל ההכנסות. תוכל להתנסות שם בנספח ג, נספח ד ועוד. כמובן, בכל המשחקים הללו, יש להקפיד לא לשדר.
כמי שעומדת להיות מוסמכת כרואת חשבון ושסיימה את מכלול הקורסים במסים, אחווה את דעתי ואמליץ דווקא לגשת ליועץ מס מוכשר לייעוץ. בסיליבוס של ראיית חשבון המיקוד הוא על מיסוי חברות וישנם אפילו אוניברסיטאות שכלל לא מלמדות מיסוי יחיד- דהייינו הטבות מס למשל של גמל, תרומות, ניכויים, קיזוזי הפסדים וכ"ו.
אצל יועצי מס המיקוד הוא על מיסוי היחיד. תוכל להתרשם מבחינות המועצה שם. בתקופתי למשל אחת השאלות היו נתונים שונים של הכנסות והשאלה הייתה לתכנן הפקדות מיטביות למסלולי חסכון שיביאו לזיכוי במס.
או משהו דוגמה של איש מקצוע שתהיה לו השכלה מקיפה יותר הוא למשל רו"ח שהוא גם יועץ פנסיוני.
חייבת לציין שלמרות שכבות הניסיון וההסמכה, החוקים משתנים עם השנים וכן מגלים לאורך הזמן סוגים של "תכנוני מס" מקוריים. האוניברסיטה היחידה שמעניקה קורס אקדמי בנושא מיסוי היחיד היא בר אילן וזאת מרשום שרכז מסלול חשבונאות הוא ר"וח אך גם עבר קורס מפקחי מס הכנסה שזהו קורס ייעוץ מס. על כן להשלמת השכלת הסטודנטים ישנו קורס כזה.

מס הכנסה מכיר רק בבני זוג הרשומים כנשואים במשרד הפנים.

תגגל "הגשת דוח שנתי מקוון מס הכנסה"
איך מגישים אני מכיר.
אני פשוט יודע שצריך שיפתחו לך איכשהו את התיק פעם ראשונה.
כשניסיתי להגיש (כשכיר) פעם ראשונה, הוא פשוט טען שאין תיק על תעודת הזהות שלי.
כך למשל ראה ציטוט כאן:
נכתב ע"י FIYaacov:
(שימו לב שהטופס שלי נראה שונה מהטופס שנתתי לינק אליו לפני כן. הסיבה היא שאני מילאתי באתר ההגשה המקוונת של מס הכנסה ולא ידנית). לדעתי, בשנה הראשונה חייבים למלא ידנית ולהגיש על מנת "לפתוח תיק" במס הכנסה.
מכאן :> אני מבין שאין דרך להירשם לזה, אלא פשוט להגיש פעם אחת ידנית. גם לא מצאתי דרך אחרת שיפתחו לי תיק, כדי שאוכל להגיש פעם ראשונה באופן מקוון (כן, אני יודע שבכל מקרה צריך להגיש גם ידנית :'( ).

מדבריה של @Nina T היה משמע שיש דרך להירשם לזה איכשהו, ולא דרך הגשת דוח בשנה אחת, ופתיחת האפשרות בשנה הבאה. לכן אני שואל...

איך מגישים אני מכיר.
אני פשוט יודע שצריך שיפתחו לך איכשהו את התיק פעם ראשונה.
כשניסיתי להגיש (כשכיר) פעם ראשונה, הוא פשוט טען שאין תיק על תעודת הזהות שלי.
כך למשל ראה ציטוט כאן:

מכאן :> אני מבין שאין דרך להירשם לזה, אלא פשוט להגיש פעם אחת ידנית. גם לא מצאתי דרך אחרת שיפתחו לי תיק, כדי שאוכל להגיש פעם ראשונה באופן מקוון (כן, אני יודע שבכל מקרה צריך להגיש גם ידנית :'( ).

מדבריה של @Nina T היה משמע שיש דרך להירשם לזה איכשהו, ולא דרך הגשת דוח בשנה אחת, ופתיחת האפשרות בשנה הבאה. לכן אני שואל...
סליחה
איך עושים את זה?
בדף זה מזינים פרטים ללקוח חדש-כולל תאריך הנפקת תעודת זהות, מספר דרכון או רישיון נהיגה ואז מקבלים ססמא קבועה וכל פעם שנכנסים לאתר מקבלים ססמא זמנית
https://secapp.taxes.gov.il/logon/LogonPoint/tmindex.html

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 13
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 20
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
F RSU מיסוי מיסים 1
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
ס מיסוי על מענק מיסים 4
S רילוקיישן - היבטי מיסוי מיסים 1
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48
E מיסוי אופציות מיסים 12
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
lizozom כפל מיסוי על RSU מחברה בינלאומית מיסים 4
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
I מיסוי בין בני זוג מיסים 11