• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי דיבידנד תחת תיאוריה השוק היעיל

yanosh34

משתמש בכיר
דירוג
1,579
*התהיה היא כללית אך מבחינה פרקטית רלוונטית לישראלים רק במניות ישראליות.

אם השוק יעיל, וחברות שמחלקות דיבידנד גבוה או בעל מיסוי גבוה (ריט) אינן שונות בסיכון משאר החברות, הייתי מצפה לשוני בתוחלת התשואה כתלות בסוגי החשבונות שבהן המניות מוחזקות על ידי המשקיעים.

למשל, אם כל המשקיעים בחברה מסוימת מחזיקים את המניות בחשבונות ממוסים אך משקיע אחד בודד מחזיק בחשבון פטור, אותו משקיע היה יכול לצפות לתוחלת תשואה אשר גבוהה ממוצע השוק כגובה המס על הדיבידנד.
אם לעומת זאת כל ההאחזקות הן רק בחשבונות פטורים, אז אין סיבה לצפות לשוני בתשואה.

האם ישנה דרך לבדוק את פילוג ההחזקה של מניות של חברה מסוימת לפי סוגי החשבונות?
האם ממילא הרוב המוחלט של האחזקות נעשה על ידי מוסדיים שזה חשבון פטור, כך שלא באמת ניתן לצפות לייצר יתרון על השוק באמצעות חשבון פטור?

המקום שממנו אני מעלה את התהיה הוא שאת החשבון הפטור שלי אני מוכן להקצות לבחירה סלקטיבית של מניות ישראליות בתנאי שיכולה להיות תועלת שמבוססת על התיאוריה הזאת. כבר היום אני מחזיק שם את ה2 הריטים הישראלים בגלל הסיבה הזאת.

• אהבתי
Reactions: ogi
אם כל המשקיעים בחברה מסוימת מחזיקים את המניות בחשבונות ממוסים אך משקיע אחד בודד מחזיק בחשבון פטור
מה לגבי המוסדיים ובעלי העניין?

המקום שממנו אני מעלה את התהיה הוא שאת החשבון הפטור שלי אני מוכן להקצות לבחירה סלקטיבית של מניות ישראליות בתנאי שיכולה להיות תועלת שמבוססת על התיאוריה הזאת.

אתה מבצע בחירה סלקטיבית של מניות לפי תאוריית השוק היעיל ? האם כל הרציונל בבחירת מניות זה לנצל ידע מיוחד שיש למשקיע כדי להכות את השוק ?

מה לגבי המוסדיים ובעלי העניין?

בדיוק התהיה שהעלתי:
האם ממילא הרוב המוחלט של האחזקות נעשה על ידי מוסדיים שזה חשבון פטור, כך שלא באמת ניתן לצפות לייצר יתרון על השוק באמצעות חשבון פטור?

אתה מבצע בחירה סלקטיבית של מניות לפי תאוריית השוק היעיל ? האם כל הרציונל בבחירת מניות זה לנצל ידע מיוחד שיש למשקיע כדי להכות את השוק ?

בחירה של מניות בעלות מאפיין מסוים ככל הנראה מגדילה סיכון.
הסיכון לא חייב לגדול בצורה משמעותית שכן לא בהכרח מדובר על בחירה של מספר מצומצם של מניות.
אני מוכן לשקול הגדלת הסיכון בתמורה להגדלת תוחלת התשואה כתלות בכמה הסיכון גדל לעומת כמה תוחלת התשואה גדלה.
העניין הוא שזה נחמד בתיאוריה, אך אני לא רואה איך ניתן לתרגם את זה למספרים וכרגע אני סתם בוחר לפי השיקול של "נותנים לי פטור מ~50% מס על ריטים, מה אני לא אקח?"

עקב חובת החלוקה בארה"ב, אמריקאים יכולים ללכת עם הכיוון הזה ולהגדיל תשואה מבלי לפגוע כלל בסיכון או בפיזור:
לקנות קרן שמחזיקה מניות עם חלוקת דיבידנד גבוה בחשבון פטור וקרן משלימה (בשאיפה שלא מחלקת כלום) שלה בחשבון ממוסה.
לא יודע אם קיימות בדיוק כאלה אבל טיפשי שלא יהיה כי ממש מתבקש עבורם קיום של כאלה קרנות.

להבנתי בחירת מניות היא בסתירה מוחלטת לתאוריית השוק היעיל, זה נסיון לנצל כשל שוק או חוסר הבנה שיש בשוק שמתמחה נכסים באופן זול מידי כי לך כמשקיע יש הבנה או מידע שאין לשוק

זה לא קשור לעקומת הסיכון תשואה של נכסי הבסיס או יותר נכון המשיך חושב שהוא יכול לבחור נכסים שהם משמעותית טובים מאשר בתי חור הכללי של השוק מבחינת תשואה לסיכון

לקנות קרן שמחזיקה מניות עם חלוקת דיבידנד גבוה בחשבון פטור
אתה מניח (וטועה) שאין הגבלה על הפקדה לחשבונות פטורים.
גם אין כל כך קרנות לא מחלקות, אלא אם אתה מחשיב את BRK (אני לא).

@אנון נימוס
לא טענתי שכדאי לבחור מניות משום שהן מתומחרות בזול או שיש לי כמשקיע הבנה או מידע שאין לשוק.

עם הטענה הבאה אני מקווה שאין ויכוח: תוחלת התשואה של בחירה שרירותית של N מניות מתוך מדד מסוים, זהה לתוחלת התשואה של המדד עצמו.

ההשערה היא שזה נכון גם לגבי התשואה נטו, כלומר שתוחלת התשואה נטו NTR של בחירת סל מניות מסוים הוא זהה לNTR של השוק כולו.
אם זה נכון כאשר הסל הנבחר הוא של מניות בעלות חלוקת דיבידנד גבוהה אז ניתן להשיג אקסטרא תשואה בחשבון פטור ע"י בחירתם.

אתה מניח (וטועה) שאין הגבלה על הפקדה לחשבונות פטורים.
לא הנחתי שאין הגבלה.

גם אין כל כך קרנות לא מחלקות, אלא אם אתה מחשיב את BRK (אני לא).
התכוונתי בשני המקרים לקרנות מחלקות. הכוונה בקרן המשלימה היא לקרן שמחזיקה רק מניות שלא מחלקות דיבידנד ולכן אין לה מה לחלק.

עם הטענה הבאה אני מקווה שאין ויכוח: תוחלת התשואה של בחירה שרירותית של N מניות מתוך מדד מסוים, זהה לתוחלת התשואה של המדד עצמו.
כמעט נכון , הבחירה בדכ צריכה להיות לפי משקל המניה במדד ... i מספר המניות צריך להיות גדול מספיק כדי שהשונות בבחירה קראית תהיה מינימלית
אם זה נכון כאשר הסל הנבחר הוא של מניות בעלות חלוקת דיבידנד גבוהה אז ניתן להשיג אקסטרא תשואה בחשבון פטור ע"י בחירתם.
Big if
שלא לדבר שיש גם את השונות באותו מדד,ולכן יתכן שמראש התת קבוצה הנל נחותה מבחינת תואה מתואמת סיכון

אם השוק יעיל, וחברות שמחלקות דיבידנד גבוה או בעל מיסוי גבוה (ריט) אינן שונות בסיכון משאר החברות, הייתי מצפה לשוני בתוחלת התשואה כתלות בסוגי החשבונות שבהן המניות מוחזקות על ידי המשקיעים.
יש דרגות שונות לתיאוריה הזאת. בגדול אם ההבדל שאתה מתאר באמת גורם למשהו להיות משתלם יותר, השוק יתקן את זה מיד (סביר להניח שאנשים כבר חשבו את זה והמחיר יכלול את כל הקניות שלהם כך שלא יהיה פער בכדאיות). במילים אחרות, אם שוכב כסף על הרצפה, מישהו כנראה כבר שם לב ולקח אותו.

ספציפית במקרה שהצגת, אני חושב שזה לא רלוונטי לחלוטין כי רוב המסחר מתבצע באמצעות מוסדיים וחברות גדולות. אז הסוחרים הקטנים שיש להם את המשחק הזה בין קרן השתלמות או 401 לבין חשבון ממוסה בבית השקעות הם פשוט קטנים מדי וזה לא מספיק כדי ליצור הבדל משמעותי כלשהו מלכתחילה.

כתלות בסוגי החשבונות שבהן המניות מוחזקות על ידי המשקיעים.
גם הגיל של המחזיק עשוי להיות רלוונטי. מגיל 60 יש הטבת מס עבור רווח הון, אך לא עבור דיבידנד. (מגיל זה ניתן להשתמש במדרגות המס הנמוכות עבור רווח הון אך לא עבור דיבידנד). כתוצאה, יש כנראה מחזיקים שעדיף להם לממש את הרווח כרווח הון ולא כדיבידנד. אולי זו אחת הסיבות למסחר הער בישראל מסביב ליום האקס של מניות שמחלקות דיבידנד.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
T מיסוי על דיבידנד בקרן סל בארצות הברית פוסטים מאיכות נמוכה 13
Aslan IVV vs CSPX פערי ביצועים גדולים - מיסוי דיבידנד ? שוק ההון 11
E שאלה על מיסוי דיבידנד של חברה קנדית שנסחרת בניו יורק לאזרח ישראלי מיסים 1
flower הודעה חריגה מהבנק - מיסוי דיבידנד של ניירות ערך NTR מיסים 20
Z 2 שאלות בנושא NTR מיסוי דיבידנד במקור על ידי ארה"ב 25% או 30%? מיסים 3
ברק א. מיסוי על דיבידנד ב vwrd ( קרן מחלקת) בחשבון ממוסה מיסים 8
Lio מיסוי דיבידנד agnc מיסים 1
ה מיסוי רווחי הון/דיבידנד מיסים 9
C מיסוי דיבידנד שהושקע מחדש מיסים 2
Lio מיסוי על דיבידנד מארה"ב מיסים 13
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 13
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 20
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
F RSU מיסוי מיסים 1
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
ס מיסוי על מענק מיסים 4
S רילוקיישן - היבטי מיסוי מיסים 1
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48
E מיסוי אופציות מיסים 12

נושאים דומים

Back
למעלה