• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי דיבידנדים בארה״ב + פתיחת חשבון מסחר בבנק אמריקאי

CuriousJoe

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,

אני תושב ישראל ומעוניין לפתוח חשבון מסחר במניות בארה״ב, ויש לי מספר שאלות:
1) ממה שראיתי, המיסוי בארה״ב על דיבידנדים הוא תלוי הכנסה. איך יחושב המיסוי אם אין לי הכנסות נוספות בארה״ב מלבד דיבידנדים שיתקבלו? להבנתי אצטרף למלא טופס w8 ולדווח בארץ, אבל לא הבנתי האם אשלם מס בארה״ב ואקבל פטור/קיזוז בארץ, או שאשלם רק בארץ (בהנחה שהמס בארץ גבוה יותר או שווה, כמובן).

2) האם יש טפסים נוספים מלבד w8 שיהיה עלי למלא? האם מומלץ למלא לבד, או להיעזר באיש מקצוע בפעם הראשונה?

3) בעבר גרתי בארה״ב, ויש לי חשבון בנק בוולס פארגו (עו״ש וחיסכון בלבד). האם אפשרי/מומלץ לפתוח חשבון מסחר בבנק זה לאנשים שאינם אזרחי ארה״ב ואינם גרים במדינה? אני מודע שיש פלטפורמות שנחשבות טובות יותר, אבל מאחר שהחשבון שלי כבר קיים, אני שוקל את האופציה. יש לי SSN אבל לא משהו מעבר.

תודה מראש!

אתה US PERSON?

לא. אני גר בישראל, ויש לי אזרחות ישראלית בלבד. גרתי בעבר בארה״ב מספר שנים, ויש לי SSN.

כמו שציינתי, יש לי חשבון בנק בוולס פארגו שעדין פעיל, אם כי אין לי אפשרות לסחור ממנו (לשם כך יהיה עלי לבקש לפתוח חשבון מסחר, ומאחר שאני לא יודע אם יאשרו את זה העדפתי לשאול במקום לנסות).

מעולם לא היה לי. הייתי על ויזת J1, ומכיוון שקיבלתי שכר היה לי SSN. אין לי שום דבר מעבר.

ממה שראיתי, המיסוי בארה״ב על דיבידנדים הוא תלוי הכנסה. איך יחושב המיסוי אם אין לי הכנסות נוספות בארה״ב מלבד דיבידנדים שיתקבלו? להבנתי אצטרף למלא טופס w8 ולדווח בארץ, אבל לא הבנתי האם אשלם מס בארה״ב ואקבל פטור/קיזוז בארץ, או שאשלם רק בארץ (בהנחה שהמס בארץ גבוה יותר או שווה, כמובן).
טופס w8 אומר שאתה לא אמריקאי ולכן משלם כמו כל ישראלי.
על דיבידנדים מניירות אמריקאיים יש לארה"ב זכות ראשונים, והיא לוקחת 25% לישראלים (אל תשכח לסמן ב w8 שאתה ישראלי, אחרת יקחו 30%).
על רווחי הון תשלם רק בישראל.

בעבר גרתי בארה״ב, ויש לי חשבון בנק בוולס פארגו (עו״ש וחיסכון בלבד). האם אפשרי/מומלץ לפתוח חשבון מסחר בבנק זה לאנשים שאינם אזרחי ארה״ב ואינם גרים במדינה?
הבעיה העיקרית היא איך להעביר לשם (ולמשוך משם) כספים. זה הייתרון הגדול של IB על פני כל ברוקר אמריקאי אחר.
מעבר לזה, לא נראה לי שזה משנה כל-כך

אתה US PERSON?
מה הדין לגבי מי שהוא כן US PERSON?
IBKR לא מנכים במקור מס דיבידנדים. כשמגיע היום להגיש דוחות - בדוח הישראלי אין מס שכבר שולם לאמריקאיים כך שלכאורה צריך לשלם לממשלת ישראל, אך ל-IRS לכאורה יש זכות ראשונים אז צריך לשלם גם להם.
איך מסדירים את הבירוקרטיה (בלי רואה חשבון, מדובר על סכומים נמוכים) בשביל לא לשלם כפול?

מה הדין לגבי מי שהוא כן US PERSON?
IBKR לא מנכים במקור מס דיבידנדים. כשמגיע היום להגיש דוחות - בדוח הישראלי אין מס שכבר שולם לאמריקאיים כך שלכאורה צריך לשלם לממשלת ישראל, אך ל-IRS לכאורה יש זכות ראשונים אז צריך לשלם גם להם.
איך מסדירים את הבירוקרטיה (בלי רואה חשבון, מדובר על סכומים נמוכים) בשביל לא לשלם כפול?
אתה בכל מקרה צריך להגיש דוח שנתי בארה"ב, אז קודם תמלא אותו ותראה מה חבות המס שלך מדיבידנדים שנובע ממנו.
ברוב המקרים זה יהיה אפס, אבל זה עשוי להיות גם 15% או 20%, ואם יש לך הכנסות גבוהות אז גם מס אובמה קר 3.8% (על מס אובמה קר לא ניתן להשדכות בישראל).

לאחר מכן צריך להגיש דוח שנתי בישראל, יש דוגמא בדף פרופיל שלי איך ניתן לעשות זאת בצורה עצמאית, אופציה נוספת זה להיעזר בתוכנה מאושרת מס הכנסה כמו "אלפי" (עולה 275 לכל שנת הגשה - אבל יש להם מדריכים איך ומה למלא, ואת רוב הדברים הם מחשבים בעצמם מה106 וה1099 שאתה מזין להם).

אתה בכל מקרה צריך להגיש דוח שנתי בארה"ב, אז קודם תמלא אותו ותראה מה חבות המס שלך מדיבידנדים שנובע ממנו.
ברוב המקרים זה יהיה אפס, אבל זה עשוי להיות גם 15% או 20%, ואם יש לך הכנסות גבוהות אז גם מס אובמה קר 3.8% (על מס אובמה קר לא ניתן להשדכות בישראל).
לאמריקאים אין מס דיבדנדים בהכנסות נמוכות?

לאחר מכן צריך להגיש דוח שנתי בישראל, יש דוגמא בדף פרופיל שלי איך ניתן לעשות זאת בצורה עצמאית, אופציה נוספת זה להיעזר בתוכנה מאושרת מס הכנסה כמו "אלפי" (עולה 275 לכל שנת הגשה - אבל יש להם מדריכים איך ומה למלא, ואת רוב הדברים הם מחשבים בעצמם מה106 וה1099 שאתה מזין להם).
אם כן יש מס לאמריקאיים, אז פשוט מציינים בדו"ח שהוא שולם/עתיד להיות משולם ללא אסמכתא כלשהי?

מגישים דו"ח בארה"ב, משלמים את המס שם, מגישים את הדו"ח פה, מזדכים על המס ששולם שם, משלמים פה את ההפרש ובא לציון גואל.
יותר מדויק: בארה"ב צריך לשלם גם מקדמות מס במשך השנה וההתחשבנות והגשת הדוח מתבצעים אחרי תום השנה הקלנדרית.
באם הסכומים נמוכים יתכן ואין שם חבות מס ואז אין מנגנון של זיכוי מס זר.
אין, על דיבידנים ורווחי הון יש מדרגות מס.
אם כן יש מס לאמריקאיים, אז פשוט מציינים בדו"ח שהוא שולם/עתיד להיות משולם ללא אסמכתא כלשהי?
אפשר (ורצוי) לצרף אסמכתא.
לא ניתן להזדכות על מס עתידי, רק על מס ששולם בפועל.

שאלת follow up - במקרה של זוג נשוי בו האישה האמריקאית עם הכנסות נמוכות מדיבידנדים/רווחי הון - האם נקודות הזיכוי שלה בישראל יקזזו את חבות המס, או שזה יחשב כהכנסה של בעל ההכנסה הגבוהה יותר?

דיבידנדים שהם qualified, ורווחי הון ארוכי טווח ממוסים ב0%, אם ההכנסה הכוללת (כולל הדיבידנדים ורווח ההון) היא $55,000 ומטה ליחיד, או כפול לזוג.

אפשר לצרף 1040 וזה להבנתי מספיק הוכחה.
שאלת follow up - במקרה של זוג נשוי בו האישה האמריקאית עם הכנסות נמוכות מדיבידנדים/רווחי הון - האם נקודות הזיכוי שלה בישראל יקזזו את חבות המס, או שזה יחשב כהכנסה של בעל ההכנסה הגבוהה יותר?
בכל מקרה יחשב של בעל ההכנסה מעבודה הגבוהה יותר, מלבד אם החשבון היה ברשותה יותר משנה לפני הנישואין.

בכל מקרה יחשב של בעל ההכנסה מעבודה הגבוהה יותר, מלבד אם החשבון היה ברשותה יותר משנה לפני הנישואין.
כלומר החלפה של חשבון בנק/ברוקר משפיעה על חבות המס? נפלא...

אם היה לה חשבון 3 שנים (יותר משנה) לפני הנישואים והדיבידנד בו, הדיבידנד ישויך אליה. אם שנה לאחר הנישואים החליפה חשבון, הדיבידנד ישויך לבעל ההכנסה הגבוהה יותר. השיוך משפיע על חבות המס, וזאת בגלל פרט טכני של מועד פתיחת חשבון הבנק. פספסתי משהו?

אם היה לה חשבון 3 שנים (יותר משנה) לפני הנישואים והדיבידנד בו, הדיבידנד ישויך אליה. אם שנה לאחר הנישואים החליפה חשבון, הדיבידנד ישויך לבעל ההכנסה הגבוהה יותר. השיוך משפיע על חבות המס, וזאת בגלל פרט טכני של מועד פתיחת חשבון הבנק. פספסתי משהו?
מדובר על כספים, לא ספציפית על החשבון.

אם הכסף היה בחשבון שלה והיא מעבירה אותו לחשבון אחר שלה (לא משותף), תוך הבדלה מכספים שהתקבלו אחרי הנישואין, אז עדיין ניתן לשייך אליה בדו"ח.

אם הכסף היה בחשבון שלה והיא מעבירה אותו לחשבון אחר שלה (לא משותף), תוך הבדלה מכספים שהתקבלו אחרי הנישואין, אז עדיין ניתן לשייך אליה בדו"ח.
אם לפני הנישואין בחשבון היו 30 אלף, אחרי הנישואין נכנסו 10 אלף ויצאו 20 אלף. ה-20 אלף שנשארו, הם לפני או אחרי הנישואין? איך אפשר בכלל לעקוב?
מה בפועל צריך לכתוב בדו"ח בשביל לשייך את הדיבידנד למי שקיבל אותו ולא לבעל ההכנסה הגבוהה?

אם לפני הנישואין בחשבון היו 30 אלף, אחרי הנישואין נכנסו 10 אלף ויצאו 20 אלף. ה-20 אלף שנשארו, הם לפני או אחרי הנישואין? איך אפשר בכלל לעקוב?
ברגע שהכנסת אליו כספים אחרי הנישואים, זו בעיה, לרוב זה יבטל את ההפרדה הזו.
תתייעץ עם בעל מקצוע.

ברגע שהכנסת אליו כספים אחרי הנישואים, זו בעיה, לרוב זה יבטל את ההפרדה הזו.
אם בני זוג חיים עם חשבונות נפרדים (שזה גם מאוד הגיוני כשאחד אמריקאי ואחד לא), איך בדיוק לא יכנס כסף?
תתייעץ עם בעל מקצוע.
לא מכיר מישהו טוב, ולשלם לאחד טוב (אם אמצא כזה) יעלה יותר מהטבת המס הצפויה...

אם בני זוג חיים עם חשבונות נפרדים (שזה גם מאוד הגיוני כשאחד אמריקאי ואחד לא), איך בדיוק לא יכנס כסף?
נכון, רצוי מאוד לשמור על הפרדה של כספים שהיו בבעלות אחד מבני הזוג לפני החתונה לעומת כספים שהוכנסו אחרי החתונה.
אותו דבר עם כספים שמתקבלים בירושה גם תוך כדי הנישואים.

אם אתה רוצה את האופציה למיסוי מועדף שווה להשקיע בעוד חשבון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
R מיסוי על דיבידנדים ורווחי הון לאזרח אמריקאי מיסים 5
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
י שיקולי מיסוי בבניית תיק דיבידנדים שוק ההון 18
J מיסוי דיבידנדים על מכירת קרן אירית צוברת CSPX וחישוב מס כולל שוק ההון 3
E מיסוי על דיבידנדים ב-IRA מיסים 9
א כמה שאלות בענייני מיסוי דיבידנדים שוק ההון 8
Rahash שאלה על מיסוי דיבידנדים שוק ההון 3
guesto מיסוי דיבידנדים במקור מאירופה: אירלנד מול ישראל מיסים 8
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24
Z מה הם כללי מיסוי דיבידנדים על אינדקסים עולמיים (חוץ מUS)? מיסים 2
Barbur מיסוי דיבידנדים מאוחר ב-IBKR מיסים 0
R ETF שמשקיע בניירות זרים: מיסוי דיבידנדים כפול? מיסים 56
B מיסוי על דיבידנדים ממניות ו-ETFs אמריקאיות מיסים 37
doc29 מיסוי דיבידנדים בקרנות איריות מיסים 35
ע מיסוי בקרן מחקה משקיעת דיבידנדים מיסים 24
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 13
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 20
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
F RSU מיסוי מיסים 1
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה