• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מינוף שנוצר בעקבות המשכנתא

והנה המספרים להמחשת ההשפעה המיידית:
כל תשלום במסלול הקל"צ הוא ע"ס כ-1,900 ש"ח.
כיום מכל תשלום 51% הולך לריבית ורק 49% הולך לקרן. כלומר, יותר מחצי מכל תשלום מתבזבז על הריבית.
לאחר הפרעון המוקדם הוא קופץ למצב שמכל תשלום יילך 34% לריבית ו-66% לקרן. שליש על הריבית ופי 2 לקרן.
זה הבדל משמעותי.

זה הבדל משמעותי
ביחס למה? לאגח ברור, למניות זה כבר שווה דיון.
אסייג ואומר שלרוב המוחלט שאינו מעוניין לחסוך באפיקי שוק ההון, עדיף בכל מקרה להפנות חיסכון עודף לסגור משכנתא והלוואות.

שליש על הריבית ופי 2 לקרן.
פסיכולוגי נטו. אין כאן חיסכון כפול. החיסכון שלך הוא בכל מקרה על הריבית העתידית על הסכום שסגרת.

למניות זה כבר שווה דיון.
חיסכון וודאי של 83 אש"ח מול אפשרות תיאורטית לרווח מהשקעה במניות עם סיכון לא קטן להפסיד.
זה יהיה דיון מעניין.

חיסכון וודאי של 83 אש"ח מול אפשרות תיאורטית לרווח מהשקעה במניות עם סיכון לא קטן להפסיד.
זה יהיה דיון מעניין.
זה לא מדוייק כי זה 83K ש"ח מבלי להתחשב בשחיקה האינפלצונית וזה גם פרוס על 20 שנים ככה שמהוון זה הרבה פחות.
3.6% קבוע ל20 שנים זה יופי של הלוואה בשביל להתמנף.
אבל יש פה סיפור אחר וזה המס, הריבית הזו לא מוכרת במס בשביל שוק ההון ככה שזה שקול ל4.8% ברוטו וזה כבר ריבית גבוהה מדי בשביל להתמנף לדעתי, גם למניות.

נתון לא רלוונטי, למרות שיועצי משכנתאות מאד אוהבים אותו.
למה לא משנה? בשפיצר השנים הראשונות עולות לך הכי הרבה בריבית. כמה שנים שאתה קופץ קדימה זה חיסכון יותר גדול בריבית.
בשורה התחתונה יוצא לו כאן חיסכון ריבית של 83 אש"ח על תשלום של 110 אש"ח. אפשר להסתכל על זה כתשואה מובטחת של 75% ב-8.5 שנים או 7% בשנה.

למה לא משנה? בשפיצר השנים הראשונות עולות לך הכי הרבה בריבית. כמה שנים שאתה קופץ קדימה זה חיסכון יותר גדול בריבית.
לא רלוונטי, מה שמשנה זה הריבית באחוזים, זה כמו שתגיד שקרן שווה יותר כלכלית משפיצר כי משלמים פחות ריבית (זה לא).
בשורה התחתונה יוצא לו כאן חיסכון ריבית של 83 אש"ח על תשלום של 110 אש"ח. אפשר להסתכל על זה כתשואה מובטחת של 75% ב-8.5 שנים או 7% בשנה.
ממש ממש לא. אפשר להסתכל על זה בצורה אחת ואחת בלבד: חיסכון של 3.6% בשנה נטו, או 4.23% ברוטו (בהנתן 15% מס).

אולי חכמים ממני ירימו את הכפפה כדי לבאר.

אולי חכמים ממני ירימו את הכפפה כדי לבאר
לא הייתי מתיימר להיות כזה, אבל אנסה לבאר...
כש @Body Solid כותב
כמה שנים שאתה קופץ קדימה זה חיסכון יותר גדול בריבית.
הוא חושב שהורדת קרן מסכום ההלוואה מזיזה אותנו קדימה בלוח התשלומים המקורי.
זה לא.
מחשבים מחדש את לוח התשלומים לפי הקרן והזמן שנותרו.

זה לא כי הבנקים רעים או משהו, הם פשוט לא אוהבים שתשלם להם פחות ריבית ממה שמצוין על ההלוואה.

לא רלוונטי, מה שמשנה זה הריבית באחוזים, זה כמו שתגיד שקרן שווה יותר כלכלית משפיצר כי משלמים פחות ריבית (זה לא).

ממש ממש לא. אפשר להסתכל על זה בצורה אחת ואחת בלבד: חיסכון של 3.6% בשנה נטו, או 4.23% ברוטו (בהנתן 15% מס).

אולי חכמים ממני ירימו את הכפפה כדי לבאר.
אני מבין את מה שאתה אומר, אבל קשה להתעלם מזה שאם הוא ישלם לפי התכנית בלי פרעון מוקדם הוא ישלם כ-158 אש"ח ריבית במשך 20 שנה, אבל אם יחזיר 110 אש"ח שהוא לא צריך הוא חוסך 83 אש"ח - יותר ממחצית החזר הריבית.

אני מבין את מה שאתה אומר, אבל קשה להתעלם מזה שאם הוא ישלם לפי התכנית בלי פרעון מוקדם הוא ישלם כ-158 אש"ח ריבית במשך 20 שנה, אבל אם יחזיר 110 אש"ח שהוא לא צריך הוא חוסך 83 אש"ח - יותר ממחצית החזר הריבית.
אין לי ויכוח לגבי המסקנה שלפרוע את המשכנתא היא הצעד הכלכלי הטוב ביותר שהוא יכול לעשות ככל הנראה, גם את המספרים שלך אני לא בודק ויוצא מתוך נקודת הנחה שהם נכונים, אני רק אומר שכדאי להשוות תפוחים לתפוחים וזה כבר עושים בעזרת אחוזים (או תשואה).
אז זה:
אפשר להסתכל על זה כתשואה מובטחת של 75% ב-8.5 שנים או 7% בשנה.
עובדתית לא נכון. מה שהוא חוסך באחוזים זה את הריבית על המשכנתא, וזה בכלל לא משנה אם היא לשנה, ל20 שנים, בשפיצר או בקרן שווה.
תשואה אפקטיבית שנתית=חיסכון=ריבית=IRR, הכל אותו הדבר וזה מה שצריך להשוות, כולל התחשבות במיסים.

אף אחד לא אומר להתעלם מזה. רק להשוות לחלופות.
לרוב האנשים 3.6% תשואה נטו היא תשואה מעולה, ובנוסף מסיבות פסיכולוגיות מאוד כדאי להקטין את החובות.
זה שאתה חוסך חצי מהריבית לא אומר שלא שווה לך כן לשלם אותו ובינתיים להשקיע את ה110 במקום אחר.

דווקא כן. מניסיון.
גם אם כן, אתה עדיין חוסך את הריבית כפול הסכום שהחזרת כפול כמות השנים המקורית.

לוח שפיצר מעוות מעט את החישוב בגלל שהוא מתחשב גם בתשלומי קרן עתידיים שלא צריכים להיות חלק מהשיקול פה. גם אם החזרת את ה110, אתה צריך לקבל החלטה אקטיבית לקצר את הזמן על מנת לחסוך עוד (לא אומר שזה רע, זה רק לא קשור לשיקול עכשיו).

אין לי ויכוח לגבי המסקמה שלפרוע את המשכנתא היא הצעד הכלכלי הטוב ביותר שהוא יכול לעשות ככל הנראה, גפ את המספרים שלך אני לא בודק ויוצא מתוך נקודת הנחה שהם נכונים, אני רק אומר שכדאי להשוות תפוחים לתפוחים וזה כבר עושים בעזרת אחוזים (או תשואה).
אז זה:

עובדתית לא נכון. מה שהוא חוסך באחוזים זה את הריבית על המשכנתא, וזה בכלל לא משנה אם היא לשנה, ל20 שנים, בשפיצר או בקרן שווה.
תשואה אפקטיבית שנתית=חיסכון=ריבית=IRR, הכל אותו הדבר וזה מה שצריך להשוות, כולל התחשבות במיסים.
כסף שלא שילמת זה כמו כסף שהרווחת, ככה אני רואה את זה ובמיוחד כשמדובר בריבית מיותרת על סכום שאתה לא צריך.
אבל כנראה זה עניין של השקפה :)

אתה צריך לקבל החלטה אקטיבית לקצר את הזמן
זאת ברירת המחדל בבנקים למשכנתאות.
אם הוא יבחר במיוחד שלא לקצר את התקופה אלא להפחית את התשלום החודשי הרווח מהפרעון יהיה הרבה יותר קטן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
O מינוף או לא? נדל"ן 1
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
O מינוף לרכישת דירה נדל"ן 8
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
F מינוף בפראנק - היבט טכני (IB) שוק ההון 6
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
S מינוף במטבע זר שוק ההון 3
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
י מינוף כשהריבית עולה נדל"ן 28
A מינוף להשקעה בנדלן בחו"ל נדל"ן 4
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
י שאלה על מינוף ועל גידור שוק ההון 40
H התלבטות על דירה בחו"ל ע"י מינוף בנק בחו"ל נדל"ן 11
S מינוף תיק ממונף שוק ההון 9
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
י מינוף שקלי או דולרי שוק ההון 24
I מינוף קופת גמל והשקעה באפיקים סולידים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
כ מינוף קה"ש לפני מעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מינוף כנגד קופת גמל להשקעה שוק ההון 6
twister מינוף margin באמצעות הברוקר, האם ובכמה אתם ממונפים? שוק ההון 56
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
H אפשרויות מינוף גם בחו"ל נדל"ן 40
ח מינוף בעת פינוי בינוי - עסקת החלומות? נדל"ן 6
L מימון/מינוף נדל"ן 10
S חישוב IRR עבור דירה להשקעה עם מינוף נדל"ן 1
איש ירח האם אפשר להגדיל מינוף לדירה להשקעה נדל"ן 24
J השקעה ב-P2P או לקיחת הלוואת מינוף להשקעה אחרת? השקעות אלטרנטיביות 10
S מינוף חיצוני לצורך פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 9
M פוליסת חיסכון, מינוף ומה שבינהם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
J שימוש באשראי לצורך מינוף. צרכנות פיננסית 18
V רכישת רכב חדש ע''י מינוף קופה צרכנות פיננסית 12
F מינוף בנדלן נדל"ן 4
T מינוף לצורך השקעה שוק ההון 18
M מינוף גבוה בדירה להשקעה נדל"ן 18
ה נדל"ן מול שוק ההון - היבטי מינוף ומיסוי שמטים את הכף נדל"ן 78
O מינוף קרן פנסיה לטובת רכישת נדל"ן נדל"ן 7
כ מינוף כנגד תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
YizhakF מינוף אינפיניטי גמל להשקעה הלכה - מחקה מדד MSCI העולמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א מינוף תיק השקעות ע"י אשראי שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה