• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מינוף פוליסת חיסכון לקנית נדל"ן בארה"ב

• פותח הנושא ituk
  • פורסם בתאריך

ituk

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכם,
אני קורא בבלוג ובפורום ומתרשם. אני חדש לא רק בפורום אלא גם בעולם ההשקעות, ואשמח לקבל כמה דעות על אפשרות למינוף והשקעה שעומדת על הפרק.
רקע: יש לי סכום צנוע של 80K₪ שכרגע יושב באתר הלוואות P2P. היכולת שלי היום לעשות ממנו רווח משמעותי היא כמובן מוגבלת ואני מחפש דרכים לפרוץ את המגבלות של הסכום הנמוך. לא אכפת לי להסתכן, אני צעיר, אין לי עדיין ילדים, ועד שאגיע לגיל פנסיה יידחו אותו לגיל 200.

לאמא שלי יש סכום נזיל של 70K שהיא מעוניינת להשקיע. מעבר לזה יש בעלותה דירה להשקעה בישראל (ללא משכנתא), דירה להשקעה בפילדלפיה (ללא משכנתא), וכ320K בפוליסת חיסכון דרך סוכן הביטוח שלה.
הדירה בפילדלפיה נקנתה דרך חברת [ ".... נמחק - יוסיק"] הישראלית בעלות של כ80K$, היא בבעלות פרטית של אמא שלי, ומנהולת על ידי חברת ניהול בשיתוף עם ["... נמחק - יוסיק"]. מאז שנקנתה לפני קצת יותר משנה, הדירה עשתה 10% תשואה שנתית, אחרי דמי הניהול וכמה הוצאות מזדמנות. ערך הבתים בשכונה עלה בממוצע ב12% בשנה האחרונה. זה לא מבטיח עדיין כלום, אבל זה נראה לא רע בכלל.

עכשיו - יש לנו אפשרות לקנות דירה נוספת בפילדלפיה דרך אותה חברה, ב80K$, שזה 290K₪. כאמור, ביחד יש לנו 150K₪, כלומר שחסרים לנו 140K.
עלתה בנו המחשבה, למרות ששנינו לא באמת מנוסים בעולם ההשקעות, לקחת הלוואה על הסכום הזה, שתכסה את שכר הדירה. בבנקים הציעו לנו הלוואת בתנאים מזעזעים, אבל סוכן הביטוח הציע לאמא שלי הלוואה כנגד פוליסת החסכון שלה, על סכום של עד 225K₪ ל6 שנים, עם ריבית של פריים + 0.5%.
מתמטית זה נראה טוב: 2.25% על 150K (אין צורך בכל ה225) ל6 שנים זה אומר 2,380 ש"ח בחודש, כאשר השכ"ד יהיה די דומה אם להשוות לדירה השניה ולצפי של ["... נמחק -יוסיק"]. התשואה צריכה ליפול משמעותית, או שהפריים יעלה בעשרות מונים, כדי שזה יהפוך ללא כדאי. למרות שפילדלפיה אם הבנתי נכון צלחה יפה את 2008, יש כמובן גם את הסיכון של נפילה כללית בשוק הנדל"ן בארה"ב.

אז אלו הן שאלותיי:
1. מינוף - האם הייתם נכנסים בכלל לדבר כזה עם נסיון מועט או סכום נמוך כמו שלי?
2. אני רואה כאן בפורום אנשים שמתייעצים על הלוואות עם ריבית נמוכה בהרבה (פריים מינוס משהו, ולא פלוס משהו). האם ההצעה שקיבלנו היא סבירה? זה אמור להיות ניתן למיקוח נכון?
3. האם ייתכן ואמא שלי תוכל לקבל הלוואה בתנאים טובים יותר כנגד הדירה שבבעלותה בארץ? או מול הדירה הראשונה בפילדלפיה?
4. מה אני מפספס? איפה טעיתי?

תודה רבה!

נ.ב - אין צורך בהתיחסויות לעניין עירוב ענייני משפחה וכספים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
1. זו שאלה מאוד אינדבידואלית. אני תמיד רוכש דירות עם מימון אבל זה לא מתאים לכל אחד.
2. לא עולה כסף להתמקח.
3. מוזמן לבדוק עם הבנק לגבי הדירה בארץ. לגבי הדירה בחו"ל, כל עוד היא לא אזרחית ארה"ב לא ניתן לקחת שם מימון.
4. לא היו לאמא שלך עדיין הוצאות תיקון גדולות? כל עוד לא מפריע לך שמידי פעם ההכנסה משכירות לא תכסה את ההלוואה, לך על זה.
בדירה הראשונה שלי תכננתי את ההלוואה ביחס שווה לצפי השכירות (לפי 10 חודשים). בדיעבד זו הייתה טעות רצינית כי הייתי צריך לפעמים להשלים כסף מהכיס כדי לכסות על ההלוואה. ממליץ לכוון את ההלוואה למינימום 30% פחות מצפי השכירות. לשמרנים ואלו שחיים על הקצה עם ההוצאות השותפות אני אפילו ממליץ להגדיל ל-50%.

אבל סוכן הביטוח הציע לאמא שלי הלוואה כנגד פוליסת החסכון שלה, על סכום של עד 225K₪ ל6 שנים, עם ריבית של פריים + 0.5%.
לא רע.
]. התשואה צריכה ליפול משמעותית,
לא היא לא, רק צריך להיות לך הוצאה חד פעמית גדולה (ותהיה) ואז תגלה את התשואה האמיתית שלך.
אז אלו הן שאלותיי:
1. לא.
2. לא רעה בכלל ואף טובה.
3. לא ולא.
4. שאינך מחשב נכונה את התשואה על הדירה האמריקאית שלך. אני ממליץ לך ללמוד את ההבדל בין תשואה לתזרים.

בוקר טוב, ותודה רדרוז ואורי.
אני שמח לשמוע שההלוואה נחשבת טובה.
4. שאינך מחשב נכונה את התשואה על הדירה האמריקאית שלך. אני ממליץ לך ללמוד את ההבדל בין תשואה לתזרים.
את ההבדל הפשוט בין תשואה לתזרים אני חושב שאני מבין. יש כאן משהו ללמוד מעבר ללחכות מספיק זמן כדי להיווכך שיש הוצאות "חד פעמיות" גדולות? או שאתה מתכוון פשוט להפריד בין ההכנסה משכ"ד לתשואה על ערך הנכס?

תודה

. יש כאן משהו ללמוד מעבר ללחכות מספיק זמן כדי להיווכך שיש הוצאות "חד פעמיות" גדולות?
כן, ללמוד מנסיון של אחרים, אין צורך לחכות ולחוות אותם אישית.
או שאתה מתכוון פשוט להפריד בין ההכנסה משכ"ד לתשואה על ערך הנכס?
עליית ערך היא נעלם ועל אותו המשקל יכולה להיות ירידת ערך. אני מתכוון בלחשב את כלל ההוצאות הרב שנתיות הצפויות מהנכס בחישובי התשואה שלך, אתה תגיע למספרים מאד שונים ממה שאתה מגיע אליהם.

שאלה: קראת את כל הבלוג?
כי אפשר להגיע לתשואות מדהימות בשוק המניות ללא שום מינוף וללא תשלום גבוה ככ לחברות שונות. למה שלא תעשה את זה במקום?

עם סכומים כאלה לא הייתי מתחיל לחשוב על נדלן ובטח שלא הייתי מכניס את עצמי לחובות בגיל 20.

כן, ללמוד מנסיון של אחרים, אין צורך לחכות ולחוות אותם אישית.

עליית ערך היא נעלם ועל אותו המשקל יכולה להיות ירידת ערך. אני מתכוון בלחשב את כלל ההוצאות הרב שנתיות הצפויות מהנכס בחישובי התשואה שלך, אתה תגיע למספרים מאד שונים ממה שאתה מגיע אליהם.
יש לך פוסט/מאמר ספציפי לכוון אותי אליו?

שאלה: קראת את כל הבלוג?
לא את כל הבלוג, רק כמה פוסטים שקפצו לי לעין. אשמח להפניה למה בדיוק לחפש בין כל מאות (אלפי?) הפוסטים.

תודה רבה לכם!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M פוליסת חיסכון, מינוף ומה שבינהם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
ב מינוף בשוק ההון, באחלה תנאים, באמצעות פוליסת חיסכון בחברת הביטוח? שוק ההון 23
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
O מינוף או לא? נדל"ן 1
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
O מינוף לרכישת דירה נדל"ן 8
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
F מינוף בפראנק - היבט טכני (IB) שוק ההון 6
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
S מינוף במטבע זר שוק ההון 3
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
י מינוף כשהריבית עולה נדל"ן 28
A מינוף להשקעה בנדלן בחו"ל נדל"ן 4
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
י שאלה על מינוף ועל גידור שוק ההון 40
H התלבטות על דירה בחו"ל ע"י מינוף בנק בחו"ל נדל"ן 11
S מינוף תיק ממונף שוק ההון 9
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
י מינוף שקלי או דולרי שוק ההון 24
I מינוף קופת גמל והשקעה באפיקים סולידים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
כ מינוף קה"ש לפני מעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מינוף כנגד קופת גמל להשקעה שוק ההון 6
twister מינוף margin באמצעות הברוקר, האם ובכמה אתם ממונפים? שוק ההון 56
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
H אפשרויות מינוף גם בחו"ל נדל"ן 40
ח מינוף בעת פינוי בינוי - עסקת החלומות? נדל"ן 6
L מימון/מינוף נדל"ן 10
S חישוב IRR עבור דירה להשקעה עם מינוף נדל"ן 1
איש ירח האם אפשר להגדיל מינוף לדירה להשקעה נדל"ן 24
J השקעה ב-P2P או לקיחת הלוואת מינוף להשקעה אחרת? השקעות אלטרנטיביות 10
S מינוף חיצוני לצורך פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 9
J שימוש באשראי לצורך מינוף. צרכנות פיננסית 18
V רכישת רכב חדש ע''י מינוף קופה צרכנות פיננסית 12
F מינוף בנדלן נדל"ן 4
T מינוף לצורך השקעה שוק ההון 18
M מינוף גבוה בדירה להשקעה נדל"ן 18
ה נדל"ן מול שוק ההון - היבטי מינוף ומיסוי שמטים את הכף נדל"ן 78
O מינוף קרן פנסיה לטובת רכישת נדל"ן נדל"ן 7
כ מינוף כנגד תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
YizhakF מינוף אינפיניטי גמל להשקעה הלכה - מחקה מדד MSCI העולמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה