• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מים בקומקום או פינג'ן על הגז - מה יותר חסכוני?

Crimson123

משתמש רשום
דירוג
3
אהלן,

ניסיתי למצוא תשובות אבל ללא הצלחה.
בהנחה שאני שמה את המינימום הנדרש בקומקום חשמלי סטנדרטי, מה יהיה חסכוני יותר?

תלוי מאוד בקומקום ובכיריים

חד משמעית בקומקום (כמובן שהוא צריך להיות ללא אבנית), כי בקומקום כמעט כל אנרגית החום מועברת לחימום המים. על גז או פלטה חשמלית אנרגיה רבה מתבזבזת בלחמם את האוויר שבסביבה, על פלטה חשמלית גם לחימום הפלטה עצמה.

חד משמעית בקומקום (כמובן שהוא צריך להיות ללא אבנית), כי בקומקום כמעט כל אנרגית החום מועברת לחימום המים. על גז או פלטה חשמלית אנרגיה רבה מתבזבזת בלחמם את האוויר שבסביבה, על פלטה חשמלית גם לחימום הפלטה עצמה.
מאידך גיסא, מה שווים החיים הסולידיים שלי אם הקפה שחור שלי [+חוואיג'] לא נמזג מפינג'אן [ג'זווה בתכלס] ?

מאידך גיסא, מה שווים החיים הסולידיים שלי אם הקפה שחור שלי [+חוואיג'] לא נמזג מפינג'אן [ג'זווה בתכלס] ?
אף אחד לא אומר שסולידיות היא מטרה. זה דרך. ובאמת חשוב ליהנות מהחיים ולהפיק ממנה משמעות.

מצד שני גז הרבה יותר זול מחשמל. כך שאנרגטית אתה כנראה צודק, אבל כספית אני לא בטוח.

לא בטוח שקומקום חשמלי יעיל יותר מאינדוקציה, אם משתמשים בכלי מתאים.

בנוסף, כמו ש @חתול לילה ציין, העובדה שאופציה מסויימת יותר יעילה אנרגטית לא בהכרח הופך אותה לזולה יותר.

אם מדובר בכמות של כוס אחת, אולי מזלג חשמלי (סתם זורק רעיון, אין לי ממש מושג).

גז זול יותר בסדרי גודל.

לא מתעסקים עם הקפה :)
במיוחד שזה זול משמעותית, 5-10 דקות של להבה זה מספר אגורות
קומקום חשמלי שעובד מספר דקות זולל מספיק כדי להגיע גם לעלות של 0.5-1 ש"ח לחימום

אם מדובר בכמות של כוס אחת, אולי מזלג חשמלי (סתם זורק רעיון, אין לי ממש מושג).
אני משתמש בקומקום חשמלי סלמור שתכולתו 0.2 - 0.6 ליטר ז"א שניתן להרתיח כוס אחת ומאוד חסכוני.
אם בא לי קפה שחור טורקי אסלי אז בפינג'אן וממש לא חשוב אם זה גז או קרמי או אינדוקציה, זה בסך הכול דקה וחצי ולא צריך להתכלב ולעשות חשבון אם יעלה 3 אגורות או 4 אגורות אנרגיה לכוס קפה.
אמנם גז זול יותרפר קילו/קלוריות אבל דמי שימוש חודשיים יותר מכפול מחשמל ובנוסף על תשלום החשמל החודשי הקבוע כבר שילמתם עבור כל המכשירים בבית.
אני התנתקתי מספק הגז לפני שנתיים וחסכתי למעלה מ 20 ש"ח לחודש.

אני התנתקתי מספק הגז לפני שנתיים וחסכתי למעלה מ 20 ש"ח לחודש.
יש גם גזיות (ניידות) שעובדות על בלון קטן של 10~ ש"ח שיודעות לעשות את העבודה במשך זמן "לא רע"

התככונת ל 1-0.5 אגורות לא שקלים.
קומקום צורך פחות מ 1KV לשעה שזה 0.54 אגורות לשעה ו 1 ליטר לוקח פחות מ 3 דקות שזה בסך הכול כמה גרושים...

האמת, התפלאתי שעוד לא הגבת עד עכשיו :)
החישוב שלך לא נכון לדעתי. לקומקום חשמלי יש הספק של 2 קווט"ש אאל"ט. המחיר של קילווואט אחד הוא בסביבות חצי ש"ח. כשמפעילים קומקום למשך חמש דקות, זה יוצא כמה אגורות בודדות להרתחה. (שקל אחד לחלק ל-12).

האמת, התפלאתי שעוד לא הגבת עד עכשיו :)
החישוב שלך לא נכון לדעתי. לקומקום חשמלי יש הספק של 2 קווט"ש אאל"ט. המחיר של קווט"ש אחד הוא בסביבות חצי ש"ח. כשמפעילים קומקום למשך חמש דקות, זה יוצא כמה אגורות בודדות להרתחה. (שקל אחד לחלק ל-12).
משום מה חשבתי שזה 5 ש"ח לקוטש, בכל מקרה נראה החישוב מתגמד
נראה שאם זו אותה עלות (עם סטייה קטנה) קפה מבושל (על גז) מספק את היתרונות שלו, פותח את הטעמים של הפולים, אבל גם קומקום "רתוח" מאוד עושה את הבישול כצריך

@בת העמק , @קפה שחור , לא נלך לרב על הפרש של 1 אגורה או 2 :)
בסך הכול ובשורה התחתונה קפה עולה פחות מ 50 אגורות לספל כולל חומרי גלם. כמובן שנספרסו עולה בערך פי 4-5.

נקודה למחשבה למי שבוחר לבשל בחשמל ולבטל את המנוי אצל חברת הגז.
בישול בחשמל יהיה יותר בטוח וכנראה יותר יעיל, אבל אני לא הייתי מוותר על כיריים מגז.
בתרחיש של הפסקת חשמל ממושכת, אפילו כוס תה לא תוכלו להכין, שלא לדבר על להכין אוכל.
לפני כמה שנים היה מזג אוויר סוער בחורף באזור הרי ירושליים. היו בלי חשמל מספר ימים.
גם במדינות מודרניות אחרות היו מקרים דומים. למשל לפני מספר שנים, אזורים מסויימים בניו-יורק היו ללא חשמל למשך שבועיים עקב מזג אוויר סוער.

בסך הכול ובשורה התחתונה קפה עולה פחות מ 50 אגורות לספל כולל חומרי גלם.
אני חושב שקצת יותר.
קפה איכותי לבדו עולה כמעט 1 ש"ח לכוס קפה.
כל השאר באמת זניח (בערך 1 אג' על המיים ו 1 אג' על החשמל/גז, ובטח עוד איזה 1 אג' בלאי לכוס ו1אג' בלאי לקומקום/פינגאן).

בתרחיש של הפסקת חשמל ממושכת, אפילו כוס תה לא תוכלו להכין, שלא לדבר על להכין אוכל.
במקרה של הפסקת חשמל כלכך ממושכת יהיו לך בעיות יותר גדולות מהאפשרות להכין כוס תה. (למשל - אין איך להטעין את הטלפון, שזה ממש אסון)
חוץ מזה, מה גורם לך לחשוב שהפסקת גז (או אפילו יותר גרוע - פיצוץ גז) זה תרחיש פחות סביר מהפסקת חשמל ממושכת?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Homer אין לחץ מים חמים במטבח אוף טופיק 8
Couch Potato מערכת מים אפורים אוף טופיק 3
Couch Potato חימום מים בגז - כן או לא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
א האם ההעלאה היום תגדיל את התשואות בפק"מים ? פוסטים מאיכות נמוכה 10
cypriano de rore אזהרת שתיה על מים מזוקקים אוף טופיק 62
T הדרך הבריאה והזולה ביותר לסינון מים? צרכנות פיננסית 8
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
ל ביטוח דירה סיכוני מים נדל"ן 0
P צנרת מים מברזל יש ממה לחשוש? נדל"ן 6
A תמי 4 - בר מים , חלופות ואפשרויות לחסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
S מחפש המלצה על מסנן פחם לברז מים ראשי בכניסה לדירה אוף טופיק 7
K מסנן מים פחם פעיל של קטדין אוף טופיק 1
ת דוד חשמל והפסקת מים אוף טופיק 4
L זה נכון שאפשר לטהר מים מזוהמים שיהיו ראויים לשתיה ע"י כלור? אוף טופיק 11
ל התקנת בר מים ללא קידוח בשיש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
L (אי) תשלום חשבון מים בתקופה הזאת (שואלת לא עבורי) - ריבית פיגורים יומית צרכנות פיננסית 10
yossik מים לרדיאטור מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
I השקעה במים (חברות מים/תשתיות וכדומה) שוק ההון 2
A מתקן מים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
T כמה חשבון חשמל, מים וגז בממוצע לאדם אחד? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
Y שישיות או בר מים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
H בדיקת איכות מים ביתית - מישהו מבין בנושא? אוף טופיק 2
de dud קרנות בנושא - מים שוק ההון 6
yossik חדש עבורי - הרתחת מים חוזרת מרכזת רעלים. אוף טופיק 18
DiverGirl צום על מים אוף טופיק 42
מוריה מים עומדים- מתי זה לא בריא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
yossik תאגידי מים VS ניהול מים וביוב ע"י עירייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה