• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מילוי טופס 1325 - כמה שאלות

Octopus

משתמש סולידי
דירוג
17
שלום לכולם.
ניסיתי להעזר בכמה אשכולות פה בפורום ובדוגמא של @FIYaacov למילוי הטפסים למס הכנסה (תודה רבה על זה!), אך נתקלתי בכמה דברים שלא ברורים לי.
אני לא אזרח אמריקאי אגב, אז מסתמך על הactivity report תחת TRADES (האם זאת הדרך הנכונה?).

דבר ראשון, לדוגמא אם מכרתי 5 מניות X בסך של 100$ בתאריך 01.05.19 אך הקנייה של ה5 מניות האלה התחלקה ל2 קניות - 3 מניות ב-01.01.19 ו-2 מניות ב01.02.19, האם צריך למלא 2 שורות עבור המכירה הזאת?
אם כן, האם צריך לחלק את סך המכירה בהתאם לכמות המניות שנקנו בכל פעם? ז"א שורה אחת על מכירה של 40$ ואחת על 60$?

דבר שני, קצת לא מובן לי הקונספט של "תאריך הקנייה של המנייה".
אם אני קונה 5 מניות של X כל חודש, ובנובמבר החלטתי למכור 3 מניות, איזה מניות מכרתי? זה עובד בFIFO (הראשונות שקניתי נמכרות ראשונות)?

תודה רבה

דבר ראשון, לדוגמא אם מכרתי 5 מניות X בסך של 100$ בתאריך 01.05.19 אך הקנייה של ה5 מניות האלה התחלקה ל2 קניות - 3 מניות ב-01.01.19 ו-2 מניות ב01.02.19, האם צריך למלא 2 שורות עבור המכירה הזאת?
כן.

אם כן, האם צריך לחלק את סך המכירה בהתאם לכמות המניות שנקנו בכל פעם? ז"א שורה אחת על מכירה של 40$ ואחת על 60$?
כן.

אם אני קונה 5 מניות של X כל חודש, ובנובמבר החלטתי למכור 3 מניות, איזה מניות מכרתי? זה עובד בFIFO (הראשונות שקניתי נמכרות ראשונות)
נתחיל מזה שזה יופיע לך בפירוט מכירות. אתה לא תצטרך לנחש.

אם זה בית השקעות ישראלי זה יהיה FIFO. אם זה בית השקעות זר, אתה תוכל לבחור אלו 3 נמכרו.

לאחר זמן לא מבוטל של מחקר, מצרף תבנית למילוי טופס זה לטובת שאר החברים בפורום:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1XQQaT1tsRmBbr12lYzADFwtoFLsHNXa6Aeg4p2LOYrg/edit?usp=sharing
אשמח לשמוע הערות אם יש טעויות בחישובים.

חשוב לציין כי הדוגמאות שמצורפות שם מבוססות על המסמך הזה שעליו התבססתי להבנת חוקי המס עם ניירות ערך זרים ע"פ פסקי הדין שניתנו.

@FIYaacov בדקתי את הדוגמאות שבמסמך של דלויט בגיליון שאתה צירפת פה ויצאו לי ערכים שונים. לא יודע מי טועה :)

@FIYaacov בדקתי את הדוגמאות שבמסמך של דלויט בגיליון שאתה צירפת פה ויצאו לי ערכים שונים. לא יודע מי טועה :)
הם צדקו :)
תיקנתי אצלי עכשיו (למרות שזה נכשל רק במצבי קיצון שלא יודע כמה רלוונטי אלא אם אתה משקיע בניירות הודיים או וונצואליים)

תודה על ה-headsup

נערך לאחרונה ב:
תודה על ה-headsup
שמח שעזרתי איכשהו :)

עוד כמה שאלות אם אפשר :-O
1. במידה ויש רווחי הון (רווח ממכירה, לא דיבידנדים) גם אחרי קיזוזים, האם המקום המתאים למלא אותם הוא בשדה 457 בטופס 1324 ובשדה 157 בדוח השנתי?

2. במידה ומפרישים לי לפנסיה על מלוא השכר ולקרן השתלמות עד התקרה, ואני במקביל משלם באופן פרטי על ביטוח אכ"ע כ3400 ש"ח בשנה, נשמע הגיוני שיוצא לי 0 בטופס 134? או שאני מפספס משהו במילוי?

נערך לאחרונה ב:
במידה ויש רווחי הון (רווח ממכירה, לא דיבידנדים) גם אחרי קיזוזים, האם המקום המתאים למלא אותם הוא בשדה 457 בטופס 1324 ובשדה 157 בדוח השנתי?
את רווחי ההון לא ממלאים בשום מקום מלבד בנספח רווח הון הרלוונטי לאוצה חצי שנה.

במידה ומפרישים לי לפנסיה על מלוא השכר ולקרן השתלמות עד התקרה, ואני במקביל משלם באופן פרטי על ביטוח אכ"ע כ3400 ש"ח בשנה, נשמע הגיוני שיוצא לי 0 בטופס 134? או שאני מפספס משהו במילוי?
תלוי איפה הפקדות המעסיק לתגמולים עומדים ביחס ל7.5%, וביחס לתקרה.

הם צדקו :)
תיקנתי אצלי עכשיו (למרות שזה נכשל רק במצבי קיצון שלא יודע כמה רלוונטי אלא אם אתה משקיע בניירות הודיים או וונצואליים)

תודה על ה-headsup
@FIYaacov
חוזר לפה שוב לקראת הדו"ח השנתי, ויוצא לי שרוב המכירות שלי השנה נופלות על מקרי הקצה האלה... מריח לי שיש לי טעות שלא תפסתי.

אתן דוגמא ואשמח להבין איפה הטעות:
קניתי ביולי 2019 13 יחידות של VCSH, מכרתי בדצמבר 2020.
ערך נקוב בקנייה $1,045.20, ערך נקוב במכירה $1,080.95.
ערך הדולר ביום הקנייה 3.5620, ערך הדולר ביום המכירה 3.2160.

יוצא לי הפסד הון נומינלי של 246.88 ש"ח וסכום אינפלציוני שלילי של 361.64 ש"ח, הגיוני?
מה עושים במצב כזה? זה בעצם לא רווח ולא הפסד כי הסכום האינפלציוני גדול מההפסד הון?

מה שעוד מוזר לי, זה שהרבה מזה קרה בגלל הירידה החדה בשער הדולר-שקל, אבל אף פעם לא המרתי את הדולר לשקלים כי לא משכתי את הכסף הזה, קניתי איתו מניות אחרות בדולרים.
זה לא קצת מוזר שאני מתחשבן עליו בשקלים?

מה עושים במצב כזה? זה בעצם לא רווח ולא הפסד כי הסכום האינפלציוני גדול מההפסד הון?
אכן לא רווח ולא הפסד.

זה לא קצת מוזר שאני מתחשבן עליו בשקלים?
אני לא בן אדם של פילוסופיה.
פרקטית, הרוב המוחלט של מדינות מתחשבנות איתך במטבע שלהן.

מה שעוד מוזר לי, זה שהרבה מזה קרה בגלל הירידה החדה בשער הדולר-שקל, אבל אף פעם לא המרתי את הדולר לשקלים כי לא משכתי את הכסף הזה, קניתי איתו מניות אחרות בדולרים.
וכשבעתיד תתחשבן על המניות שזה עתה רכשת גם תסתכל על זה מהצד של השקלים למרות שלא היו שם שקלים

אני רואה שבאתר של בנק ישראל אפשר לראות את השער היציג רק בחלק מהימים, מה הסיבה לזה?
ומה עושים לא מופיע השער היציג של הדולר ביום הקניה/מכירה?

אני רואה שבאתר של בנק ישראל אפשר לראות את השער היציג רק בחלק מהימים, מה הסיבה לזה?
ומה עושים לא מופיע השער היציג של הדולר ביום הקניה/מכירה?
השער היציג מפורסם רק בימי עסקים.
אם אין שער יציג ליום שאתה צריך, הולכים אחורה לתאריך האחרון שפורסם בו.

כן.

כן.

נתחיל מזה שזה יופיע לך בפירוט מכירות. אתה לא תצטרך לנחש.

אם זה בית השקעות ישראלי זה יהיה FIFO. אם זה בית השקעות זר, אתה תוכל לבחור אלו 3 נמכרו.
היי יעקב!
שאלת אופטימיזציה של הטבלאות הנ"ל בטופס 1325.
כיוון שהמשמעות של הזנת שורה נפרדת בעבור כל שכבת קניה היא בשביל הזנה נכונה של שער הדולר לפי כל תאריך קניה שונה ולפי הסכום ששולם בכל תאריך - האם לדעתך אפשרי במקום זאת להריץ weighted average על שער הדולר של כל תאריכי הקניה לפי הסכום ששולם בכל תאריך, ולהזין לאחר מכן ב1325 רק שורה אחת עבור המכירה הנ"ל עם שער דולר משוקלל?

לא מחפש המלצה ולא ייעוץ כמובן :)
רק דעה של אדם רנדומלי באינטרנט, שכל קשר בינה לבין דרך הפעולה העתידית שלי מקרי בהחלט.

שאלת אופטימיזציה של הטבלאות הנ"ל בטופס 1325.
כיוון שהמשמעות של הזנת שורה נפרדת בעבור כל שכבת קניה היא בשביל הזנה נכונה של שער הדולר לפי כל תאריך קניה שונה ולפי הסכום ששולם בכל תאריך - האם לדעתך אפשרי במקום זאת להריץ weighted average על שער הדולר של כל תאריכי הקניה לפי הסכום ששולם בכל תאריך, ולהזין לאחר מכן ב1325 רק שורה אחת עבור המכירה הנ"ל עם שער דולר משוקלל?
אני מכיר שעושים אחד מהשניים:
1. שערוך לפי תאריך הקנייה והמכירה
2. שערוך לפי שער דולר ממוצע של שנת המכירה. רואי חשבון עצלנים אוהבים את 2, גם אם זה פוגע בלקוח שלהם (וראיתי מקרים).

אם תעשה משהו חדש, ותצדיק את מה שעשית בביקורת, והפקיד שומה יבין מה עשית, אז אולי זה יתפוס :)

אני מכיר שעושים אחד מהשניים:
1. שערוך לפי תאריך הקנייה והמכירה
2. שערוך לפי שער דולר ממוצע של שנת המכירה. רואי חשבון עצלנים אוהבים את 2, גם אם זה פוגע בלקוח שלהם (וראיתי מקרים).

אם תעשה משהו חדש, ותצדיק את מה שעשית בביקורת, והפקיד שומה יבין מה עשית, אז אולי זה יתפוס :)
תודה!
אשמח לחידוד לגבי 1. "שערוך לפי תאריך הקנייה והמכירה" - כאן אתה מתכוון בעצם לשערוך הרגיל של חישוב רווח\הפסד הון ריאלי לפי שער דולר עבור כל שורה בנפרד, כמו שמופיע אצלך בגוגלשיטס, נכון?

לגבי 2 - כן שמעתי על הטריק הזה בעבר, די מחריד.

אשמח לחידוד לגבי 1. "שערוך לפי תאריך הקנייה והמכירה" - כאן אתה מתכוון בעצם לשערוך הרגיל של חישוב רווח\הפסד הון ריאלי לפי שער דולר עבור כל שורה בנפרד, כמו שמופיע אצלך בגוגלשיטס, נכון?
נכון

@FIYaacov
אני מנסה לדלג על השלב של למלא ידנית את טופס 1325.
האם אני יכול לצרף בהגשת הדוח למס הכנסה קובץ אקסל כמו הדוגמא שלך בקישור הזה:
או שאני חייב בדיוק את הפורמט שלהם של טופס 1325?

@FIYaacov
אני כבר כמה שנים מגיש תדפיס PDF של המחשבון שלי.
שים לב שהפורמט שלו הוא 1:1 טופס 1325.

@FIYaacov
@FIYaacov רק גיליתי שלגוגל גיליון יש בעיה עם הכפל האם אתה יודע איך לתקן את זה?

example:
=H12*F12 31682*3.825=121.183.65 but google sheet calc 121197

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik מילוי טופס PDF און ליין אוף טופיק 22
M טופס מילוי מוטבים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Z מילוי נכון של טופס 1322 בדו"ח שנתי מיסים 5
S מילוי טופס 135 החזר מס מקוצר ודיווח רווח הון מניות אמריקאיות בברוקר ישראלי מיסים 2
J קיבוע זכויות - מילוי טופס 161ד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
C שאלה לגבי מילוי טופס הצטרפות לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
O מילוי טופס 1399י -לחישוב שבח מיסים 17
ש מילוי טופס 1322 לפי טופס 106 מיסים 14
S אופן מילוי דוח שנתי כתושב חוץ מיסים 0
natnat מילוי נתוני 867 וטופס 1322 מיסים 7
ה מילוי דוח שנתי לשכיר + עוסק פטור מיסים 4
F מילוי דו''ח שנתי על הכנסה מריבית מ-IB מיסים 8
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
T שאלות עזרה בדבר מילוי דוח 1301/1399 רווחי הון קריפטו מיסים 5
R מילוי טפסים רווחי הון - מכשירים פיננסיים לא סחירים מיסים 7
E מילוי הצהרת הון למי שאינו נשוי ע"פ חוקי מדינת ישראל אוף טופיק 4
L מילוי דו״ח שנתי - מה מספר התיק מיסים 14