מילוי טופס 1325 - כמה שאלות

Octopus

משתמש סולידי
דירוג
16
שלום לכולם.
ניסיתי להעזר בכמה אשכולות פה בפורום ובדוגמא של @FIYaacov למילוי הטפסים למס הכנסה (תודה רבה על זה!), אך נתקלתי בכמה דברים שלא ברורים לי.
אני לא אזרח אמריקאי אגב, אז מסתמך על הactivity report תחת TRADES (האם זאת הדרך הנכונה?).

דבר ראשון, לדוגמא אם מכרתי 5 מניות X בסך של 100$ בתאריך 01.05.19 אך הקנייה של ה5 מניות האלה התחלקה ל2 קניות - 3 מניות ב-01.01.19 ו-2 מניות ב01.02.19, האם צריך למלא 2 שורות עבור המכירה הזאת?
אם כן, האם צריך לחלק את סך המכירה בהתאם לכמות המניות שנקנו בכל פעם? ז"א שורה אחת על מכירה של 40$ ואחת על 60$?

דבר שני, קצת לא מובן לי הקונספט של "תאריך הקנייה של המנייה".
אם אני קונה 5 מניות של X כל חודש, ובנובמבר החלטתי למכור 3 מניות, איזה מניות מכרתי? זה עובד בFIFO (הראשונות שקניתי נמכרות ראשונות)?

תודה רבה

FIYaacov

מודרטור
דירוג
15,240
דבר ראשון, לדוגמא אם מכרתי 5 מניות X בסך של 100$ בתאריך 01.05.19 אך הקנייה של ה5 מניות האלה התחלקה ל2 קניות - 3 מניות ב-01.01.19 ו-2 מניות ב01.02.19, האם צריך למלא 2 שורות עבור המכירה הזאת?
כן.

אם כן, האם צריך לחלק את סך המכירה בהתאם לכמות המניות שנקנו בכל פעם? ז"א שורה אחת על מכירה של 40$ ואחת על 60$?
כן.

אם אני קונה 5 מניות של X כל חודש, ובנובמבר החלטתי למכור 3 מניות, איזה מניות מכרתי? זה עובד בFIFO (הראשונות שקניתי נמכרות ראשונות)
נתחיל מזה שזה יופיע לך בפירוט מכירות. אתה לא תצטרך לנחש.

אם זה בית השקעות ישראלי זה יהיה FIFO. אם זה בית השקעות זר, אתה תוכל לבחור אלו 3 נמכרו.

Octopus

משתמש סולידי
דירוג
16
לאחר זמן לא מבוטל של מחקר, מצרף תבנית למילוי טופס זה לטובת שאר החברים בפורום:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1XQQaT1tsRmBbr12lYzADFwtoFLsHNXa6Aeg4p2LOYrg/edit?usp=sharing
אשמח לשמוע הערות אם יש טעויות בחישובים.

חשוב לציין כי הדוגמאות שמצורפות שם מבוססות על המסמך הזה שעליו התבססתי להבנת חוקי המס עם ניירות ערך זרים ע"פ פסקי הדין שניתנו.

@FIYaacov בדקתי את הדוגמאות שבמסמך של דלויט בגיליון שאתה צירפת פה ויצאו לי ערכים שונים. לא יודע מי טועה :)

FIYaacov

מודרטור
דירוג
15,240
@FIYaacov בדקתי את הדוגמאות שבמסמך של דלויט בגיליון שאתה צירפת פה ויצאו לי ערכים שונים. לא יודע מי טועה :)
הם צדקו :)
תיקנתי אצלי עכשיו (למרות שזה נכשל רק במצבי קיצון שלא יודע כמה רלוונטי אלא אם אתה משקיע בניירות הודיים או וונצואליים)

תודה על ה-headsup

נערך לאחרונה ב:

Octopus

משתמש סולידי
דירוג
16
תודה על ה-headsup
שמח שעזרתי איכשהו :)

עוד כמה שאלות אם אפשר :-O
1. במידה ויש רווחי הון (רווח ממכירה, לא דיבידנדים) גם אחרי קיזוזים, האם המקום המתאים למלא אותם הוא בשדה 457 בטופס 1324 ובשדה 157 בדוח השנתי?

2. במידה ומפרישים לי לפנסיה על מלוא השכר ולקרן השתלמות עד התקרה, ואני במקביל משלם באופן פרטי על ביטוח אכ"ע כ3400 ש"ח בשנה, נשמע הגיוני שיוצא לי 0 בטופס 134? או שאני מפספס משהו במילוי?

נערך לאחרונה ב:

FIYaacov

מודרטור
דירוג
15,240
במידה ויש רווחי הון (רווח ממכירה, לא דיבידנדים) גם אחרי קיזוזים, האם המקום המתאים למלא אותם הוא בשדה 457 בטופס 1324 ובשדה 157 בדוח השנתי?
את רווחי ההון לא ממלאים בשום מקום מלבד בנספח רווח הון הרלוונטי לאוצה חצי שנה.

במידה ומפרישים לי לפנסיה על מלוא השכר ולקרן השתלמות עד התקרה, ואני במקביל משלם באופן פרטי על ביטוח אכ"ע כ3400 ש"ח בשנה, נשמע הגיוני שיוצא לי 0 בטופס 134? או שאני מפספס משהו במילוי?
תלוי איפה הפקדות המעסיק לתגמולים עומדים ביחס ל7.5%, וביחס לתקרה.

Octopus

משתמש סולידי
דירוג
16
הם צדקו :)
תיקנתי אצלי עכשיו (למרות שזה נכשל רק במצבי קיצון שלא יודע כמה רלוונטי אלא אם אתה משקיע בניירות הודיים או וונצואליים)

תודה על ה-headsup
@FIYaacov
חוזר לפה שוב לקראת הדו"ח השנתי, ויוצא לי שרוב המכירות שלי השנה נופלות על מקרי הקצה האלה... מריח לי שיש לי טעות שלא תפסתי.

אתן דוגמא ואשמח להבין איפה הטעות:
קניתי ביולי 2019 13 יחידות של VCSH, מכרתי בדצמבר 2020.
ערך נקוב בקנייה $1,045.20, ערך נקוב במכירה $1,080.95.
ערך הדולר ביום הקנייה 3.5620, ערך הדולר ביום המכירה 3.2160.

יוצא לי הפסד הון נומינלי של 246.88 ש"ח וסכום אינפלציוני שלילי של 361.64 ש"ח, הגיוני?
מה עושים במצב כזה? זה בעצם לא רווח ולא הפסד כי הסכום האינפלציוני גדול מההפסד הון?

מה שעוד מוזר לי, זה שהרבה מזה קרה בגלל הירידה החדה בשער הדולר-שקל, אבל אף פעם לא המרתי את הדולר לשקלים כי לא משכתי את הכסף הזה, קניתי איתו מניות אחרות בדולרים.
זה לא קצת מוזר שאני מתחשבן עליו בשקלים?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
15,240
מה עושים במצב כזה? זה בעצם לא רווח ולא הפסד כי הסכום האינפלציוני גדול מההפסד הון?
אכן לא רווח ולא הפסד.

זה לא קצת מוזר שאני מתחשבן עליו בשקלים?
אני לא בן אדם של פילוסופיה.
פרקטית, הרוב המוחלט של מדינות מתחשבנות איתך במטבע שלהן.

RustyJ

משתמש בכיר
דירוג
675
מה שעוד מוזר לי, זה שהרבה מזה קרה בגלל הירידה החדה בשער הדולר-שקל, אבל אף פעם לא המרתי את הדולר לשקלים כי לא משכתי את הכסף הזה, קניתי איתו מניות אחרות בדולרים.
וכשבעתיד תתחשבן על המניות שזה עתה רכשת גם תסתכל על זה מהצד של השקלים למרות שלא היו שם שקלים

ilya

משתמש סולידי
דירוג
13
אני רואה שבאתר של בנק ישראל אפשר לראות את השער היציג רק בחלק מהימים, מה הסיבה לזה?
ומה עושים לא מופיע השער היציג של הדולר ביום הקניה/מכירה?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
15,240
אני רואה שבאתר של בנק ישראל אפשר לראות את השער היציג רק בחלק מהימים, מה הסיבה לזה?
ומה עושים לא מופיע השער היציג של הדולר ביום הקניה/מכירה?
השער היציג מפורסם רק בימי עסקים.
אם אין שער יציג ליום שאתה צריך, הולכים אחורה לתאריך האחרון שפורסם בו.

Malfanshee

משתמש סולידי
דירוג
10
כן.

כן.

נתחיל מזה שזה יופיע לך בפירוט מכירות. אתה לא תצטרך לנחש.

אם זה בית השקעות ישראלי זה יהיה FIFO. אם זה בית השקעות זר, אתה תוכל לבחור אלו 3 נמכרו.
היי יעקב!
שאלת אופטימיזציה של הטבלאות הנ"ל בטופס 1325.
כיוון שהמשמעות של הזנת שורה נפרדת בעבור כל שכבת קניה היא בשביל הזנה נכונה של שער הדולר לפי כל תאריך קניה שונה ולפי הסכום ששולם בכל תאריך - האם לדעתך אפשרי במקום זאת להריץ weighted average על שער הדולר של כל תאריכי הקניה לפי הסכום ששולם בכל תאריך, ולהזין לאחר מכן ב1325 רק שורה אחת עבור המכירה הנ"ל עם שער דולר משוקלל?

לא מחפש המלצה ולא ייעוץ כמובן :)
רק דעה של אדם רנדומלי באינטרנט, שכל קשר בינה לבין דרך הפעולה העתידית שלי מקרי בהחלט.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
15,240
שאלת אופטימיזציה של הטבלאות הנ"ל בטופס 1325.
כיוון שהמשמעות של הזנת שורה נפרדת בעבור כל שכבת קניה היא בשביל הזנה נכונה של שער הדולר לפי כל תאריך קניה שונה ולפי הסכום ששולם בכל תאריך - האם לדעתך אפשרי במקום זאת להריץ weighted average על שער הדולר של כל תאריכי הקניה לפי הסכום ששולם בכל תאריך, ולהזין לאחר מכן ב1325 רק שורה אחת עבור המכירה הנ"ל עם שער דולר משוקלל?
אני מכיר שעושים אחד מהשניים:
1. שערוך לפי תאריך הקנייה והמכירה
2. שערוך לפי שער דולר ממוצע של שנת המכירה. רואי חשבון עצלנים אוהבים את 2, גם אם זה פוגע בלקוח שלהם (וראיתי מקרים).

אם תעשה משהו חדש, ותצדיק את מה שעשית בביקורת, והפקיד שומה יבין מה עשית, אז אולי זה יתפוס :)

Malfanshee

משתמש סולידי
דירוג
10
אני מכיר שעושים אחד מהשניים:
1. שערוך לפי תאריך הקנייה והמכירה
2. שערוך לפי שער דולר ממוצע של שנת המכירה. רואי חשבון עצלנים אוהבים את 2, גם אם זה פוגע בלקוח שלהם (וראיתי מקרים).

אם תעשה משהו חדש, ותצדיק את מה שעשית בביקורת, והפקיד שומה יבין מה עשית, אז אולי זה יתפוס :)
תודה!
אשמח לחידוד לגבי 1. "שערוך לפי תאריך הקנייה והמכירה" - כאן אתה מתכוון בעצם לשערוך הרגיל של חישוב רווח\הפסד הון ריאלי לפי שער דולר עבור כל שורה בנפרד, כמו שמופיע אצלך בגוגלשיטס, נכון?

לגבי 2 - כן שמעתי על הטריק הזה בעבר, די מחריד.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
15,240
אשמח לחידוד לגבי 1. "שערוך לפי תאריך הקנייה והמכירה" - כאן אתה מתכוון בעצם לשערוך הרגיל של חישוב רווח\הפסד הון ריאלי לפי שער דולר עבור כל שורה בנפרד, כמו שמופיע אצלך בגוגלשיטס, נכון?
נכון

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מילוי טופס 135 החזר מס מקוצר ודיווח רווח הון מניות אמריקאיות בברוקר ישראלי מיסים 2
J קיבוע זכויות - מילוי טופס 161ד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
C שאלה לגבי מילוי טופס הצטרפות לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
O מילוי טופס 1399י -לחישוב שבח מיסים 11
ש מילוי טופס 1322 לפי טופס 106 מיסים 14
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 45
T שאלות עזרה בדבר מילוי דוח 1301/1399 רווחי הון קריפטו מיסים 5
R מילוי טפסים רווחי הון - מכשירים פיננסיים לא סחירים מיסים 7
E מילוי הצהרת הון למי שאינו נשוי ע"פ חוקי מדינת ישראל אוף טופיק 4
L מילוי דו״ח שנתי - מה מספר התיק מיסים 14
Q מילוי דוח שנתי אישי עי רואה חשבון - דיבידנדים שוק ההון 2
A האם נדרש מילוי טפסים של ה-IRS בקניית ETF ארה"ב שוק ההון 3
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 4
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
G טופס 867 - מעבר בין בנק לברוקר מיסים 5
Regevkr שאלה על טופס 1040-NR למי שאינו תושב ואינו אזרח ארה"ב מיסים 1
ח מסירת דירה חדשה - לאחר טופס 4 וחיבור לחשמל נדל"ן 1
אוגורן טופס תביעה לקצבת אזרח ותיק - ריבית מחסכונות או דיבידנד ממניות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M טופס 627 ניתוק אזרחות מיסים 1
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
Y חתימה על טופס לבנק - "הצהרה בדבר תושבות מס" מיסים 15
ר עזרה טופס 135 - תעודות סל ומניות מיסים 2
H טופס 1301 מיסים 2
S עזרה בנושא הגשת טופס 1301 מיסים 13
M טופס 1301 לשכיר עקב הכנסה גבוהה מיסים 1
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D טופס 106 לדו״ח שנתי - אני מפספס משהו? אוף טופיק 4
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
LtWorf תביעת רכב - ויתור סודיות - טופס 1010 צרכנות פיננסית 1
י קושי במילוי טופס 1325 - שער דולר מיסים 25
RumpSteak טופס 106, סעיף 42 ניכוי למס הכנסה: (כולל זיכוי פ"ש בסך ...) - מהו זיכוי פ"ש? מיסים 1
ה טופס W8 שוק ההון 2
T טופס 106 ואישור ניכוי מס מיסים 14
ו טופס "סוכן זר" בהקשר לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
הדבורה מיה טופס 867 - האם כולל עמלות ודמי ניהול? מיסים 3
D טופס פיצול - אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R שאלה על טופס 101 מיסים 1
S שיוך לרצף פיצויים ללא טופס 161 מקרן הפנסיה/קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S טופס עזר ל161 אחרי רכישת סטארטאפ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרן גידור - טופס 867 ודיווח ב-1301 מיסים 8
ס טופס 867 מס שלילי ששולם בחו"ל? מיסים 2
Harvey טופס 101 - הכנסה מעבודה ומלגת קיום מאוניברסיטה מיסים 16
1337justme מס' שאלות לגביי טופס 867 עם דיבידנים בחו"ל ובארץ + משיכת כספים מקופ"ג מיסים 33
ע דמי אבטלה בדוח השנתי (טופס 1301) מיסים 2
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
Z האם טופס מס שנתי שמקבלים מibkr (או ברוקר אמריקאי אחר) כולל רק רווח /הפסד ממומש או גם לא ממומש? פוסטים מאיכות נמוכה 5
מ טופס 867 והצהרת הון מיסים 0
H טופס 135 - מס יסף כחלק מסך המס שנוכה מהמשכורת מיסים 3

נושאים דומים

למעלה