• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מילואים ומשכורת גלובאלית

Jenia29

משתמש רגיל
דירוג
53
אחת ולתמיד:
נניח אני משתכר בכ10 אלף שח בחודש בשכר גלובאלי, והימי עבודה שלי הם מא׳ עד ה׳.

ביצעתי שירות מילואים במשך 14 יום רצוף- משני עד שני הבא. בהם סגרתי 2 שבתות (כלומר סהכ 4 ימים שהייתי במילואים אבל אני לא עובד בהם)

כמה אני אקבל בתלוש? האם אקבל אקסטרא כסף עבור ה4 ימי סופש? אם כן, כמה?

בעיקרון אתה תקבל את המשכורת הרגילה שלך. יש מעסיקים שנותנים "בונוס" כלשהו, אבל הם לא מחוייבים.
מצד שני אם אתה עושה 7 ימי מילואים ומעלה רצוף אתה זכאי ל24 שעות חופש ע"ח הצבא (48 שעות מעל 14 יום וכו').

זה לפחות היה המצב עד לפני כמה שנים. בשנים האחרונות אני כבר לא עושה מילואים אז לא ממש עקבתי אם היו שינויים.

האם יש לך משכורת גלובלית או "גלובלית"?
הסבר :
גלובלית - רשום בחוזה 10,000 שח לחודש עבודה
"גלובלית" - רשום בחוזה 8000 שח למשרה מלאה ועוד 2000 שח ל-X שעות נוספות ( כאשר בפועל תמיד אתה מקבל את כל השעות הנוספות )

ממה שאני מכיר בעבודות (חברות הייטק גדולות) בהן עבדתי:
יחשבו את השכר היומי שלך. למשל, אם השכר החודשי הוא 10K ויש 20 ימי עבודה בחודש, אז השכר היומי הוא 500.
יכפילו את השכר היומי במספר ימי העבודה שנעדרת. במקרה שלך, נעדרת 10 ימים, אז זה יוצא 5000.
יבקשו מביטוח לאומי להחזיר להם כסף.
השכר שתקבל יהיה השכר הרגיל שלך + מה שביטוח לאומי שילם להם פחות 5000. בפועל זה יוצא לרוב משמעותית יותר מהשכר הרגיל.

האם אקבל אקסטרא כסף עבור ה4 ימי סופש?
כן, המעסיק ישלם לך את כל מה שמגיע ואז ישבור את הראש מול ביטוח לאומי כדי לקבל החזר
לא תקבל אקסטרה אבל תקבל תשלום על כל יום שהוא לא חלק מימי העבודה שלך
לדוגמא אם אתה לא עובד בימי שישי תקבל על 14 יום מלאים ולא על 10 יום

השכר שתקבל יהיה השכר הרגיל שלך + מה שביטוח לאומי שילם להם פחות 5000. בפועל זה יוצא לרוב משמעותית יותר מהשכר הרגיל.
ממה שאני מכיר הפער קיים רק אם אתה עושה פחות מ7 ימי מילואים (אולי לאחרונה שינו את זה למספר ימים שלא מתחלק ב7).
ההפרש נובע משיטת חישוב שונה של ביטוח לאומי לגבי המשכורת היומית שלך ו2 תיקונים שונים שבוצעו על זה (פעם אחת חברת ההיטק ופעם שני תיקון שביטוח לאומי עשה לפני איזה 10 שנים).

בגדול לפי החוק הייבש, אפילו אם אתה חודש שלם במילואים אתה אמור לקבל את המשכורת הרגילה שלך ולא יותר.

לדוגמא אם אתה לא עובד בימי שישי תקבל על 14 יום מלאים ולא על 10 יום
אתה בטוח בקשר לזה?
אני לא מכיר חוק כזה.

הרי לפי החוק מי שלא עובד בימי שישי עובד כשעה יותר בכל יום (שבוע העבודה בארץ מוגדר כ42 שעות, כאשר מעסיק יכול להחליט אם לחלק את זה ל5 ימים או 6). אם במילואים אני עובד יותר שעות כל יום, גם על זה אני מקבל בונוס?

אם חלוקת הימים ב 7 משאירה "שארית" של 5 או 6 תקבל על 7
את זה אני מכיר.
אגב, גם אם השארית קטנה מ5 (או שזה רק אם סך הימים קטן מ5?) אתה תקבל 1.4 ימים על כל יום מהשארית.

אבל בשאלה של פות"ש הוא דיבר על 14 ימים, מה שמתחלק ב7 בלי שארית.
עד כמה שאני יודע, במקרה כזה לפי החוק אעובד יקבל שכר כאילו עבד שבועיים רגילים (בין אם הוא עובד 5 או 6 ימים בשבוע בעבודה).

ימים קלנדריים, לא ימי עבודה
אם הגלובלי שלו הוא 22 ימים בחודש, מה שמעבר הוא תשלום נוסף
החישוב של בט"ל ליום מילואים הוא שכר חודשי (ממוצע של כמה אחרונים) חלקי 30. לא משנה אם בפועל אתה עובד 22 ימים בחודש או 26.
כלומר על 14 ימי מילואים קלנדריים, המעסיק יקבל מבט"ל פיצוי בשווי שבועיים עבודה, לא משנה אם העובד עובד 5 ימים בשבוע או 6.

החישוב של בט"ל ליום מילואים הוא שכר חודשי (ממוצע של כמה אחרונים) חלקי 30. לא משנה אם בפועל אתה עובד 22 ימים בחודש או 26.
כלומר על 14 ימי מילואים קלנדריים, המעסיק יקבל מבט"ל פיצוי בשווי שבועיים עבודה, לא משנה אם העובד עובד 5 ימים בשבוע או 6.
אני מבין מה אתה אומר אבל בפועל ביטוח לאומי הודיע לי לשלם הרבה יותר ממה שחישבתי באופן עצמאי
בכל מקרה, המעסיק לא מפסיד מכל הסיפור רק את העדרות העובד
המעסיק משלם את המשכורת כמו שהיא ומוסיף למשכורת הבאה את היתרה לפי המכתב שמגיע עד אז
@jenia חכה לתגובת המעסיק ותעדכן

@קפה שחור , זה לא נכון. המעסיק יכול להפסיד (הפרשות סוציאליות ונסיעות או רכב ליסינג הוא מפריש כרגיל וזה לא משהו שמכוסה על ידי ביטוח לאומי).
@Jenia29, מקבלים מהצבא אישור שמ״פ ומביאים אותו למעסיק. המעסיק בכל מקרה משלם משכורת חודשית רגילה. בדוק באישור השמ״פ. אם באישור רשום ששירתת יותר ימים ממה שבפועל (למשל כי כפי שרשום לעיל, אתה אמור לקבל ימי חופש מהצבא), קח את ימי החופש (כלומר אתה בשירות מילואים פעיל בבית). אם לא לקחת חופש, תוודא שרשמו שעבדת באותו היום.
המעסיק מבקש פיצוי מביטוח לאומי.
ביטוח לאומי שולח לך הביתה מכתב ורושם בו כמה כסף העביר למעסיק. במידה והשכר היומי כפול מספר ימי ההעדרות, גבוה מהסכום שהועבר למעסיק, המעסיק נדפק, לעובד אין שינוי.
במידה וביטוח לאומי העביר יותר, המעסיק חייב לשלם לך את ההפרש. רבים לא מודעים לכך (גם בחברות הייטק)

לשימושכם מול המעסיק:
https://www.kolzchut.org.il/he/תשלום_עבור_שירות_מילואים

אחת הסיבות שהסכום שביטוח לאומי מחזיר למעסיק גבוה מהשכר היומי הוא שהוא מחזיר על כל תשלום שחוייב בביטוח לאומי . למשל, גם דמי נסיעות או ארוחות צהרים מסובסדות .

תודה לכולם על התגובות.
עשיתי חישוב במחשבון ביטוח לאומי כמה אני אמור לקבל על 14 יממים+2 ימי חופש - לפי מה שיוצא (בהנחה שבחודש יש 22 ימי עבודה) זה שה"יתרה" מארבעת ימי החופש הללו ישאר לי סכום זעום ששווה ערך ליום עבודה אחד בלבד... עצוב ואפילו מקומם

תודה לכולם על התגובות.
עשיתי חישוב במחשבון ביטוח לאומי כמה אני אמור לקבל על 14 יממים+2 ימי חופש - לפי מה שיוצא (בהנחה שבחודש יש 22 ימי עבודה) זה שה"יתרה" מארבעת ימי החופש הללו ישאר לי סכום זעום ששווה ערך ליום עבודה אחד בלבד... עצוב ואפילו מקומם
Thank you for your service :)

עובד בהיי טק(משכורת גלובאלית) , עושה מילואים , כל פעם שביצעתי מילואים על אותו חודש קיבלתי את המשכורת הרגילה והקבועה. אחרי חודש-חודשיים תמיד מגיעה השלמה של איזה 400-500שקלים.

עובד בהיי טק(משכורת גלובאלית) , עושה מילואים , כל פעם שביצעתי מילואים על אותו חודש קיבלתי את המשכורת הרגילה והקבועה. אחרי חודש-חודשיים תמיד מגיעה השלמה של איזה 400-500שקלים.
מה שקורה לך ככל הנראה זה שלאחר מספר חודשים קיבלת בונוס/תשלום חד פעמי כלשהו. מבחינת ביטוח לאומי במקרה כזה אותו תשלום חד פעמי מחולק שווה בשווה על ה12 חודשים האחרונים. זה כולל את החודש שהייתי בו במילואים. לכן מבחינת ביטוח לאומי המשכורת שלך באותו חודש גבוהה ממה שהוא חישב ולכן הוא מוסיף תשלום.
יש מעסיקים שלוקחים את התשלום לעצמם (לפי מיטב הבנתי בצדק כי את התשלום החד פעמי קיבלת במלואו, ובחודש המילואים הם הפחיתו לך לפי השכר "הבסיסי") ויש כאלה ש"מצ'פרים" ומעבירים לעובד.

מה שקורה לך ככל הנראה זה שלאחר מספר חודשים קיבלת בונוס/תשלום חד פעמי כלשהו. מבחינת ביטוח לאומי במקרה כזה אותו תשלום חד פעמי מחולק שווה בשווה על ה12 חודשים האחרונים. זה כולל את החודש שהייתי בו במילואים. לכן מבחינת ביטוח לאומי המשכורת שלך באותו חודש גבוהה ממה שהוא חישב ולכן הוא מוסיף תשלום.
יש מעסיקים שלוקחים את התשלום לעצמם (לפי מיטב הבנתי בצדק כי את התשלום החד פעמי קיבלת במלואו, ובחודש המילואים הם הפחיתו לך לפי השכר "הבסיסי") ויש כאלה ש"מצ'פרים" ומעבירים לעובד.
לא מדובר בבונוסים .בנתיים היו לי 2 מעסיקים, חברות אמריקאיות גדולות. הן החזירו את ההפרשים , כמו שאני מצפה מהן לעשות במקרה והייתי במילואים בסופי שבוע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
M שכר על מילואים בשישי-שבת אוף טופיק 1
M מותר להחתים ימי חופש בזמן שירות מילואים? אוף טופיק 3
ה תחשיב ימי מילואים מול תשלום בט'ל ומס הכנסה אוף טופיק 1
פ שכר גלובלי, מילואים ועבודה **חלקית** באותו יום אוף טופיק 1
I תשלום על מילואים ועבודה באותו יום אוף טופיק 3
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
R תשלום על מילואים בחצי משרה אוף טופיק 16
ה תשלום על מילואים אוף טופיק 19
H הטבת מילואים ברשות מקרקעי ישראל נדל"ן 19
ה תשלום על ימי מילואים שהיו בסופ״ש פוסטים מאיכות נמוכה 5
M מילואים כעצמאי ושכיר- דיווח ימים ותמורה נוספת אוף טופיק 0
9 תגמול מילואים לשכיר לאחר בונוס אוף טופיק 4
H מקסימום תגמולי מילואים - פגיעה בבעלי שכר גבוה? צרכנות פיננסית 18
N תגמול על יום מילואים אוף טופיק 9
G ייעוץ לגביי מילואים אוף טופיק 15
דימה למישהו יש ניסיון במענקי מילואים ומכתבים למוסד לביטוח הלאומי? צרכנות פיננסית 6
Y תואר שני בכלכלה התנהגותית ומשכורת ל Game economist התפתחות אישית 0
M הקצאת נכסים גלובאלית שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה