מילואים ומשכורת גלובאלית

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י Jenia29, ‏23/4/18.

1. Jenia29

Jenia29 משתמש ותיק

אחת ולתמיד:
    נניח אני משתכר בכ10 אלף שח בחודש בשכר גלובאלי, והימי עבודה שלי הם מא׳ עד ה׳.

ביצעתי שירות מילואים במשך 14 יום רצוף- משני עד שני הבא. בהם סגרתי 2 שבתות (כלומר סהכ 4 ימים שהייתי במילואים אבל אני לא עובד בהם)

כמה אני אקבל בתלוש? האם אקבל אקסטרא כסף עבור ה4 ימי סופש? אם כן, כמה?

2. roneng

roneng משתמש בכיר

בעיקרון אתה תקבל את המשכורת הרגילה שלך. יש מעסיקים שנותנים "בונוס" כלשהו, אבל הם לא מחוייבים.
    מצד שני אם אתה עושה 7 ימי מילואים ומעלה רצוף אתה זכאי ל24 שעות חופש ע"ח הצבא (48 שעות מעל 14 יום וכו').

זה לפחות היה המצב עד לפני כמה שנים. בשנים האחרונות אני כבר לא עושה מילואים אז לא ממש עקבתי אם היו שינויים.

3. dror

dror משתמש ותיק

האם יש לך משכורת גלובלית או "גלובלית"?
    הסבר :
    גלובלית - רשום בחוזה 10,000 שח לחודש עבודה
    "גלובלית" - רשום בחוזה 8000 שח למשרה מלאה ועוד 2000 שח ל-X שעות נוספות ( כאשר בפועל תמיד אתה מקבל את כל השעות הנוספות )

4. shirbi

shirbi משתמש ותיק

ממה שאני מכיר בעבודות (חברות הייטק גדולות) בהן עבדתי:
    יחשבו את השכר היומי שלך. למשל, אם השכר החודשי הוא 10K ויש 20 ימי עבודה בחודש, אז השכר היומי הוא 500.
    יכפילו את השכר היומי במספר ימי העבודה שנעדרת. במקרה שלך, נעדרת 10 ימים, אז זה יוצא 5000.
    יבקשו מביטוח לאומי להחזיר להם כסף.
    השכר שתקבל יהיה השכר הרגיל שלך + מה שביטוח לאומי שילם להם פחות 5000. בפועל זה יוצא לרוב משמעותית יותר מהשכר הרגיל.

artist אוהב/ת את זה.
  5. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

כן, המעסיק ישלם לך את כל מה שמגיע ואז ישבור את הראש מול ביטוח לאומי כדי לקבל החזר
    לא תקבל אקסטרה אבל תקבל תשלום על כל יום שהוא לא חלק מימי העבודה שלך
    לדוגמא אם אתה לא עובד בימי שישי תקבל על 14 יום מלאים ולא על 10 יום

6. roneng

roneng משתמש בכיר

ממה שאני מכיר הפער קיים רק אם אתה עושה פחות מ7 ימי מילואים (אולי לאחרונה שינו את זה למספר ימים שלא מתחלק ב7).
    ההפרש נובע משיטת חישוב שונה של ביטוח לאומי לגבי המשכורת היומית שלך ו2 תיקונים שונים שבוצעו על זה (פעם אחת חברת ההיטק ופעם שני תיקון שביטוח לאומי עשה לפני איזה 10 שנים).

בגדול לפי החוק הייבש, אפילו אם אתה חודש שלם במילואים אתה אמור לקבל את המשכורת הרגילה שלך ולא יותר.

7. roneng

roneng משתמש בכיר

אתה בטוח בקשר לזה?
    אני לא מכיר חוק כזה.

הרי לפי החוק מי שלא עובד בימי שישי עובד כשעה יותר בכל יום (שבוע העבודה בארץ מוגדר כ42 שעות, כאשר מעסיק יכול להחליט אם לחלק את זה ל5 ימים או 6). אם במילואים אני עובד יותר שעות כל יום, גם על זה אני מקבל בונוס?

8. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

אם חלוקת הימים ב 7 משאירה "שארית" של 5 או 6 תקבל על 7
    ראה כאן לדוגמא

9. roneng

roneng משתמש בכיר

את זה אני מכיר.
    אגב, גם אם השארית קטנה מ5 (או שזה רק אם סך הימים קטן מ5?) אתה תקבל 1.4 ימים על כל יום מהשארית.

אבל בשאלה של פות"ש הוא דיבר על 14 ימים, מה שמתחלק ב7 בלי שארית.
    עד כמה שאני יודע, במקרה כזה לפי החוק אעובד יקבל שכר כאילו עבד שבועיים רגילים (בין אם הוא עובד 5 או 6 ימים בשבוע בעבודה).

10. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

ימים קלנדריים, לא ימי עבודה
    אם הגלובלי שלו הוא 22 ימים בחודש, מה שמעבר הוא תשלום נוסף

11. roneng

roneng משתמש בכיר

החישוב של בט"ל ליום מילואים הוא שכר חודשי (ממוצע של כמה אחרונים) חלקי 30. לא משנה אם בפועל אתה עובד 22 ימים בחודש או 26.
    כלומר על 14 ימי מילואים קלנדריים, המעסיק יקבל מבט"ל פיצוי בשווי שבועיים עבודה, לא משנה אם העובד עובד 5 ימים בשבוע או 6.

12. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

אני מבין מה אתה אומר אבל בפועל ביטוח לאומי הודיע לי לשלם הרבה יותר ממה שחישבתי באופן עצמאי
    בכל מקרה, המעסיק לא מפסיד מכל הסיפור רק את העדרות העובד
    המעסיק משלם את המשכורת כמו שהיא ומוסיף למשכורת הבאה את היתרה לפי המכתב שמגיע עד אז
    @jenia חכה לתגובת המעסיק ותעדכן

13. מייקל

מייקל משתמש ותיק

@קפה שחור , זה לא נכון. המעסיק יכול להפסיד (הפרשות סוציאליות ונסיעות או רכב ליסינג הוא מפריש כרגיל וזה לא משהו שמכוסה על ידי ביטוח לאומי).
    @Jenia29, מקבלים מהצבא אישור שמ״פ ומביאים אותו למעסיק. המעסיק בכל מקרה משלם משכורת חודשית רגילה. בדוק באישור השמ״פ. אם באישור רשום ששירתת יותר ימים ממה שבפועל (למשל כי כפי שרשום לעיל, אתה אמור לקבל ימי חופש מהצבא), קח את ימי החופש (כלומר אתה בשירות מילואים פעיל בבית). אם לא לקחת חופש, תוודא שרשמו שעבדת באותו היום.
    המעסיק מבקש פיצוי מביטוח לאומי.
    ביטוח לאומי שולח לך הביתה מכתב ורושם בו כמה כסף העביר למעסיק. במידה והשכר היומי כפול מספר ימי ההעדרות, גבוה מהסכום שהועבר למעסיק, המעסיק נדפק, לעובד אין שינוי.
    במידה וביטוח לאומי העביר יותר, המעסיק חייב לשלם לך את ההפרש. רבים לא מודעים לכך (גם בחברות הייטק)

לשימושכם מול המעסיק:
    https://www.kolzchut.org.il/he/תשלום_עבור_שירות_מילואים

14. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

צודק

15. shirbi

shirbi משתמש ותיק

אחת הסיבות שהסכום שביטוח לאומי מחזיר למעסיק גבוה מהשכר היומי הוא שהוא מחזיר על כל תשלום שחוייב בביטוח לאומי . למשל, גם דמי נסיעות או ארוחות צהרים מסובסדות .

16. Jenia29

Jenia29 משתמש ותיק

תודה לכולם על התגובות.
    עשיתי חישוב במחשבון ביטוח לאומי כמה אני אמור לקבל על 14 יממים+2 ימי חופש - לפי מה שיוצא (בהנחה שבחודש יש 22 ימי עבודה) זה שה"יתרה" מארבעת ימי החופש הללו ישאר לי סכום זעום ששווה ערך ליום עבודה אחד בלבד... עצוב ואפילו מקומם

17. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

Thank you for your service :)

18. artist

artist משתמש ותיק

עובד בהיי טק(משכורת גלובאלית) , עושה מילואים , כל פעם שביצעתי מילואים על אותו חודש קיבלתי את המשכורת הרגילה והקבועה. אחרי חודש-חודשיים תמיד מגיעה השלמה של איזה 400-500שקלים.

19. פזרן

פזרן משתמש ותיק

מה שקורה לך ככל הנראה זה שלאחר מספר חודשים קיבלת בונוס/תשלום חד פעמי כלשהו. מבחינת ביטוח לאומי במקרה כזה אותו תשלום חד פעמי מחולק שווה בשווה על ה12 חודשים האחרונים. זה כולל את החודש שהייתי בו במילואים. לכן מבחינת ביטוח לאומי המשכורת שלך באותו חודש גבוהה ממה שהוא חישב ולכן הוא מוסיף תשלום.
    יש מעסיקים שלוקחים את התשלום לעצמם (לפי מיטב הבנתי בצדק כי את התשלום החד פעמי קיבלת במלואו, ובחודש המילואים הם הפחיתו לך לפי השכר "הבסיסי") ויש כאלה ש"מצ'פרים" ומעבירים לעובד.

20. artist

artist משתמש ותיק

לא מדובר בבונוסים .בנתיים היו לי 2 מעסיקים, חברות אמריקאיות גדולות. הן החזירו את ההפרשים , כמו שאני מצפה מהן לעשות במקרה והייתי במילואים בסופי שבוע.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
תגמול על יום מילואים אוף טופיק ‏27/6/18
ייעוץ לגביי מילואים אוף טופיק ‏25/12/16
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.