מיחזור מסלול צמוד מדד

David22

משתמש רשום
דירוג
0
לקחנו לפני פחות משנה משכנתא, והיועץ המליץ לקחת 30% במסלול ריבית משתנה צמוד מדד. בגלל שזאת דירה בבניה אנחנו מושכים בחלקים ועדיין לא משכנו כלום מהמסלול הזה.
קיבלנו ריבית של עוגן אג"ח פלוס ארבע, שבזמנו היה 2%, והיום לדעתי 3.5-4%, ואם אני מוסיף ציפיות אינפלציה של 3-4 אחוז, יוצא שאני בפועל אשלם 7-8 אחוז ריבית!
לפי זה עדיף לקחת כל הלוואה אפשרית מהבנק וכרטיסי אשראי ולא למשוך בכלל את המסלול הזה. האם אני צודק?

עוד כיוון שחשבתי זה לבקש עכשיו מהבנק, לפני המשיכה, למחזר רק את המסלול הזה לפריים.. הבעיה שאנחנו לקוח שבוי של הבנק ויכולים לקבל ריביות גרועות.. מישהו ניסה לאחרונה ויודע כמה ריבית אפשר לקבל על מיחזור מסלול צמוד?

נקודה אחרונה - סוף הבניה צפוי עוד שנתיים, אני יכול למשוך מסלולים אחרים ולראות אולי עוד שנתיים המצב יהיה יותר טוב מבחינת הצמודות. זה קצת הימור.. אבל הייתם מחכים?

כל היום אני חושב מה לעשות עם המסלול הצמוד הזה..

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
2,959
האם אני צודק?
כן.
אבל הייתם מחכים?
לא, הכיוון הוא עליה.
תנסה להגיע למצב שאתה לא צריך למשוך אותו.

והיועץ המליץ לקחת 30% במסלול ריבית משתנה צמוד מדד.
יועץ פרטי או של הבנק? אם פרטי, הוא נהג לא בחוכמה וייעץ גרוע.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
6,090
היום לדעתי 3.5-4%, ואם אני מוסיף ציפיות אינפלציה של 3-4 אחוז, יוצא שאני בפועל אשלם 7-8 אחוז ריבית!
לפי זה עדיף לקחת כל הלוואה אפשרית מהבנק וכרטיסי אשראי ולא למשוך בכלל את המסלול הזה. האם אני צודק?
אתה צודק אבל השאלה היא מה האלטרנטיבה שלך. די קשה לקבל הלוואה של מאות אלפי שקלים לחמש עשרה-עשרים שנה שאינה הלוואת דיור.
הייתי מנסה לדחות אותו ככל הניתן או מנסה למחזר אותו פנימית בבנק למסלול פריים - אמנם תקבל כנראה ריבית גבוהה יחסית בגלל שאתה לקוח שבוי (משער שלפחות פריים פלוס רבע/חצי...), אבל לעומת האלטרנטיבה של המסלול הקיים זה עדיין זול בהרבה.

A42

משתמש בכיר
דירוג
1,556
לקחנו לפני פחות משנה משכנתא, והיועץ המליץ לקחת 30% במסלול ריבית משתנה צמוד מדד. בגלל שזאת דירה בבניה אנחנו מושכים בחלקים ועדיין לא משכנו כלום מהמסלול הזה.
קיבלנו ריבית של עוגן אג"ח פלוס ארבע, שבזמנו היה 2%, והיום לדעתי 3.5-4%, ואם אני מוסיף ציפיות אינפלציה של 3-4 אחוז, יוצא שאני בפועל אשלם 7-8 אחוז ריבית!

עוד כיוון שחשבתי זה לבקש עכשיו מהבנק, לפני המשיכה, למחזר רק את המסלול הזה לפריים.. הבעיה שאנחנו לקוח שבוי של הבנק ויכולים לקבל ריביות גרועות.. מישהו ניסה לאחרונה ויודע כמה ריבית אפשר לקבל על מיחזור מסלול צמוד?

נקודה אחרונה - סוף הבניה צפוי עוד שנתיים, אני יכול למשוך מסלולים אחרים ולראות אולי עוד שנתיים המצב יהיה יותר טוב מבחינת הצמודות. זה קצת הימור.. אבל הייתם מחכים?

דעתי האישית בלבד

כמה דברים שאולי אפשר לעשות
1. לפנות לבנק (או ליועץ הפרטי) ולשתף אותו - אולי יש אפשרות לשנות את המסלול הזה ספציפי , כנראה שאפילו קלצ יתאים לך פה
2. ללכת לבנק אחר שיתן לכם משכנתא נוספת רק על הסכום הזה (כנראה שוב שליש שליש שלי וכו) ולא תמשכו מהבנק שלכם את המסלול הזה בכלל
> כן תצטרכו מכתב החרגה וששני הבנקים יסכימו אבל לחלוטין זה משהו שעושים ואפשרי
> זה יכול להיות איזה שהיא נק לחץ על הבנק שלכם כן להסכים למחזר את המסלול
3. לבקש מהבנק להגדיל את המשכנא (ולעשות סוג של מסלול פיתוי), תגידו שלא הערכתם נכון את עליית מדד תשומות הבניה ובכלל את קצב עליית המדד ועכשיו אין לכם מספיק הון עצמי או כל דבר שכזה ותצטרכו עוד X כסף (X הוא סכום דומה , אבל לא בדיוק כמו המסלול הזה) בשביל לסיים את כל ההתחייבויות של הדירה, אחרי שהבנק יאפשר לכם, תמשכו את הכל ותחזירו או תסגרו ישר את המסלול הבעייתי או מראש תמשכו בחלקים ואולי לא תמשכו אותו בכלל

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מיחזור משכנתא כאשר מסלול פריים מהווה יותר משליש נדל"ן 16
י מיחזור המשכנתא נדל"ן 41
א שאלה לגבי מיחזור משכנתא נדל"ן 1
מתכנת התלבטות לגבי מיחזור משכנתא צרכנות פיננסית 168
nimrodko שאלת תם בנושא מיחזור משכנתא צרכנות פיננסית 20
א בחירת מסלול השקעה לs&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
צ מסלול מחקה מדד או IRA וקניית אירית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N קרן השתלמות - האם לשקול מסלול כללי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
אדריאן מסלול השקעה בסיכון מינימאלי גמל\פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S מסלול פיתוי - שאלות לפני ביצוע נדל"ן 9
deussex האם כדאי להחזיר את המשכנתא הנותרת - מסלול פריים ? נדל"ן 19
S מסלול פסיבי מדד מניות אטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד שוק ההון 5
M פירעון מסלול צמוד מדד נדל"ן 6
F קרנות גמל להשקעה מסלול מנייתי שוק ההון 2
deussex למה בעצם לא לשים את קופת הפנסיה לעקוב אחרי מסלול מנייתי, אלא דווקא סנופי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 8
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב מסלול פנסיה sp500 + מיועדות - יש עדיין ממונף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Lunar שווי הנכס עלה, שיעור המימון ירד. למחזר מסלול קלצ? נדל"ן 5
H מסלול IRA פטור וממוסה במיטב שוק ההון 11
נ מיטב דש משנה את מדיניות ההשקעה של מסלול מניות פאסיבי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
ל מסלול זכאות במחזור משכנתא נדל"ן 7
O מסלול פנסיה - מדדי מניות חו"ל פסיבי מול מסלול מניות רגיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I תיק עצמאי והחלפת מסלול בעתיד שוק ההון 1
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T האם כדאי לסגור מסלול צמוד במשכנתא בהנתן הרבה rsu שוק ההון 15
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D איך לסגור מסלול פיתוי בזול? צרכנות פיננסית 10
שם משתמש בעייתי איך לקרוא את שם הקרן? איך לבחור מסלול מחקה s&p נכון? שוק ההון 11
המהנדל מסלול יעד לפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A בחירת מסלול קרנות פנסיה למורים / משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
R החלפת מסלול פנסיה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I מסלול פנסיה לפרישה בגיל 60 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ קרן השתלמות: מסלול 100% מנייתי מחקה מדד עולמי. יש חיה כזאת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פ קרן השתלמות- מסלול מחקה מדד מחירים לצרכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
W החלפת מסלול ק''צ 1.4% במסלול פריים+0.5 נדל"ן 2
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
F שאלות בנושא מסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A אלטשולר מסלול מניות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
פ מסלול מנייתי פאסיבי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
SeaGull פערי תשואות בין גמל לקה"ש באותו מסלול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ז כיצד לבצע מסחר עצמאי המחקה מסלול כללי? שוק ההון 4

נושאים דומים

למעלה