• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מידע על השקעות במניות דיבידנדים גדלים

אני רוצה לקנות ADR דרך בנק הפועלים אבל אני חושש מבעיות המיסוי כפול בדיבידנדים.

מישהו מחזיק כאלה דרך בנק ?

איך קוראים לטופס בקשת החזר מס , במקרה שאני רוצה להגיש אותו לבקש ממס הכנסה את כל הכפילויות האלה שלא כיבדו את אמנות המס ?
בהמשך לשאלה שלי , דבר נוסף שאני חושב, במקרה שלא קונים ADR אלא מניות בבורסה המקורית:
אם אני מחזיק מניות ישירות בבורסות למשל, באירופה, אז אני מקבל דיבידנדים במטבעות שונות. אני דווקא רואה בזה יתרון כי אני מקבל פיזור גם על המזומן שאני מחזיק. אפשר להשקיע אותו מחדש במניות , אפשר להמיר למטבע אחר, וגם מהווה ביטחון במידה שהדולר קורס או דברים מהסוג הזה. אפשר גם להשתמש במזומן הזה גם בחו''ל בנסיעות.

מה אתם חושבים ?

בשמחה.
אני ממליץ להתחיל משני המאמרים של Chuck Carnevale.
בראשון הוא מציג מקרה שקרה ללקוחות שלו מתקופתו כיועץ השקעות.
בשני הוא מסביר מדוע הוא לא חושש מקריסה בבורסה ע"י הצגת גרפים של מניות הדיבידנד עם היסטוריה של הגדלת דיבידנדים במשך 25 שנה לפחות.
בגרפים אלו שמתפרסים על השנים 2001-2014 רואים בין היתר את מחיר המניה, הדיבידנד שהיא חילקה בכל שנה ואת השווי שלה כפי שפורסם בדוחות (והשערה של מה שצפוי לקרות שנה הבאה לפרמטרים הללו).

ניקח לדוגמא את הגרף של קולגייט:
426415-14026876486525457-Chuck-Carnevale_origin.png

בגרף רואים ע"י קו המחיר (השחור) שמחיר המניה ירד מ-$40 לסביבות $27 במהלך 2008 - ירידה של בערך 32.5% במחיר.
לעומת זאת שווי החברה (הקו הכתום) עלה מ-$24 ל-$27 באותה התקופה - עלייה של 12.5% בשווי החברה.

רואים בגרף שגם הדיבידנדים (הקו הורוד) עלו באותה התקופה:
באתר Dividata ניתן לראות כי בתחילת 2008 הדיבידנד שחולק היה 18 סנט למניה רבעוני (או 72 סנט למניה שנתי).
בסוף 2008 הדיבידנד עמד על 22 סנט רבעוני (88 סנט שנתי) - גדילה של 22.22% בדיבידנדים!
בסוף 2009 קולגייט חילקה 27 סנט רבעוני (1.08 דולר שנתי) - גדילה נוספת של 22.73% בדיבידנדים!

כלומר מי שקנה את המניה בשיא לפני משבר 2008 הגדיל את הדיבידנדים שלו ב-44.95% בשנתיים תוך כדי חווית נפילה קטסטרופלית במחיר המניה עצמה.

כאן אני שאלתי את עצמי את השאלה מה אני מעדיף, לקנות מניה שתרד "רק" 5% במשבר (מניות שלא חילקו דיבידנד נפגעו הרבה יותר מ-5% במהלך 2008) או מניה שתרד 40% במשבר ושאני לא צריך למכור כי אני חי מהדיבידנד שגודל תוך כדי משברים?

התשובה אצלי היתה שאני מעדיף מניות דיבידנדים.

כמות הדוגמאות של מניות אלו היא פשוט לא נתפסת.

אתם מוזמנים לבדוק את כל הנתונים לבד ולראות מה קורה אם אתם מרכיבים לעצמכם תיק מפוזר שמכיל מניות דיבידנד גם בתאריך הגרוע ביותר לקניה.
אני עשיתי בדיקה וירטואלית כזו כאשר רכשתי מניות בדצמבר 2007 והופתעתי מהתוצאות.

שמע, עשית כאן מחקר ברמה גבוהה, ממש אהבתי, לא חשבתי על הכיוונים שתיארת כאן.
דבר נוסף שלא קיבל יחס בעניין המיסוי הוא מכירת מניות בהפסד, לא ניתן לקזז הפסדים כנגד רווחים מדיבידנדים לעומת הפסד ממכירת מניות, ניתן לקזז רק כנגד מכירת המניה הספציפית שחילקה את הדיבידנד.
כך שזה עוד שיקול מרכזי בעניין בחירת מניות דיבידנד ספציפיות...
כך בעצם ניתן להרוויח את הדיבידנד ולשלם עליו מס ובנוסף להפסיד ממכירת מניות לאחר ירידת ערך ולא לקבל עליהם מגן מס.
זאת אומרת שקיימת בעיתיות די רצינית בהיבט הזה מצד תשלום המס.
הריבית דריבית בדחיית המס זניח ביחס למקרה בודד כזה של תשלום מס על דיבידנד ואי קבלת מגן מס במצב של מכירה בהפסד.

דבר נוסף שלא קיבל יחס בעניין המיסוי הוא מכירת מניות בהפסד, לא ניתן לקזז הפסדים כנגד רווחים מדיבידנדים לעומת הפסד ממכירת מניות, ניתן לקזז רק כנגד מכירת המניה הספציפית שחילקה את הדיבידנד.
כל שאמרת אינו נכון.

כל שאמרת אינו נכון.
http://www.startbusiness.co.il/מס-הכנסה/45-שוק-ההון/84-כללי-קיזוז-הפסדים-ממכירת-ניירות-ערך.html

איך אני אוהב שאנשים לא מבינים בתחום מסויים ומביעים דעה נחרצת.

הרוח הזה רשם את הסעיף בחוק בחלק למטה, (סעיף 92), אם בא לך לקרוא את החוק עצמו.

בכל מקרה, ניתן לגרור הפסד הון רק כנגד הפסד הון בשנים הבאות וכנגד דיבידנדים באותה שנת מס בלבד. ולא ניתן לקזז הפסד הון שנוצר בשנת 2017 כנגד דיבידנד שהתקבל בשנת 2018.

כך שכן יכול להיות מצב של הפסד כמו שציינתי.
סעיף הכנסה מדיבידנד 2(4) - פירותי של חלק ב לפקודת מס הכנסה
סעיף הכנסה מרווח הון - חלק ה' לפקודה.

יש התניות נוספות על בעל מניות מהותי וכו'..

בכל מקרה, ניתן לגרור הפסד הון רק כנגד הפסד הון בשנים הבאות וכנגד דיבידנדים באותה שנת מס בלבד. ולא ניתן לקזז הפסד הון שנוצר בשנת 2017 כנגד דיבידנד שהתקבל בשנת 2018.
זה כבר נכון אבל זה ממש לא מה שרשמת...

איך אני אוהב שאנשים לא מבינים בתחום מסויים ומביעים דעה נחרצת.
ממליץ שתשווה את מה שציטטת בהמשך עם מה שכתבת מקודם לפני שאתה מביע דיעה נחרצת על הבנה של אנשים ב"תחום מסויים"

הגורו הגדול של התחום DAVID FISH הלך לעולמו.

אומרים שזו סגולה לאריכות ימים כשאומרים שאתה מת ואתה בעצם חי.
והמתים אינם יודעים מאומה אלו רשעים שבחייהן קרויין מתים שנאמר ואתה חלל רשע נשיא ישראל ואי בעית אימא מהכא על פי שנים עדים או על פי שלשה עדים יומת המת חי הוא אלא המת מעיקרא.

לא אישי.

נערך לאחרונה ב:
בדיוק גיליתי זאת הרגע כשתהיתי למה לא התפרסם עדיין עדכון יוני...
http://www.paradisfuneralhome.com/memsol.cgi?user_id=2105132
כ-380 הודעות תנחומים וכמעט כולם מאנשים שלא פגשו אותו מעולם.
אני לא חושב שיש אומדן טוב מזה לכמה האדם הזה היה יקר לאנשים ואני בספק רב אם כל המגחכים לעצמם ישאירו חותם שכזה אחריהם.

כ-380 הודעות תנחומים וכמעט כולם מאנשים שלא פגשו אותו מעולם.
אני לא חושב שיש אומדן טוב מזה לכמה האדם הזה היה יקר לאנשים ואני בספק רב אם כל המגחכים לעצמם ישאירו חותם שכזה אחריהם.
אתה ממש בכח דוחף להצית וייכוחים?
אם יש משהו שלא מכבד את המת זה לנצל את המוות שלו כדי לקדם את הדעה האישית שלך, משהו שאף אחד בשרשור הזה לא עשה.

פורסמה כאן סדרת מאמרים שמתיימרת לנפץ את "המיתוס" שמניות דיבידנד עדיפות על מניות של חברות שלא מחלקות דיבידנד (כמו שכמה וכמה מגיבים תיארו).

לצורך שלמות המידע וקבלת החלטות מוסכלות להלן הלינק לחלק הראשון מתוך 6:
http://canadiancouchpotato.com/2011/01/18/debunking-dividend-myths-part-1/
בסוף החלק הראשון יש לינקים לשאר החלקים.

אני חושב שכדאי לקרוא גם דעות אלו לפני שמחליטים להשקיע במניות דיבידנדים.
לא קראתי הכל אבל סרקתי את המאמר: זה נראה שהוא לא מתייחס לעובדה שאתה חוזר ומציין שבזמן נפילות שונות של הבורסה אתה ממשיך לקבל הכנסה קבועה בהנחה שהחברה ממשיכה לחלק דיווידנד, זה משהו ששונה מהותית מהשקעה במניות ללא דיבידנדים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אורי ג. מידע על השקעות במניות ערך שוק ההון 95
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
sogi שיקולי אבטחת מידע בבחירת בית השקעות / ברוקר שוק ההון 122
U מקורות מידע מיסים 12
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
AsherV פרטיות ואבטחת מידע אוף טופיק 3
A מידע רישום בטאבו נדל"ן 9
C האם מידע על רווח והפסד לא נכלל בטופס 1042-S? מיסים 3
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
341Omer מידע חסר בדוחות הכספיים של Bank Of America ?! שוק ההון 5
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
ח מידע על אחוזי השווקים שוק ההון 1
J אבטחת מידע ומיסוי ריאלי צמוד מדד לצרכן שוק ההון 3
G שליפת מידע עבור קרן השתלמות תשואה שנתית - דרך api או קובץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
N מנהל עסקים כלכלה עם התמחות במערכות מידע התפתחות אישית 18
Y מידע פיננסי שוק ההון שוק ההון 8
A יש למישהו מידע על מדדים שונים שוק ההון 3
ט יש מידע על דמי הניהול הממוצעים (פנסיה, ביטוח מנהלים) שמשלמים הישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
הסולידית הערה כללית על פרסום מידע אישי ופיננסי באינטרנט יומני מסע אישיים 0
א מידע על החזר מס שהתקבל מיסים 9
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
P מידע על ishares floating rate bond etf שוק ההון 4
GoldenFace מקורות מידע על נדלן נדל"ן 3
מ הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע התפתחות אישית 5
F מיצוי מידע מהלינקדין אוף טופיק 1
וינסנט מידע רגיש במכתבים עם טפסי מס מארה"ב שנשלחים בדואר אוף טופיק 2
DiverGirl מקורות מידע על תעשיות/ענפים שוק ההון 6
L שאלה על מידע פנים שוק ההון 24
N מערכות מידע עכשיו במכללה או באוקטובר הבא באוניברסיטה? התפתחות אישית 8
ה קניית נדלן בחול מקורות מידע נדל"ן 3
E מידע על מיסוי בישראל וארץ המקור ממכירת דירה בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 1
א מידע על מניה שוק ההון 5
S איתור מידע עדכני על תיק בניין נדל"ן 7
הפרופסור חשבונאות עם מערכות מידע או משפטים ? התפתחות אישית 3
צ מידע על השקעה בקרית מלאכי נדל"ן 29
Yuvalbuz3 אבטחת מידע - מבוקש? או נישה ועבודה תשתיתית לא מוערכת ? התפתחות אישית 10
R "להכות את השוק" מחפש מידע פוסטים מאיכות נמוכה 4
1337justme מידע היסטורי של מחירי מדד אג"ח ממשלתי כללי שוק ההון 13
flower Phishing - אבטחת מידע אוף טופיק 5
B מהנדס מערכות מידע התפתחות אישית 8
P לחברות אשראי גישה למאגרי מידע על כלל האוכלוסיה? אוף טופיק 4
T מציאת מידע על אג״ח של חברות בחו״ל שוק ההון 1
C מהן הקבוצות פייסבוק שאתם מצליחים לקבל מתוכן מידע מאוד איכותי או מעניין? אוף טופיק 17
G מידע בלבד בלי המלצה שוק ההון 7
ב מדעי המחשב באונ' באריאל, או מערכות מידע באונ' חיפה התפתחות אישית 35

נושאים דומים

Back
למעלה